‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

1544
‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

Denis Odoi's rol bij Club Brugge is dit seizoen een rollercoaster geweest. Eerst zakte hij van nummer één naar nummer vier in de hiërarchie, maar onder leiding van Nicky Hayen herleefde hij weer.

Zijn veelzijdigheid en ervaring maakten hem waardevol voor het team, ondanks eerdere twijfels over zijn toekomst bij de club. Een mogelijke contractverlenging blijft echter onzeker, hoewel zijn recente prestaties de discussie aanwakkeren.

Al gaf Odoi vorige week toe dat er buiten én binnen de club twijfels zijn over hem.

LEES OOK: 'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Odoi zakt van nummer één tot nummer vier

Dit seizoen had Ronny Deila besloten om Denis Odoi, die sinds januari 2022 onder contract staat bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsbackpositie te beschouwen.

De Noorse coach koos ervoor om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi kreeg de rol om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen wanneer nodig, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Odoi werd later zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe en Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij op de vierde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team. Dit seizoen liet hij zijn veelzijdigheid zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

Contractverlenging onwaarschijnlijk: Odoi mocht vorige zomer al beschikken

Dit seizoen slaagde Denis Odoi er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties en haalde hij niet vaak genoeg het gewenste niveau om een basisspeler te zijn.

“Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws. Het Nieuwsblad concludeerde dat Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit bracht bij Club Brugge. Zelfs wanneer alle spelers fit waren, leek er soms geen plaats meer voor hem in de wedstrijdselectie.

Met zijn contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar, leek een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi al gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Odoi leeft weer op: smeerlapperij en adrenaline

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het ontslag van Ronny Deila, kreeg Denis Odoi meer speeltijd en liet hij betere prestaties zien dan voorheen.

Odoi bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig. Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde blijkt in de play-offs.

Odoi stelt zich altijd in dienst van het team en fungeert als een leidersfiguur in de kleedkamer. “Denis Odoi toont zich in de herfst van zijn carrière dan weer een meerwaarde in de matchen van de waarheid. Hij teert bovendien op een enorme ervaring”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

De krant zag dat Odoi – als verdedigende middenvelder – zijn leven gaf tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina. “Hij rende, sprong, vloog, dook, viel, stond op en ging weer door. Zelfs gewisseld zat hij nog vol adrenaline.”

Odoi heeft nog niets van het Club-bestuur gehoord

“Chapeau voor hoe hij dat daar in die laatste matchen gedaan heeft. Simpel inspelen, altijd aanspeelbaar. Hij maakt het niet moeilijk”, analyseerde Vital Borkelmans in Het Laatste Nieuws.

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het niet zeker of de Leuvenaar bij Club Brugge blijft.

Het 'Zwitsers zakmes' is einde contract en volgens Het Nieuwsblad heeft hij nog niets van het bestuur vernomen, vooral omdat het momenteel niet het juiste moment is om te onderhandelen.

Hoewel lang werd aangenomen dat zijn contract niet verlengd zou worden, wordt nu op basis van zijn prestaties onder Hayen de vraag gesteld of een verlenging toch een optie is.

Een eventuele contractverlenging zal onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende nadat hij bij Fulham FC werd weggehaald.

‘Kampioenenmaker’ pakt revanche: “Twijfels binnen en buiten de club”

Vorig weekend zette Denis Odoi een eventuele contractverlenging in de verf met een goede prestatie en een doelpunt tegen Anderlecht. “Van bankzitter tot kampioenenmaker?” schreef Het Nieuwsblad.

Na deze wedstrijd bevestigde Odoi dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren. “Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza.

Odoi benadrukte verder: “Kijk, alle ploegen weten wat ze hebben aan mij. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet een contractverlenging krijgen

Meest recent

Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

25
25
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

22
22
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

15
15
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

14
14
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

77
77
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

42
42
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

247
247
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

111
111
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

39
39
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

50
50
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

31
31
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

304
304
Mourinho verrast: "Als ik Vinicius was, was ik vertrokken"

In Spanje staat Vinicius Junior alweer in het oog van een storm. De Braziliaanse aanvaller kreeg ...

50
50
Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

230
230
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

103
103
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

126
126
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

290
290
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

30
30
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

153
153
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

422
422
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

219
219
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

81
81
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

68
68
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

123
123
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

327
327

Meer sportnieuws