Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

door
Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

Zaterdagavond werd de laatste speeldag van de Europe Play-Off afgewerkt. De Gentse Planet Group Arena nam afscheid van Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre met een zege tegen STVV, terwijl Standard in Mechelen alweer een baalavond beleefde. Westerlo pakte in Leuven op de valreep alsnog zijn eerste overwinning van de play-offs.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

AA Gent - STVV 2-0

De laatste thuismatch van het seizoen stond bij AA Gent vooral in het teken van afscheid nemen. Voor de match werd Hein Vanhaezebrouck geëerd met een tifo, terwijl tien minuten voor tijd ook Laurent Depoitre een mooi eresaluut kreeg. De spits was voor de gelegenheid aanvoerder en kreeg van ploegmaats én tegenstanders een erehaag.

Gent wist ook vertrouwen te tanken voor de Europese barrage met een 2-0-zege. Die trok het na rust over de streep met goals van eigen jeugdproducten. Samoise opende vroeg in de tweede helft de score en vijf minuten voor tijd bracht Fernandez-Pardo, die eerder nog voor een enorme misser getekend had, de beslissing.

Bij Standard was er wellicht niemand de voorbije dagen echt bezig met de slotmatch gezien de voortdurende extrasportieve malaise binnen de club. Dat was er ook aan te zien, want al na zeventien minuten stond het 2-0 in het krijt na twee goals van Lauberbach.

Maar na de pauze toonden de Rouches onder impuls van enkele jonkies plots veerkracht. Debutant Lawrence kopte de aansluitingstreffer binnen en zeven minuten voor tijd zorgde Benjdida zowaar voor de gelijkmaker. Maar de avond zou toch weer zuur eindigen voor Standard. Lauberbach maakte zijn hattrick nog vol en in de slotseconden werd de 3-3 van Fossey om onduidelijke redenen nog door de VAR afgekeurd.

OH Leuven - Westerlo 1-2

OHL en Westerlo serveerden nog een bewogen partij aan Den Dreef. De thuisploeg kwam daarbij halfweg de eerste helft al met tien te staan na een tackle van Ricca. Tien minuten later buitte Westerlo zijn mannetje meer ook uit. Prévot pakte nog uit met een knappe redding op een kopbal van Vaesen, maar de bal bleek toch al over de doellijn gegaan te zijn. Vlak voor rust leek Tagir met de 0-2 de match helemaal te beslissen.

Na rust knokte OHL echter toch nog terug. Een vrije trap van Maziz belandde nog op de lat, maar even later kon Thorsteinsson de spanning toch weer terugbrengen. Aan de overkant trof een afgeweken schot van Van den Keybus ook nog de paal. Het offensiefje van OHL werd echter de kiem ingesmoord toen een dikke 20 minuten voor tijd ook Russo rood pakte. Het zou daarna bij 1-2 blijven, ook omdat Madsen en Yow een derde Westelse goal nog op het doelkader knalden.

Zal AA Gent in de barrage een Europees ticket pakken?

Meest recent

Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

2
2
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

52
52
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

29
29
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

134
134
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

57
57
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

117
117
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

104
104
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

202
202
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

459
459
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

98
98
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

206
206
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

53
53
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

177
177
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

86
86
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

140
140
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

293
293
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

271
271
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

139
139
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

311
311
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

227
227
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

857
857
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

267
267
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

689
689
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

140
140

Meer sportnieuws