‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

door
‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

Jonas De Roeck staat op het punt om de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp FC te worden. Zijn band met Antwerp, gecombineerd met zijn reputatie als een ambitieuze coach die goed kan werken met jonge spelers, maakt hem een perfecte match voor de Great Old.

De rol van Jean Kindermans, CEO Jeugd van Antwerp FC, is cruciaal geweest in het aanhalen van De Roeck. Kindermans heeft hem eerder naar Anderlecht gehaald en schat hem hoog in.

Ondanks enige verrassing bij sommige analisten over zijn mogelijke aanstelling, lijkt De Roeck de club te willen leiden in een nieuwe richting van jeugdontwikkeling en aanvallend voetbal.

LEES OOK: 'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

De Roeck naar Antwerp: “Zegt voor over de weg die de club wil inslaan”

Antwerp FC zoekt voor het volgende seizoen een nieuwe hoofdtrainer en heeft een duidelijk profiel vooropgesteld. De nieuwe coach moet ambitieus zijn, met jonge spelers kunnen werken en aanvallend voetbal brengen, bij voorkeur met kennis van de Belgische competitie en oog voor kostenreductie.

Jonas De Roeck past perfect in dat plaatje en de onderhandelingen met de club verlopen voorspoedig. De Roeck ligt zelfs in polepositie voor de job en een akkoord lijkt in de maak.

KV Mechelen toonde ook interesse in hem, maar behoudens grote verrassingen zal de coach voor de Great Old kiezen.

Voor analist Patrick Goots komt de potentiële aanstelling van De Roeck enigszins als een verrassing. 

“Met alle respect voor Jonas, maar ik had nooit gedacht dat hij, na zijn ontslag bij Westerlo, nu een kandidaat kon zijn op de Bosuil. Dat lijkt mij een zéér grote stap om nu te zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Goots had verwacht dat Antwerp na het vertrek van Mark van Bommel zou uitkomen bij een gevestigde waarde, zoals Besnik Hasi of Hein Vanhaezebrouck. “Dat De Roeck een concrete optie is, zegt iets over de weg die de club wil inslaan.”

Jean Kindermans schat De Roeck hoog in

Jonas De Roeck heeft een nauwe band met Antwerp FC, aangezien hij een jeugdproduct en voormalig speler van de club is. Hij speelde vier jaar lang en verzamelde ongeveer honderd wedstrijden in het rood-witte shirt.

Als trainer heeft hij zijn stempel gedrukt bij clubs als Lyra, Berchem, STVV en Anderlecht. Bij Anderlecht maakte De Roeck eerst naam als beloftentrainer en diende vervolgens als assistent onder verschillende hoofdcoaches, waaronder Hein Vanhaezebrouck, Franky Vercauteren en Vincent Kompany.

Daarna promoveerde De Roeck met KVC Westerlo en beleefde hij een sterk debuutjaar in 1A.

Jean Kindermans, nu CEO Jeugd van Antwerp FC, speelde een belangrijke rol in De Roeck's komst naar Sporting destijds, en nu ook in zijn mogelijke komst naar de Bosuil. Kindermans haalde hem in 2018 naar Anderlecht als beloftencoach en werkte nauw samen met De Roeck tot 2021.

Kindermans schat De Roeck hoog in en binnen de club zouden bovendien verschillende personen het een goede zaak vinden dat hij als speler ook actief was bij RAFC en de gevoeligheden bij de club en achterban dus goed kan inschatten.

Kindermans speelde cavalier seul met De Roeck bij Anderlecht

Jonas De Roeck heeft zijn Pro-licence diploma behaald bij Jean Kindermans, die destijds een cruciale rol speelde in het naar Anderlecht halen van De Roeck.

Kindermans was onder de indruk van De Roeck tijdens zijn Pro Licence-cursus en zag potentie in hem die goed zou passen bij een club als Anderlecht. Hij beloofde De Roeck te bellen als er een positie beschikbaar zou komen op Neerpede.

In 2018 kreeg De Roeck de kans om hoofdcoach te worden bij clubs als Waasland-Beveren en Cercle Brugge, maar Kindermans overtuigde hem om de U21 van Anderlecht te gaan trainen.

Dit was een opmerkelijke beslissing van Anderlecht, aangezien de vacature van beloftencoach meestal werd ingevuld door een trainer die al actief was binnen de jeugdwerking.

Volgens Knack leidde dit tot enige ontgoocheling, omdat er geen rekening werd gehouden met interne kandidaten. Enkele bronnen meldden toen dat geen enkele jeugdtrainer bij de toenmalige technisch directeur, Luc Devroe, mocht solliciteren.

Jean Kindermans verdedigde echter intern en extern de aanstelling van De Roeck, en was een belangrijke pleitbezorger voor zijn benoeming.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'
900

De Roeck is een goede keuze voor Antwerp

Meest recent

Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

1
1
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

20
20
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

27
27
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

19
19
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

60
60
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

22
22
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

184
184
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

77
77
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

92
92
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

170
170
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

262
262
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

351
351
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

296
296
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

359
359
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

64
64
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

265
265
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

197
197
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

480
480
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

413
413
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

327
327
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

219
219

Meer sportnieuws