Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

door
Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

Om 18u begonnen de laatste drie duels van de Champions' Play-Offs. Wie pakte de titel? Club Brugge of kwam er alsnog een verrassing. Blauw-Zwart speelde pover maar had een punt genoeg tegen Cercle en is landskampioen.

LEES OOK: ‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Club Brugge - Cercle Brugge 0-0

Vincent Mannaert kreeg een indrukwekkend afscheid van de fans. Nadien begon de partij en Club had het zoals verwacht niet makkelijk met de pressing van Cercle. Kansen kregen we niet echt te zien, wel twee momentjes voor beide ploegen. Club kwam na 20 minuten dichtbij de 1-0, maar de bal van Jutgla werd van de lijn gekeerd door Ravych. Cercle wist nadien het evenwicht te herstellen en de 0-0 bij de rust was logisch.

Na de rust kreeg Club snel twee kansen, maar scoren lukte niet. De zenuwen bleven zo parten spelen. Warleson bleef even later ook pal staan: de 1-0 hing in de lucht. Maar het werd plots héél spannend. De 0-1 leek in de maak want de bal leek over de lijn. De VAR ging kijken en besloot... dat het buitenspel was voordien. Zo kon Club alsnog juichen en pakte het zijn 19de landstitel.

Union SG - KRC Genk 2-0

Union SG startte snedig en Amoura trapte al snel naast en Vandevoordt hield de 1-0 uit doel. Union startte sterk, maar Genk was gevaarlijk op de counter. Fadera miste dé kans op 0-1. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, maar voor de rust was het Vanhoutte die Union SG op 1-0 zette. Dat was ook de ruststand.

In de tweede helft kregen de twee teams via El Khannouss en Amoura al snel kansen. Genk kreeg een penalty, maar de VAR riep de ref en die besloot: geen strafschop. Aan de overzijde besloot de VAR dat wel te doen. El Ouahdi kreeg rood en Union een penalty. Nilsson scoorde de 2-0.

Antwerp - Anderlecht 3-1

We kregen een rustig begin van de match. Antwerp begon het best met twee kansjes, maar Anderlecht reageerde snel. Dreyer was drie keer gevaarlijk, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Paars-Wit nam de match na een kwartier in handen. De match kabbelde nadien voort en op slag van rust kreeg Dreyer een vierde kans. De Deen ging allee op doel af en legde de 0-1 in doel.

Antwerp ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kreeg het cadeau van Gattoni. De Argentijn speelde dramatisch in en uitgerekend Matazo, ex-RSCA, schoot de bal hard in doel: 1-1. Het was een matig duel tussen de twee ploegen en in de extra tijd werd het nog 2-1 via Doumbia. Balikwisha scoorde nog de 3-1. De eindstand.

Eindstand:

  1. Club Brugge 50 punten
  2. Union SG 49 punten
  3. Anderlecht 46 punten
  4. Cercle Brugge 37 punten
  5. KRC Genk 37 punten
  6. Royal Antwerp FC 32 punten

Verdiende titel?

Meest recent

Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

31
31
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

10
10
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

26
26
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

185
185
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

144
144
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

52
52
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

185
185
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

207
207
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

230
230
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

345
345
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

346
346
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

142
142
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

86
86
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

197
197
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

81
81
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

87
87
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

87
87
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

152
152
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

158
158
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

198
198
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

388
388
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

241
241
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

120
120
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

282
282

Meer sportnieuws