'Club Brugge verbaast vriend en vijand met opvolger Thiago'

3656 stemmen
'Club Brugge verbaast vriend en vijand met opvolger Thiago'

Maandag blonk hij al uit in afwezigheid tijdens de titelviering, bij aanvang van het volgende seizoen zal Club Brugge het ook op het veld zonder Igor Thiago moeten stellen. Als laatste huzarenstukje verpatste Vincent Mannaert de Braziliaanse beer voor een recordsom aan Brentford. En dus moeten zijn opvolgers op zoek naar een vervanger, wat geen sinecure belooft te worden.

Dat een nieuwe spits met stip op één staat op het Blauw-Zwarte verlanglijst behoeft geen betoog. Niet alleen laat Thiago een enorme leegte na, mits een interessant bod zou ook Ferran Jutglà wel eens andere oorden kunnen opzoeken. Victor Barbera en Romeo Vermant, het voorbije halfjaar verhuurd aan Westerlo, zijn dan weer niet klaar om het gewicht van de aanval te dragen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Club zoekt opvolger Thiago

Wie weet komt een deel van de oplossing evenwel alsnog uit de rangen. Tenslotte keert ook Roman Yaremchuk terug na zijn uitleenbeurt aan Valencia, waar hij bleef steken op vier doelpunten in 29 optredens. Een permanente overstap naar Mestalla zit er niet in voor de 28-voudige Oekraïner, en dus moet Club straks weer elders op zoek naar een liefst definitieve overnemer.

Alleen is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan. Niet alleen verdient Yaremchuk goed zijn boterham in Jan Breydel, waar hij nog twee jaar vastligt, Club hoopt ook nog steeds om haar investering in de mate van het mogelijke nog wat te recupereren. Blauw-Zwart legde maar liefst 17 miljoen op tafel voor de geflopte recordaankoop, wiens marktwaarde nog vier miljoen bedraagt.

Herkansing voor Yaremchuk?

Yaremchuk zou wel interesse genieten uit Spanje en Turkije, maar de clubs in kwestie lijken niet in staat om het complete kostenplaatje te dekken. Behoudens een goed EK dreigen Dévy Rigaux en co de 48-voudig international dus niet aan de straatstenen kwijt te geraken. In plaats van met hem te blijven leuren is het dan misschien wel beter om hem een herkansing te gunnen.

"Het wordt boeiend om te zien of Yaremchuk gezien wordt als een volwaardig kernlid", sluit Gazet van Antwerpen dat scenario alvast niet uit. Wie weet zien we hem dus wel alsnog terug in Brugge. Al beschikt de landskampioen, die de lat ongetwijfeld hoger legt, mede dankzij Thiago zelf ruimschoots over voldoende middelen. Andere kandidaten zijn voorlopig nog niet bekend.

Yaremchuk verdient een nieuwe kans bij Club Brugge

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

67
67
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

28
28
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

16
16
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

55
55
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

20
20
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

77
77
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

93
93
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

62
62
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

360
360
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

333
333
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

364
364
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

228
228
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

358
358
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

647
647
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

472
472
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

41
41
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

270
270
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

791
791
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

70
70
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

341
341
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

423
423
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

282
282
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

236
236
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

286
286
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

679
679

Meer sportnieuws