TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

door
TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Jupiler Pro League

KRC Genk nadert een akkoord met Thorsten Fink, die al zijn afscheid aankondigde bij STVV. Daar hebben de Limburgers ook een oogje laten vallen op Matte Smets en Jarne Steuckers. Beiden beschikken over een beperkte afkoopclausule en zijn net als Mathias Delorge, die op de verlanglijst van Feyenoord staat, mede daardoor erg gegeerd. Bilal El Khannouss, die de Cegeka Arena zeker verlaat, hint op een overstap richting RB Leipzig.

Anderlecht wacht in spanning af of Jan Vertonghen zijn contract zal verlengen. Daarover staan snel gesprekken gepland met Jesper Fredberg, die voor het overige nog geen zicht heeft op de transferplannen. Om het budget te spijzen zouden de Brusselaars, waar behalve Zeno Debast mogelijk ook Kasper Schmeichel vertrekt, op uitgaand gebied wel eventueel bereid zijn om het productieve seizoen van Anders Dreyer te verzilveren.

Terwijl de Bosuil afscheid nam van Mark van Bommel en Ritchie De Laet maakte Antwerp zondag met Tjaronn Chery een eerste zomeraanwinst bekend. Nummer twee zit ook al in de pijplijn, want de Great Old staat naar verluidt op het punt om linksachter Ayrton Costa aan te werven. Ondertussen zette Youssef Hamdaoui, een pas 16-jarig product van eigen kweek, zijn handtekening onder een verbintenis tot medio 2027 in Deurne-Noord.

Club Brugge zat een eerste keer rond de tafel met Nicky Hayen, die net zoals zijn assistenten aan boord mag blijven in Jan Breydel. Hoewel hij op de nodige belangstelling kan rekenen wordt er eerstdaags witte rook verwacht over zijn vaste benoeming tot T1. Nog bij Blauw-Zwart kunnen Raphael Onyedika, Joel Ordonez, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen een transfer versieren. Die laatste sluit een verlengd verblijf in Brugge niet uit.

De overstap van Andri Gudjohnsen naar AA Gent, dat een drietal miljoen betaald voor de 22-jarige IJslander, is helemaal in kannen en kruiken. Het is nu louter nog wachten tot de spits officieel wordt voorgesteld. Ondanks een korte flirt met STVV lijkt Besnik Hasi aan boord te blijven bij KV Mechelen, net zoals spits Lion LauerbachGaetan Coucke en Elias Cobbaut daarentegen lonken allebei expliciet naar de exit van het AFAS Stadion.

BUITENLAND

Thomas Vermaelen is een kandidaat om aan de slag te gaan als T1 van Jong Ajax, waar de ex-Rode Duivel destijds zelf aan zijn actieve loopbaan begon. Kevin De Bruyne zou dan weer overwegen om de zijne af te sluiten in de MLS. Eerst wil onze landgenoot zijn huidig contract bij Manchester City, waar hij momenteel nog tot medio 2025 vastligt, wel nog een laatste keer met één of eventueel zelfs twee bijkomende seizoenen openbreken.

Real Madrid bereidt een bod van 30 à 40 miljoen voor op het Franse toptalent Leny Yoro, terwijl Barcelona zowaar overweegt om oudgediende Thiago Alcantara terug naar Camp Nou te halen. Als assistent van nieuwe trainer Hansi Flick zou daar voor het voormalig jeugdproduct, wiens aflopend contract bij Liverpool niet meer werd verlengd, een opmerkelijke rol als speler-coach zijn weggelegd. Of hij dat zelf ziet zitten is niet bekend.

In de zoektocht naar een vervanger voor Mauricio Pochettino is Chelsea bij Enzo Maresca beland. De huidige manager van promovendus Leicester City zou wel een slordige 10 miljoen moeten kosten. Tot slot heeft Bayer Leverkusen vergaande interesse in Aleix Garcia, ooit nog werkzaam in ons land bij Moeskroen. Tegenwoordig maakt de Spaanse middenvelder het mooie weer bij Girona, dat zo'n 15 à 20 miljoen voor hem zou verlangen.

Welke speler van Club is het meest waard?

Meest recent

Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

0
0
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

7
7
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

13
13
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

102
102
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

171
171
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

87
87
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

66
66
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

163
163
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

383
383
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

292
292
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

103
103
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

321
321
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

353
353
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

104
104
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

87
87
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

184
184
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

179
179
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

195
195
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

421
421

Meer sportnieuws