Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

door
Moet Antwerp de rol lossen aan de Belgische voetbaltop?

Royal Antwerp FC kent een dramatisch einde van het seizoen. Een kampioen onwaardig. De club moet dringend de bakens gaan verzetten. Maar heeft het daar wel de middelen voor?

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Zesde plaats voor Antwerp

Antwerp eindigt zesde en dat is absoluut ‘not done’ als uittredend landskampioen. Voorzitter Paul Gheysens heeft toch vooral boter op het hoofd. Hij investeerde de afgelopen jaren fors om de club op kunstmatige wijze naar de top te loodsen. Financiële doping. Anders kunnen we het niet noemen.

De Great Old leefde financieel ver boven zijn stand en door de problemen bij Ghelamco viel het kaartenhuisje dit seizoen in elkaar. In januari moest de club daarom verkopen. De kern werd uitgedund en Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines werden van de hand gedaan. De concurrentie werd minder. Antwerp liet daar de grote steken vallen, door de financiële problemen.

Volgend jaar nog titelkandidaat?

De club gaat even een stap terug moeten zetten. Dat is duidelijk. Het heeft boven zijn stand geleefd. In Antwerp zien we volgend jaar geen grote titeluitdager. Er gaan nog heel wat spelers de club verlaten. Als we dan lezen dat iemand als Tjarron Chery de club moet gaan versterken, stellen we ons vragen met de slagkracht die er zal zijn. Hij wordt volgende maand 36 jaar en speelt bij NEC. Maakt hij Antwerp beter…?

Dat Mark van Bommel vertrekt, is logisch. De hoogdagen zijn voor (even?) voorbij. Antwerp leek dé uitdager te worden voor Club Brugge, maar doordat ze financieel verder sprongen dan eigenlijk mogelijk was, was het wachten tot wanneer de bubbel zou barsten. Antwerp gaat nu een stap terugzetten en moet gestaag groeien. Kan Marc Overmars zich na zijn schorsing daar nog in vinden? Het zijn toch onzekere tijden op de Bosuil. Wat mag Antwerp écht ambiëren komend seizoen?

CR

Gaat Antwerp volgend jaar meespelen voor de titel?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

29
29
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

110
110
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

121
121
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

50
50
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

61
61
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

203
203
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

194
194
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

57
57
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

89
89
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

358
358
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

184
184
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

331
331
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

930
930
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

300
300
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

95
95
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

229
229
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

224
224
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

371
371
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws