‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

1438 stemmen
‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

Club Brugge viert de landstitel en bereidt zich al voor op het nieuwe seizoen. Director of Football Devy Rigaux werkt aan veel dossiers, waaronder ook dat van Matija Gluščević (19, FK Radnički).

Gluščević beleeft zijn beste seizoen ooit, waardoor Radnički zich voor het eerst in de geschiedenis heeft geplaatst voor Europees voetbal. Zijn prestaties hebben hem een plek in de voorselectie van het Servische nationale team voor het EK opgeleverd.

Gluščević valt op door zijn uitzonderlijke snelheid en dribbelvaardigheid. Volgens CIES Football Observatory is hij de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld met een succespercentage van 60 procent.

Hij houdt van aanvallend voetbal en haalde dit seizoen snelheden van 36 km/u, wat een snelheid van Champions League-niveau is.

LEES OOK: ‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Club Brugge speurt naar derde zomeraanwinst

Club Brugge is volop bezig met het vieren van de landstitel, terwijl Devy Rigaux alweer druk bezig is met de voorbereidingen voor het komende seizoen.

De Director of Football staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume”, zei Bob Madou, CEO Van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. “Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers.”

Rigaux haalde ondertussen al Ardon Jashari (21, FC Luzern) binnen en legde huurling Nordin Jackers definitief vast. Daarnaast wordt ook Matija Gluščević (19, FK Radnički) in de gaten gehouden.

Gluščević ontploft: in de Servische voorselectie van het EK

Matija Gluščević (19) beleeft het beste seizoen van zijn carrière en dat zie je terug in de resultaten van Radnički.

De club heeft in decennia niet zulk goed voetbal laten zien en nooit betere resultaten behaald. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Radnički zich zelfs geplaatst voor Europees voetbal.

Gluščević schittert als een van de sterspelers van het team, en zijn prestaties dit seizoen hebben ertoe geleid dat Dragan Stojković hem heeft opgenomen in de voorselectie van de Servische nationale ploeg voor het komende Europees kampioenschap.

Sinds de komst van coach Feđa Dudić is Gluščević ontploft en wordt hij gezien als een van de beste spelers van Radnički.

Dribbelkont en supersnel: van Champions League-niveau

In de eerste plaats maakt Matija Gluščević grote indruk met zijn uitzonderlijke snelheid en dribbels, wat hem bijzonder sterk maakt in één-tegen-één duels.

Zijn dribbelvaardigheid wordt onderstreept door statistieken van het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Observatory, dat hem als de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld rangschikt. Gluščević heeft een indrukwekkend succespercentage van 60 procent in dribbels.

Als pure flankaanvaller heeft Gluščević zijn volledige potentieel nog niet laten zien en beschikt hij over veel ruimte voor verbetering. Hij houdt van een aanvallende speelstijl met veel druk naar voren.

Dit seizoen werd hij gemeten met sprintsnelheden van 36 km/u, wat vergelijkbaar is met Champions League-niveau.

Club Brugge moet minstens 1 miljoen euro betalen

De ontwikkeling van Matija Gluščević dit seizoen is niet onopgemerkt gebleven bij clubs zoals Club Brugge, Anderlecht en Genoa. Verwacht wordt dan ook dat de Servische sensatie aan het einde van het seizoen Radnički zal verlaten voor een andere club.

Gluščević zal na het seizoen met de club overleggen en de beslissing van Radnički respecteren. Zvezda en Partizan hebben ook interesse getoond in de 19-jarige, hoewel hij bij een transfer de voorkeur geeft aan een buitenlandse club in een sterkere competitie, waar hij zich verder kan ontwikkelen.

Volgens Transfermarkt bedraagt zijn waarde momenteel 400.000 euro, maar Servische bronnen zijn er zeker van dat Kragujevac aanbiedingen van minder dan 1 miljoen euro niet zal overwegen als transfersom.

Club Brugge moet Gluščević halen

Meest recent

‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

2
2
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

36
36
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

135
135
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

156
156
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

69
69
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

39
39
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

72
72
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

818
818
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

59
59
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

41
41
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

734
734
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

324
324
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

211
211
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

599
599
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

662
662
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

570
570
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

172
172
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

160
160
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

809
809
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

266
266
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

371
371
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

257
257
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

573
573

Meer sportnieuws