‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

1544
‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

Denis Odoi's rol bij Club Brugge is dit seizoen een rollercoaster geweest. Eerst zakte hij van nummer één naar nummer vier in de hiërarchie, maar onder leiding van Nicky Hayen herleefde hij weer.

Zijn veelzijdigheid en ervaring maakten hem waardevol voor het team, ondanks eerdere twijfels over zijn toekomst bij de club. Een mogelijke contractverlenging blijft echter onzeker, hoewel zijn recente prestaties de discussie aanwakkeren.

Al gaf Odoi vorige week toe dat er buiten én binnen de club twijfels zijn over hem.

LEES OOK: Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

Odoi zakt van nummer één tot nummer vier

Dit seizoen had Ronny Deila besloten om Denis Odoi, die sinds januari 2022 onder contract staat bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsbackpositie te beschouwen.

De Noorse coach koos ervoor om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi kreeg de rol om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen wanneer nodig, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Odoi werd later zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe en Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij op de vierde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team. Dit seizoen liet hij zijn veelzijdigheid zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

Contractverlenging onwaarschijnlijk: Odoi mocht vorige zomer al beschikken

Dit seizoen slaagde Denis Odoi er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties en haalde hij niet vaak genoeg het gewenste niveau om een basisspeler te zijn.

“Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws. Het Nieuwsblad concludeerde dat Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit bracht bij Club Brugge. Zelfs wanneer alle spelers fit waren, leek er soms geen plaats meer voor hem in de wedstrijdselectie.

Met zijn contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar, leek een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi al gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Odoi leeft weer op: smeerlapperij en adrenaline

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het ontslag van Ronny Deila, kreeg Denis Odoi meer speeltijd en liet hij betere prestaties zien dan voorheen.

Odoi bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig. Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde blijkt in de play-offs.

Odoi stelt zich altijd in dienst van het team en fungeert als een leidersfiguur in de kleedkamer. “Denis Odoi toont zich in de herfst van zijn carrière dan weer een meerwaarde in de matchen van de waarheid. Hij teert bovendien op een enorme ervaring”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

De krant zag dat Odoi – als verdedigende middenvelder – zijn leven gaf tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina. “Hij rende, sprong, vloog, dook, viel, stond op en ging weer door. Zelfs gewisseld zat hij nog vol adrenaline.”

Odoi heeft nog niets van het Club-bestuur gehoord

“Chapeau voor hoe hij dat daar in die laatste matchen gedaan heeft. Simpel inspelen, altijd aanspeelbaar. Hij maakt het niet moeilijk”, analyseerde Vital Borkelmans in Het Laatste Nieuws.

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het niet zeker of de Leuvenaar bij Club Brugge blijft.

Het 'Zwitsers zakmes' is einde contract en volgens Het Nieuwsblad heeft hij nog niets van het bestuur vernomen, vooral omdat het momenteel niet het juiste moment is om te onderhandelen.

Hoewel lang werd aangenomen dat zijn contract niet verlengd zou worden, wordt nu op basis van zijn prestaties onder Hayen de vraag gesteld of een verlenging toch een optie is.

Een eventuele contractverlenging zal onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende nadat hij bij Fulham FC werd weggehaald.

‘Kampioenenmaker’ pakt revanche: “Twijfels binnen en buiten de club”

Vorig weekend zette Denis Odoi een eventuele contractverlenging in de verf met een goede prestatie en een doelpunt tegen Anderlecht. “Van bankzitter tot kampioenenmaker?” schreef Het Nieuwsblad.

Na deze wedstrijd bevestigde Odoi dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren. “Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza.

Odoi benadrukte verder: “Kijk, alle ploegen weten wat ze hebben aan mij. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet een contractverlenging krijgen

Meest recent

Witsel onthult: “Toptransfer naar grootmacht misgelopen”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

3
3
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

98
98
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

24
24
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

28
28
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

34
34
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

47
47
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

96
96
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

566
566
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

48
48
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

44
44
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

80
80
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

95
95
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

122
122
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

66
66
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

463
463
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

89
89
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

193
193
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

139
139
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

858
858
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

45
45
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

65
65
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

145
145
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

166
166
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

245
245
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

386
386

Meer sportnieuws