Rits: "Club Brugge een verdiende landskampioen?"

door
Rits:

Mats Rits verliet afgelopen zomer Club Brugge voor RSC Anderlecht. In Brussel werd hij een sterkhouder. Hij sprak op de laatste persconferentie over de titelstrijd.

LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Rits over Club Brugge

Rits kreeg de vraag of Club Brugge een verdiende landskampioen zou zijn. "Ja… Goede vraag. In het systeem van de Jupiler Pro League uiteraard wel. De play-offs zijn er al jaren. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Dat is nu eenmaal het systeem. Ze zijn nog geen kampioen, maar ze hebben wel heel sterke play-offs gespeeld", aldus de ervaren middenvelder. 

Anderlecht was er héél dichtbij, maar grijpt finaal zo goed als zeker naast de hoofdprijs. Eindigt het seizoen dan toch met een kater voor de Brusselaars? Er heest een dubbel gevoel.

Goed seizoen voor Anderlecht?

"Als je aan iedereen vroeg als Anderlecht als derde zou eindigen, of dat dat goed zou zijn, dan zouden velen onder jullie ‘ja’ hebben gezegd. Ik heb immers andere zaken gelezen voor het seizoen (een bepaalde journalist zei zelfs na de openingsmatch tegen Union dat RSCA geen top zes zou halen, nvdr.). Het klopt wel dat als je zo lang meespeelt voor de titel, dan wil je die ook winnen. Dat is dus dubbel", aldus Rits.

Anderlecht eindigt minstens derde en dat was de doelstelling. De club had na het dramatische vorige jaar als ambitie om de top vier te halen. Dat werd al snel een zekerheid. Paars-Wit droomde vorige week van de titel en was tot dan leider. Een nederlaag tegen Club Brugge zorgde echter voor een enorme domper. Het moet nu al hopen op een nederlaag van Club Brugge, putenverlies van Union SG en zelf moet het winnen op het veld van Royal Antwerp.

Zou Club Brugge een verdiende kampioen zijn?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

95
95
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

97
97
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

64
64
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

58
58
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

127
127
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1265
1265
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

181
181
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

375
375
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws