De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

door
De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

Ivan De Witte neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van AA Gent. Hij mag trots zijn op die weg die hij heeft afgelegd. De afgelopen jaren moesten de Buffalo's de rol wat lossen. Daar is een oorzaak voor.

Titel en Europa bij AA Gent

De eerste periode van Hein Vanhaezebrouck was een groot succes. Dat was dan ook de mooiste periode op sportief vlak voor de club. In het clubblad WigWam sprak De Witte daarover.

"Je wint de fans natuurlijk altijd het meest door wat er op het veld gebeurt. Ook daar heeft de club de supporters veel kunnen geven, zeker in de periode 2015-2020: kampioen en Supercup, derde, derde, vierde, vijfde, bekerfinale en tweede, overwinterd in de Champions League, twee keer overwinterd in de Europa League… In februari 2020 speelden we de zestiende finales van de Europa League tegen AS Roma. We spelen daar een geweldige match, maar verliezen met 1-0. Het is dààr in Rome dat ik voor het eerst mensen zag met een mondkapje, covid was immers net via Italië Europa binnengedrongen. De terugmatch thuis hadden we altijd moeten winnen, Jonathan David bracht ons ook op 1-0, maar het werd nog 1-1. Het verloop van de volgende jaren kennen we.

Moeilijke jaren 

De afgelopen jaren moest AA Gent de rol lossen. De top vier werd niet meer gehaald. De Witte haalt bepaalde matchen aan waar de ref in de fout ging, maar dat is niet de enige reden. De prestaties waren te wisselvallig.

"Het is vooral door covid dat we een financiële terugval hebben moeten slikken. We hebben ons vier keer op rij niet kunnen plaatsen voor de Champions Play-Offs, al mogen we niet vergeten dat we in 2022 op Cercle Brugge een buitenspelgoal incasseerden (omdat de cameraman te laat was zodat de VAR niet kon tussenkomen), dat we in 2023 die thuismatch tegen Oostende ongelukkig verloren en dat we in 2024 één puntje tekort kwamen. Een punt dat we met die totaal onterecht afgekeurde goal van De Sart op Anderlecht altijd hadden verdiend. Dat alles heeft gemaakt dat de periode 2020-2024 sportief wat minder was, hoewel we in 2022 wel nog de Beker van België wonnen tegen Anderlecht", zei hij.

Verdient hij een staande ovatie?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

45
45
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

25
25
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

560
560
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

242
242
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

717
717
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

688
688
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws