Union kent nu al mogelijke tegenstanders in voorronde CL

door
Union kent nu al mogelijke tegenstanders in voorronde CL

AA Gent en KRC Genk strijden volgende zondag nog om het Belgische ticket voor de Conference League, maar verder zijn alle Europese toegangsbewijzen na de laatste speeldag van de play-offs uitgedeeld. Club Brugge mag als kampioen rechtstreeks naar de League Phase van de hervormde Champions League.

De andere Belgische teams zullen voorrondes moeten afwerken. Anderlecht en Cercle Brugge doen dat in de Europa League, waarin ze instromen in respectievelijk de play-off en de tweede voorronde. Union mag dan weer aan de bak in de derde voorronde van de Champions League.

LEES OOK: Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union kent 4 mogelijke CL-tegenstanders

Hoewel er pas op 22 juli geloot zal worden daarvoor, kent de vice-kampioen twee maanden op voorhand al zijn mogelijke tegenstanders. Union zal bij de loting immers geen reekshoofd zijn en daardoor weet Het Nieuwsblad dat ze zullen uitkomen tegen Rangers, Lille, Slavia Praag of Red Bull Salzburg.

Er wacht Union dus sowieso een zware dobber. Rangers is een tegenstander met een duidelijke Belgische connectie - Philippe Clement is er trainer en met Nicolas Raskin en Cyriel Dessers zijn er ook enkele spelers uit ons land afkomstig. Lille is dan weer de nummer vier uit de Ligue 1.

Union moet 2 voorrondes overleven

Red Bull Salzburg is intussen een vaste waarde op het Europese toneel en wist zich zelfs te plaatsen voor het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Slavia Praag lijkt op papier de meest haalbare kaart, maar valt ook niet te onderschatten. De Tsjechen speelden dit seizoen nog de achtste finales in de Europa League.

Union zal bovendien wellicht twee van die vier teams moeten kloppen om het tot de League Phase te schoppen, want na de derde voorronde wacht ook nog een play-off. Als ze uitgeschakeld worden, belanden ze wel nog altijd in het vangnet van de Europa League.

Zal Union de League Phase van de Champions League halen?

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

20
20
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

98
98
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

21
21
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

59
59
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

67
67
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

123
123
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

113
113
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

181
181
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

130
130
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

177
177
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

213
213
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

280
280
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

139
139
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

217
217
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

256
256
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

198
198

Meer sportnieuws