Club Brugge - Cercle Brugge: "Hij steekt er ver bovenuit”

door
Club Brugge - Cercle Brugge:

Club Brugge heeft aan een punt genoeg om tegen Cercle Brugge zijn negentiende titel te vieren. We blikten met Vital Borkelmans en Georges Leekens vooruit naar dit cruciale duel. Beiden hebben een verleden bij de twee ploegen. Borkelmans speelde 11 jaar voor Club Brugge en 2 jaar voor Cercle Brugge. Leekens voetbalde 9 jaar voor Club en was er 2 keer trainer. Hij was ook 2 keer de hoofdtrainer van Cercle Brugge.

Heren, hadden jullie nog verwacht dat Club de titel ging grijpen?

Leekens: "Door het systeem van play-offs en de halvering van de punten kan een tegenstander van dat systeem (Club Brugge) zo wel nog de titel behalen. Vorig jaar waren ze scherprechter in de titel voor Antwerp door te winnen op het veld van Union SG, dus Club Brugge weet dat het zich zeker nog niet rijk mag rekenen."

Borkelmans: "Club Brugge kan enkel kampioen spelen door het systeem. Een achterstand van 19 punten maak je normaal nooit meer goed. Die play-offs maken ons voetbal kapot. Het is alsof enkel de eerste zes ploegen belangrijk zijn in België. In de Europe Play-Offs komt er bijna geen kat opdagen als je daar naar de lege tribunes kijkt. Hopelijk komt daar verandering in voor het Belgische voetbal, want over de Europe Play-Offs gaat het zelfs niet in de media."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Zoals Jan Ceulemans

Club raast doorheen deze play-offs. Dé motor is Hans Vanaken, nietwaar?

Leekens: "Hij speelt al heel de play-offs op een heel hoog niveau. Ik vond het bijzonder vreemd dat sommige analisten al gingen zeggen of het niet was zonder hem te spelen toen hij tegen Anderlecht niet meedeed en ze daar vlot wonnen. Hans speelt volgens mij een van zijn beste seizoenen ooit. Hij is een rustbrenger, die Anderlecht vorige week bijvoorbeeld niet had. Hij voelt het spelletje zo goed aan. Vanaken is een leidersfiguur à la Jan Ceulemans geworden. Dat moet niet verbaal, maar hij staat er altijd. In goede en slechte momenten, ook voor de pers."

Borkelmans: "We kunnen de rol van Hayen daarin niet onderschatten. Hij heeft Vanaken naar voren geschoven als dé man. Hij liet hem terug wat hoger spelen, waardoor Club Brugge offensief sterker voor de dag komt dan onder Deila. En als Club Brugge moet inzakken, dan zakt Hans ook terug en is hij de rustbrenger voor zijn ploeg. Hij steekt daardoor met kop en schouders boven de rest uit."

De naam is al gevallen: Nicky Hayen. Moet Club hem houden als T1?

Leekens: "Hayen heeft dat zeer goed gedaan. Hij weet wat hij wel en niet kan. Hayen bracht rust in de keet en houdt het simpel. Hij maakte ook indruk door ook te durven wisselen, zoals hij deed op Anderlecht door een extra middenvelder neer te zetten. Soms moet je je durven aanpassen aan de tegenstander. Daardoor kwam Anderlecht vorige week nooit in zijn spel. Ik stuurde hem al een bericht. Hij verdient alle lof."

"Of hij zal blijven, dat hang af van Verhaeghe. Er is een grote kans dat hij zal blijven. Maar volgend jaar is het wel een heel andere situatie. Het verwachtingspatroon zal nog hoger liggen: titel, beker en goed presteren in de Champions League. De lat komt hoger te liggen. Dat is eigen aan een topclub en dat is een groeiproces dat je moet ondergaan. Maar  Hayen is mentaal sterk genoeg om daarmee om te gaan."

Borkelmans: "Uiteraard, waarom niet? Hij heeft voor een ander systeem gezorgd. De eerste helft tegen Cercle Brugge was het nog moeilijk, maar nadien heeft hij het anders aangepakt. Sindsdien is het gaan lopen, ook Europees. In Fiorentina en tegen Union SG kropen ze wel nog achteruit en dan werd het moeilijk. Maar als Club vooruit blijft voetballen, dan zijn ze in België haast onklopbaar. Cercle Brugge is een ploeg die veel druk naar voren geeft, maar Club heeft de wapens om daar tegen te voetballen. Ze hebben immers ook de snelheid en het voetballend vermogen in hun ploeg."

Straf Cercle Brugge

Cercle Brugge is inderdaad een taaie brok. Verwacht je moeilijkheden voor Club? 

Leekens: "Cercle Brugge heeft eigenlijk niet veel te verliezen. Je kan wel zeggen dat ze voor een Europees ticket knokken, maar de druk ligt bij Club Brugge. Maar Cercle Brugge is een ploeg die ook al won op het veld van Union SG. Ik denk dat Club deze match het best zou voorbereiden als een ‘cupmatch’. Ze mogen vooral niet denken dat de titel al binnen is, maar met mannen als Mechele, Mignolet en Vanaken zullen ze die concentratie wel behouden en het niet te makkelijk inschatten. Ze wisten weliswaar al drie keer niet te winnen van Cercle, maar ik ga er toch vanuit dat Club Brugge de negentiende titel zal grijpen."

Borkelmans: "Club heeft twee kansen op drie. Aan een punt hebben ze genoeg, maar het zal zeker niet makkelijk worden. Dat kan ik je garanderen. Het is toch immers een derby en Cercle Brugge zal er alles aan doen om Club Brugge het leven zuur te maken. Club Brugge gunt Cercle Brugge alles, maar andersom is er toch een grote rivaliteit. Dat heb ik zelf mogen ondervinden toen ik daar voetbalde. Bovendien hebben ze met Kévin Denkey een zeer gevaarlijke topspits rondlopen. Die zal zich ongetwijfeld ook willen tonen in dergelijke topmatch."

"Als Club Brugge echter speelt zoals ze dat deden op het veld van Anderlecht, dan zie ik geen enkel probleem voor Blauw-Zwart. Maar toch… Ik ga niet kijken in het Jan Breydelstadion. Ik durf niet en ik ga daarom ook geen pronostiek geven (lacht). Wie voluit zijn kans gaat, die gaat winnen. Cercle Brugge is er ook op gebrand om dat Europees ticket te grijpen. Dat zou een mijlpaal in de clubgeschiedenis zijn. Ze zullen die kans zeker niet willen laten liggen."

Alle credits voor Cercle Brugge: wat een seizoen!

Leekens: "Muslic zei op voorhand dat hij elke wedstrijd wil winnen. Dat is de mentaliteit die je moet hebben. Hij laat de spelers spelen naar hun kwaliteit. En dan heb je iemand als Van der Bruggen, wat een onderschatte speler is. Club Brugge is nog niet klaar met hen. Ze moeten vooral die eerste goal maken, maar Cercle Brugge zal een taaie brok worden. Groen-Zwart speelt zonder angst en weet dat ze van iedereen kunnen winnen."

Borkelmans: "Cercle Brugge doet het al twee jaar zeer goed. Dat is mooi voor het Belgisch voetbal. Ze hebben goede spelers en ook jonge Belgen. Ze krijgen kansen en spelen ook goed, wat je ook ziet bij Club Brugge met De Cuyper en Sabbe. Dat is mooi om te zien. Somers is zo een voorbeeld bij Cercle, die een topseizoen afwerkt."

Wat zal het worden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

50
50
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

133
133
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

88
88
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

224
224
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

115
115
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

325
325
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

84
84
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

21
21
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

593
593
Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. De troepen van Vincent Kompany wonnen de ...

125
125
STVV heeft succesformule gevonden: “Ons daar op focussen"

STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto ...

48
48
'Mourinho zorgt voor trainersbom vlak na UCL-afgang'

De eerste speelavond van de Champions League heeft enkele opvallende resultaten opgeleverd. Naast de ...

83
83
Club of Monaco? Clement plakt percentage op Brugse kansen

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

267
267
Rode Duivel grote verliezer na eerste Champions League-avond

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

154
154
Union-held scoort 9 op 10: "Eindhoven was van hem"

Slechts enkele maanden na het behalen van de landstitel, heeft Union SG opnieuw een straf stukje ...

206
206
Club slaat op hol: Ordóñez-prijs knalt door het plafond

Eén handtekening en het prijsniveau schiet mee omhoog. Met de verlenging tot 2029 verankert ...

465
465
"Vruchteloze zoektocht"- grote wijziging bij Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

756
756
Hasi vloekt luidop: forse tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op het verradelijke tweeluik tegen Antwerp FC en AA Gent. ...

373
373
'Radicale ommekeer bij Club: tweetal krijgt harde klap'

Club Brugge staat donderdagavond voor een belangrijke thuisduel tegen AS Monaco in de Champions ...

696
696
Nederlandse pers gelooft ogen niet bij Union: twéé uitblinkers

Union SG heeft dinsdagavond op een indrukwekkende manier zijn grote debuut in de Champions League ...

608
608
'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

286
286
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

117
117
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

126
126
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

131
131
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

195
195

Meer sportnieuws