‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

door
‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

Club Brugge viert de landstitel en bereidt zich al voor op het nieuwe seizoen. Director of Football Devy Rigaux werkt aan veel dossiers, waaronder ook dat van Matija Gluščević (19, FK Radnički).

Gluščević beleeft zijn beste seizoen ooit, waardoor Radnički zich voor het eerst in de geschiedenis heeft geplaatst voor Europees voetbal. Zijn prestaties hebben hem een plek in de voorselectie van het Servische nationale team voor het EK opgeleverd.

Gluščević valt op door zijn uitzonderlijke snelheid en dribbelvaardigheid. Volgens CIES Football Observatory is hij de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld met een succespercentage van 60 procent.

Hij houdt van aanvallend voetbal en haalde dit seizoen snelheden van 36 km/u, wat een snelheid van Champions League-niveau is.

LEES OOK: 'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge speurt naar derde zomeraanwinst

Club Brugge is volop bezig met het vieren van de landstitel, terwijl Devy Rigaux alweer druk bezig is met de voorbereidingen voor het komende seizoen.

De Director of Football staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume”, zei Bob Madou, CEO Van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. “Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers.”

Rigaux haalde ondertussen al Ardon Jashari (21, FC Luzern) binnen en legde huurling Nordin Jackers definitief vast. Daarnaast wordt ook Matija Gluščević (19, FK Radnički) in de gaten gehouden.

Gluščević ontploft: in de Servische voorselectie van het EK

Matija Gluščević (19) beleeft het beste seizoen van zijn carrière en dat zie je terug in de resultaten van Radnički.

De club heeft in decennia niet zulk goed voetbal laten zien en nooit betere resultaten behaald. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Radnički zich zelfs geplaatst voor Europees voetbal.

Gluščević schittert als een van de sterspelers van het team, en zijn prestaties dit seizoen hebben ertoe geleid dat Dragan Stojković hem heeft opgenomen in de voorselectie van de Servische nationale ploeg voor het komende Europees kampioenschap.

Sinds de komst van coach Feđa Dudić is Gluščević ontploft en wordt hij gezien als een van de beste spelers van Radnički.

Dribbelkont en supersnel: van Champions League-niveau

In de eerste plaats maakt Matija Gluščević grote indruk met zijn uitzonderlijke snelheid en dribbels, wat hem bijzonder sterk maakt in één-tegen-één duels.

Zijn dribbelvaardigheid wordt onderstreept door statistieken van het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Observatory, dat hem als de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld rangschikt. Gluščević heeft een indrukwekkend succespercentage van 60 procent in dribbels.

Als pure flankaanvaller heeft Gluščević zijn volledige potentieel nog niet laten zien en beschikt hij over veel ruimte voor verbetering. Hij houdt van een aanvallende speelstijl met veel druk naar voren.

Dit seizoen werd hij gemeten met sprintsnelheden van 36 km/u, wat vergelijkbaar is met Champions League-niveau.

Club Brugge moet minstens 1 miljoen euro betalen

De ontwikkeling van Matija Gluščević dit seizoen is niet onopgemerkt gebleven bij clubs zoals Club Brugge, Anderlecht en Genoa. Verwacht wordt dan ook dat de Servische sensatie aan het einde van het seizoen Radnički zal verlaten voor een andere club.

Gluščević zal na het seizoen met de club overleggen en de beslissing van Radnički respecteren. Zvezda en Partizan hebben ook interesse getoond in de 19-jarige, hoewel hij bij een transfer de voorkeur geeft aan een buitenlandse club in een sterkere competitie, waar hij zich verder kan ontwikkelen.

Volgens Transfermarkt bedraagt zijn waarde momenteel 400.000 euro, maar Servische bronnen zijn er zeker van dat Kragujevac aanbiedingen van minder dan 1 miljoen euro niet zal overwegen als transfersom.

Club Brugge moet Gluščević halen

Meest recent

Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst in Anderlecht

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

0
0
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

39
39
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

114
114
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

69
69
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

59
59
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

83
83
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

196
196
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

131
131
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

115
115
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

105
105
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

351
351
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

259
259
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

390
390
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

343
343
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

141
141
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

259
259
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

107
107
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

92
92
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

262
262
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

237
237
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

98
98

Meer sportnieuws