Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

door
Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

Om 18u begonnen de laatste drie duels van de Champions' Play-Offs. Wie pakte de titel? Club Brugge of kwam er alsnog een verrassing. Blauw-Zwart speelde pover maar had een punt genoeg tegen Cercle en is landskampioen.

LEES OOK: ‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Club Brugge - Cercle Brugge 0-0

Vincent Mannaert kreeg een indrukwekkend afscheid van de fans. Nadien begon de partij en Club had het zoals verwacht niet makkelijk met de pressing van Cercle. Kansen kregen we niet echt te zien, wel twee momentjes voor beide ploegen. Club kwam na 20 minuten dichtbij de 1-0, maar de bal van Jutgla werd van de lijn gekeerd door Ravych. Cercle wist nadien het evenwicht te herstellen en de 0-0 bij de rust was logisch.

Na de rust kreeg Club snel twee kansen, maar scoren lukte niet. De zenuwen bleven zo parten spelen. Warleson bleef even later ook pal staan: de 1-0 hing in de lucht. Maar het werd plots héél spannend. De 0-1 leek in de maak want de bal leek over de lijn. De VAR ging kijken en besloot... dat het buitenspel was voordien. Zo kon Club alsnog juichen en pakte het zijn 19de landstitel.

Union SG - KRC Genk 2-0

Union SG startte snedig en Amoura trapte al snel naast en Vandevoordt hield de 1-0 uit doel. Union startte sterk, maar Genk was gevaarlijk op de counter. Fadera miste dé kans op 0-1. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, maar voor de rust was het Vanhoutte die Union SG op 1-0 zette. Dat was ook de ruststand.

In de tweede helft kregen de twee teams via El Khannouss en Amoura al snel kansen. Genk kreeg een penalty, maar de VAR riep de ref en die besloot: geen strafschop. Aan de overzijde besloot de VAR dat wel te doen. El Ouahdi kreeg rood en Union een penalty. Nilsson scoorde de 2-0.

Antwerp - Anderlecht 3-1

We kregen een rustig begin van de match. Antwerp begon het best met twee kansjes, maar Anderlecht reageerde snel. Dreyer was drie keer gevaarlijk, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Paars-Wit nam de match na een kwartier in handen. De match kabbelde nadien voort en op slag van rust kreeg Dreyer een vierde kans. De Deen ging allee op doel af en legde de 0-1 in doel.

Antwerp ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kreeg het cadeau van Gattoni. De Argentijn speelde dramatisch in en uitgerekend Matazo, ex-RSCA, schoot de bal hard in doel: 1-1. Het was een matig duel tussen de twee ploegen en in de extra tijd werd het nog 2-1 via Doumbia. Balikwisha scoorde nog de 3-1. De eindstand.

Eindstand:

  1. Club Brugge 50 punten
  2. Union SG 49 punten
  3. Anderlecht 46 punten
  4. Cercle Brugge 37 punten
  5. KRC Genk 37 punten
  6. Royal Antwerp FC 32 punten

Verdiende titel?

Meest recent

Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

7
7
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

54
54
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

55
55
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

28
28
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

77
77
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

106
106
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

59
59
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

333
333
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

103
103
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

97
97
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

88
88
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

168
168
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

130
130
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

213
213
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

90
90
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

666
666
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

112
112
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

998
998
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

417
417
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

80
80
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

344
344
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

225
225
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

136
136
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

224
224

Meer sportnieuws