TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

door
TRANSFERUURTJE: RSCA & Club cashen, Antwerp & Gent slaan toe

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Anderlecht of Club? Broer Benteke spreekt duidelijke taal

Jupiler Pro League

KRC Genk nadert een akkoord met Thorsten Fink, die al zijn afscheid aankondigde bij STVV. Daar hebben de Limburgers ook een oogje laten vallen op Matte Smets en Jarne Steuckers. Beiden beschikken over een beperkte afkoopclausule en zijn net als Mathias Delorge, die op de verlanglijst van Feyenoord staat, mede daardoor erg gegeerd. Bilal El Khannouss, die de Cegeka Arena zeker verlaat, hint op een overstap richting RB Leipzig.

Anderlecht wacht in spanning af of Jan Vertonghen zijn contract zal verlengen. Daarover staan snel gesprekken gepland met Jesper Fredberg, die voor het overige nog geen zicht heeft op de transferplannen. Om het budget te spijzen zouden de Brusselaars, waar behalve Zeno Debast mogelijk ook Kasper Schmeichel vertrekt, op uitgaand gebied wel eventueel bereid zijn om het productieve seizoen van Anders Dreyer te verzilveren.

Terwijl de Bosuil afscheid nam van Mark van Bommel en Ritchie De Laet maakte Antwerp zondag met Tjaronn Chery een eerste zomeraanwinst bekend. Nummer twee zit ook al in de pijplijn, want de Great Old staat naar verluidt op het punt om linksachter Ayrton Costa aan te werven. Ondertussen zette Youssef Hamdaoui, een pas 16-jarig product van eigen kweek, zijn handtekening onder een verbintenis tot medio 2027 in Deurne-Noord.

Club Brugge zat een eerste keer rond de tafel met Nicky Hayen, die net zoals zijn assistenten aan boord mag blijven in Jan Breydel. Hoewel hij op de nodige belangstelling kan rekenen wordt er eerstdaags witte rook verwacht over zijn vaste benoeming tot T1. Nog bij Blauw-Zwart kunnen Raphael Onyedika, Joel Ordonez, Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen een transfer versieren. Die laatste sluit een verlengd verblijf in Brugge niet uit.

De overstap van Andri Gudjohnsen naar AA Gent, dat een drietal miljoen betaald voor de 22-jarige IJslander, is helemaal in kannen en kruiken. Het is nu louter nog wachten tot de spits officieel wordt voorgesteld. Ondanks een korte flirt met STVV lijkt Besnik Hasi aan boord te blijven bij KV Mechelen, net zoals spits Lion LauerbachGaetan Coucke en Elias Cobbaut daarentegen lonken allebei expliciet naar de exit van het AFAS Stadion.

BUITENLAND

Thomas Vermaelen is een kandidaat om aan de slag te gaan als T1 van Jong Ajax, waar de ex-Rode Duivel destijds zelf aan zijn actieve loopbaan begon. Kevin De Bruyne zou dan weer overwegen om de zijne af te sluiten in de MLS. Eerst wil onze landgenoot zijn huidig contract bij Manchester City, waar hij momenteel nog tot medio 2025 vastligt, wel nog een laatste keer met één of eventueel zelfs twee bijkomende seizoenen openbreken.

Real Madrid bereidt een bod van 30 à 40 miljoen voor op het Franse toptalent Leny Yoro, terwijl Barcelona zowaar overweegt om oudgediende Thiago Alcantara terug naar Camp Nou te halen. Als assistent van nieuwe trainer Hansi Flick zou daar voor het voormalig jeugdproduct, wiens aflopend contract bij Liverpool niet meer werd verlengd, een opmerkelijke rol als speler-coach zijn weggelegd. Of hij dat zelf ziet zitten is niet bekend.

In de zoektocht naar een vervanger voor Mauricio Pochettino is Chelsea bij Enzo Maresca beland. De huidige manager van promovendus Leicester City zou wel een slordige 10 miljoen moeten kosten. Tot slot heeft Bayer Leverkusen vergaande interesse in Aleix Garcia, ooit nog werkzaam in ons land bij Moeskroen. Tegenwoordig maakt de Spaanse middenvelder het mooie weer bij Girona, dat zo'n 15 à 20 miljoen voor hem zou verlangen.

Welke speler van Club is het meest waard?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

14
14
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

9
9
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

41
41
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

169
169
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

46
46
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

93
93
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

43
43
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

58
58
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

107
107
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

52
52
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

494
494
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

78
78
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

185
185
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

299
299
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

294
294
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

221
221
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

233
233
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

257
257
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

446
446
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

458
458
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

292
292
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

166
166
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws