'Club Brugge verbaast vriend en vijand met opvolger Thiago'

door
'Club Brugge verbaast vriend en vijand met opvolger Thiago'

Maandag blonk hij al uit in afwezigheid tijdens de titelviering, bij aanvang van het volgende seizoen zal Club Brugge het ook op het veld zonder Igor Thiago moeten stellen. Als laatste huzarenstukje verpatste Vincent Mannaert de Braziliaanse beer voor een recordsom aan Brentford. En dus moeten zijn opvolgers op zoek naar een vervanger, wat geen sinecure belooft te worden.

Dat een nieuwe spits met stip op één staat op het Blauw-Zwarte verlanglijst behoeft geen betoog. Niet alleen laat Thiago een enorme leegte na, mits een interessant bod zou ook Ferran Jutglà wel eens andere oorden kunnen opzoeken. Victor Barbera en Romeo Vermant, het voorbije halfjaar verhuurd aan Westerlo, zijn dan weer niet klaar om het gewicht van de aanval te dragen.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Club zoekt opvolger Thiago

Wie weet komt een deel van de oplossing evenwel alsnog uit de rangen. Tenslotte keert ook Roman Yaremchuk terug na zijn uitleenbeurt aan Valencia, waar hij bleef steken op vier doelpunten in 29 optredens. Een permanente overstap naar Mestalla zit er niet in voor de 28-voudige Oekraïner, en dus moet Club straks weer elders op zoek naar een liefst definitieve overnemer.

Alleen is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan. Niet alleen verdient Yaremchuk goed zijn boterham in Jan Breydel, waar hij nog twee jaar vastligt, Club hoopt ook nog steeds om haar investering in de mate van het mogelijke nog wat te recupereren. Blauw-Zwart legde maar liefst 17 miljoen op tafel voor de geflopte recordaankoop, wiens marktwaarde nog vier miljoen bedraagt.

Herkansing voor Yaremchuk?

Yaremchuk zou wel interesse genieten uit Spanje en Turkije, maar de clubs in kwestie lijken niet in staat om het complete kostenplaatje te dekken. Behoudens een goed EK dreigen Dévy Rigaux en co de 48-voudig international dus niet aan de straatstenen kwijt te geraken. In plaats van met hem te blijven leuren is het dan misschien wel beter om hem een herkansing te gunnen.

"Het wordt boeiend om te zien of Yaremchuk gezien wordt als een volwaardig kernlid", sluit Gazet van Antwerpen dat scenario alvast niet uit. Wie weet zien we hem dus wel alsnog terug in Brugge. Al beschikt de landskampioen, die de lat ongetwijfeld hoger legt, mede dankzij Thiago zelf ruimschoots over voldoende middelen. Andere kandidaten zijn voorlopig nog niet bekend.

Yaremchuk verdient een nieuwe kans bij Club Brugge

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

55
55
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

72
72
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

20
20
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

124
124
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

184
184
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

210
210
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

450
450
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

93
93
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

447
447
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

505
505
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

276
276
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

165
165
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

62
62
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

172
172
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

72
72
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

240
240
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

671
671
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

114
114
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

195
195
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

295
295
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

149
149
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

123
123

Meer sportnieuws