Club Brugge - Cercle Brugge: "Hij steekt er ver bovenuit”

door
Club Brugge - Cercle Brugge:

Club Brugge heeft aan een punt genoeg om tegen Cercle Brugge zijn negentiende titel te vieren. We blikten met Vital Borkelmans en Georges Leekens vooruit naar dit cruciale duel. Beiden hebben een verleden bij de twee ploegen. Borkelmans speelde 11 jaar voor Club Brugge en 2 jaar voor Cercle Brugge. Leekens voetbalde 9 jaar voor Club en was er 2 keer trainer. Hij was ook 2 keer de hoofdtrainer van Cercle Brugge.

Heren, hadden jullie nog verwacht dat Club de titel ging grijpen?

Leekens: "Door het systeem van play-offs en de halvering van de punten kan een tegenstander van dat systeem (Club Brugge) zo wel nog de titel behalen. Vorig jaar waren ze scherprechter in de titel voor Antwerp door te winnen op het veld van Union SG, dus Club Brugge weet dat het zich zeker nog niet rijk mag rekenen."

Borkelmans: "Club Brugge kan enkel kampioen spelen door het systeem. Een achterstand van 19 punten maak je normaal nooit meer goed. Die play-offs maken ons voetbal kapot. Het is alsof enkel de eerste zes ploegen belangrijk zijn in België. In de Europe Play-Offs komt er bijna geen kat opdagen als je daar naar de lege tribunes kijkt. Hopelijk komt daar verandering in voor het Belgische voetbal, want over de Europe Play-Offs gaat het zelfs niet in de media."

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Zoals Jan Ceulemans

Club raast doorheen deze play-offs. Dé motor is Hans Vanaken, nietwaar?

Leekens: "Hij speelt al heel de play-offs op een heel hoog niveau. Ik vond het bijzonder vreemd dat sommige analisten al gingen zeggen of het niet was zonder hem te spelen toen hij tegen Anderlecht niet meedeed en ze daar vlot wonnen. Hans speelt volgens mij een van zijn beste seizoenen ooit. Hij is een rustbrenger, die Anderlecht vorige week bijvoorbeeld niet had. Hij voelt het spelletje zo goed aan. Vanaken is een leidersfiguur à la Jan Ceulemans geworden. Dat moet niet verbaal, maar hij staat er altijd. In goede en slechte momenten, ook voor de pers."

Borkelmans: "We kunnen de rol van Hayen daarin niet onderschatten. Hij heeft Vanaken naar voren geschoven als dé man. Hij liet hem terug wat hoger spelen, waardoor Club Brugge offensief sterker voor de dag komt dan onder Deila. En als Club Brugge moet inzakken, dan zakt Hans ook terug en is hij de rustbrenger voor zijn ploeg. Hij steekt daardoor met kop en schouders boven de rest uit."

De naam is al gevallen: Nicky Hayen. Moet Club hem houden als T1?

Leekens: "Hayen heeft dat zeer goed gedaan. Hij weet wat hij wel en niet kan. Hayen bracht rust in de keet en houdt het simpel. Hij maakte ook indruk door ook te durven wisselen, zoals hij deed op Anderlecht door een extra middenvelder neer te zetten. Soms moet je je durven aanpassen aan de tegenstander. Daardoor kwam Anderlecht vorige week nooit in zijn spel. Ik stuurde hem al een bericht. Hij verdient alle lof."

"Of hij zal blijven, dat hang af van Verhaeghe. Er is een grote kans dat hij zal blijven. Maar volgend jaar is het wel een heel andere situatie. Het verwachtingspatroon zal nog hoger liggen: titel, beker en goed presteren in de Champions League. De lat komt hoger te liggen. Dat is eigen aan een topclub en dat is een groeiproces dat je moet ondergaan. Maar  Hayen is mentaal sterk genoeg om daarmee om te gaan."

Borkelmans: "Uiteraard, waarom niet? Hij heeft voor een ander systeem gezorgd. De eerste helft tegen Cercle Brugge was het nog moeilijk, maar nadien heeft hij het anders aangepakt. Sindsdien is het gaan lopen, ook Europees. In Fiorentina en tegen Union SG kropen ze wel nog achteruit en dan werd het moeilijk. Maar als Club vooruit blijft voetballen, dan zijn ze in België haast onklopbaar. Cercle Brugge is een ploeg die veel druk naar voren geeft, maar Club heeft de wapens om daar tegen te voetballen. Ze hebben immers ook de snelheid en het voetballend vermogen in hun ploeg."

Straf Cercle Brugge

Cercle Brugge is inderdaad een taaie brok. Verwacht je moeilijkheden voor Club? 

Leekens: "Cercle Brugge heeft eigenlijk niet veel te verliezen. Je kan wel zeggen dat ze voor een Europees ticket knokken, maar de druk ligt bij Club Brugge. Maar Cercle Brugge is een ploeg die ook al won op het veld van Union SG. Ik denk dat Club deze match het best zou voorbereiden als een ‘cupmatch’. Ze mogen vooral niet denken dat de titel al binnen is, maar met mannen als Mechele, Mignolet en Vanaken zullen ze die concentratie wel behouden en het niet te makkelijk inschatten. Ze wisten weliswaar al drie keer niet te winnen van Cercle, maar ik ga er toch vanuit dat Club Brugge de negentiende titel zal grijpen."

Borkelmans: "Club heeft twee kansen op drie. Aan een punt hebben ze genoeg, maar het zal zeker niet makkelijk worden. Dat kan ik je garanderen. Het is toch immers een derby en Cercle Brugge zal er alles aan doen om Club Brugge het leven zuur te maken. Club Brugge gunt Cercle Brugge alles, maar andersom is er toch een grote rivaliteit. Dat heb ik zelf mogen ondervinden toen ik daar voetbalde. Bovendien hebben ze met Kévin Denkey een zeer gevaarlijke topspits rondlopen. Die zal zich ongetwijfeld ook willen tonen in dergelijke topmatch."

"Als Club Brugge echter speelt zoals ze dat deden op het veld van Anderlecht, dan zie ik geen enkel probleem voor Blauw-Zwart. Maar toch… Ik ga niet kijken in het Jan Breydelstadion. Ik durf niet en ik ga daarom ook geen pronostiek geven (lacht). Wie voluit zijn kans gaat, die gaat winnen. Cercle Brugge is er ook op gebrand om dat Europees ticket te grijpen. Dat zou een mijlpaal in de clubgeschiedenis zijn. Ze zullen die kans zeker niet willen laten liggen."

Alle credits voor Cercle Brugge: wat een seizoen!

Leekens: "Muslic zei op voorhand dat hij elke wedstrijd wil winnen. Dat is de mentaliteit die je moet hebben. Hij laat de spelers spelen naar hun kwaliteit. En dan heb je iemand als Van der Bruggen, wat een onderschatte speler is. Club Brugge is nog niet klaar met hen. Ze moeten vooral die eerste goal maken, maar Cercle Brugge zal een taaie brok worden. Groen-Zwart speelt zonder angst en weet dat ze van iedereen kunnen winnen."

Borkelmans: "Cercle Brugge doet het al twee jaar zeer goed. Dat is mooi voor het Belgisch voetbal. Ze hebben goede spelers en ook jonge Belgen. Ze krijgen kansen en spelen ook goed, wat je ook ziet bij Club Brugge met De Cuyper en Sabbe. Dat is mooi om te zien. Somers is zo een voorbeeld bij Cercle, die een topseizoen afwerkt."

Wat zal het worden?

Meest recent

Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

10
10
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

6
6
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

43
43
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

86
86
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

28
28
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

88
88
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

34
34
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

107
107
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

133
133
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

219
219
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

322
322
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

128
128
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

68
68
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

189
189
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

169
169
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

94
94
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

357
357
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

157
157
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

224
224
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

163
163
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

90
90
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

230
230
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

104
104
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

163
163
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

310
310

Meer sportnieuws