Club Brugge - Cercle Brugge: "Hij steekt er ver bovenuit”

486 stemmen
Club Brugge - Cercle Brugge:

Club Brugge heeft aan een punt genoeg om tegen Cercle Brugge zijn negentiende titel te vieren. We blikten met Vital Borkelmans en Georges Leekens vooruit naar dit cruciale duel. Beiden hebben een verleden bij de twee ploegen. Borkelmans speelde 11 jaar voor Club Brugge en 2 jaar voor Cercle Brugge. Leekens voetbalde 9 jaar voor Club en was er 2 keer trainer. Hij was ook 2 keer de hoofdtrainer van Cercle Brugge.

Heren, hadden jullie nog verwacht dat Club de titel ging grijpen?

Leekens: "Door het systeem van play-offs en de halvering van de punten kan een tegenstander van dat systeem (Club Brugge) zo wel nog de titel behalen. Vorig jaar waren ze scherprechter in de titel voor Antwerp door te winnen op het veld van Union SG, dus Club Brugge weet dat het zich zeker nog niet rijk mag rekenen."

Borkelmans: "Club Brugge kan enkel kampioen spelen door het systeem. Een achterstand van 19 punten maak je normaal nooit meer goed. Die play-offs maken ons voetbal kapot. Het is alsof enkel de eerste zes ploegen belangrijk zijn in België. In de Europe Play-Offs komt er bijna geen kat opdagen als je daar naar de lege tribunes kijkt. Hopelijk komt daar verandering in voor het Belgische voetbal, want over de Europe Play-Offs gaat het zelfs niet in de media."

LEES OOK: Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Zoals Jan Ceulemans

Club raast doorheen deze play-offs. Dé motor is Hans Vanaken, nietwaar?

Leekens: "Hij speelt al heel de play-offs op een heel hoog niveau. Ik vond het bijzonder vreemd dat sommige analisten al gingen zeggen of het niet was zonder hem te spelen toen hij tegen Anderlecht niet meedeed en ze daar vlot wonnen. Hans speelt volgens mij een van zijn beste seizoenen ooit. Hij is een rustbrenger, die Anderlecht vorige week bijvoorbeeld niet had. Hij voelt het spelletje zo goed aan. Vanaken is een leidersfiguur à la Jan Ceulemans geworden. Dat moet niet verbaal, maar hij staat er altijd. In goede en slechte momenten, ook voor de pers."

Borkelmans: "We kunnen de rol van Hayen daarin niet onderschatten. Hij heeft Vanaken naar voren geschoven als dé man. Hij liet hem terug wat hoger spelen, waardoor Club Brugge offensief sterker voor de dag komt dan onder Deila. En als Club Brugge moet inzakken, dan zakt Hans ook terug en is hij de rustbrenger voor zijn ploeg. Hij steekt daardoor met kop en schouders boven de rest uit."

De naam is al gevallen: Nicky Hayen. Moet Club hem houden als T1?

Leekens: "Hayen heeft dat zeer goed gedaan. Hij weet wat hij wel en niet kan. Hayen bracht rust in de keet en houdt het simpel. Hij maakte ook indruk door ook te durven wisselen, zoals hij deed op Anderlecht door een extra middenvelder neer te zetten. Soms moet je je durven aanpassen aan de tegenstander. Daardoor kwam Anderlecht vorige week nooit in zijn spel. Ik stuurde hem al een bericht. Hij verdient alle lof."

"Of hij zal blijven, dat hang af van Verhaeghe. Er is een grote kans dat hij zal blijven. Maar volgend jaar is het wel een heel andere situatie. Het verwachtingspatroon zal nog hoger liggen: titel, beker en goed presteren in de Champions League. De lat komt hoger te liggen. Dat is eigen aan een topclub en dat is een groeiproces dat je moet ondergaan. Maar  Hayen is mentaal sterk genoeg om daarmee om te gaan."

Borkelmans: "Uiteraard, waarom niet? Hij heeft voor een ander systeem gezorgd. De eerste helft tegen Cercle Brugge was het nog moeilijk, maar nadien heeft hij het anders aangepakt. Sindsdien is het gaan lopen, ook Europees. In Fiorentina en tegen Union SG kropen ze wel nog achteruit en dan werd het moeilijk. Maar als Club vooruit blijft voetballen, dan zijn ze in België haast onklopbaar. Cercle Brugge is een ploeg die veel druk naar voren geeft, maar Club heeft de wapens om daar tegen te voetballen. Ze hebben immers ook de snelheid en het voetballend vermogen in hun ploeg."

Straf Cercle Brugge

Cercle Brugge is inderdaad een taaie brok. Verwacht je moeilijkheden voor Club? 

Leekens: "Cercle Brugge heeft eigenlijk niet veel te verliezen. Je kan wel zeggen dat ze voor een Europees ticket knokken, maar de druk ligt bij Club Brugge. Maar Cercle Brugge is een ploeg die ook al won op het veld van Union SG. Ik denk dat Club deze match het best zou voorbereiden als een ‘cupmatch’. Ze mogen vooral niet denken dat de titel al binnen is, maar met mannen als Mechele, Mignolet en Vanaken zullen ze die concentratie wel behouden en het niet te makkelijk inschatten. Ze wisten weliswaar al drie keer niet te winnen van Cercle, maar ik ga er toch vanuit dat Club Brugge de negentiende titel zal grijpen."

Borkelmans: "Club heeft twee kansen op drie. Aan een punt hebben ze genoeg, maar het zal zeker niet makkelijk worden. Dat kan ik je garanderen. Het is toch immers een derby en Cercle Brugge zal er alles aan doen om Club Brugge het leven zuur te maken. Club Brugge gunt Cercle Brugge alles, maar andersom is er toch een grote rivaliteit. Dat heb ik zelf mogen ondervinden toen ik daar voetbalde. Bovendien hebben ze met Kévin Denkey een zeer gevaarlijke topspits rondlopen. Die zal zich ongetwijfeld ook willen tonen in dergelijke topmatch."

"Als Club Brugge echter speelt zoals ze dat deden op het veld van Anderlecht, dan zie ik geen enkel probleem voor Blauw-Zwart. Maar toch… Ik ga niet kijken in het Jan Breydelstadion. Ik durf niet en ik ga daarom ook geen pronostiek geven (lacht). Wie voluit zijn kans gaat, die gaat winnen. Cercle Brugge is er ook op gebrand om dat Europees ticket te grijpen. Dat zou een mijlpaal in de clubgeschiedenis zijn. Ze zullen die kans zeker niet willen laten liggen."

Alle credits voor Cercle Brugge: wat een seizoen!

Leekens: "Muslic zei op voorhand dat hij elke wedstrijd wil winnen. Dat is de mentaliteit die je moet hebben. Hij laat de spelers spelen naar hun kwaliteit. En dan heb je iemand als Van der Bruggen, wat een onderschatte speler is. Club Brugge is nog niet klaar met hen. Ze moeten vooral die eerste goal maken, maar Cercle Brugge zal een taaie brok worden. Groen-Zwart speelt zonder angst en weet dat ze van iedereen kunnen winnen."

Borkelmans: "Cercle Brugge doet het al twee jaar zeer goed. Dat is mooi voor het Belgisch voetbal. Ze hebben goede spelers en ook jonge Belgen. Ze krijgen kansen en spelen ook goed, wat je ook ziet bij Club Brugge met De Cuyper en Sabbe. Dat is mooi om te zien. Somers is zo een voorbeeld bij Cercle, die een topseizoen afwerkt."

Wat zal het worden?

Meest recent

Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

83
83
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

109
109
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

102
102
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

28
28
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

61
61
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

12
12
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

113
113
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

277
277
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

679
679
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

124
124
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

457
457
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

144
144
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

855
855
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

414
414
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

346
346
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

796
796
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

548
548
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

212
212
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

837
837
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

227
227
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

152
152
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

155
155
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

356
356
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

304
304

Meer sportnieuws