Vanhaezebrouck houdt het niet droog: "Had ik niet verwacht"

627
Vanhaezebrouck houdt het niet droog:

AA Gent heeft zijn Europe Play-Off zaterdagavond afgesloten met een 2-0-zege tegen STVV, waardoor het met vertrouwen naar de barrage voor het laatste Europese ticket kan. Maar daar was niemand in de Planet Group Arena eigenlijk mee bezig. Het werd een laatste thuismatch die volop in het teken stond van afscheid nemen.

Laurent Depoitre keeg bijvoorbeeld een mooi eerbetoon. De spits kwam dit seizoen amper nog aan de bak, maar was nu basisspeler en aanvoerder en kreeg bij zijn wissel een erehaag. Maar vooral nam het Gentse publiek afscheid van Hein Vanhaezebrouck, de coach die hen bovenal in 2015 de enige titel uit de clubgeschiedenis schonk.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Vanhaezebrouck kreeg het moeilijk

De fans hadden een tifo voorzien voor hun trainer, die ook na de match nog eens in de bloemetjes gezet werd. Maar het meest pakkende moment kwam er tijdens de wedstrijd. In minuut 60 - de leeftijd van Vanhaezebrouck - gingen alle handen op elkaar en dat bewoog hem zelfs tot een traantje.

"Ik heb toch een paar moeilijke momentjes gehad", gaf hij achteraf toe aan Sporza. "Dat had ik niet echt verwacht, maar het doet toch iets met een mens. In de 60e minuut... wow, dat was even slikken."

Onverwacht eerbetoon

"Na de match werd ik dan nog eens geëerd, maar dat had ik verwacht. Zo plots midden in de wedstrijd, was toch een verrassing. Ik had het wel liever in de 45e minuut gehad, dan was ik nog 15 jaar jonger geweest", kon er wel nog een grapje vanaf.

Vanhaezebrouck verlaat Gent met op zijn palmares naast de titel ook nog een beker en enkele straffe Europese campagnes. De hoogtepunten waren daarbij ongetwijfeld de achtste finale in de Champions League en het uitschakelen van Tottenham op Wembley in de Europa League. Verspreid over twee periodes was hij ongeveer zeven jaar aan de slag bij de Buffalo's.

Was het een passend eerbetoon voor Vanhaezebrouck?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

1
1
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

24
24
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

33
33
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

55
55
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

47
47
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

51
51
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

143
143
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

218
218
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

72
72
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

401
401
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

431
431
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

121
121
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

200
200
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

193
193
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1690
1690
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

392
392
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

331
331

Meer sportnieuws