Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

door
Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

De Rode Duivels lijken stilaan klaar om aan hun voorbereiding op het EK te beginnen. Domenico Tedesco moet enkel zijn definitieve selectie nog vrijgeven en dat zal de bondscoach komende dinsdag doen. Daarna kan hij zijn spelers gaan klaarstomen en daarbij krijgt hij zoals gewoonlijk de steun van Frank Vercauteren.

Vercauteren werd na het mislukte WK in Qatar aangesteld als technisch directeur van de KBVB, een functie die tot dan ingevuld werd door toenmalig bondscoach Roberto Martinez. In die hoedanigheid staat hij dicht bij de bondscoach, maar is hij ook verantwoordelijk voor onder meer de Jonge Duivels en de Red Flames.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Vercauteren beslist na EK over toekomst

Tedesco verlengde een tijd geleden al zijn aflopende contract tot en met het WK in 2026, maar voor Vercauteren is dat niet het geval. Er staan dus nog vraagtekens achter de toekomst van de 67-jarige en die neemt hij zelf niet weg.

"Ik lig nog onder contract tot december. Na het EK zal ik nadenken over mijn toekomst", vertelt hij immers in La Dernière Heure. "Ik sta open voor elke functie, of dat nu een andere job in het voetbal is of wat ik nu doe. Het familiale aspect zal ook meespelen."

Lastige familiale situatie speelt mee

De familiale situatie van Vercauteren is op dit moment niet evident, want zijn gezin woont nog in Rusland. Door de oorlog in Oekraïne krijgt zijn Russische vrouw geen visum om naar België te komen en dus pendelt Vercauteren regelmatig over en weer, of ontmoet hij zijn gezin in Turkije of de Verenigde Arabische Emiraten.

Opnieuw trainer worden lijkt momenteel niet tot zijn prioriteiten te behoren. "Ik heb de voorbije maanden nog aanbiedingen gekregen uit het buitenland. Maar ik zeg dan dat me dat niet interesseert", klinkt het duidelijk.

Moet de KBVB er alles aan doen om zijn contract te verlengen?

Meest recent

Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

0
0
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

249
249
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

48
48
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

87
87
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

34
34
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

58
58
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

33
33
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

60
60
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

396
396
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

99
99
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

246
246
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

30
30
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

489
489
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

237
237
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

67
67
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

129
129
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

70
70
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

364
364
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

318
318
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

109
109
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

215
215
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

256
256
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

229
229
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

205
205
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

102
102

Meer sportnieuws