Anderlecht neemt afscheid van 'beste zomertransfer'

1217
Anderlecht neemt afscheid van 'beste zomertransfer'

Kasper Schmeichel speelt niet tegen Royal Antwerp FC. De Deense doelman is licht geblesseerd. Bij RSC Anderlecht mogen ze hem via de grote poort uitwuiven. Schmeichel was een van de beste keepers in de Jupiler Pro League.

Schmeichel kreeg al snel veel kritiek. Carl Hoefkens blunderde door aan te halen dat hij geen ballen uit de hoeken kon halen. De voormalige keeper van Leicester City begon degelijk, maar niet uitzonderlijk aan zijn passage bij Anderlecht. Punten winnen deed hij aanvankelijk niet, maar verliezen zeer zeker ook niet. Een 6/10, zo kunnen we zijn start omschrijven.

LEES OOK: Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

Schmeichel maakt veel indruk

Maar Schmeichel groeide snel en in december was hij outstanding tegen Cercle Brugge, KRC Genk en Antwerp. In die drie duels schudde hij 16 reddingen uit zijn mouwen op 19 doelschoten. Anderlecht pakte daar een 7 op 9. Vooral dankzij Kasper Schmeichel. Sindsdien stond er geen maat meer op hem.

Hij haalde een doorlopend hoog niveau met cruciale reddingen en in de opbouw was hij bijzonder belangrijk. Schmeichel kwam gratis naar Brussel en kostte RSCA een jaarloon van 250.000 euro. Een absolute toptransfer, zo kunnen we zijn transfer omschrijven. Prijs/kwaliteit/rendement was Schmeichel wellicht de beste transfer van Anderlecht.

Bepaalde media meldden dat hij in de Play-Offs pas echt zijn niveau haalde, maar dat klopt niet. De ervaren keeper was ook de nummer één inzake het vermijden van doelpunten in de reguliere competitie. Zo heeft Schmeichel toen maar liefst 8,7 goals weten te vermijden. Geen enkele doelman deed beter in de Jupiler Pro League.

In de play-offs trok hij die lijn door. In 9 matchen kreeg hij 40 doelschoten te verwerken en 32 wist hij er te verwerken. Zijn reddingspercentage in deze play-offs bedraagt 71,15%. Dat is beter dan Maarten Vandevoordt (60,18% op 35 doelschoten in 9 duels), Senne Lammens (65,34% op 44 doelschoten in 8 duels) en Anthony Moris (63,55% op 32 doelschoten in 9 duels). Nordin Jackers (88,73% op 25 doelschoten in 6 duels) en Simon Mignolet (86,67% op 14 doelschoten in 3 duels) presteerden nog beter. Net als Warleson (73,29% op 49 doelschoten in 9 duels).

Schmeichel behoorde dus zeker tot de beste keepers in België. En dat een heel seizoen lang. Hij heeft Anderlecht heel wat punten opgeleverd. En Maxime Dupé? Die speelde sinds zijn vertrek in januari geen enkele minuut voor OGC Nice.

Koen Casteels

Toch is het geen verrassing dat Schmeichel vertrekt. Hij wordt 38 jaar eind 2024 en Anderlecht moet voor een doelman gaan die er de komende jaren kan staan. De afgelopen jaren was te veel verloop onder de lat in het Lotto Park.

Als Jesper Fredberg Koen Casteels weet te halen, dan zou hij voor de strafste transfer van Anderlecht van de afgelopen 10 jaar – Vincent Kompany uitgezonderd – zorgen. Een doelman die tot de beteren behoort in de Bundesliga en 32 jaar wordt in juni. Hij kan nog jaren mee.

Maar met Schmeichel verliest de Jupiler Pro League een smaakmaker. Een gelauwerde internationale naam die niet kwam uitbollen. En iemand die de criticasters zéér snel het zwijgen oplegde. Chapeau.

Claudio Reulens

Hoe beoordeel jij het seizoen van Schmeichel?

Meest recent

'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

0
0
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

49
49
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

22
22
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

23
23
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

111
111
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

34
34
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

29
29
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

41
41
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

81
81
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

238
238
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

94
94
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

310
310
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

577
577
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

99
99
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

157
157
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

390
390
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

168
168
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

433
433
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

97
97
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

452
452
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

376
376
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

668
668
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

525
525
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

135
135

Meer sportnieuws