Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

170
Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

Pas volgende week wordt er definitief een punt achter het Belgische voetbalseizoen gezet met de barrage tussen AA Gent en de nummer vijf uit de Champions' Play-Off met een Europees ticket als inzet, maar toch reikt de Pro League al daarvoor zijn jaarlijkse awards uit. Maandag worden de nodige spelers in de bloemetjes gezet.

Dan worden in het casino van Middelkerke immers de Pro League Awards uitgereikt, zeg maar het voormalige Gala van de Profvoetballer van het Jaar. Dit weekend worden alvast de genomineerden in alle categorieën gelost en daarbij wordt ook gekeken naar 1B.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Dermane, Nsimba en Verlinden genomineerd

Er wordt immers ook een Speler van het Jaar verkozen in de Challenger Pro League. Vorig seizoen ging die prijs nog naar Thierno Barry (SK Beveren), die het haalde voor Youssef Challouk (RWDM) en Dieumerci Mbokani (SK Beveren). Geen van hen was dit seizoen nog in 1B actief.

Voor deze editie zijn er dus drie gloednieuwe genomineerden. De Pro League maakte zaterdagnamiddag bekend dat Karim Dermane (Lommel), Bruny Nsimba (FCV Dender) of Thibaud Verlinden (Beerschot) de prijs maandagavond in ontvangst zal mogen nemen.

Groot aandeel in (mogelijke) promotie

Dermane is een 20-jarige middenvelder die vorige zomer voor een dikke 2 miljoen euro weggehaald werd bij Feyenoord en meteen indruk maakte met vier goals en drie assists in 33 wedstrijden. Hij kan zondag nog met zijn ploeg promotie afdwingen tegen Kortrijk.

Nsimba en Verlinden hadden dan weer een groot aandeel in de rechtstreekse promoties van hun respectievelijke teams. Nsimba, die vorig seizoen nog op de bank verkommerder bij Beveren, scoorde veertien keer voor Dender, terwijl Verlinden bij Beerschot goed was voor vijf goals en tien assists.

Wie moet de prijs krijgen?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

1
1
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

20
20
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

32
32
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

55
55
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

47
47
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

48
48
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

143
143
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

217
217
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

72
72
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

401
401
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

431
431
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

121
121
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

199
199
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

193
193
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1686
1686
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

392
392
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

309
309
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

331
331

Meer sportnieuws