De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

door
De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

Ivan De Witte neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van AA Gent. Hij mag trots zijn op die weg die hij heeft afgelegd. De afgelopen jaren moesten de Buffalo's de rol wat lossen. Daar is een oorzaak voor.

Titel en Europa bij AA Gent

De eerste periode van Hein Vanhaezebrouck was een groot succes. Dat was dan ook de mooiste periode op sportief vlak voor de club. In het clubblad WigWam sprak De Witte daarover.

"Je wint de fans natuurlijk altijd het meest door wat er op het veld gebeurt. Ook daar heeft de club de supporters veel kunnen geven, zeker in de periode 2015-2020: kampioen en Supercup, derde, derde, vierde, vijfde, bekerfinale en tweede, overwinterd in de Champions League, twee keer overwinterd in de Europa League… In februari 2020 speelden we de zestiende finales van de Europa League tegen AS Roma. We spelen daar een geweldige match, maar verliezen met 1-0. Het is dààr in Rome dat ik voor het eerst mensen zag met een mondkapje, covid was immers net via Italië Europa binnengedrongen. De terugmatch thuis hadden we altijd moeten winnen, Jonathan David bracht ons ook op 1-0, maar het werd nog 1-1. Het verloop van de volgende jaren kennen we.

Moeilijke jaren 

De afgelopen jaren moest AA Gent de rol lossen. De top vier werd niet meer gehaald. De Witte haalt bepaalde matchen aan waar de ref in de fout ging, maar dat is niet de enige reden. De prestaties waren te wisselvallig.

"Het is vooral door covid dat we een financiële terugval hebben moeten slikken. We hebben ons vier keer op rij niet kunnen plaatsen voor de Champions Play-Offs, al mogen we niet vergeten dat we in 2022 op Cercle Brugge een buitenspelgoal incasseerden (omdat de cameraman te laat was zodat de VAR niet kon tussenkomen), dat we in 2023 die thuismatch tegen Oostende ongelukkig verloren en dat we in 2024 één puntje tekort kwamen. Een punt dat we met die totaal onterecht afgekeurde goal van De Sart op Anderlecht altijd hadden verdiend. Dat alles heeft gemaakt dat de periode 2020-2024 sportief wat minder was, hoewel we in 2022 wel nog de Beker van België wonnen tegen Anderlecht", zei hij.

Verdient hij een staande ovatie?

Meest recent

'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

15
15
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

154
154
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

79
79
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

19
19
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

67
67
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

153
153
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

189
189
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

568
568
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

486
486
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

203
203
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

157
157
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

344
344
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

166
166
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

313
313
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

223
223
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

197
197
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

372
372
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

270
270
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

424
424
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

201
201
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

187
187
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

640
640
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

225
225
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

178
178
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

678
678

Meer sportnieuws