Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

170 stemmen
Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

Pas volgende week wordt er definitief een punt achter het Belgische voetbalseizoen gezet met de barrage tussen AA Gent en de nummer vijf uit de Champions' Play-Off met een Europees ticket als inzet, maar toch reikt de Pro League al daarvoor zijn jaarlijkse awards uit. Maandag worden de nodige spelers in de bloemetjes gezet.

Dan worden in het casino van Middelkerke immers de Pro League Awards uitgereikt, zeg maar het voormalige Gala van de Profvoetballer van het Jaar. Dit weekend worden alvast de genomineerden in alle categorieën gelost en daarbij wordt ook gekeken naar 1B.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Dermane, Nsimba en Verlinden genomineerd

Er wordt immers ook een Speler van het Jaar verkozen in de Challenger Pro League. Vorig seizoen ging die prijs nog naar Thierno Barry (SK Beveren), die het haalde voor Youssef Challouk (RWDM) en Dieumerci Mbokani (SK Beveren). Geen van hen was dit seizoen nog in 1B actief.

Voor deze editie zijn er dus drie gloednieuwe genomineerden. De Pro League maakte zaterdagnamiddag bekend dat Karim Dermane (Lommel), Bruny Nsimba (FCV Dender) of Thibaud Verlinden (Beerschot) de prijs maandagavond in ontvangst zal mogen nemen.

Groot aandeel in (mogelijke) promotie

Dermane is een 20-jarige middenvelder die vorige zomer voor een dikke 2 miljoen euro weggehaald werd bij Feyenoord en meteen indruk maakte met vier goals en drie assists in 33 wedstrijden. Hij kan zondag nog met zijn ploeg promotie afdwingen tegen Kortrijk.

Nsimba en Verlinden hadden dan weer een groot aandeel in de rechtstreekse promoties van hun respectievelijke teams. Nsimba, die vorig seizoen nog op de bank verkommerder bij Beveren, scoorde veertien keer voor Dender, terwijl Verlinden bij Beerschot goed was voor vijf goals en tien assists.

🚀

Wie moet de prijs krijgen?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

16
16
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

28
28
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

50
50
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

32
32
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

12
12
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

34
34
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

61
61
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

220
220
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

51
51
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

347
347
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

37
37
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

166
166
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

112
112
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

622
622
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

132
132
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

113
113
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

432
432
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

652
652
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

486
486
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

415
415
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

504
504

Meer sportnieuws