Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

door
Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

De Rode Duivels lijken stilaan klaar om aan hun voorbereiding op het EK te beginnen. Domenico Tedesco moet enkel zijn definitieve selectie nog vrijgeven en dat zal de bondscoach komende dinsdag doen. Daarna kan hij zijn spelers gaan klaarstomen en daarbij krijgt hij zoals gewoonlijk de steun van Frank Vercauteren.

Vercauteren werd na het mislukte WK in Qatar aangesteld als technisch directeur van de KBVB, een functie die tot dan ingevuld werd door toenmalig bondscoach Roberto Martinez. In die hoedanigheid staat hij dicht bij de bondscoach, maar is hij ook verantwoordelijk voor onder meer de Jonge Duivels en de Red Flames.

Vercauteren beslist na EK over toekomst

Tedesco verlengde een tijd geleden al zijn aflopende contract tot en met het WK in 2026, maar voor Vercauteren is dat niet het geval. Er staan dus nog vraagtekens achter de toekomst van de 67-jarige en die neemt hij zelf niet weg.

"Ik lig nog onder contract tot december. Na het EK zal ik nadenken over mijn toekomst", vertelt hij immers in La Dernière Heure. "Ik sta open voor elke functie, of dat nu een andere job in het voetbal is of wat ik nu doe. Het familiale aspect zal ook meespelen."

Lastige familiale situatie speelt mee

De familiale situatie van Vercauteren is op dit moment niet evident, want zijn gezin woont nog in Rusland. Door de oorlog in Oekraïne krijgt zijn Russische vrouw geen visum om naar België te komen en dus pendelt Vercauteren regelmatig over en weer, of ontmoet hij zijn gezin in Turkije of de Verenigde Arabische Emiraten.

Opnieuw trainer worden lijkt momenteel niet tot zijn prioriteiten te behoren. "Ik heb de voorbije maanden nog aanbiedingen gekregen uit het buitenland. Maar ik zeg dan dat me dat niet interesseert", klinkt het duidelijk.

Moet de KBVB er alles aan doen om zijn contract te verlengen?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

42
42
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

15
15
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

47
47
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

116
116
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

150
150
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

134
134
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

144
144
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

18
18
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

61
61
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

389
389
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

368
368
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

87
87
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

97
97
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

807
807
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

306
306
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

128
128
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

154
154
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

120
120
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1345
1345
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

302
302
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

833
833
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

229
229

Meer sportnieuws