De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

261
De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

Ivan De Witte neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van AA Gent. Hij mag trots zijn op die weg die hij heeft afgelegd. De afgelopen jaren moesten de Buffalo's de rol wat lossen. Daar is een oorzaak voor.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Titel en Europa bij AA Gent

De eerste periode van Hein Vanhaezebrouck was een groot succes. Dat was dan ook de mooiste periode op sportief vlak voor de club. In het clubblad WigWam sprak De Witte daarover.

"Je wint de fans natuurlijk altijd het meest door wat er op het veld gebeurt. Ook daar heeft de club de supporters veel kunnen geven, zeker in de periode 2015-2020: kampioen en Supercup, derde, derde, vierde, vijfde, bekerfinale en tweede, overwinterd in de Champions League, twee keer overwinterd in de Europa League… In februari 2020 speelden we de zestiende finales van de Europa League tegen AS Roma. We spelen daar een geweldige match, maar verliezen met 1-0. Het is dààr in Rome dat ik voor het eerst mensen zag met een mondkapje, covid was immers net via Italië Europa binnengedrongen. De terugmatch thuis hadden we altijd moeten winnen, Jonathan David bracht ons ook op 1-0, maar het werd nog 1-1. Het verloop van de volgende jaren kennen we.

Moeilijke jaren 

De afgelopen jaren moest AA Gent de rol lossen. De top vier werd niet meer gehaald. De Witte haalt bepaalde matchen aan waar de ref in de fout ging, maar dat is niet de enige reden. De prestaties waren te wisselvallig.

"Het is vooral door covid dat we een financiële terugval hebben moeten slikken. We hebben ons vier keer op rij niet kunnen plaatsen voor de Champions Play-Offs, al mogen we niet vergeten dat we in 2022 op Cercle Brugge een buitenspelgoal incasseerden (omdat de cameraman te laat was zodat de VAR niet kon tussenkomen), dat we in 2023 die thuismatch tegen Oostende ongelukkig verloren en dat we in 2024 één puntje tekort kwamen. Een punt dat we met die totaal onterecht afgekeurde goal van De Sart op Anderlecht altijd hadden verdiend. Dat alles heeft gemaakt dat de periode 2020-2024 sportief wat minder was, hoewel we in 2022 wel nog de Beker van België wonnen tegen Anderlecht", zei hij.

Verdient hij een staande ovatie?

Meest recent

'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

0
0
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

14
14
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

13
13
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

73
73
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

64
64
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

93
93
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

61
61
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

67
67
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

166
166
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

108
108
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

261
261
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

79
79
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

419
419
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

488
488
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

195
195
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

127
127
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

203
203
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

196
196
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1735
1735
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

407
407

Meer sportnieuws