Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

264
Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

Zaterdagavond werd de laatste speeldag van de Europe Play-Off afgewerkt. De Gentse Planet Group Arena nam afscheid van Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre met een zege tegen STVV, terwijl Standard in Mechelen alweer een baalavond beleefde. Westerlo pakte in Leuven op de valreep alsnog zijn eerste overwinning van de play-offs.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

AA Gent - STVV 2-0

De laatste thuismatch van het seizoen stond bij AA Gent vooral in het teken van afscheid nemen. Voor de match werd Hein Vanhaezebrouck geëerd met een tifo, terwijl tien minuten voor tijd ook Laurent Depoitre een mooi eresaluut kreeg. De spits was voor de gelegenheid aanvoerder en kreeg van ploegmaats én tegenstanders een erehaag.

Gent wist ook vertrouwen te tanken voor de Europese barrage met een 2-0-zege. Die trok het na rust over de streep met goals van eigen jeugdproducten. Samoise opende vroeg in de tweede helft de score en vijf minuten voor tijd bracht Fernandez-Pardo, die eerder nog voor een enorme misser getekend had, de beslissing.

Bij Standard was er wellicht niemand de voorbije dagen echt bezig met de slotmatch gezien de voortdurende extrasportieve malaise binnen de club. Dat was er ook aan te zien, want al na zeventien minuten stond het 2-0 in het krijt na twee goals van Lauberbach.

Maar na de pauze toonden de Rouches onder impuls van enkele jonkies plots veerkracht. Debutant Lawrence kopte de aansluitingstreffer binnen en zeven minuten voor tijd zorgde Benjdida zowaar voor de gelijkmaker. Maar de avond zou toch weer zuur eindigen voor Standard. Lauberbach maakte zijn hattrick nog vol en in de slotseconden werd de 3-3 van Fossey om onduidelijke redenen nog door de VAR afgekeurd.

OH Leuven - Westerlo 1-2

OHL en Westerlo serveerden nog een bewogen partij aan Den Dreef. De thuisploeg kwam daarbij halfweg de eerste helft al met tien te staan na een tackle van Ricca. Tien minuten later buitte Westerlo zijn mannetje meer ook uit. Prévot pakte nog uit met een knappe redding op een kopbal van Vaesen, maar de bal bleek toch al over de doellijn gegaan te zijn. Vlak voor rust leek Tagir met de 0-2 de match helemaal te beslissen.

Na rust knokte OHL echter toch nog terug. Een vrije trap van Maziz belandde nog op de lat, maar even later kon Thorsteinsson de spanning toch weer terugbrengen. Aan de overkant trof een afgeweken schot van Van den Keybus ook nog de paal. Het offensiefje van OHL werd echter de kiem ingesmoord toen een dikke 20 minuten voor tijd ook Russo rood pakte. Het zou daarna bij 1-2 blijven, ook omdat Madsen en Yow een derde Westelse goal nog op het doelkader knalden.

Zal AA Gent in de barrage een Europees ticket pakken?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

16
16
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws