‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

door
‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

Club Brugge viert de landstitel en bereidt zich al voor op het nieuwe seizoen. Director of Football Devy Rigaux werkt aan veel dossiers, waaronder ook dat van Matija Gluščević (19, FK Radnički).

Gluščević beleeft zijn beste seizoen ooit, waardoor Radnički zich voor het eerst in de geschiedenis heeft geplaatst voor Europees voetbal. Zijn prestaties hebben hem een plek in de voorselectie van het Servische nationale team voor het EK opgeleverd.

Gluščević valt op door zijn uitzonderlijke snelheid en dribbelvaardigheid. Volgens CIES Football Observatory is hij de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld met een succespercentage van 60 procent.

Hij houdt van aanvallend voetbal en haalde dit seizoen snelheden van 36 km/u, wat een snelheid van Champions League-niveau is.

LEES OOK: Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Club Brugge speurt naar derde zomeraanwinst

Club Brugge is volop bezig met het vieren van de landstitel, terwijl Devy Rigaux alweer druk bezig is met de voorbereidingen voor het komende seizoen.

De Director of Football staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume”, zei Bob Madou, CEO Van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. “Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers.”

Rigaux haalde ondertussen al Ardon Jashari (21, FC Luzern) binnen en legde huurling Nordin Jackers definitief vast. Daarnaast wordt ook Matija Gluščević (19, FK Radnički) in de gaten gehouden.

Gluščević ontploft: in de Servische voorselectie van het EK

Matija Gluščević (19) beleeft het beste seizoen van zijn carrière en dat zie je terug in de resultaten van Radnički.

De club heeft in decennia niet zulk goed voetbal laten zien en nooit betere resultaten behaald. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Radnički zich zelfs geplaatst voor Europees voetbal.

Gluščević schittert als een van de sterspelers van het team, en zijn prestaties dit seizoen hebben ertoe geleid dat Dragan Stojković hem heeft opgenomen in de voorselectie van de Servische nationale ploeg voor het komende Europees kampioenschap.

Sinds de komst van coach Feđa Dudić is Gluščević ontploft en wordt hij gezien als een van de beste spelers van Radnički.

Dribbelkont en supersnel: van Champions League-niveau

In de eerste plaats maakt Matija Gluščević grote indruk met zijn uitzonderlijke snelheid en dribbels, wat hem bijzonder sterk maakt in één-tegen-één duels.

Zijn dribbelvaardigheid wordt onderstreept door statistieken van het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Observatory, dat hem als de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld rangschikt. Gluščević heeft een indrukwekkend succespercentage van 60 procent in dribbels.

Als pure flankaanvaller heeft Gluščević zijn volledige potentieel nog niet laten zien en beschikt hij over veel ruimte voor verbetering. Hij houdt van een aanvallende speelstijl met veel druk naar voren.

Dit seizoen werd hij gemeten met sprintsnelheden van 36 km/u, wat vergelijkbaar is met Champions League-niveau.

Club Brugge moet minstens 1 miljoen euro betalen

De ontwikkeling van Matija Gluščević dit seizoen is niet onopgemerkt gebleven bij clubs zoals Club Brugge, Anderlecht en Genoa. Verwacht wordt dan ook dat de Servische sensatie aan het einde van het seizoen Radnički zal verlaten voor een andere club.

Gluščević zal na het seizoen met de club overleggen en de beslissing van Radnički respecteren. Zvezda en Partizan hebben ook interesse getoond in de 19-jarige, hoewel hij bij een transfer de voorkeur geeft aan een buitenlandse club in een sterkere competitie, waar hij zich verder kan ontwikkelen.

Volgens Transfermarkt bedraagt zijn waarde momenteel 400.000 euro, maar Servische bronnen zijn er zeker van dat Kragujevac aanbiedingen van minder dan 1 miljoen euro niet zal overwegen als transfersom.

Club Brugge moet Gluščević halen

Meest recent

Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

9
9
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

64
64
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

5
5
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

151
151
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

171
171
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

43
43
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

114
114
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

259
259
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

106
106
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

82
82
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

55
55
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

175
175
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

132
132
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

123
123
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

322
322
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

288
288
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

119
119
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

583
583
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

82
82
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

92
92
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

226
226
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

251
251
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

99
99

Meer sportnieuws