Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

door
Vercauteren straks weg als TB bij voetbalbond?

De Rode Duivels lijken stilaan klaar om aan hun voorbereiding op het EK te beginnen. Domenico Tedesco moet enkel zijn definitieve selectie nog vrijgeven en dat zal de bondscoach komende dinsdag doen. Daarna kan hij zijn spelers gaan klaarstomen en daarbij krijgt hij zoals gewoonlijk de steun van Frank Vercauteren.

Vercauteren werd na het mislukte WK in Qatar aangesteld als technisch directeur van de KBVB, een functie die tot dan ingevuld werd door toenmalig bondscoach Roberto Martinez. In die hoedanigheid staat hij dicht bij de bondscoach, maar is hij ook verantwoordelijk voor onder meer de Jonge Duivels en de Red Flames.

Vercauteren beslist na EK over toekomst

Tedesco verlengde een tijd geleden al zijn aflopende contract tot en met het WK in 2026, maar voor Vercauteren is dat niet het geval. Er staan dus nog vraagtekens achter de toekomst van de 67-jarige en die neemt hij zelf niet weg.

"Ik lig nog onder contract tot december. Na het EK zal ik nadenken over mijn toekomst", vertelt hij immers in La Dernière Heure. "Ik sta open voor elke functie, of dat nu een andere job in het voetbal is of wat ik nu doe. Het familiale aspect zal ook meespelen."

Lastige familiale situatie speelt mee

De familiale situatie van Vercauteren is op dit moment niet evident, want zijn gezin woont nog in Rusland. Door de oorlog in Oekraïne krijgt zijn Russische vrouw geen visum om naar België te komen en dus pendelt Vercauteren regelmatig over en weer, of ontmoet hij zijn gezin in Turkije of de Verenigde Arabische Emiraten.

Opnieuw trainer worden lijkt momenteel niet tot zijn prioriteiten te behoren. "Ik heb de voorbije maanden nog aanbiedingen gekregen uit het buitenland. Maar ik zeg dan dat me dat niet interesseert", klinkt het duidelijk.

Moet de KBVB er alles aan doen om zijn contract te verlengen?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

62
62
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

69
69
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

117
117
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

206
206
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

201
201
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

63
63
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

433
433
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

53
53
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

130
130
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

434
434
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

139
139
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

227
227
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

160
160
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

364
364
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

500
500
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

124
124
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

675
675
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

219
219
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1070
1070
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

335
335

Meer sportnieuws