'Chelsea hakt knoop door: opvolger Pochettino gekozen'

door
'Chelsea hakt knoop door: opvolger Pochettino gekozen'

Dat Manchester United zondag verrassend de FA Cup won, was slecht nieuws voor Chelsea. De Blues moeten daardoor volgend seizoen immers vrede nemen met een ticket voor de Conference League, nadat ze het seizoen in de Premier League afsloten op de zesde plaats.

Dat was al vooruitgang ten opzichte van de twaalfde stek van vorig seizoen, maar toch lang niet voldoende om aan de verwachtingen te voldoen na de zware investeringen van de voorbije twee jaar. De clubleiding besloot daarom om na één seizoen alweer afscheid te nemen van Mauricio Pochettino.

LEES OOK: Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Chelsea schrapt McKenna

Chelsea zal het seizoen daardoor beginnen met zijn vijfde trainer op twee jaar tijd, nadat in het eerste seizoen onder eigenaar Todd Boehly al Thomas Tuchel, Graham Potter en Frank Lampard de revue passeerden. De zoektocht naar een nieuwe coach werd meteen ingezet en lijkt nu in zijn laatste rechte lijn te zitten.

The Athletic meldt dat Kieran McKenna, de succescoach van Ipswich Town, te horen kreeg dat hij niet langer in aanmerking komt voor de job. Daardoor blijven er nog twee kandidaten over: Thomas Frank, die het al enkele jaren goed doet bij Brentford, en Enzo Maresca.

Blues vol voor Maresca als nieuwe trainer

Verschillende bronnen melden dat Chelsea volop voor die laatste gaat. De 44-jarige Italiaan was na het einde van zijn spelerscarrière assistent bij Ascoli, Sevilla en West Ham, beloftencoach bij Manchester City, even hoofdtrainer van Parma en vorig seizoen assistent van Pep Guardiola bij City.

Dit seizoen ging Maresca aan de slag bij Leicester City, dat hij opnieuw naar de Premier League loodste. Chelsea zal wel stevig in de buidel moeten tasten om hem bij de Foxes weg te halen, want Maresca heeft er nog een contract tot 2026. Een afkoopsom van 10 miljoen euro wordt genoemd.

Goede keuze van Chelsea?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

107
107
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

102
102
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

123
123
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

50
50
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

360
360
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

528
528
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

791
791
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

264
264
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

574
574
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

456
456
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

210
210
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

85
85
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

274
274
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

300
300
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

162
162
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

299
299
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

79
79
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

380
380
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

140
140
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

235
235
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

580
580
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

71
71
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

551
551
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63

Meer sportnieuws