TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

door
TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Jupiler Pro League

KRC Genk nadert een akkoord met Thorsten Fink, die al zijn afscheid aankondigde bij STVV. Daar hebben de Limburgers ook een oogje laten vallen op Matte Smets en Jarne Steuckers. Beiden beschikken over een beperkte afkoopclausule en zijn net als Mathias Delorge, die op de verlanglijst van Feyenoord staat, mede daardoor erg gegeerd. Bilal El Khannouss, die de Cegeka Arena zeker verlaat, hint op een overstap richting RB Leipzig.

Anderlecht wacht in spanning af of Jan Vertonghen zijn contract zal verlengen. Daarover staan snel gesprekken gepland met Jesper Fredberg, die voor het overige nog geen zicht heeft op de transferplannen. Om het budget te spijzen zouden de Brusselaars, waar behalve Zeno Debast mogelijk ook Kasper Schmeichel vertrekt, op uitgaand gebied wel eventueel bereid zijn om het productieve seizoen van Anders Dreyer te verzilveren.

Terwijl de Bosuil afscheid nam van Mark van Bommel en Ritchie De Laet maakte Antwerp zondag met Tjaronn Chery een eerste zomeraanwinst bekend. Nummer twee zit ook al in de pijplijn, want de Great Old staat naar verluidt op het punt om linksachter Ayrton Costa aan te werven. Ondertussen zette Youssef Hamdaoui, een pas 16-jarig product van eigen kweek, zijn handtekening onder een verbintenis tot medio 2027 in Deurne-Noord.

Club Brugge zat een eerste keer rond de tafel met Nicky Hayen, die net zoals zijn assistenten aan boord mag blijven in Jan Breydel. Hoewel hij op de nodige belangstelling kan rekenen wordt er eerstdaags witte rook verwacht over zijn vaste benoeming tot T1. Nog bij Blauw-Zwart kunnen Raphael Onyedika, Joel Ordonez, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen een transfer versieren. Die laatste sluit een verlengd verblijf in Brugge niet uit.

De overstap van Andri Gudjohnsen naar AA Gent, dat een drietal miljoen betaald voor de 22-jarige IJslander, is helemaal in kannen en kruiken. Het is nu louter nog wachten tot de spits officieel wordt voorgesteld. Ondanks een korte flirt met STVV lijkt Besnik Hasi aan boord te blijven bij KV Mechelen, net zoals spits Lion LauerbachGaetan Coucke en Elias Cobbaut daarentegen lonken allebei expliciet naar de exit van het AFAS Stadion.

BUITENLAND

Thomas Vermaelen is een kandidaat om aan de slag te gaan als T1 van Jong Ajax, waar de ex-Rode Duivel destijds zelf aan zijn actieve loopbaan begon. Kevin De Bruyne zou dan weer overwegen om de zijne af te sluiten in de MLS. Eerst wil onze landgenoot zijn huidig contract bij Manchester City, waar hij momenteel nog tot medio 2025 vastligt, wel nog een laatste keer met één of eventueel zelfs twee bijkomende seizoenen openbreken.

Real Madrid bereidt een bod van 30 à 40 miljoen voor op het Franse toptalent Leny Yoro, terwijl Barcelona zowaar overweegt om oudgediende Thiago Alcantara terug naar Camp Nou te halen. Als assistent van nieuwe trainer Hansi Flick zou daar voor het voormalig jeugdproduct, wiens aflopend contract bij Liverpool niet meer werd verlengd, een opmerkelijke rol als speler-coach zijn weggelegd. Of hij dat zelf ziet zitten is niet bekend.

In de zoektocht naar een vervanger voor Mauricio Pochettino is Chelsea bij Enzo Maresca beland. De huidige manager van promovendus Leicester City zou wel een slordige 10 miljoen moeten kosten. Tot slot heeft Bayer Leverkusen vergaande interesse in Aleix Garcia, ooit nog werkzaam in ons land bij Moeskroen. Tegenwoordig maakt de Spaanse middenvelder het mooie weer bij Girona, dat zo'n 15 à 20 miljoen voor hem zou verlangen.

Welke speler van Club is het meest waard?

Meest recent

Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

19
19
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

83
83
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

228
228
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

45
45
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

82
82
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

284
284
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

49
49
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

85
85
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

236
236
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

241
241
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

782
782
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

110
110
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

263
263
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

473
473
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

519
519
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

714
714
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

257
257
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

638
638
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

437
437
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

64
64
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

145
145
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

234
234
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

148
148
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

227
227

Meer sportnieuws