‘Straffe AA Gent-transfer hardhandig naar de exit?’

796
‘Straffe AA Gent-transfer hardhandig naar de exit?’

Jordan Torunarigha maakte een sterke start bij AA Gent. “Dat een speler met de kwaliteiten van Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt, is zonder meer straf”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Maar na zijn definitieve transfer kende hij ups en downs. Hoewel hij soms slordig was en te maken had met blessures, toonde hij zijn waarde met zijn fysieke spel en offensieve bijdrage.

Met nog één jaar op zijn contract moet Gent beslissen of ze hem verkopen. Torunarigha zelf wil graag blijven, maar clubs als TSG Hoffenheim en Leeds United tonen interesse.

LEES OOK: ‘Zomerdruk stijgt: onverwachte KAA Gent-deal op til’

Torunarigha meteen een van de beste centrale verdedigers in België

In de wintermercato van 2022 was Jordan Torunarigha de enige aanwinst bij AA Gent. Zijn komst, als een ontdekking van hoofdscout Samuel Cardenas, bleek al snel een schot in de roos voor de Buffalo's.

De sterke verdediger demonstreerde meteen zijn voetballend vermogen en fysieke kwaliteiten. Een Duits blok graniet. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, zei Sven Kums in Het Laatste Nieuws.

Torunarigha's indrukwekkende fysieke en defensieve kwaliteiten maakten hem al snel een van de beste centrale verdedigers in de competitie, getuige zijn positie in de top tien van defensieve efficiëntie.

Vanaf zijn eerste optredens voor AA Gent maakte Torunarigha grote indruk. “Wat hij allemaal in duels won, op snelheid, van kracht aan de bal, simpel inspelen en inschuiven”, zei Hein Vanhaezebrouck.

Bovendien viel hij op door zijn snelheid, waarmee hij samen met Joseph Okumu tot de snelste verdedigers van het land behoorde in zijn eerste seizoen. Dat in combinatie met zijn fysieke kwaliteiten, goed positiespel, groot uitvoetballend vermogen en bijwijlen messcherpe tackles, maakte hem tot een complete en moderne verdediger.

“Straf dat een speler zoals Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt”

“Dat een speler met de kwaliteiten van Jordan Torunarigha vandaag voor AA Gent speelt, is zonder meer straf”, schreef Het Nieuwsblad in maart vorig jaar. In Duitsland werd hij beschouwd als ‘antwoord op Jérôme Boateng’, die net zoals Torunarigha zijn opleiding genoot bij Hertha BSC.

“Linksvoetig, goed in de opbouw, sterk, ... Torunarigha heeft alles in huis om het te maken”, voorspelde Sport/Voetbalmagazine toen.

In de zomermercato van 2022 zetten Hein Vanhaezebrouck en Michel Louwagie alles op alles om Torunarigha definitief aan de club te binden. AA Gent beschouwde hem als een van de belangrijkste transferdossiers van de zomer en voerde intensieve onderhandelingen met Hertha BSC.

Uiteindelijk resulteerde dit in een akkoord ter waarde van 3,5 miljoen euro, exclusief bonussen. Op dat moment behoorde Torunarigha ook tot de top tien van de duurste Gentse aankopen ooit, en de club troefde zelfs meer kapitaalkrachtige clubs zoals West Ham United en VfL Wolfsburg af.

Torunarigha onder vuur: “Hij denkt soms dat hij onkwetsbaar is”

Ondanks zijn potentieel om de beste verdediger in de Belgische competitie te worden, ondervond Jordan Torunarigha een stevige terugval na zijn definitieve transfer naar AA Gent.

Hij moest zich in afwezigheid van Joseph Okumu en sinds het vertrek van Michael Ngadeu meer moeten opwerpen tot de leider van de defensie, maar Torunarigha wisselde uitstekende met zwakke prestaties af.

Hij beging meerdere blunders, en hij was vaak te overmoedig. “De magische oplossing is hij evenmin. Ook Torunarigha presteerde dit seizoen al onder niveau”, schreef Het Nieuwsblad.

“Bij hem is het een probleem van focus. Hij denkt soms dat hij onkwetsbaar is, dat hem niks kan overkomen”, waarschuwde Hein Vanhaezebrouck vorig seizoen. Daarnaast had hij te kampen met verschillende blessures, volgens Het Laatste Nieuws “hing hij toen met haken en ogen aan elkaar”.

Torunarigha besefte dat het beter moest en hij nam de kritiek en commentaren ter harte. Hoewel hij dit seizoen nog steeds slordigheden aan de bal vertoont en het moeilijk heeft tegen snelle tegenstanders, namen zijn prestaties in vergelijking met vorig seizoen een positieve wending.

“De verdediger stilaan naar zijn beste niveau”, schreef Het Nieuwsblad eerder al.

Volledig fitte Torunarigha kan meer dan alleen stevig verdedigen

In de heenronde van dit seizoen liet Jordan Torunarigha opnieuw zien dat hij heerst in de duels en bij momenten heeft de Berlijnse beer geen kind aan zijn tegenstanders.

Denis Prychynenko, momenteel verdediger bij Deinze en voormalig speler van Beerschot, beschouwt Toby Alderweireld en Torunarigha zelfs als de twee beste verdedigers in de Jupiler Pro League.

De 26-jarige excelleert met zijn fysieke kwaliteiten, maar het opvallende is dat hij ook offensief zijn stempel probeert te drukken - zij het met wisselend succes - iets wat Hein Vanhaezebrouck ook wilde zien van hem.

Torunarigha doorbreekt regelmatig de linies met zijn passes en staat in de top tien op het gebied van geslaagde doorsteekpasses in de Belgische competitie. Hij durft de hele lijn af te gaan, en daarbij zijn tegenstanders in zijn kielzog te laten.

Soms verrast Torunarigha ook met technisch vernuft, of een hoogstandje zoals een dribbel à la Neymar tegen Sporting Charleroi. “Het toont nog maar eens dat een volledig fitte Torunarigha meer kan dan alleen stevig verdedigen”, stelde Het Laatste Nieuws.

AA Gent moet Torunarigha verkopen, maar hij wil blijven

Jordan Torunarigha had te maken met enkele blessures tijdens de terugronde van dit seizoen, maar in de play-offs is hij opnieuw een vaste basisspeler, hoewel hij niet helemaal overtuigt.

“De Duitse verdediger geniet toch vooral van een plekje in de schaduw”, beoordeelde Het Nieuwsblad.

Naast het veld manifesteert hij zich als een - weliswaar stille - leidersfiguur. Hij kwam aan als jonge speler, maar hij is ondertussen een van de meer ervaren spelers. De Nigeriaanse international werpt zich op als een mentor voor de aanstormende talenten en neemt hen onder zijn vleugels.

De vraag rijst nu wat AA Gent van plan is met Torunarigha. Na dit seizoen heeft hij nog één contractjaar bij de Buffalo’s, waardoor de club hem moet verkopen om nog geld te kunnen verdienen aan hem.

Volgens Sky Sports staat Torunarigha al in de belangstelling van TSG Hoffenheim en Leeds United.

Hoewel hij momenteel niet bezig is met een transfer, zou hij het liefst bij de club blijven. “Ik ben daar op dit moment absoluut niet mee bezig. We zullen wel zien wat de toekomst brengt, maar ik heb het enorm naar mijn zin in Gent en voor mij is het zeker geen must”, zei hij onlangs aan Het Nieuwsblad.

“Natuurlijk ambieer je als speler altijd een zo hoog mogelijk niveau, maar ik ben nu niet echt vragende partij.”

AA Gent moet Torunarigha verkopen

Meest recent

KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

10
10
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

34
34
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

148
148
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

72
72
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

142
142
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

101
101
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1436
1436
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

237
237
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

57
57
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

218
218
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

241
241
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

338
338
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

116
116
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

480
480
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

146
146
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

171
171
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

192
192
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

127
127
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

426
426
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

158
158
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

53
53
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

744
744
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

274
274
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

407
407
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

457
457

Meer sportnieuws