Anderlecht neemt afscheid van 'beste zomertransfer'

door
Anderlecht neemt afscheid van 'beste zomertransfer'

Kasper Schmeichel speelt niet tegen Royal Antwerp FC. De Deense doelman is licht geblesseerd. Bij RSC Anderlecht mogen ze hem via de grote poort uitwuiven. Schmeichel was een van de beste keepers in de Jupiler Pro League.

Schmeichel kreeg al snel veel kritiek. Carl Hoefkens blunderde door aan te halen dat hij geen ballen uit de hoeken kon halen. De voormalige keeper van Leicester City begon degelijk, maar niet uitzonderlijk aan zijn passage bij Anderlecht. Punten winnen deed hij aanvankelijk niet, maar verliezen zeer zeker ook niet. Een 6/10, zo kunnen we zijn start omschrijven.

LEES OOK: Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

Schmeichel maakt veel indruk

Maar Schmeichel groeide snel en in december was hij outstanding tegen Cercle Brugge, KRC Genk en Antwerp. In die drie duels schudde hij 16 reddingen uit zijn mouwen op 19 doelschoten. Anderlecht pakte daar een 7 op 9. Vooral dankzij Kasper Schmeichel. Sindsdien stond er geen maat meer op hem.

Hij haalde een doorlopend hoog niveau met cruciale reddingen en in de opbouw was hij bijzonder belangrijk. Schmeichel kwam gratis naar Brussel en kostte RSCA een jaarloon van 250.000 euro. Een absolute toptransfer, zo kunnen we zijn transfer omschrijven. Prijs/kwaliteit/rendement was Schmeichel wellicht de beste transfer van Anderlecht.

Bepaalde media meldden dat hij in de Play-Offs pas echt zijn niveau haalde, maar dat klopt niet. De ervaren keeper was ook de nummer één inzake het vermijden van doelpunten in de reguliere competitie. Zo heeft Schmeichel toen maar liefst 8,7 goals weten te vermijden. Geen enkele doelman deed beter in de Jupiler Pro League.

In de play-offs trok hij die lijn door. In 9 matchen kreeg hij 40 doelschoten te verwerken en 32 wist hij er te verwerken. Zijn reddingspercentage in deze play-offs bedraagt 71,15%. Dat is beter dan Maarten Vandevoordt (60,18% op 35 doelschoten in 9 duels), Senne Lammens (65,34% op 44 doelschoten in 8 duels) en Anthony Moris (63,55% op 32 doelschoten in 9 duels). Nordin Jackers (88,73% op 25 doelschoten in 6 duels) en Simon Mignolet (86,67% op 14 doelschoten in 3 duels) presteerden nog beter. Net als Warleson (73,29% op 49 doelschoten in 9 duels).

Schmeichel behoorde dus zeker tot de beste keepers in België. En dat een heel seizoen lang. Hij heeft Anderlecht heel wat punten opgeleverd. En Maxime Dupé? Die speelde sinds zijn vertrek in januari geen enkele minuut voor OGC Nice.

Koen Casteels

Toch is het geen verrassing dat Schmeichel vertrekt. Hij wordt 38 jaar eind 2024 en Anderlecht moet voor een doelman gaan die er de komende jaren kan staan. De afgelopen jaren was te veel verloop onder de lat in het Lotto Park.

Als Jesper Fredberg Koen Casteels weet te halen, dan zou hij voor de strafste transfer van Anderlecht van de afgelopen 10 jaar – Vincent Kompany uitgezonderd – zorgen. Een doelman die tot de beteren behoort in de Bundesliga en 32 jaar wordt in juni. Hij kan nog jaren mee.

Maar met Schmeichel verliest de Jupiler Pro League een smaakmaker. Een gelauwerde internationale naam die niet kwam uitbollen. En iemand die de criticasters zéér snel het zwijgen oplegde. Chapeau.

Claudio Reulens

Hoe beoordeel jij het seizoen van Schmeichel?

Meest recent

Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

0
0
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

20
20
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

42
42
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

54
54
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

17
17
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

289
289
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

309
309
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

337
337
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

333
333
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

254
254
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

386
386
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

975
975
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1175
1175
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

277
277
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

373
373
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

318
318
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

263
263
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

583
583
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

624
624
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

310
310
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1397
1397
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

615
615
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

188
188
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

43
43
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

556
556

Meer sportnieuws