Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

door
Pro League lost kanshebbers voor Speler van het Jaar in CPL

Pas volgende week wordt er definitief een punt achter het Belgische voetbalseizoen gezet met de barrage tussen AA Gent en de nummer vijf uit de Champions' Play-Off met een Europees ticket als inzet, maar toch reikt de Pro League al daarvoor zijn jaarlijkse awards uit. Maandag worden de nodige spelers in de bloemetjes gezet.

Dan worden in het casino van Middelkerke immers de Pro League Awards uitgereikt, zeg maar het voormalige Gala van de Profvoetballer van het Jaar. Dit weekend worden alvast de genomineerden in alle categorieën gelost en daarbij wordt ook gekeken naar 1B.

LEES OOK: Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Dermane, Nsimba en Verlinden genomineerd

Er wordt immers ook een Speler van het Jaar verkozen in de Challenger Pro League. Vorig seizoen ging die prijs nog naar Thierno Barry (SK Beveren), die het haalde voor Youssef Challouk (RWDM) en Dieumerci Mbokani (SK Beveren). Geen van hen was dit seizoen nog in 1B actief.

Voor deze editie zijn er dus drie gloednieuwe genomineerden. De Pro League maakte zaterdagnamiddag bekend dat Karim Dermane (Lommel), Bruny Nsimba (FCV Dender) of Thibaud Verlinden (Beerschot) de prijs maandagavond in ontvangst zal mogen nemen.

Groot aandeel in (mogelijke) promotie

Dermane is een 20-jarige middenvelder die vorige zomer voor een dikke 2 miljoen euro weggehaald werd bij Feyenoord en meteen indruk maakte met vier goals en drie assists in 33 wedstrijden. Hij kan zondag nog met zijn ploeg promotie afdwingen tegen Kortrijk.

Nsimba en Verlinden hadden dan weer een groot aandeel in de rechtstreekse promoties van hun respectievelijke teams. Nsimba, die vorig seizoen nog op de bank verkommerder bij Beveren, scoorde veertien keer voor Dender, terwijl Verlinden bij Beerschot goed was voor vijf goals en tien assists.

Wie moet de prijs krijgen?

Meest recent

'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

21
21
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

80
80
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

22
22
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

131
131
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

36
36
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

55
55
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

165
165
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

108
108
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

154
154
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

464
464
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

88
88
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

424
424
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

134
134
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

191
191
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

142
142
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

129
129
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

364
364
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

140
140
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

601
601
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

201
201
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

246
246
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

250
250
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

140
140
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

380
380

Meer sportnieuws