Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

507
Club Brugge grijpt na waanzinnig slot zijn 19de landstitel

Om 18u begonnen de laatste drie duels van de Champions' Play-Offs. Wie pakte de titel? Club Brugge of kwam er alsnog een verrassing. Blauw-Zwart speelde pover maar had een punt genoeg tegen Cercle en is landskampioen.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Club Brugge - Cercle Brugge 0-0

Vincent Mannaert kreeg een indrukwekkend afscheid van de fans. Nadien begon de partij en Club had het zoals verwacht niet makkelijk met de pressing van Cercle. Kansen kregen we niet echt te zien, wel twee momentjes voor beide ploegen. Club kwam na 20 minuten dichtbij de 1-0, maar de bal van Jutgla werd van de lijn gekeerd door Ravych. Cercle wist nadien het evenwicht te herstellen en de 0-0 bij de rust was logisch.

Na de rust kreeg Club snel twee kansen, maar scoren lukte niet. De zenuwen bleven zo parten spelen. Warleson bleef even later ook pal staan: de 1-0 hing in de lucht. Maar het werd plots héél spannend. De 0-1 leek in de maak want de bal leek over de lijn. De VAR ging kijken en besloot... dat het buitenspel was voordien. Zo kon Club alsnog juichen en pakte het zijn 19de landstitel.

Union SG - KRC Genk 2-0

Union SG startte snedig en Amoura trapte al snel naast en Vandevoordt hield de 1-0 uit doel. Union startte sterk, maar Genk was gevaarlijk op de counter. Fadera miste dé kans op 0-1. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht, maar voor de rust was het Vanhoutte die Union SG op 1-0 zette. Dat was ook de ruststand.

In de tweede helft kregen de twee teams via El Khannouss en Amoura al snel kansen. Genk kreeg een penalty, maar de VAR riep de ref en die besloot: geen strafschop. Aan de overzijde besloot de VAR dat wel te doen. El Ouahdi kreeg rood en Union een penalty. Nilsson scoorde de 2-0.

Antwerp - Anderlecht 3-1

We kregen een rustig begin van de match. Antwerp begon het best met twee kansjes, maar Anderlecht reageerde snel. Dreyer was drie keer gevaarlijk, maar zijn vizier stond nog niet op scherp. Paars-Wit nam de match na een kwartier in handen. De match kabbelde nadien voort en op slag van rust kreeg Dreyer een vierde kans. De Deen ging allee op doel af en legde de 0-1 in doel.

Antwerp ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kreeg het cadeau van Gattoni. De Argentijn speelde dramatisch in en uitgerekend Matazo, ex-RSCA, schoot de bal hard in doel: 1-1. Het was een matig duel tussen de twee ploegen en in de extra tijd werd het nog 2-1 via Doumbia. Balikwisha scoorde nog de 3-1. De eindstand.

Eindstand:

  1. Club Brugge 50 punten
  2. Union SG 49 punten
  3. Anderlecht 46 punten
  4. Cercle Brugge 37 punten
  5. KRC Genk 37 punten
  6. Royal Antwerp FC 32 punten

Verdiende titel?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

9
9
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

9
9
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

57
57
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

242
242
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

270
270
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

116
116
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

163
163
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

398
398
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

138
138
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

142
142
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

629
629
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

163
163
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

136
136
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

338
338
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

133
133
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

240
240
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

82
82

Meer sportnieuws