‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

door
‘Kampioenenmaker Club Brugge out? Twijfels binnen de club’

Denis Odoi's rol bij Club Brugge is dit seizoen een rollercoaster geweest. Eerst zakte hij van nummer één naar nummer vier in de hiërarchie, maar onder leiding van Nicky Hayen herleefde hij weer.

Zijn veelzijdigheid en ervaring maakten hem waardevol voor het team, ondanks eerdere twijfels over zijn toekomst bij de club. Een mogelijke contractverlenging blijft echter onzeker, hoewel zijn recente prestaties de discussie aanwakkeren.

Al gaf Odoi vorige week toe dat er buiten én binnen de club twijfels zijn over hem.

LEES OOK: Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Odoi zakt van nummer één tot nummer vier

Dit seizoen had Ronny Deila besloten om Denis Odoi, die sinds januari 2022 onder contract staat bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsbackpositie te beschouwen.

De Noorse coach koos ervoor om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi kreeg de rol om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen wanneer nodig, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Odoi werd later zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe en Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, waardoor hij op de vierde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team. Dit seizoen liet hij zijn veelzijdigheid zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

Contractverlenging onwaarschijnlijk: Odoi mocht vorige zomer al beschikken

Dit seizoen slaagde Denis Odoi er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties en haalde hij niet vaak genoeg het gewenste niveau om een basisspeler te zijn.

“Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste NieuwsHet Nieuwsblad concludeerde dat Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit bracht bij Club Brugge. Zelfs wanneer alle spelers fit waren, leek er soms geen plaats meer voor hem in de wedstrijdselectie.

Met zijn contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar, leek een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi al gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits er een passend bod kwam.

Odoi leeft weer op: smeerlapperij en adrenaline

In de tweede seizoenshelft, onder leiding van Nicky Hayen na het ontslag van Ronny Deila, kreeg Denis Odoi meer speeltijd en liet hij betere prestaties zien dan voorheen.

Odoi bracht extra grinta en een gezonde dosis 'smeerlapperij' in het team en durfde stevig in te grijpen wanneer nodig. Hij stond zijn mannetje en behoorde verschillende keren tot de beste spelers van de ploeg, waardoor hij zelfs van goudwaarde blijkt in de play-offs.

Odoi stelt zich altijd in dienst van het team en fungeert als een leidersfiguur in de kleedkamer. “Denis Odoi toont zich in de herfst van zijn carrière dan weer een meerwaarde in de matchen van de waarheid. Hij teert bovendien op een enorme ervaring”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

De krant zag dat Odoi – als verdedigende middenvelder – zijn leven gaf tijdens de wedstrijd tegen Fiorentina. “Hij rende, sprong, vloog, dook, viel, stond op en ging weer door. Zelfs gewisseld zat hij nog vol adrenaline.”

Odoi heeft nog niets van het Club-bestuur gehoord

“Chapeau voor hoe hij dat daar in die laatste matchen gedaan heeft. Simpel inspelen, altijd aanspeelbaar. Hij maakt het niet moeilijk”, analyseerde Vital Borkelmans in Het Laatste Nieuws.

Nicky Hayen heeft Denis Odoi opnieuw gelanceerd bij Club Brugge, maar ondanks zijn heropleving is het niet zeker of de Leuvenaar bij Club Brugge blijft.

Het 'Zwitsers zakmes' is einde contract en volgens Het Nieuwsblad heeft hij nog niets van het bestuur vernomen, vooral omdat het momenteel niet het juiste moment is om te onderhandelen.

Hoewel lang werd aangenomen dat zijn contract niet verlengd zou worden, wordt nu op basis van zijn prestaties onder Hayen de vraag gesteld of een verlenging toch een optie is.

Een eventuele contractverlenging zal onvermijdelijk gepaard gaan met een salarisvermindering, aangezien Odoi in 2022 onder gunstige financiële voorwaarden tekende nadat hij bij Fulham FC werd weggehaald.

‘Kampioenenmaker’ pakt revanche: “Twijfels binnen en buiten de club”

Vorig weekend zette Denis Odoi een eventuele contractverlenging in de verf met een goede prestatie en een doelpunt tegen Anderlecht. “Van bankzitter tot kampioenenmaker?” schreef Het Nieuwsblad.

Na deze wedstrijd bevestigde Odoi dat er eerder dit seizoen veel twijfels rond hem waren. “Over mij als voetballer en mijn leeftijd. Ik ben vooral blij dat ik die mensen binnen en buiten de club hun ongelijk heb kunnen bewijzen,” citeerde Sporza.

Odoi benadrukte verder: “Kijk, alle ploegen weten wat ze hebben aan mij. Sommigen kijken alleen naar het aantal overstapjes dat een speler doet, maar vergeten wat iemand doet zonder bal. Mensen die met mij in de ploeg spelen, weten wat ik bijbreng.”

Odoi moet een contractverlenging krijgen

Meest recent

Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

2
2
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

14
14
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

45
45
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

25
25
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

51
51
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

44
44
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

80
80
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

74
74
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

123
123
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

578
578
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

231
231
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

104
104
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

93
93
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

86
86
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

243
243
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

124
124
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

178
178
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

98
98
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

283
283
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

250
250
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

312
312
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws