Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

door
Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

Royal Antwerp FC kent een dramatisch einde van het seizoen. Een kampioen onwaardig. De club moet dringend de bakens gaan verzetten. Maar heeft het daar wel de middelen voor?

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Zesde plaats voor Antwerp

Antwerp eindigt zesde en dat is absoluut ‘not done’ als uittredend landskampioen. Voorzitter Paul Gheysens heeft toch vooral boter op het hoofd. Hij investeerde de afgelopen jaren fors om de club op kunstmatige wijze naar de top te loodsen. Financiële doping. Anders kunnen we het niet noemen.

De Great Old leefde financieel ver boven zijn stand en door de problemen bij Ghelamco viel het kaartenhuisje dit seizoen in elkaar. In januari moest de club daarom verkopen. De kern werd uitgedund en Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines werden van de hand gedaan. De concurrentie werd minder. Antwerp liet daar de grote steken vallen, door de financiële problemen.

Volgend jaar nog titelkandidaat?

De club gaat even een stap terug moeten zetten. Dat is duidelijk. Het heeft boven zijn stand geleefd. In Antwerp zien we volgend jaar geen grote titeluitdager. Er gaan nog heel wat spelers de club verlaten. Als we dan lezen dat iemand als Tjarron Chery de club moet gaan versterken, stellen we ons vragen met de slagkracht die er zal zijn. Hij wordt volgende maand 36 jaar en speelt bij NEC. Maakt hij Antwerp beter…?

Dat Mark van Bommel vertrekt, is logisch. De hoogdagen zijn voor (even?) voorbij. Antwerp leek dé uitdager te worden voor Club Brugge, maar doordat ze financieel verder sprongen dan eigenlijk mogelijk was, was het wachten tot wanneer de bubbel zou barsten. Antwerp gaat nu een stap terugzetten en moet gestaag groeien. Kan Marc Overmars zich na zijn schorsing daar nog in vinden? Het zijn toch onzekere tijden op de Bosuil. Wat mag Antwerp écht ambiëren komend seizoen?

CR

Gaat Antwerp volgend jaar meespelen voor de titel?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

24
24
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

56
56
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

72
72
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

229
229
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

414
414
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

205
205
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

442
442
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

681
681
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

312
312
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

673
673
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

373
373
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

535
535
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

327
327
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws