Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

door
Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

Pas volgende week wordt er definitief een punt achter het Belgische voetbalseizoen gezet met de barrage tussen AA Gent en de nummer vijf uit de Champions' Play-Off met een Europees ticket als inzet, maar toch reikt de Pro League al daarvoor zijn jaarlijkse awards uit. Maandag worden de nodige spelers in de bloemetjes gezet.

Dan worden in het casino van Middelkerke immers de Pro League Awards uitgereikt, zeg maar het voormalige Gala van de Profvoetballer van het Jaar. Dit weekend worden alvast de genomineerden in alle categorieën gelost en daarbij wordt ook gekeken naar 1B.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Dermane, Nsimba en Verlinden genomineerd

Er wordt immers ook een Speler van het Jaar verkozen in de Challenger Pro League. Vorig seizoen ging die prijs nog naar Thierno Barry (SK Beveren), die het haalde voor Youssef Challouk (RWDM) en Dieumerci Mbokani (SK Beveren). Geen van hen was dit seizoen nog in 1B actief.

Voor deze editie zijn er dus drie gloednieuwe genomineerden. De Pro League maakte zaterdagnamiddag bekend dat Karim Dermane (Lommel), Bruny Nsimba (FCV Dender) of Thibaud Verlinden (Beerschot) de prijs maandagavond in ontvangst zal mogen nemen.

Groot aandeel in (mogelijke) promotie

Dermane is een 20-jarige middenvelder die vorige zomer voor een dikke 2 miljoen euro weggehaald werd bij Feyenoord en meteen indruk maakte met vier goals en drie assists in 33 wedstrijden. Hij kan zondag nog met zijn ploeg promotie afdwingen tegen Kortrijk.

Nsimba en Verlinden hadden dan weer een groot aandeel in de rechtstreekse promoties van hun respectievelijke teams. Nsimba, die vorig seizoen nog op de bank verkommerder bij Beveren, scoorde veertien keer voor Dender, terwijl Verlinden bij Beerschot goed was voor vijf goals en tien assists.

🚀

Wie moet de prijs krijgen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

5
5
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

44
44
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

6
6
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

169
169
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

570
570
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

97
97
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

15
15
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

68
68
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

64
64
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

93
93
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

419
419
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

238
238
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

124
124
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

103
103
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

390
390
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

552
552
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

316
316
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

131
131
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

99
99
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

149
149
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1419
1419
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

191
191

Meer sportnieuws