Rits: "Club Brugge een verdiende landskampioen?"

door
Rits:

Mats Rits verliet afgelopen zomer Club Brugge voor RSC Anderlecht. In Brussel werd hij een sterkhouder. Hij sprak op de laatste persconferentie over de titelstrijd.

LEES OOK: ‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

Rits over Club Brugge

Rits kreeg de vraag of Club Brugge een verdiende landskampioen zou zijn. "Ja… Goede vraag. In het systeem van de Jupiler Pro League uiteraard wel. De play-offs zijn er al jaren. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Dat is nu eenmaal het systeem. Ze zijn nog geen kampioen, maar ze hebben wel heel sterke play-offs gespeeld", aldus de ervaren middenvelder. 

Anderlecht was er héél dichtbij, maar grijpt finaal zo goed als zeker naast de hoofdprijs. Eindigt het seizoen dan toch met een kater voor de Brusselaars? Er heest een dubbel gevoel.

Goed seizoen voor Anderlecht?

"Als je aan iedereen vroeg als Anderlecht als derde zou eindigen, of dat dat goed zou zijn, dan zouden velen onder jullie ‘ja’ hebben gezegd. Ik heb immers andere zaken gelezen voor het seizoen (een bepaalde journalist zei zelfs na de openingsmatch tegen Union dat RSCA geen top zes zou halen, nvdr.). Het klopt wel dat als je zo lang meespeelt voor de titel, dan wil je die ook winnen. Dat is dus dubbel", aldus Rits.

Anderlecht eindigt minstens derde en dat was de doelstelling. De club had na het dramatische vorige jaar als ambitie om de top vier te halen. Dat werd al snel een zekerheid. Paars-Wit droomde vorige week van de titel en was tot dan leider. Een nederlaag tegen Club Brugge zorgde echter voor een enorme domper. Het moet nu al hopen op een nederlaag van Club Brugge, putenverlies van Union SG en zelf moet het winnen op het veld van Royal Antwerp.

Zou Club Brugge een verdiende kampioen zijn?

Meest recent

'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

55
55
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

28
28
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

62
62
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

126
126
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

110
110
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

341
341
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

91
91
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

61
61
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

50
50
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

73
73
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

159
159
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

160
160
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

102
102
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

295
295
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

227
227
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

252
252
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

189
189
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

186
186
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

230
230
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

61
61
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1166
1166
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

82
82
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

141
141

Meer sportnieuws