Vanhaezebrouck houdt het niet droog: "Had ik niet verwacht"

door
Vanhaezebrouck houdt het niet droog:

AA Gent heeft zijn Europe Play-Off zaterdagavond afgesloten met een 2-0-zege tegen STVV, waardoor het met vertrouwen naar de barrage voor het laatste Europese ticket kan. Maar daar was niemand in de Planet Group Arena eigenlijk mee bezig. Het werd een laatste thuismatch die volop in het teken stond van afscheid nemen.

Laurent Depoitre keeg bijvoorbeeld een mooi eerbetoon. De spits kwam dit seizoen amper nog aan de bak, maar was nu basisspeler en aanvoerder en kreeg bij zijn wissel een erehaag. Maar vooral nam het Gentse publiek afscheid van Hein Vanhaezebrouck, de coach die hen bovenal in 2015 de enige titel uit de clubgeschiedenis schonk.

LEES OOK: 'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Vanhaezebrouck kreeg het moeilijk

De fans hadden een tifo voorzien voor hun trainer, die ook na de match nog eens in de bloemetjes gezet werd. Maar het meest pakkende moment kwam er tijdens de wedstrijd. In minuut 60 - de leeftijd van Vanhaezebrouck - gingen alle handen op elkaar en dat bewoog hem zelfs tot een traantje.

"Ik heb toch een paar moeilijke momentjes gehad", gaf hij achteraf toe aan Sporza. "Dat had ik niet echt verwacht, maar het doet toch iets met een mens. In de 60e minuut... wow, dat was even slikken."

Onverwacht eerbetoon

"Na de match werd ik dan nog eens geëerd, maar dat had ik verwacht. Zo plots midden in de wedstrijd, was toch een verrassing. Ik had het wel liever in de 45e minuut gehad, dan was ik nog 15 jaar jonger geweest", kon er wel nog een grapje vanaf.

Vanhaezebrouck verlaat Gent met op zijn palmares naast de titel ook nog een beker en enkele straffe Europese campagnes. De hoogtepunten waren daarbij ongetwijfeld de achtste finale in de Champions League en het uitschakelen van Tottenham op Wembley in de Europa League. Verspreid over twee periodes was hij ongeveer zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's.

Was het een passend eerbetoon voor Vanhaezebrouck?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

24
24
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

92
92
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

32
32
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

217
217
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

197
197
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

116
116
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

295
295
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

201
201
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

140
140
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

139
139
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

267
267
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

83
83
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

143
143
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

280
280
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

521
521
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

255
255
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

442
442
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

264
264
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

400
400
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

664
664

Meer sportnieuws