Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

door
Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

Om 18u begonnen de laatste drie duels van de Champions' Play-Offs. Wie pakte de titel? Club Brugge of kwam er alsnog een verrassing. Blauw-Zwart speelde pover maar had een punt genoeg tegen Cercle en is landskampioen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Club Brugge - Cercle Brugge 0-0

Vincent Mannaert kreeg een indrukwekkend afscheid van de fans. Nadien begon de partij en Club had het zoals verwacht niet makkelijk met de pressing van Cercle. Kansen kregen we niet echt te zien, wel twee momentjes voor beide ploegen. Club kwam na 20 minuten dichtbij de 1-0, maar de bal van Jutgla werd van de lijn gekeerd door Ravych. Cercle wist nadien het evenwicht te herstellen en de 0-0 bij de rust was logisch.

Na de rust kreeg Club snel twee kansen, maar scoren lukte niet. De zenuwen bleven zo parten spelen. Warleson bleef even later ook pal staan: de 1-0 hing in de lucht. Maar het werd plots héél spannend. De 0-1 leek in de maak want de bal leek over de lijn. De VAR ging kijken en besloot... dat het buitenspel was voordien. Zo kon Club alsnog juichen en pakte het zijn 19de landstitel.

Union SG - KRC Genk 2-0

Union SG startte snedig en Amoura trapte al snel naast en Vandevoordt hield de 1-0 uit doel. Union startte sterk, maar Genk was gevaarlijk op de counter. Fadera miste dé kans op 0-1. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, maar voor de rust was het Vanhoutte die Union SG op 1-0 zette. Dat was ook de ruststand.

In de tweede helft kregen de twee teams via El Khannouss en Amoura al snel kansen. Genk kreeg een penalty, maar de VAR riep de ref en die besloot: geen strafschop. Aan de overzijde besloot de VAR dat wel te doen. El Ouahdi kreeg rood en Union een penalty. Nilsson scoorde de 2-0.

Antwerp - Anderlecht 3-1

We kregen een rustig begin van de match. Antwerp begon het best met twee kansjes, maar Anderlecht reageerde snel. Dreyer was drie keer gevaarlijk, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Paars-Wit nam de match na een kwartier in handen. De match kabbelde nadien voort en op slag van rust kreeg Dreyer een vierde kans. De Deen ging allee op doel af en legde de 0-1 in doel.

Antwerp ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kreeg het cadeau van Gattoni. De Argentijn speelde dramatisch in en uitgerekend Matazo, ex-RSCA, schoot de bal hard in doel: 1-1. Het was een matig duel tussen de twee ploegen en in de extra tijd werd het nog 2-1 via Doumbia. Balikwisha scoorde nog de 3-1. De eindstand.

Eindstand:

  1. Club Brugge 50 punten
  2. Union SG 49 punten
  3. Anderlecht 46 punten
  4. Cercle Brugge 37 punten
  5. KRC Genk 37 punten
  6. Royal Antwerp FC 32 punten

Verdiende titel?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

82
82
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

64
64
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

167
167
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

359
359
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

353
353
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

290
290
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

212
212
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

534
534
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

145
145
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

161
161
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

402
402
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

296
296

Meer sportnieuws