Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

door
Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

Royal Antwerp FC kent een dramatisch einde van het seizoen. Een kampioen onwaardig. De club moet dringend de bakens gaan verzetten. Maar heeft het daar wel de middelen voor?

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Zesde plaats voor Antwerp

Antwerp eindigt zesde en dat is absoluut ‘not done’ als uittredend landskampioen. Voorzitter Paul Gheysens heeft toch vooral boter op het hoofd. Hij investeerde de afgelopen jaren fors om de club op kunstmatige wijze naar de top te loodsen. Financiële doping. Anders kunnen we het niet noemen.

De Great Old leefde financieel ver boven zijn stand en door de problemen bij Ghelamco viel het kaartenhuisje dit seizoen in elkaar. In januari moest de club daarom verkopen. De kern werd uitgedund en Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines werden van de hand gedaan. De concurrentie werd minder. Antwerp liet daar de grote steken vallen, door de financiële problemen.

Volgend jaar nog titelkandidaat?

De club gaat even een stap terug moeten zetten. Dat is duidelijk. Het heeft boven zijn stand geleefd. In Antwerp zien we volgend jaar geen grote titeluitdager. Er gaan nog heel wat spelers de club verlaten. Als we dan lezen dat iemand als Tjarron Chery de club moet gaan versterken, stellen we ons vragen met de slagkracht die er zal zijn. Hij wordt volgende maand 36 jaar en speelt bij NEC. Maakt hij Antwerp beter…?

Dat Mark van Bommel vertrekt, is logisch. De hoogdagen zijn voor (even?) voorbij. Antwerp leek dé uitdager te worden voor Club Brugge, maar doordat ze financieel verder sprongen dan eigenlijk mogelijk was, was het wachten tot wanneer de bubbel zou barsten. Antwerp gaat nu een stap terugzetten en moet gestaag groeien. Kan Marc Overmars zich na zijn schorsing daar nog in vinden? Het zijn toch onzekere tijden op de Bosuil. Wat mag Antwerp écht ambiëren komend seizoen?

CR

Gaat Antwerp volgend jaar meespelen voor de titel?

Meest recent

Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

13
13
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

8
8
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

31
31
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

29
29
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

56
56
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

76
76
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

32
32
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

104
104
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

171
171
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

401
401
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

327
327
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

284
284
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

235
235
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

182
182
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

151
151
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

97
97
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

294
294
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

463
463
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

193
193
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

228
228
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

319
319
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

500
500
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

280
280
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

95
95
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

953
953

Meer sportnieuws