Rits: "Club Brugge een verdiende landskampioen?"

door
Rits:

Mats Rits verliet afgelopen zomer Club Brugge voor RSC Anderlecht. In Brussel werd hij een sterkhouder. Hij sprak op de laatste persconferentie over de titelstrijd.

LEES OOK: Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Rits over Club Brugge

Rits kreeg de vraag of Club Brugge een verdiende landskampioen zou zijn. "Ja… Goede vraag. In het systeem van de Jupiler Pro League uiteraard wel. De play-offs zijn er al jaren. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Dat is nu eenmaal het systeem. Ze zijn nog geen kampioen, maar ze hebben wel heel sterke play-offs gespeeld", aldus de ervaren middenvelder. 

Anderlecht was er héél dichtbij, maar grijpt finaal zo goed als zeker naast de hoofdprijs. Eindigt het seizoen dan toch met een kater voor de Brusselaars? Er heest een dubbel gevoel.

Goed seizoen voor Anderlecht?

"Als je aan iedereen vroeg als Anderlecht als derde zou eindigen, of dat dat goed zou zijn, dan zouden velen onder jullie ‘ja’ hebben gezegd. Ik heb immers andere zaken gelezen voor het seizoen (een bepaalde journalist zei zelfs na de openingsmatch tegen Union dat RSCA geen top zes zou halen, nvdr.). Het klopt wel dat als je zo lang meespeelt voor de titel, dan wil je die ook winnen. Dat is dus dubbel", aldus Rits.

Anderlecht eindigt minstens derde en dat was de doelstelling. De club had na het dramatische vorige jaar als ambitie om de top vier te halen. Dat werd al snel een zekerheid. Paars-Wit droomde vorige week van de titel en was tot dan leider. Een nederlaag tegen Club Brugge zorgde echter voor een enorme domper. Het moet nu al hopen op een nederlaag van Club Brugge, putenverlies van Union SG en zelf moet het winnen op het veld van Royal Antwerp.

Zou Club Brugge een verdiende kampioen zijn?

Meest recent

Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

53
53
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

27
27
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

175
175
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

89
89
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

116
116
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

274
274
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

28
28
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

301
301
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

261
261
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

82
82
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

178
178
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

424
424
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

131
131
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

100
100
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

66
66
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

224
224
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

148
148
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

127
127
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

369
369
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

135
135
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

615
615
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

85
85
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

96
96

Meer sportnieuws