‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

door
‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

Club Brugge viert de landstitel en bereidt zich al voor op het nieuwe seizoen. Director of Football Devy Rigaux werkt aan veel dossiers, waaronder ook dat van Matija Gluščević (19, FK Radnički).

Gluščević beleeft zijn beste seizoen ooit, waardoor Radnički zich voor het eerst in de geschiedenis heeft geplaatst voor Europees voetbal. Zijn prestaties hebben hem een plek in de voorselectie van het Servische nationale team voor het EK opgeleverd.

Gluščević valt op door zijn uitzonderlijke snelheid en dribbelvaardigheid. Volgens CIES Football Observatory is hij de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld met een succespercentage van 60 procent.

Hij houdt van aanvallend voetbal en haalde dit seizoen snelheden van 36 km/u, wat een snelheid van Champions League-niveau is.

LEES OOK: Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge speurt naar derde zomeraanwinst

Club Brugge is volop bezig met het vieren van de landstitel, terwijl Devy Rigaux alweer druk bezig is met de voorbereidingen voor het komende seizoen.

De Director of Football staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume”, zei Bob Madou, CEO Van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. “Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers.”

Rigaux haalde ondertussen al Ardon Jashari (21, FC Luzern) binnen en legde huurling Nordin Jackers definitief vast. Daarnaast wordt ook Matija Gluščević (19, FK Radnički) in de gaten gehouden.

Gluščević ontploft: in de Servische voorselectie van het EK

Matija Gluščević (19) beleeft het beste seizoen van zijn carrière en dat zie je terug in de resultaten van Radnički.

De club heeft in decennia niet zulk goed voetbal laten zien en nooit betere resultaten behaald. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Radnički zich zelfs geplaatst voor Europees voetbal.

Gluščević schittert als een van de sterspelers van het team, en zijn prestaties dit seizoen hebben ertoe geleid dat Dragan Stojković hem heeft opgenomen in de voorselectie van de Servische nationale ploeg voor het komende Europees kampioenschap.

Sinds de komst van coach Feđa Dudić is Gluščević ontploft en wordt hij gezien als een van de beste spelers van Radnički.

Dribbelkont en supersnel: van Champions League-niveau

In de eerste plaats maakt Matija Gluščević grote indruk met zijn uitzonderlijke snelheid en dribbels, wat hem bijzonder sterk maakt in één-tegen-één duels.

Zijn dribbelvaardigheid wordt onderstreept door statistieken van het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Observatory, dat hem als de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld rangschikt. Gluščević heeft een indrukwekkend succespercentage van 60 procent in dribbels.

Als pure flankaanvaller heeft Gluščević zijn volledige potentieel nog niet laten zien en beschikt hij over veel ruimte voor verbetering. Hij houdt van een aanvallende speelstijl met veel druk naar voren.

Dit seizoen werd hij gemeten met sprintsnelheden van 36 km/u, wat vergelijkbaar is met Champions League-niveau.

Club Brugge moet minstens 1 miljoen euro betalen

De ontwikkeling van Matija Gluščević dit seizoen is niet onopgemerkt gebleven bij clubs zoals Club Brugge, Anderlecht en Genoa. Verwacht wordt dan ook dat de Servische sensatie aan het einde van het seizoen Radnički zal verlaten voor een andere club.

Gluščević zal na het seizoen met de club overleggen en de beslissing van Radnički respecteren. Zvezda en Partizan hebben ook interesse getoond in de 19-jarige, hoewel hij bij een transfer de voorkeur geeft aan een buitenlandse club in een sterkere competitie, waar hij zich verder kan ontwikkelen.

Volgens Transfermarkt bedraagt zijn waarde momenteel 400.000 euro, maar Servische bronnen zijn er zeker van dat Kragujevac aanbiedingen van minder dan 1 miljoen euro niet zal overwegen als transfersom.

Club Brugge moet Gluščević halen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

69
69
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

71
71
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

137
137
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

128
128
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

106
106
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

284
284
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

444
444
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

734
734
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

159
159
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

459
459
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws