‘Straffe AA Gent-transfer hardhandig naar de exit?’

door
‘Straffe AA Gent-transfer hardhandig naar de exit?’

Jordan Torunarigha maakte een sterke start bij AA Gent. “Dat een speler met de kwaliteiten van Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt, is zonder meer straf”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Maar na zijn definitieve transfer kende hij ups en downs. Hoewel hij soms slordig was en te maken had met blessures, toonde hij zijn waarde met zijn fysieke spel en offensieve bijdrage.

Met nog één jaar op zijn contract moet Gent beslissen of ze hem verkopen. Torunarigha zelf wil graag blijven, maar clubs als TSG Hoffenheim en Leeds United tonen interesse.

LEES OOK: Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Torunarigha meteen een van de beste centrale verdedigers in België

In de wintermercato van 2022 was Jordan Torunarigha de enige aanwinst bij AA Gent. Zijn komst, als een ontdekking van hoofdscout Samuel Cardenas, bleek al snel een schot in de roos voor de Buffalo's.

De sterke verdediger demonstreerde meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums in Het Laatste Nieuws.

Torunarigha's indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten maakten hem al snel een van de beste centrale verdedigers in de competitie, getuige zijn positie in de top tien van defensieve efficiëntie.

Vanaf zijn eerste optredens voor AA Gent maakte Torunarigha grote indruk. “Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Bovendien viel hij op door zijn snelheid, waarmee hij samen met Joseph Okumu tot de snelste verdedigers van het land behoorde in zijn eerste seizoen. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maakte hem tot een complete en moderne verdediger.

“Straf dat een speler zoals Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt”

“Dat een speler met de kwaliteiten van Jordan Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt, is zonder meer straf”, schreef Het Nieuwsblad in maart vorig jaar. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC.

“Linksvoetig, goed in de opbouw, sterk, ... Torunarigha heeft alles in huis om het te maken”, voorspelde Sport/Voetbalmagazine toen.

In de zomermercato van 2022 zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Torunarigha definitief aan de club te binden. AA Gent beschouwde hem als een van de belangrijkste transferdossiers van de zomer en voerde intensieve onderhandelingen met Hertha BSC.

Uiteindelijk resulteerde dit in een akkoord ter waarde van 3,5 miljoen euro, exclusief bonussen. Op dat moment behoorde Torunarigha ook tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en de club troefde zelfs meer kapitaalkrachtige clubs zoals West Ham United en VfL Wolfsburg af.

Torunarigha onder vuur: “Hij denkt soms dat hij onkwetsbaar is”

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, ondervond Jordan Torunarigha een stevige terugval na zijn definitieve transfer naar AA Gent.

Hij moest zich in afwezigheid van Joseph Okumu en sinds het vertrek van Michael Ngadeu meer moeten opwerpen tot de leider van de defensie, maar Torunarigha wisselde uitstekende met zwakke prestaties af.

Hij beging meerdere blunders, en hij was vaak te overmoedig. “De magische oplossing is hij evenmin. Ook Torunarigha presteerde dit seizoen al onder niveau”, schreef Het Nieuwsblad.

“Bij hem is het een probleem van focus. Hij denkt soms dat hij onkwetsbaar is, dat hem niks kan overkomen”, waarschuwde Hein Vanhaezebrouck vorig seizoen. Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures, volgens Het Laatste Nieuws “hing hij toen met haken en ogen aan elkaar”.

Torunarigha besefte dat het beter moest en hij nam de kritiek en commentaren ter harte. Hoewel hij dit seizoen nog steeds slordigheden aan de bal vertoont en het moeilijk heeft tegen snelle tegenstanders, namen zijn prestaties in vergelijking met vorig seizoen een positieve wending.

“De verdediger stilaan naar zijn beste niveau”, schreef Het Nieuwsblad eerder al.

Volledig fitte Torunarigha kan meer dan alleen stevig verdedigen

In de heenronde van dit seizoen liet Jordan Torunarigha opnieuw zien dat hij heerst in de duels en bij momenten heeft de Berlijnse beer geen kind aan zijn tegenstanders.

Denis Prychynenko, momenteel verdediger bij Deinze en voormalig speler van Beerschot, beschouwt Toby Alderweireld en Torunarigha zelfs als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

De 26-jarige excelleert met zijn fysieke kwaliteiten, maar het opvallende is dat hij ook offensief zijn stempel probeert te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat Hein Vanhaezebrouck ook wilde zien van hem.

Torunarigha doorbreekt regelmatig de linies met zijn passes en staat in de top tien op het gebied van geslaagde doorsteekpasses in de Belgische competitie. Hij durft de hele lijn af te gaan, en daarbij zijn tegenstanders in zijn kielzog te laten.

Soms verrast Torunarigha ook met technisch vernuft, of een hoogstandje zoals een dribbel à la Neymar tegen Sporting Charleroi. “Het toont nog maar eens dat een volledig fitte Torunarigha meer kan dan alleen stevig verdedigen”, stelde Het Laatste Nieuws.

AA Gent moet Torunarigha verkopen, maar hij wil blijven

Jordan Torunarigha had te maken met enkele blessures tijdens de terugronde van dit seizoen, maar in de play-offs is hij opnieuw een vaste basisspeler, hoewel hij niet helemaal overtuigt.

“De Duitse verdediger geniet toch vooral van een plekje in de schaduw”, beoordeelde Het Nieuwsblad.

Naast het veld manifesteert hij zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. Hij kwam aan als jonge speler, maar hij is ondertussen een van de meer ervaren spelers. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

De vraag rijst nu wat AA Gent van plan is met Torunarigha. Na dit seizoen heeft hij nog één contractjaar bij de Buffalo’s, waardoor de club hem moet verkopen om nog geld te kunnen verdienen aan hem.

Volgens Sky Sports staat Torunarigha al in de belangstelling van TSG Hoffenheim en Leeds United.

Hoewel hij momenteel niet bezig is met een transfer, zou hij het liefst bij de club blijven. “Ik ben daar op dit moment absoluut niet mee bezig. We zullen wel zien wat de toekomst brengt, maar ik heb het enorm naar mijn zin in Gent en voor mij is het zeker geen must”, zei hij onlangs aan Het Nieuwsblad.

“Natuurlijk ambieer je als speler altijd een zo hoog mogelijk niveau, maar ik ben nu niet echt vragende partij.”

AA Gent moet Torunarigha verkopen

Meest recent

Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

11
11
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

102
102
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

81
81
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

131
131
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

142
142
Kampioen Kompany naar City of Real? Sterke man Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

177
177
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

346
346
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

359
359
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

245
245
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

194
194
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

94
94
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

211
211
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

68
68
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

54
54
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

183
183
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

51
51
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

149
149
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

358
358
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

53
53
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

518
518
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

105
105
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

237
237
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

115
115
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

513
513
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

173
173

Meer sportnieuws