Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

door
Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

Royal Antwerp FC kent een dramatisch einde van het seizoen. Een kampioen onwaardig. De club moet dringend de bakens gaan verzetten. Maar heeft het daar wel de middelen voor?

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zesde plaats voor Antwerp

Antwerp eindigt zesde en dat is absoluut ‘not done’ als uittredend landskampioen. Voorzitter Paul Gheysens heeft toch vooral boter op het hoofd. Hij investeerde de afgelopen jaren fors om de club op kunstmatige wijze naar de top te loodsen. Financiële doping. Anders kunnen we het niet noemen.

De Great Old leefde financieel ver boven zijn stand en door de problemen bij Ghelamco viel het kaartenhuisje dit seizoen in elkaar. In januari moest de club daarom verkopen. De kern werd uitgedund en Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines werden van de hand gedaan. De concurrentie werd minder. Antwerp liet daar de grote steken vallen, door de financiële problemen.

Volgend jaar nog titelkandidaat?

De club gaat even een stap terug moeten zetten. Dat is duidelijk. Het heeft boven zijn stand geleefd. In Antwerp zien we volgend jaar geen grote titeluitdager. Er gaan nog heel wat spelers de club verlaten. Als we dan lezen dat iemand als Tjarron Chery de club moet gaan versterken, stellen we ons vragen met de slagkracht die er zal zijn. Hij wordt volgende maand 36 jaar en speelt bij NEC. Maakt hij Antwerp beter…?

Dat Mark van Bommel vertrekt, is logisch. De hoogdagen zijn voor (even?) voorbij. Antwerp leek dé uitdager te worden voor Club Brugge, maar doordat ze financieel verder sprongen dan eigenlijk mogelijk was, was het wachten tot wanneer de bubbel zou barsten. Antwerp gaat nu een stap terugzetten en moet gestaag groeien. Kan Marc Overmars zich na zijn schorsing daar nog in vinden? Het zijn toch onzekere tijden op de Bosuil. Wat mag Antwerp écht ambiëren komend seizoen?

CR

Gaat Antwerp volgend jaar meespelen voor de titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

67
67
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

71
71
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

134
134
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

127
127
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

106
106
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

154
154
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

284
284
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

442
442
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

734
734
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

159
159
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

109
109
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

123
123
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

303
303
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

147
147
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

458
458
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws