De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

door
De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

Ivan De Witte neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van AA Gent. Hij mag trots zijn op die weg die hij heeft afgelegd. De afgelopen jaren moesten de Buffalo's de rol wat lossen. Daar is een oorzaak voor.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Titel en Europa bij AA Gent

De eerste periode van Hein Vanhaezebrouck was een groot succes. Dat was dan ook de mooiste periode op sportief vlak voor de club. In het clubblad WigWam sprak De Witte daarover.

"Je wint de fans natuurlijk altijd het meest door wat er op het veld gebeurt. Ook daar heeft de club de supporters veel kunnen geven, zeker in de periode 2015-2020: kampioen en Supercup, derde, derde, vierde, vijfde, bekerfinale en tweede, overwinterd in de Champions League, twee keer overwinterd in de Europa League… In februari 2020 speelden we de zestiende finales van de Europa League tegen AS Roma. We spelen daar een geweldige match, maar verliezen met 1-0. Het is dààr in Rome dat ik voor het eerst mensen zag met een mondkapje, covid was immers net via Italië Europa binnengedrongen. De terugmatch thuis hadden we altijd moeten winnen, Jonathan David bracht ons ook op 1-0, maar het werd nog 1-1. Het verloop van de volgende jaren kennen we.

Moeilijke jaren 

De afgelopen jaren moest AA Gent de rol lossen. De top vier werd niet meer gehaald. De Witte haalt bepaalde matchen aan waar de ref in de fout ging, maar dat is niet de enige reden. De prestaties waren te wisselvallig.

"Het is vooral door covid dat we een financiële terugval hebben moeten slikken. We hebben ons vier keer op rij niet kunnen plaatsen voor de Champions Play-Offs, al mogen we niet vergeten dat we in 2022 op Cercle Brugge een buitenspelgoal incasseerden (omdat de cameraman te laat was zodat de VAR niet kon tussenkomen), dat we in 2023 die thuismatch tegen Oostende ongelukkig verloren en dat we in 2024 één puntje tekort kwamen. Een punt dat we met die totaal onterecht afgekeurde goal van De Sart op Anderlecht altijd hadden verdiend. Dat alles heeft gemaakt dat de periode 2020-2024 sportief wat minder was, hoewel we in 2022 wel nog de Beker van België wonnen tegen Anderlecht", zei hij.

Verdient hij een staande ovatie?

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

98
98
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

29
29
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

27
27
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

104
104
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

27
27
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

207
207
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

213
213
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

270
270
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

183
183
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

252
252
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

185
185
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

222
222
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

887
887
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

171
171
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

738
738
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

520
520
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

505
505
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

260
260
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

340
340
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

694
694
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

811
811
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

569
569
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

287
287
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws