Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

door
Afscheid in stijl voor Hein, Standard kent weer baalavond

Zaterdagavond werd de laatste speeldag van de Europe Play-Off afgewerkt. De Gentse Planet Group Arena nam afscheid van Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre met een zege tegen STVV, terwijl Standard in Mechelen alweer een baalavond beleefde. Westerlo pakte in Leuven op de valreep alsnog zijn eerste overwinning van de play-offs.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

AA Gent - STVV 2-0

De laatste thuismatch van het seizoen stond bij AA Gent vooral in het teken van afscheid nemen. Voor de match werd Hein Vanhaezebrouck geëerd met een tifo, terwijl tien minuten voor tijd ook Laurent Depoitre een mooi eresaluut kreeg. De spits was voor de gelegenheid aanvoerder en kreeg van ploegmaats én tegenstanders een erehaag.

Gent wist ook vertrouwen te tanken voor de Europese barrage met een 2-0-zege. Die trok het na rust over de streep met goals van eigen jeugdproducten. Samoise opende vroeg in de tweede helft de score en vijf minuten voor tijd bracht Fernandez-Pardo, die eerder nog voor een enorme misser getekend had, de beslissing.

Bij Standard was er wellicht niemand de voorbije dagen echt bezig met de slotmatch gezien de voortdurende extrasportieve malaise binnen de club. Dat was er ook aan te zien, want al na zeventien minuten stond het 2-0 in het krijt na twee goals van Lauberbach.

Maar na de pauze toonden de Rouches onder impuls van enkele jonkies plots veerkracht. Debutant Lawrence kopte de aansluitingstreffer binnen en zeven minuten voor tijd zorgde Benjdida zowaar voor de gelijkmaker. Maar de avond zou toch weer zuur eindigen voor Standard. Lauberbach maakte zijn hattrick nog vol en in de slotseconden werd de 3-3 van Fossey om onduidelijke redenen nog door de VAR afgekeurd.

OH Leuven - Westerlo 1-2

OHL en Westerlo serveerden nog een bewogen partij aan Den Dreef. De thuisploeg kwam daarbij halfweg de eerste helft al met tien te staan na een tackle van Ricca. Tien minuten later buitte Westerlo zijn mannetje meer ook uit. Prévot pakte nog uit met een knappe redding op een kopbal van Vaesen, maar de bal bleek toch al over de doellijn gegaan te zijn. Vlak voor rust leek Tagir met de 0-2 de match helemaal te beslissen.

Na rust knokte OHL echter toch nog terug. Een vrije trap van Maziz belandde nog op de lat, maar even later kon Thorsteinsson de spanning toch weer terugbrengen. Aan de overkant trof een afgeweken schot van Van den Keybus ook nog de paal. Het offensiefje van OHL werd echter de kiem ingesmoord toen een dikke 20 minuten voor tijd ook Russo rood pakte. Het zou daarna bij 1-2 blijven, ook omdat Madsen en Yow een derde Westelse goal nog op het doelkader knalden.

Zal AA Gent in de barrage een Europees ticket pakken?

Meest recent

Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

74
74
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

11
11
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

18
18
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

149
149
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

93
93
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

92
92
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

76
76
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

191
191
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

122
122
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

162
162
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

474
474
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

154
154
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

99
99
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

305
305
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

379
379
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

283
283
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

272
272
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

57
57
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

170
170
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

128
128
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

137
137

Meer sportnieuws