Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

door
Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

Om 18u begonnen de laatste drie duels van de Champions' Play-Offs. Wie pakte de titel? Club Brugge of kwam er alsnog een verrassing. Blauw-Zwart speelde pover maar had een punt genoeg tegen Cercle en is landskampioen.

LEES OOK: Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

Club Brugge - Cercle Brugge 0-0

Vincent Mannaert kreeg een indrukwekkend afscheid van de fans. Nadien begon de partij en Club had het zoals verwacht niet makkelijk met de pressing van Cercle. Kansen kregen we niet echt te zien, wel twee momentjes voor beide ploegen. Club kwam na 20 minuten dichtbij de 1-0, maar de bal van Jutgla werd van de lijn gekeerd door Ravych. Cercle wist nadien het evenwicht te herstellen en de 0-0 bij de rust was logisch.

Na de rust kreeg Club snel twee kansen, maar scoren lukte niet. De zenuwen bleven zo parten spelen. Warleson bleef even later ook pal staan: de 1-0 hing in de lucht. Maar het werd plots héél spannend. De 0-1 leek in de maak want de bal leek over de lijn. De VAR ging kijken en besloot... dat het buitenspel was voordien. Zo kon Club alsnog juichen en pakte het zijn 19de landstitel.

Union SG - KRC Genk 2-0

Union SG startte snedig en Amoura trapte al snel naast en Vandevoordt hield de 1-0 uit doel. Union startte sterk, maar Genk was gevaarlijk op de counter. Fadera miste dé kans op 0-1. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, maar voor de rust was het Vanhoutte die Union SG op 1-0 zette. Dat was ook de ruststand.

In de tweede helft kregen de twee teams via El Khannouss en Amoura al snel kansen. Genk kreeg een penalty, maar de VAR riep de ref en die besloot: geen strafschop. Aan de overzijde besloot de VAR dat wel te doen. El Ouahdi kreeg rood en Union een penalty. Nilsson scoorde de 2-0.

Antwerp - Anderlecht 3-1

We kregen een rustig begin van de match. Antwerp begon het best met twee kansjes, maar Anderlecht reageerde snel. Dreyer was drie keer gevaarlijk, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Paars-Wit nam de match na een kwartier in handen. De match kabbelde nadien voort en op slag van rust kreeg Dreyer een vierde kans. De Deen ging allee op doel af en legde de 0-1 in doel.

Antwerp ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kreeg het cadeau van Gattoni. De Argentijn speelde dramatisch in en uitgerekend Matazo, ex-RSCA, schoot de bal hard in doel: 1-1. Het was een matig duel tussen de twee ploegen en in de extra tijd werd het nog 2-1 via Doumbia. Balikwisha scoorde nog de 3-1. De eindstand.

Eindstand:

  1. Club Brugge 50 punten
  2. Union SG 49 punten
  3. Anderlecht 46 punten
  4. Cercle Brugge 37 punten
  5. KRC Genk 37 punten
  6. Royal Antwerp FC 32 punten

Verdiende titel?

Meest recent

'AA Gent legt miljoenen klaar voor eerste zomeraanwinst'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

3
3
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

114
114
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

242
242
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

51
51
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

26
26
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

202
202
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

17
17
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

153
153
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

216
216
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

247
247
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

131
131
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

159
159
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

152
152
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

338
338
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

104
104
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

214
214
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

344
344
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

297
297
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

88
88
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

53
53

Meer sportnieuws