TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

door
TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

Jupiler Pro League

KRC Genk nadert een akkoord met Thorsten Fink, die al zijn afscheid aankondigde bij STVV. Daar hebben de Limburgers ook een oogje laten vallen op Matte Smets en Jarne Steuckers. Beiden beschikken over een beperkte afkoopclausule en zijn net als Mathias Delorge, die op de verlanglijst van Feyenoord staat, mede daardoor erg gegeerd. Bilal El Khannouss, die de Cegeka Arena zeker verlaat, hint op een overstap richting RB Leipzig.

Anderlecht wacht in spanning af of Jan Vertonghen zijn contract zal verlengen. Daarover staan snel gesprekken gepland met Jesper Fredberg, die voor het overige nog geen zicht heeft op de transferplannen. Om het budget te spijzen zouden de Brusselaars, waar behalve Zeno Debast mogelijk ook Kasper Schmeichel vertrekt, op uitgaand gebied wel eventueel bereid zijn om het productieve seizoen van Anders Dreyer te verzilveren.

Terwijl de Bosuil afscheid nam van Mark van Bommel en Ritchie De Laet maakte Antwerp zondag met Tjaronn Chery een eerste zomeraanwinst bekend. Nummer twee zit ook al in de pijplijn, want de Great Old staat naar verluidt op het punt om linksachter Ayrton Costa aan te werven. Ondertussen zette Youssef Hamdaoui, een pas 16-jarig product van eigen kweek, zijn handtekening onder een verbintenis tot medio 2027 in Deurne-Noord.

Club Brugge zat een eerste keer rond de tafel met Nicky Hayen, die net zoals zijn assistenten aan boord mag blijven in Jan Breydel. Hoewel hij op de nodige belangstelling kan rekenen wordt er eerstdaags witte rook verwacht over zijn vaste benoeming tot T1. Nog bij Blauw-Zwart kunnen Raphael Onyedika, Joel Ordonez, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen een transfer versieren. Die laatste sluit een verlengd verblijf in Brugge niet uit.

De overstap van Andri Gudjohnsen naar AA Gent, dat een drietal miljoen betaald voor de 22-jarige IJslander, is helemaal in kannen en kruiken. Het is nu louter nog wachten tot de spits officieel wordt voorgesteld. Ondanks een korte flirt met STVV lijkt Besnik Hasi aan boord te blijven bij KV Mechelen, net zoals spits Lion LauerbachGaetan Coucke en Elias Cobbaut daarentegen lonken allebei expliciet naar de exit van het AFAS Stadion.

BUITENLAND

Thomas Vermaelen is een kandidaat om aan de slag te gaan als T1 van Jong Ajax, waar de ex-Rode Duivel destijds zelf aan zijn actieve loopbaan begon. Kevin De Bruyne zou dan weer overwegen om de zijne af te sluiten in de MLS. Eerst wil onze landgenoot zijn huidig contract bij Manchester City, waar hij momenteel nog tot medio 2025 vastligt, wel nog een laatste keer met één of eventueel zelfs twee bijkomende seizoenen openbreken.

Real Madrid bereidt een bod van 30 à 40 miljoen voor op het Franse toptalent Leny Yoro, terwijl Barcelona zowaar overweegt om oudgediende Thiago Alcantara terug naar Camp Nou te halen. Als assistent van nieuwe trainer Hansi Flick zou daar voor het voormalig jeugdproduct, wiens aflopend contract bij Liverpool niet meer werd verlengd, een opmerkelijke rol als speler-coach zijn weggelegd. Of hij dat zelf ziet zitten is niet bekend.

In de zoektocht naar een vervanger voor Mauricio Pochettino is Chelsea bij Enzo Maresca beland. De huidige manager van promovendus Leicester City zou wel een slordige 10 miljoen moeten kosten. Tot slot heeft Bayer Leverkusen vergaande interesse in Aleix Garcia, ooit nog werkzaam in ons land bij Moeskroen. Tegenwoordig maakt de Spaanse middenvelder het mooie weer bij Girona, dat zo'n 15 à 20 miljoen voor hem zou verlangen.

Welke speler van Club is het meest waard?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

27
27
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

127
127
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

141
141
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

248
248
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

337
337
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

128
128
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

500
500
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

288
288
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

262
262
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

169
169
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

278
278
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

419
419
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

209
209
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

151
151
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws