‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

1544
‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

Denis Odoi's rol bij Club Brugge is dit seizoen een rollercoaster geweest. Eerst zakte hij van nummer één naar nummer vier in de hiërarchie, maar onder leiding van Nicky Hayen herleefde hij weer.

Zijn veelzijdigheid en ervaring maakten hem waardevol voor het team, ondanks eerdere twijfels over zijn toekomst bij de club. Een mogelijke contractverlenging blijft echter onzeker, hoewel zijn recente prestaties de discussie aanwakkeren.

Al gaf Odoi vorige week toe dat er buiten én binnen de club twijfels zijn over hem.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Odoi zakt van nummer één tot nummer vier

Dit seizoen had Ronny Deila besloten om Denis Odoi, die sinds januari 2022 onder contract staat bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsbackpositie te beschouwen.

De Noorse coach koos ervoor om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi kreeg de rol om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen wanneer nodig, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Odoi werd later zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe en Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij op de vierde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team. Dit seizoen liet hij zijn veelzijdigheid zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

Contractverlenging onwaarschijnlijk: Odoi mocht vorige zomer al beschikken

Dit seizoen slaagde Denis Odoi er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties en haalde hij niet vaak genoeg het gewenste niveau om een basisspeler te zijn.

“Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws. Het Nieuwsblad concludeerde dat Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit bracht bij Club Brugge. Zelfs wanneer alle spelers fit waren, leek er soms geen plaats meer voor hem in de wedstrijdselectie.

Met zijn contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar, leek een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi al gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Odoi leeft weer op: smeerlapperij en adrenaline

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het ontslag van Ronny Deila, kreeg Denis Odoi meer speeltijd en liet hij betere prestaties zien dan voorheen.

Odoi bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig. Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde blijkt in de play-offs.

Odoi stelt zich altijd in dienst van het team en fungeert als een leidersfiguur in de kleedkamer. “Denis Odoi toont zich in de herfst van zijn carrière dan weer een meerwaarde in de matchen van de waarheid. Hij teert bovendien op een enorme ervaring”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

De krant zag dat Odoi – als verdedigende middenvelder – zijn leven gaf tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina. “Hij rende, sprong, vloog, dook, viel, stond op en ging weer door. Zelfs gewisseld zat hij nog vol adrenaline.”

Odoi heeft nog niets van het Club-bestuur gehoord

“Chapeau voor hoe hij dat daar in die laatste matchen gedaan heeft. Simpel inspelen, altijd aanspeelbaar. Hij maakt het niet moeilijk”, analyseerde Vital Borkelmans in Het Laatste Nieuws.

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het niet zeker of de Leuvenaar bij Club Brugge blijft.

Het 'Zwitsers zakmes' is einde contract en volgens Het Nieuwsblad heeft hij nog niets van het bestuur vernomen, vooral omdat het momenteel niet het juiste moment is om te onderhandelen.

Hoewel lang werd aangenomen dat zijn contract niet verlengd zou worden, wordt nu op basis van zijn prestaties onder Hayen de vraag gesteld of een verlenging toch een optie is.

Een eventuele contractverlenging zal onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende nadat hij bij Fulham FC werd weggehaald.

‘Kampioenenmaker’ pakt revanche: “Twijfels binnen en buiten de club”

Vorig weekend zette Denis Odoi een eventuele contractverlenging in de verf met een goede prestatie en een doelpunt tegen Anderlecht. “Van bankzitter tot kampioenenmaker?” schreef Het Nieuwsblad.

Na deze wedstrijd bevestigde Odoi dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren. “Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza.

Odoi benadrukte verder: “Kijk, alle ploegen weten wat ze hebben aan mij. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet een contractverlenging krijgen

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

4
4
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

17
17
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

30
30
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

49
49
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

30
30
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

144
144
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

73
73
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

108
108
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

31
31
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

174
174
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

153
153
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

47
47
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

242
242
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

173
173
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

335
335
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

617
617
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

175
175
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

319
319
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

111
111
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws