De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

door
De Witte ziet deze oorzaak voor de mindere afgelopen jaren

Ivan De Witte neemt na 25 jaar afscheid als voorzitter van AA Gent. Hij mag trots zijn op die weg die hij heeft afgelegd. De afgelopen jaren moesten de Buffalo's de rol wat lossen. Daar is een oorzaak voor.

Titel en Europa bij AA Gent

De eerste periode van Hein Vanhaezebrouck was een groot succes. Dat was dan ook de mooiste periode op sportief vlak voor de club. In het clubblad WigWam sprak De Witte daarover.

"Je wint de fans natuurlijk altijd het meest door wat er op het veld gebeurt. Ook daar heeft de club de supporters veel kunnen geven, zeker in de periode 2015-2020: kampioen en Supercup, derde, derde, vierde, vijfde, bekerfinale en tweede, overwinterd in de Champions League, twee keer overwinterd in de Europa League… In februari 2020 speelden we de zestiende finales van de Europa League tegen AS Roma. We spelen daar een geweldige match, maar verliezen met 1-0. Het is dààr in Rome dat ik voor het eerst mensen zag met een mondkapje, covid was immers net via Italië Europa binnengedrongen. De terugmatch thuis hadden we altijd moeten winnen, Jonathan David bracht ons ook op 1-0, maar het werd nog 1-1. Het verloop van de volgende jaren kennen we.

Moeilijke jaren 

De afgelopen jaren moest AA Gent de rol lossen. De top vier werd niet meer gehaald. De Witte haalt bepaalde matchen aan waar de ref in de fout ging, maar dat is niet de enige reden. De prestaties waren te wisselvallig.

"Het is vooral door covid dat we een financiële terugval hebben moeten slikken. We hebben ons vier keer op rij niet kunnen plaatsen voor de Champions Play-Offs, al mogen we niet vergeten dat we in 2022 op Cercle Brugge een buitenspelgoal incasseerden (omdat de cameraman te laat was zodat de VAR niet kon tussenkomen), dat we in 2023 die thuismatch tegen Oostende ongelukkig verloren en dat we in 2024 één puntje tekort kwamen. Een punt dat we met die totaal onterecht afgekeurde goal van De Sart op Anderlecht altijd hadden verdiend. Dat alles heeft gemaakt dat de periode 2020-2024 sportief wat minder was, hoewel we in 2022 wel nog de Beker van België wonnen tegen Anderlecht", zei hij.

🚀

Verdient hij een staande ovatie?

Meest recent

Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

110
110
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

13
13
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

44
44
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

58
58
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

39
39
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

163
163
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

165
165
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

329
329
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

44
44
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

148
148
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

79
79
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

75
75
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

232
232
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

121
121
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

454
454
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

182
182
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

86
86
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

424
424
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

178
178
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

703
703
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

68
68
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

92
92
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

319
319
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

282
282

Meer sportnieuws