TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

door
TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Jupiler Pro League

KRC Genk nadert een akkoord met Thorsten Fink, die al zijn afscheid aankondigde bij STVV. Daar hebben de Limburgers ook een oogje laten vallen op Matte Smets en Jarne Steuckers. Beiden beschikken over een beperkte afkoopclausule en zijn net als Mathias Delorge, die op de verlanglijst van Feyenoord staat, mede daardoor erg gegeerd. Bilal El Khannouss, die de Cegeka Arena zeker verlaat, hint op een overstap richting RB Leipzig.

Anderlecht wacht in spanning af of Jan Vertonghen zijn contract zal verlengen. Daarover staan snel gesprekken gepland met Jesper Fredberg, die voor het overige nog geen zicht heeft op de transferplannen. Om het budget te spijzen zouden de Brusselaars, waar behalve Zeno Debast mogelijk ook Kasper Schmeichel vertrekt, op uitgaand gebied wel eventueel bereid zijn om het productieve seizoen van Anders Dreyer te verzilveren.

Terwijl de Bosuil afscheid nam van Mark van Bommel en Ritchie De Laet maakte Antwerp zondag met Tjaronn Chery een eerste zomeraanwinst bekend. Nummer twee zit ook al in de pijplijn, want de Great Old staat naar verluidt op het punt om linksachter Ayrton Costa aan te werven. Ondertussen zette Youssef Hamdaoui, een pas 16-jarig product van eigen kweek, zijn handtekening onder een verbintenis tot medio 2027 in Deurne-Noord.

Club Brugge zat een eerste keer rond de tafel met Nicky Hayen, die net zoals zijn assistenten aan boord mag blijven in Jan Breydel. Hoewel hij op de nodige belangstelling kan rekenen wordt er eerstdaags witte rook verwacht over zijn vaste benoeming tot T1. Nog bij Blauw-Zwart kunnen Raphael Onyedika, Joel Ordonez, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen een transfer versieren. Die laatste sluit een verlengd verblijf in Brugge niet uit.

De overstap van Andri Gudjohnsen naar AA Gent, dat een drietal miljoen betaald voor de 22-jarige IJslander, is helemaal in kannen en kruiken. Het is nu louter nog wachten tot de spits officieel wordt voorgesteld. Ondanks een korte flirt met STVV lijkt Besnik Hasi aan boord te blijven bij KV Mechelen, net zoals spits Lion LauerbachGaetan Coucke en Elias Cobbaut daarentegen lonken allebei expliciet naar de exit van het AFAS Stadion.

BUITENLAND

Thomas Vermaelen is een kandidaat om aan de slag te gaan als T1 van Jong Ajax, waar de ex-Rode Duivel destijds zelf aan zijn actieve loopbaan begon. Kevin De Bruyne zou dan weer overwegen om de zijne af te sluiten in de MLS. Eerst wil onze landgenoot zijn huidig contract bij Manchester City, waar hij momenteel nog tot medio 2025 vastligt, wel nog een laatste keer met één of eventueel zelfs twee bijkomende seizoenen openbreken.

Real Madrid bereidt een bod van 30 à 40 miljoen voor op het Franse toptalent Leny Yoro, terwijl Barcelona zowaar overweegt om oudgediende Thiago Alcantara terug naar Camp Nou te halen. Als assistent van nieuwe trainer Hansi Flick zou daar voor het voormalig jeugdproduct, wiens aflopend contract bij Liverpool niet meer werd verlengd, een opmerkelijke rol als speler-coach zijn weggelegd. Of hij dat zelf ziet zitten is niet bekend.

In de zoektocht naar een vervanger voor Mauricio Pochettino is Chelsea bij Enzo Maresca beland. De huidige manager van promovendus Leicester City zou wel een slordige 10 miljoen moeten kosten. Tot slot heeft Bayer Leverkusen vergaande interesse in Aleix Garcia, ooit nog werkzaam in ons land bij Moeskroen. Tegenwoordig maakt de Spaanse middenvelder het mooie weer bij Girona, dat zo'n 15 à 20 miljoen voor hem zou verlangen.

Welke speler van Club is het meest waard?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

13
13
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

3
3
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

32
32
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

30
30
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

51
51
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

29
29
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

35
35
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

82
82
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

30
30
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

74
74
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

48
48
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

172
172
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

355
355
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

47
47
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

200
200
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

38
38
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

64
64
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

99
99
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

95
95
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

603
603
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

258
258
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

178
178
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

159
159
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

331
331
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws