Rits: "Club Brugge een verdiende landskampioen?"

1458 stemmen
Rits:

Mats Rits verliet afgelopen zomer Club Brugge voor RSC Anderlecht. In Brussel werd hij een sterkhouder. Hij sprak op de laatste persconferentie over de titelstrijd.

LEES OOK: Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Rits over Club Brugge

Rits kreeg de vraag of Club Brugge een verdiende landskampioen zou zijn. "Ja… Goede vraag. In het systeem van de Jupiler Pro League uiteraard wel. De play-offs zijn er al jaren. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Dat is nu eenmaal het systeem. Ze zijn nog geen kampioen, maar ze hebben wel heel sterke play-offs gespeeld", aldus de ervaren middenvelder. 

Anderlecht was er héél dichtbij, maar grijpt finaal zo goed als zeker naast de hoofdprijs. Eindigt het seizoen dan toch met een kater voor de Brusselaars? Er heest een dubbel gevoel.

Goed seizoen voor Anderlecht?

"Als je aan iedereen vroeg als Anderlecht als derde zou eindigen, of dat dat goed zou zijn, dan zouden velen onder jullie ‘ja’ hebben gezegd. Ik heb immers andere zaken gelezen voor het seizoen (een bepaalde journalist zei zelfs na de openingsmatch tegen Union dat RSCA geen top zes zou halen, nvdr.). Het klopt wel dat als je zo lang meespeelt voor de titel, dan wil je die ook winnen. Dat is dus dubbel", aldus Rits.

Anderlecht eindigt minstens derde en dat was de doelstelling. De club had na het dramatische vorige jaar als ambitie om de top vier te halen. Dat werd al snel een zekerheid. Paars-Wit droomde vorige week van de titel en was tot dan leider. Een nederlaag tegen Club Brugge zorgde echter voor een enorme domper. Het moet nu al hopen op een nederlaag van Club Brugge, putenverlies van Union SG en zelf moet het winnen op het veld van Royal Antwerp.

Zou Club Brugge een verdiende kampioen zijn?

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

1
1
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

36
36
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

340
340
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

26
26
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

253
253
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

26
26
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

13
13
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

168
168
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

225
225
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

179
179
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

670
670
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

504
504
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

375
375
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

239
239
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

245
245
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

100
100
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

437
437
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

250
250
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

521
521

Meer sportnieuws