'Solden in Stayen: volgende G6-club meldt zich bij STVV'

door
'Solden in Stayen: volgende G6-club meldt zich bij STVV'

In het eindklassement finishte het 'pas' op de achtste plaats, maar toch was STVV een van de revelaties van dit seizoen. Dat succes dreigt evenwel zijn tol te eisen, want tal van sterkhouders zijn op weg naar de exit in Stayen.

Zo wordt coach Thorsten Fink, die zelf al zijn afscheid aankondigde, weldra voorgesteld in Genk. In zijn zog zouden ook Matte Smets en Jarne Steuckers naar de streekrivaal kunnen verhuizen. Helaas voor de Truienaars hoeven ze in dat geval alleszins niet te rekenen op de jackpot.

LEES OOK: Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Smets + Steuckers: 3 miljoen

Tenslotte beschikken de prille twintigers allebei over een opvallend lage afkoopclausule. Smets zijn contract kan voor ruim twee miljoen worden afgekocht, Steuckers hoeft zelfs amper 800 duizend euro te kosten. Opgeteld valt het duo dus voor ongeveer drie miljoen op te pikken.

Een koopje voor elke Belgische topclub, en dus neemt het lijstje met gegadigden vooral in het geval van Smets alsmaar toe. Eerder geraakte al bekend dat ook Anderlecht en Club Brugge, dat tevens naar Rein Van Helden lonkt, een oogje op de verdediger hebben laten vallen.

Topclubs vechten om Smets

Nu mag volgens Sacha Tavolieri ook Union aan dat rijtje worden toegevoegd, net zoals een ploeg uit de onderste regionen van de Premier League. Ook voor Steuckers liggen er kapers op de kust, al is het voorlopig niet bekend wie zich wil moeien in de debatten voor de winger.

Vast staat wel dat Genk, dat zo wil anticiperen op een eventueel vertrek van Mark McKenzie, Bilal El Khannous en Anouar Ait El Hadj, zich zal moeten reppen in de race om het jonge tweetal. De komst van Fink kan een serieuze troef zijn om Smets en Steuckers te overtuigen.

Solden in Sint-Truiden

Intussen bereiden de Kanaries zich alvast voor op een heuse leegloop, want behalve Van Helden kunnen voorts ook Mathias Delorge en Aboubakary Koita op heel wat interesse rekenen. Hopelijk voor STVV vallen ook zij niet tegen een soldenprijsje los te weken uit Sint-Truiden.

Welke jonge STVV'er gaat de grootste toekomst tegemoet?

Meest recent

Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

12
12
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

19
19
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

47
47
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

188
188
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

84
84
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

111
111
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

433
433
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

224
224
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

87
87
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

94
94
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

195
195
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

147
147
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

342
342
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

353
353
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

169
169
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

109
109

Meer sportnieuws