Verdediger kondigt vertrek bij Charleroi aan

door
Verdediger kondigt vertrek bij Charleroi aan

Charleroi blikt terug op een teleurstellend seizoen, waarin het zelfs in de Relegation Play-Off belandde. Daarin wist het uiteindelijk wel vlotjes het behoud af te dwingen en met de aanstelling van Rik De Mil als trainer lijkt er een frisse wind door Mambourg te waaien. In de zomer zal de spelerskern wellicht enkele stevige wijzigingen ondergaan.

Heel wat spelers uit de huidige selectie zijn immers einde contract en velen van hen zullen ook vertrekken. Zo is het bijvoorbeeld al een tijdje duidelijk dat Ryota Morioka geen nieuwe overeenkomst krijgt en ook aanvoerder Marco Ilaimaharitra zal wellicht niet bijtekenen. Nu kondigt nog een sterkhouder zijn vertrek aan.

Op Instagram laat Jules Van Cleemput weten dat hij ook niet verlengt. "Na vier jaar komt er een einde aan mijn avontuur in het Zwarte Land", schrijft hij. "Ik wil iedereen bedanken voor de steun die ik tijdens die periode gekregen heb. Het is niet altijd makkelijk geweest, maar ik vergeet nooit de emotionele momenten die we samen beleefd hebben."

De 27-jarige verdediger was sinds 2020 actief bij Charleroi, dat hem destijds voor 1 miljoen euro overnam van KV Mechelen. Aanvankelijk was Van Cleemput er een sterkhouder, maar de voorbije twee seizoenen werd hij afgeremd door verschillende blessures. Hij speelde daardoor amper achttien matchen voor de A-ploeg op twee jaar tijd.

In het verleden kwam Van Cleemput, die in verschillende jeugdcategorieën nog international was, ook uit voor KV Mechelen en KSK Heist. Het wordt nu afwachten waar zijn toekomst ligt na enkele moeilijke seizoenen, maar ongetwijfeld kan hij indien fit voor heel wat Belgische profclubs nog van waarde zijn.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Had Charleroi zijn contract moeten verlengen?

Meest recent

Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

3
3
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

146
146
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

41
41
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

85
85
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

88
88
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

128
128
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

102
102
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

46
46
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

331
331
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

189
189
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

281
281
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

122
122
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

200
200
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

587
587
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

233
233
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

229
229
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

420
420
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

327
327
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

463
463
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102

Meer sportnieuws