Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

264 stemmen
Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

Zaterdagavond werd de laatste speeldag van de Europe Play-Off afgewerkt. De Gentse Planet Group Arena nam afscheid van Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre met een zege tegen STVV, terwijl Standard in Mechelen alweer een baalavond beleefde. Westerlo pakte in Leuven op de valreep alsnog zijn eerste overwinning van de play-offs.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

AA Gent - STVV 2-0

De laatste thuismatch van het seizoen stond bij AA Gent vooral in het teken van afscheid nemen. Voor de match werd Hein Vanhaezebrouck geëerd met een tifo, terwijl tien minuten voor tijd ook Laurent Depoitre een mooi eresaluut kreeg. De spits was voor de gelegenheid aanvoerder en kreeg van ploegmaats én tegenstanders een erehaag.

Gent wist ook vertrouwen te tanken voor de Europese barrage met een 2-0-zege. Die trok het na rust over de streep met goals van eigen jeugdproducten. Samoise opende vroeg in de tweede helft de score en vijf minuten voor tijd bracht Fernandez-Pardo, die eerder nog voor een enorme misser getekend had, de beslissing.

Bij Standard was er wellicht niemand de voorbije dagen echt bezig met de slotmatch gezien de voortdurende extrasportieve malaise binnen de club. Dat was er ook aan te zien, want al na zeventien minuten stond het 2-0 in het krijt na twee goals van Lauberbach.

Maar na de pauze toonden de Rouches onder impuls van enkele jonkies plots veerkracht. Debutant Lawrence kopte de aansluitingstreffer binnen en zeven minuten voor tijd zorgde Benjdida zowaar voor de gelijkmaker. Maar de avond zou toch weer zuur eindigen voor Standard. Lauberbach maakte zijn hattrick nog vol en in de slotseconden werd de 3-3 van Fossey om onduidelijke redenen nog door de VAR afgekeurd.

OH Leuven - Westerlo 1-2

OHL en Westerlo serveerden nog een bewogen partij aan Den Dreef. De thuisploeg kwam daarbij halfweg de eerste helft al met tien te staan na een tackle van Ricca. Tien minuten later buitte Westerlo zijn mannetje meer ook uit. Prévot pakte nog uit met een knappe redding op een kopbal van Vaesen, maar de bal bleek toch al over de doellijn gegaan te zijn. Vlak voor rust leek Tagir met de 0-2 de match helemaal te beslissen.

Na rust knokte OHL echter toch nog terug. Een vrije trap van Maziz belandde nog op de lat, maar even later kon Thorsteinsson de spanning toch weer terugbrengen. Aan de overkant trof een afgeweken schot van Van den Keybus ook nog de paal. Het offensiefje van OHL werd echter de kiem ingesmoord toen een dikke 20 minuten voor tijd ook Russo rood pakte. Het zou daarna bij 1-2 blijven, ook omdat Madsen en Yow een derde Westelse goal nog op het doelkader knalden.

Zal AA Gent in de barrage een Europees ticket pakken?

Meest recent

'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

2
2
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

42
42
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

22
22
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

397
397
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

69
69
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

88
88
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

123
123
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

114
114
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

47
47
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

379
379
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

115
115
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

150
150
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

152
152
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

176
176
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

538
538
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

151
151
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

148
148
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

390
390
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

327
327
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

92
92
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

754
754
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

251
251
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

179
179

Meer sportnieuws