Vanhaezebrouck houdt het niet droog: "Had ik niet verwacht"

627 stemmen
Vanhaezebrouck houdt het niet droog:

AA Gent heeft zijn Europe Play-Off zaterdagavond afgesloten met een 2-0-zege tegen STVV, waardoor het met vertrouwen naar de barrage voor het laatste Europese ticket kan. Maar daar was niemand in de Planet Group Arena eigenlijk mee bezig. Het werd een laatste thuismatch die volop in het teken stond van afscheid nemen.

Laurent Depoitre keeg bijvoorbeeld een mooi eerbetoon. De spits kwam dit seizoen amper nog aan de bak, maar was nu basisspeler en aanvoerder en kreeg bij zijn wissel een erehaag. Maar vooral nam het Gentse publiek afscheid van Hein Vanhaezebrouck, de coach die hen bovenal in 2015 de enige titel uit de clubgeschiedenis schonk.

LEES OOK: Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

Vanhaezebrouck kreeg het moeilijk

De fans hadden een tifo voorzien voor hun trainer, die ook na de match nog eens in de bloemetjes gezet werd. Maar het meest pakkende moment kwam er tijdens de wedstrijd. In minuut 60 - de leeftijd van Vanhaezebrouck - gingen alle handen op elkaar en dat bewoog hem zelfs tot een traantje.

"Ik heb toch een paar moeilijke momentjes gehad", gaf hij achteraf toe aan Sporza. "Dat had ik niet echt verwacht, maar het doet toch iets met een mens. In de 60e minuut... wow, dat was even slikken."

Onverwacht eerbetoon

"Na de match werd ik dan nog eens geëerd, maar dat had ik verwacht. Zo plots midden in de wedstrijd, was toch een verrassing. Ik had het wel liever in de 45e minuut gehad, dan was ik nog 15 jaar jonger geweest", kon er wel nog een grapje vanaf.

Vanhaezebrouck verlaat Gent met op zijn palmares naast de titel ook nog een beker en enkele straffe Europese campagnes. De hoogtepunten waren daarbij ongetwijfeld de achtste finale in de Champions League en het uitschakelen van Tottenham op Wembley in de Europa League. Verspreid over twee periodes was hij ongeveer zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's.

Was het een passend eerbetoon voor Vanhaezebrouck?

Meest recent

Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

10
10
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

49
49
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

64
64
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

26
26
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

179
179
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

476
476
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

239
239
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

101
101
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

52
52
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

86
86
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

944
944
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

70
70
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

44
44
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

927
927
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

362
362
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

279
279
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

701
701
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

726
726
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

622
622
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

180
180
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

60
60
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

165
165
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

866
866

Meer sportnieuws