Hein gunt oude krijger mooi afscheid, debutant Standard

door
Hein gunt oude krijger mooi afscheid, debutant Standard

Voor heel wat teams eindigt het voetbalseizoen deze zaterdagavond, want om 20u30 staat de laatste speeldag in de Europe Play-Off op het programma. Voor KV Mechelen, STVV, OH Leuven, Westerlo en Standard zit het er daarna op, AA Gent speelt daarna nog de barrage tegen de nummer vijf van de Champions' Play-Off.

Dat doen de Buffalo's wel sowieso buitenshuis en dus is het hun laatste match van het seizoen in de Planet Group Arena. Dat betekent dat het Gentse publiek straks afscheid neemt van Hein Vanhaezebrouck, die ook één van zijn oude krijgers nog een mooi afscheid gunt.

LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Depoitre krijgt aanvoerdersband

In zijn laatste thuismatch krijgt Laurent Depoitre immers nog eens een basisplaats én de aanvoerdersband. De ervaren spits wordt voorin vergezeld door de jonge Fernandez-Pardo. Verder laat Vanhaezebrouck zijn sterkste elf opnieuw opdraven, al is de jonge Vernemmen een opvallende nieuwkomer op de bank.

Bij tegenstander STVV krijgt Kaya zijn kans in de spits, verder heeft Thorsten Fink geen verrassingen in petto. In de andere wedstrijden is er onder meer het geplaagde Standard, dat nog naar Mechelen moet. Ivan Leko gunt daar zijn basisdebuut aan jeugdproduct Ghalidi.

Van Langendonck nog eens in doel bij Westerlo

Bij Malinwa neemt Besnik Hasi dan weer afscheid(?) door Coucke opnieuw onder de lat te posteren. De jonge Bafdili staat ook weer in de basis, hij krijgt de voorkeur op Storm en Hairemans.

Tenslotte is er ook nog OHL-Westerlo. Bij de thuisploeg kiest Oscar Garcia voor de gebruikelijke namen, terwijl bij Westerlo Koen Van Langendonck nog eens onder de lat mag staan. In de spits krijgt Vaesen de voorkeur op Stassin.

Moet Depoitre ook in de barrage nog minuten krijgen?

Meest recent

'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

77
77
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

322
322
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

369
369
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

74
74
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

145
145
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

102
102
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

82
82
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

205
205
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

142
142
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

473
473
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

284
284
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

88
88
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

451
451
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

125
125
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

465
465
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

233
233
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

376
376
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

587
587
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

280
280
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

171
171
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

299
299
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

461
461
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

379
379

Meer sportnieuws