Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

door
Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

De Rode Duivels lijken stilaan klaar om aan hun voorbereiding op het EK te beginnen. Domenico Tedesco moet enkel zijn definitieve selectie nog vrijgeven en dat zal de bondscoach komende dinsdag doen. Daarna kan hij zijn spelers gaan klaarstomen en daarbij krijgt hij zoals gewoonlijk de steun van Frank Vercauteren.

Vercauteren werd na het mislukte WK in Qatar aangesteld als technisch directeur van de KBVB, een functie die tot dan ingevuld werd door toenmalig bondscoach Roberto Martinez. In die hoedanigheid staat hij dicht bij de bondscoach, maar is hij ook verantwoordelijk voor onder meer de Jonge Duivels en de Red Flames.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Vercauteren beslist na EK over toekomst

Tedesco verlengde een tijd geleden al zijn aflopende contract tot en met het WK in 2026, maar voor Vercauteren is dat niet het geval. Er staan dus nog vraagtekens achter de toekomst van de 67-jarige en die neemt hij zelf niet weg.

"Ik lig nog onder contract tot december. Na het EK zal ik nadenken over mijn toekomst", vertelt hij immers in La Dernière Heure. "Ik sta open voor elke functie, of dat nu een andere job in het voetbal is of wat ik nu doe. Het familiale aspect zal ook meespelen."

Lastige familiale situatie speelt mee

De familiale situatie van Vercauteren is op dit moment niet evident, want zijn gezin woont nog in Rusland. Door de oorlog in Oekraïne krijgt zijn Russische vrouw geen visum om naar België te komen en dus pendelt Vercauteren regelmatig over en weer, of ontmoet hij zijn gezin in Turkije of de Verenigde Arabische Emiraten.

Opnieuw trainer worden lijkt momenteel niet tot zijn prioriteiten te behoren. "Ik heb de voorbije maanden nog aanbiedingen gekregen uit het buitenland. Maar ik zeg dan dat me dat niet interesseert", klinkt het duidelijk.

Moet de KBVB er alles aan doen om zijn contract te verlengen?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

0
0
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

59
59
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

293
293
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

31
31
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

69
69
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

33
33
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

167
167
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

107
107
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

71
71
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

105
105
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

98
98
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

348
348
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

667
667
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

268
268
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws