Ex-Gouden Bal: "Ik vind Kompany een goede keuze"

door
Ex-Gouden Bal:

Er is al heel wat inkt gevloeid over de mogelijke overgang van Vincent Kompany naar Bayern München. De voormalige Rode Duivel zou binnenkort voorgesteld worden. Een ex-topspits van Bayern en Club Brugge laat zijn licht schijnen op de move.

Kompany kon na het kampioenenjaar van Burnley in de Championship niet bevestigen en degradeerde meteen in zijn eerste seizoen in de Premier League. Toch wordt hij door veel mensen geloofd om zijn vakkennis en people management. Jean-Pierre Papin denkt dat de komst van Kompany kadert in een groter plan. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

Bayern wil nieuwe cyclus starten

"Bij Bayern gebeurt niets toevallig", vertelt Papin aan Ouest-France. "Ze willen een nieuwe cyclus starten. Ze zullen belangrijke spelers laten gaan en zich herlanceren met een jongere nieuwe coach en een nieuwe selectie."

"Kompany heeft al bewezen dat hij het aankan. Ik vind het een goede keuze", laat Papin er geen twijfel over bestaan. "De toekomst ligt volgens mij bij de jeugd, en Bayern heeft voor deze optie gekozen", aldus de Fransman, die zelf twee jaar voor Bayern uitkwam en in 1991 de Gouden Bal won.

Wachten op aankondiging

Nu is het enkel nog wachten op de aankondiging dat de deal rond is. Die zou er begin volgende week komen. Enkele dagen later zou Kompany dan voorgesteld worden aan de pers.

Voor het eerst sinds lang krijgt een landgenoot zo de touwtjes in handen bij een absolute topclub in het buitenland. Een grote uitdaging, waar Kompany niet voor terug lijkt te deinzen.

Is Kompany de goede keuze?

Meest recent

Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

19
19
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

21
21
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

122
122
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

19
19
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

90
90
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

171
171
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

95
95
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

116
116
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

200
200
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

78
78
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

284
284
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

490
490
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

116
116
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

278
278
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

195
195
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

341
341
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

407
407
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

80
80
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

847
847
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

443
443
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

619
619

Meer sportnieuws