Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

264 stemmen
Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

Zaterdagavond werd de laatste speeldag van de Europe Play-Off afgewerkt. De Gentse Planet Group Arena nam afscheid van Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre met een zege tegen STVV, terwijl Standard in Mechelen alweer een baalavond beleefde. Westerlo pakte in Leuven op de valreep alsnog zijn eerste overwinning van de play-offs.

LEES OOK: KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

AA Gent - STVV 2-0

De laatste thuismatch van het seizoen stond bij AA Gent vooral in het teken van afscheid nemen. Voor de match werd Hein Vanhaezebrouck geëerd met een tifo, terwijl tien minuten voor tijd ook Laurent Depoitre een mooi eresaluut kreeg. De spits was voor de gelegenheid aanvoerder en kreeg van ploegmaats én tegenstanders een erehaag.

Gent wist ook vertrouwen te tanken voor de Europese barrage met een 2-0-zege. Die trok het na rust over de streep met goals van eigen jeugdproducten. Samoise opende vroeg in de tweede helft de score en vijf minuten voor tijd bracht Fernandez-Pardo, die eerder nog voor een enorme misser getekend had, de beslissing.

Bij Standard was er wellicht niemand de voorbije dagen echt bezig met de slotmatch gezien de voortdurende extrasportieve malaise binnen de club. Dat was er ook aan te zien, want al na zeventien minuten stond het 2-0 in het krijt na twee goals van Lauberbach.

Maar na de pauze toonden de Rouches onder impuls van enkele jonkies plots veerkracht. Debutant Lawrence kopte de aansluitingstreffer binnen en zeven minuten voor tijd zorgde Benjdida zowaar voor de gelijkmaker. Maar de avond zou toch weer zuur eindigen voor Standard. Lauberbach maakte zijn hattrick nog vol en in de slotseconden werd de 3-3 van Fossey om onduidelijke redenen nog door de VAR afgekeurd.

OH Leuven - Westerlo 1-2

OHL en Westerlo serveerden nog een bewogen partij aan Den Dreef. De thuisploeg kwam daarbij halfweg de eerste helft al met tien te staan na een tackle van Ricca. Tien minuten later buitte Westerlo zijn mannetje meer ook uit. Prévot pakte nog uit met een knappe redding op een kopbal van Vaesen, maar de bal bleek toch al over de doellijn gegaan te zijn. Vlak voor rust leek Tagir met de 0-2 de match helemaal te beslissen.

Na rust knokte OHL echter toch nog terug. Een vrije trap van Maziz belandde nog op de lat, maar even later kon Thorsteinsson de spanning toch weer terugbrengen. Aan de overkant trof een afgeweken schot van Van den Keybus ook nog de paal. Het offensiefje van OHL werd echter de kiem ingesmoord toen een dikke 20 minuten voor tijd ook Russo rood pakte. Het zou daarna bij 1-2 blijven, ook omdat Madsen en Yow een derde Westelse goal nog op het doelkader knalden.

Zal AA Gent in de barrage een Europees ticket pakken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

9
9
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

43
43
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

38
38
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

79
79
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

66
66
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

39
39
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

206
206
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

154
154
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

164
164
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

290
290
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

436
436
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

75
75
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

236
236
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

148
148
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

273
273
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

149
149
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

442
442
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

196
196
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

157
157
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

310
310
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

780
780
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

154
154
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

780
780

Meer sportnieuws