‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

1438
‘Club gaat hard: toptransfer van Champions League-niveau’

Club Brugge viert de landstitel en bereidt zich al voor op het nieuwe seizoen. Director of Football Devy Rigaux werkt aan veel dossiers, waaronder ook dat van Matija Gluščević (19, FK Radnički).

Gluščević beleeft zijn beste seizoen ooit, waardoor Radnički zich voor het eerst in de geschiedenis heeft geplaatst voor Europees voetbal. Zijn prestaties hebben hem een plek in de voorselectie van het Servische nationale team voor het EK opgeleverd.

Gluščević valt op door zijn uitzonderlijke snelheid en dribbelvaardigheid. Volgens CIES Football Observatory is hij de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld met een succespercentage van 60 procent.

Hij houdt van aanvallend voetbal en haalde dit seizoen snelheden van 36 km/u, wat een snelheid van Champions League-niveau is.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Club Brugge speurt naar derde zomeraanwinst

Club Brugge is volop bezig met het vieren van de landstitel, terwijl Devy Rigaux alweer druk bezig is met de voorbereidingen voor het komende seizoen.

De Director of Football staat voor enorm uitdagende maanden, gezien de omvang van de taken tijdens de zomermercato bij Club Brugge, waarbij er sprake is van veertig tot vijftig dossiers, variërend van contractverlengingen van (jeugd)spelers tot het vinden van nieuwe aanwinsten.

“Dat is een zeer groot volume”, zei Bob Madou, CEO Van Club Brugge aan Het Laatste Nieuws. “Dévy heeft intussen een zeer straf netwerk uitgebouwd en al een zeer dominante rol gespeeld in veel succesvolle inkomende én uitgaande transfers.”

Rigaux haalde ondertussen al Ardon Jashari (21, FC Luzern) binnen en legde huurling Nordin Jackers definitief vast. Daarnaast wordt ook Matija Gluščević (19, FK Radnički) in de gaten gehouden.

Gluščević ontploft: in de Servische voorselectie van het EK

Matija Gluščević (19) beleeft het beste seizoen van zijn carrière en dat zie je terug in de resultaten van Radnički.

De club heeft in decennia niet zulk goed voetbal laten zien en nooit betere resultaten behaald. Voor het eerst in de geschiedenis heeft Radnički zich zelfs geplaatst voor Europees voetbal.

Gluščević schittert als een van de sterspelers van het team, en zijn prestaties dit seizoen hebben ertoe geleid dat Dragan Stojković hem heeft opgenomen in de voorselectie van de Servische nationale ploeg voor het komende Europees kampioenschap.

Sinds de komst van coach Feđa Dudić is Gluščević ontploft en wordt hij gezien als een van de beste spelers van Radnički.

Dribbelkont en supersnel: van Champions League-niveau

In de eerste plaats maakt Matija Gluščević grote indruk met zijn uitzonderlijke snelheid en dribbels, wat hem bijzonder sterk maakt in één-tegen-één duels.

Zijn dribbelvaardigheid wordt onderstreept door statistieken van het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES Football Observatory, dat hem als de zevende beste dribbelaar onder de 20 jaar ter wereld rangschikt. Gluščević heeft een indrukwekkend succespercentage van 60 procent in dribbels.

Als pure flankaanvaller heeft Gluščević zijn volledige potentieel nog niet laten zien en beschikt hij over veel ruimte voor verbetering. Hij houdt van een aanvallende speelstijl met veel druk naar voren.

Dit seizoen werd hij gemeten met sprintsnelheden van 36 km/u, wat vergelijkbaar is met Champions League-niveau.

Club Brugge moet minstens 1 miljoen euro betalen

De ontwikkeling van Matija Gluščević dit seizoen is niet onopgemerkt gebleven bij clubs zoals Club Brugge, Anderlecht en Genoa. Verwacht wordt dan ook dat de Servische sensatie aan het einde van het seizoen Radnički zal verlaten voor een andere club.

Gluščević zal na het seizoen met de club overleggen en de beslissing van Radnički respecteren. Zvezda en Partizan hebben ook interesse getoond in de 19-jarige, hoewel hij bij een transfer de voorkeur geeft aan een buitenlandse club in een sterkere competitie, waar hij zich verder kan ontwikkelen.

Volgens Transfermarkt bedraagt zijn waarde momenteel 400.000 euro, maar Servische bronnen zijn er zeker van dat Kragujevac aanbiedingen van minder dan 1 miljoen euro niet zal overwegen als transfersom.

Club Brugge moet Gluščević halen

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

5
5
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

27
27
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

79
79
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

55
55
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

86
86
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

111
111
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

270
270
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

563
563
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

72
72
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

141
141
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

79
79
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

178
178
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

325
325
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

632
632
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

576
576
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

100
100

Meer sportnieuws