‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

1544
‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

Denis Odoi's rol bij Club Brugge is dit seizoen een rollercoaster geweest. Eerst zakte hij van nummer één naar nummer vier in de hiërarchie, maar onder leiding van Nicky Hayen herleefde hij weer.

Zijn veelzijdigheid en ervaring maakten hem waardevol voor het team, ondanks eerdere twijfels over zijn toekomst bij de club. Een mogelijke contractverlenging blijft echter onzeker, hoewel zijn recente prestaties de discussie aanwakkeren.

Al gaf Odoi vorige week toe dat er buiten én binnen de club twijfels zijn over hem.

LEES OOK: 'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Odoi zakt van nummer één tot nummer vier

Dit seizoen had Ronny Deila besloten om Denis Odoi, die sinds januari 2022 onder contract staat bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsbackpositie te beschouwen.

De Noorse coach koos ervoor om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi kreeg de rol om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen wanneer nodig, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Odoi werd later zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe en Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij op de vierde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team. Dit seizoen liet hij zijn veelzijdigheid zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

Contractverlenging onwaarschijnlijk: Odoi mocht vorige zomer al beschikken

Dit seizoen slaagde Denis Odoi er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties en haalde hij niet vaak genoeg het gewenste niveau om een basisspeler te zijn.

“Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste NieuwsHet Nieuwsblad concludeerde dat Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit bracht bij Club Brugge. Zelfs wanneer alle spelers fit waren, leek er soms geen plaats meer voor hem in de wedstrijdselectie.

Met zijn contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar, leek een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi al gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Odoi leeft weer op: smeerlapperij en adrenaline

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het ontslag van Ronny Deila, kreeg Denis Odoi meer speeltijd en liet hij betere prestaties zien dan voorheen.

Odoi bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig. Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde blijkt in de play-offs.

Odoi stelt zich altijd in dienst van het team en fungeert als een leidersfiguur in de kleedkamer. “Denis Odoi toont zich in de herfst van zijn carrière dan weer een meerwaarde in de matchen van de waarheid. Hij teert bovendien op een enorme ervaring”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

De krant zag dat Odoi – als verdedigende middenvelder – zijn leven gaf tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina. “Hij rende, sprong, vloog, dook, viel, stond op en ging weer door. Zelfs gewisseld zat hij nog vol adrenaline.”

Odoi heeft nog niets van het Club-bestuur gehoord

“Chapeau voor hoe hij dat daar in die laatste matchen gedaan heeft. Simpel inspelen, altijd aanspeelbaar. Hij maakt het niet moeilijk”, analyseerde Vital Borkelmans in Het Laatste Nieuws.

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het niet zeker of de Leuvenaar bij Club Brugge blijft.

Het 'Zwitsers zakmes' is einde contract en volgens Het Nieuwsblad heeft hij nog niets van het bestuur vernomen, vooral omdat het momenteel niet het juiste moment is om te onderhandelen.

Hoewel lang werd aangenomen dat zijn contract niet verlengd zou worden, wordt nu op basis van zijn prestaties onder Hayen de vraag gesteld of een verlenging toch een optie is.

Een eventuele contractverlenging zal onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende nadat hij bij Fulham FC werd weggehaald.

‘Kampioenenmaker’ pakt revanche: “Twijfels binnen en buiten de club”

Vorig weekend zette Denis Odoi een eventuele contractverlenging in de verf met een goede prestatie en een doelpunt tegen Anderlecht. “Van bankzitter tot kampioenenmaker?” schreef Het Nieuwsblad.

Na deze wedstrijd bevestigde Odoi dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren. “Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza.

Odoi benadrukte verder: “Kijk, alle ploegen weten wat ze hebben aan mij. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet een contractverlenging krijgen

Meest recent

'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

60
60
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

640
640
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

232
232
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

96
96
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

100
100
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

46
46
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

344
344
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

132
132
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

76
76
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

29
29
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

80
80
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

117
117
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

272
272
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

296
296
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

823
823
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

65
65
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

478
478
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

106
106
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

602
602
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

268
268
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

53
53
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

50
50
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

293
293
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

183
183
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

206
206

Meer sportnieuws