Vanhaezebrouck houdt het niet droog: "Had ik niet verwacht"

door
Vanhaezebrouck houdt het niet droog:

AA Gent heeft zijn Europe Play-Off zaterdagavond afgesloten met een 2-0-zege tegen STVV, waardoor het met vertrouwen naar de barrage voor het laatste Europese ticket kan. Maar daar was niemand in de Planet Group Arena eigenlijk mee bezig. Het werd een laatste thuismatch die volop in het teken stond van afscheid nemen.

Laurent Depoitre keeg bijvoorbeeld een mooi eerbetoon. De spits kwam dit seizoen amper nog aan de bak, maar was nu basisspeler en aanvoerder en kreeg bij zijn wissel een erehaag. Maar vooral nam het Gentse publiek afscheid van Hein Vanhaezebrouck, de coach die hen bovenal in 2015 de enige titel uit de clubgeschiedenis schonk.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Vanhaezebrouck kreeg het moeilijk

De fans hadden een tifo voorzien voor hun trainer, die ook na de match nog eens in de bloemetjes gezet werd. Maar het meest pakkende moment kwam er tijdens de wedstrijd. In minuut 60 - de leeftijd van Vanhaezebrouck - gingen alle handen op elkaar en dat bewoog hem zelfs tot een traantje.

"Ik heb toch een paar moeilijke momentjes gehad", gaf hij achteraf toe aan Sporza. "Dat had ik niet echt verwacht, maar het doet toch iets met een mens. In de 60e minuut... wow, dat was even slikken."

Onverwacht eerbetoon

"Na de match werd ik dan nog eens geëerd, maar dat had ik verwacht. Zo plots midden in de wedstrijd, was toch een verrassing. Ik had het wel liever in de 45e minuut gehad, dan was ik nog 15 jaar jonger geweest", kon er wel nog een grapje vanaf.

Vanhaezebrouck verlaat Gent met op zijn palmares naast de titel ook nog een beker en enkele straffe Europese campagnes. De hoogtepunten waren daarbij ongetwijfeld de achtste finale in de Champions League en het uitschakelen van Tottenham op Wembley in de Europa League. Verspreid over twee periodes was hij ongeveer zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's.

Was het een passend eerbetoon voor Vanhaezebrouck?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

71
71
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

221
221
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

141
141
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

164
164
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

254
254
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

80
80
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

621
621
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

309
309
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

208
208
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

318
318
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

222
222
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

387
387
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

365
365
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

493
493
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws