Rits: "Club Brugge een verdiende landskampioen?"

door
Rits:

Mats Rits verliet afgelopen zomer Club Brugge voor RSC Anderlecht. In Brussel werd hij een sterkhouder. Hij sprak op de laatste persconferentie over de titelstrijd.

LEES OOK: Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Rits over Club Brugge

Rits kreeg de vraag of Club Brugge een verdiende landskampioen zou zijn. "Ja… Goede vraag. In het systeem van de Jupiler Pro League uiteraard wel. De play-offs zijn er al jaren. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Dat is nu eenmaal het systeem. Ze zijn nog geen kampioen, maar ze hebben wel heel sterke play-offs gespeeld", aldus de ervaren middenvelder. 

Anderlecht was er héél dichtbij, maar grijpt finaal zo goed als zeker naast de hoofdprijs. Eindigt het seizoen dan toch met een kater voor de Brusselaars? Er heest een dubbel gevoel.

Goed seizoen voor Anderlecht?

"Als je aan iedereen vroeg als Anderlecht als derde zou eindigen, of dat dat goed zou zijn, dan zouden velen onder jullie ‘ja’ hebben gezegd. Ik heb immers andere zaken gelezen voor het seizoen (een bepaalde journalist zei zelfs na de openingsmatch tegen Union dat RSCA geen top zes zou halen, nvdr.). Het klopt wel dat als je zo lang meespeelt voor de titel, dan wil je die ook winnen. Dat is dus dubbel", aldus Rits.

Anderlecht eindigt minstens derde en dat was de doelstelling. De club had na het dramatische vorige jaar als ambitie om de top vier te halen. Dat werd al snel een zekerheid. Paars-Wit droomde vorige week van de titel en was tot dan leider. Een nederlaag tegen Club Brugge zorgde echter voor een enorme domper. Het moet nu al hopen op een nederlaag van Club Brugge, putenverlies van Union SG en zelf moet het winnen op het veld van Royal Antwerp.

Zou Club Brugge een verdiende kampioen zijn?

Meest recent

Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

5
5
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

25
25
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

112
112
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

16
16
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

89
89
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

218
218
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

249
249
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

149
149
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

479
479
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

298
298
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

72
72
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

174
174
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

119
119
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

108
108
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

151
151
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

424
424
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

641
641
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

326
326
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

183
183
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

149
149
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

532
532
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

514
514
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

147
147
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

151
151
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

138
138

Meer sportnieuws