Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

door
Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

Pas volgende week wordt er definitief een punt achter het Belgische voetbalseizoen gezet met de barrage tussen AA Gent en de nummer vijf uit de Champions' Play-Off met een Europees ticket als inzet, maar toch reikt de Pro League al daarvoor zijn jaarlijkse awards uit. Maandag worden de nodige spelers in de bloemetjes gezet.

Dan worden in het casino van Middelkerke immers de Pro League Awards uitgereikt, zeg maar het voormalige Gala van de Profvoetballer van het Jaar. Dit weekend worden alvast de genomineerden in alle categorieën gelost en daarbij wordt ook gekeken naar 1B.

LEES OOK: Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

Dermane, Nsimba en Verlinden genomineerd

Er wordt immers ook een Speler van het Jaar verkozen in de Challenger Pro League. Vorig seizoen ging die prijs nog naar Thierno Barry (SK Beveren), die het haalde voor Youssef Challouk (RWDM) en Dieumerci Mbokani (SK Beveren). Geen van hen was dit seizoen nog in 1B actief.

Voor deze editie zijn er dus drie gloednieuwe genomineerden. De Pro League maakte zaterdagnamiddag bekend dat Karim Dermane (Lommel), Bruny Nsimba (FCV Dender) of Thibaud Verlinden (Beerschot) de prijs maandagavond in ontvangst zal mogen nemen.

Groot aandeel in (mogelijke) promotie

Dermane is een 20-jarige middenvelder die vorige zomer voor een dikke 2 miljoen euro weggehaald werd bij Feyenoord en meteen indruk maakte met vier goals en drie assists in 33 wedstrijden. Hij kan zondag nog met zijn ploeg promotie afdwingen tegen Kortrijk.

Nsimba en Verlinden hadden dan weer een groot aandeel in de rechtstreekse promoties van hun respectievelijke teams. Nsimba, die vorig seizoen nog op de bank verkommerder bij Beveren, scoorde veertien keer voor Dender, terwijl Verlinden bij Beerschot goed was voor vijf goals en tien assists.

Wie moet de prijs krijgen?

Meest recent

"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

4
4
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

9
9
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

9
9
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

27
27
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

15
15
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

78
78
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

82
82
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

76
76
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

40
40
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

614
614
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

19
19
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

40
40
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

78
78
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

175
175
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

100
100
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

66
66
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

37
37
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

171
171
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

338
338
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

346
346
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

144
144

Meer sportnieuws