‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

door
‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

Jonas De Roeck staat op het punt om de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp FC te worden. Zijn band met Antwerp, gecombineerd met zijn reputatie als een ambitieuze coach die goed kan werken met jonge spelers, maakt hem een perfecte match voor de Great Old.

De rol van Jean Kindermans, CEO Jeugd van Antwerp FC, is cruciaal geweest in het aanhalen van De Roeck. Kindermans heeft hem eerder naar Anderlecht gehaald en schat hem hoog in.

Ondanks enige verrassing bij sommige analisten over zijn mogelijke aanstelling, lijkt De Roeck de club te willen leiden in een nieuwe richting van jeugdontwikkeling en aanvallend voetbal.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

De Roeck naar Antwerp: “Zegt voor over de weg die de club wil inslaan”

Antwerp FC zoekt voor het volgende seizoen een nieuwe hoofdtrainer en heeft een duidelijk profiel vooropgesteld. De nieuwe coach moet ambitieus zijn, met jonge spelers kunnen werken en aanvallend voetbal brengen, bij voorkeur met kennis van de Belgische competitie en oog voor kostenreductie.

Jonas De Roeck past perfect in dat plaatje en de onderhandelingen met de club verlopen voorspoedig. De Roeck ligt zelfs in polepositie voor de job en een akkoord lijkt in de maak.

KV Mechelen toonde ook interesse in hem, maar behoudens grote verrassingen zal de coach voor de Great Old kiezen.

Voor analist Patrick Goots komt de potentiële aanstelling van De Roeck enigszins als een verrassing. 

“Met alle respect voor Jonas, maar ik had nooit gedacht dat hij, na zijn ontslag bij Westerlo, nu een kandidaat kon zijn op de Bosuil. Dat lijkt mij een zéér grote stap om nu te zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Goots had verwacht dat Antwerp na het vertrek van Mark van Bommel zou uitkomen bij een gevestigde waarde, zoals Besnik Hasi of Hein Vanhaezebrouck. “Dat De Roeck een concrete optie is, zegt iets over de weg die de club wil inslaan.”

Jean Kindermans schat De Roeck hoog in

Jonas De Roeck heeft een nauwe band met Antwerp FC, aangezien hij een jeugdproduct en voormalig speler van de club is. Hij speelde vier jaar lang en verzamelde ongeveer honderd wedstrijden in het rood-witte shirt.

Als trainer heeft hij zijn stempel gedrukt bij clubs als Lyra, Berchem, STVV en Anderlecht. Bij Anderlecht maakte De Roeck eerst naam als beloftentrainer en diende vervolgens als assistent onder verschillende hoofdcoaches, waaronder Hein Vanhaezebrouck, Franky Vercauteren en Vincent Kompany.

Daarna promoveerde De Roeck met KVC Westerlo en beleefde hij een sterk debuutjaar in 1A.

Jean Kindermans, nu CEO Jeugd van Antwerp FC, speelde een belangrijke rol in De Roeck's komst naar Sporting destijds, en nu ook in zijn mogelijke komst naar de Bosuil. Kindermans haalde hem in 2018 naar Anderlecht als beloftencoach en werkte nauw samen met De Roeck tot 2021.

Kindermans schat De Roeck hoog in en binnen de club zouden bovendien verschillende personen het een goede zaak vinden dat hij als speler ook actief was bij RAFC en de gevoeligheden bij de club en achterban dus goed kan inschatten.

Kindermans speelde cavalier seul met De Roeck bij Anderlecht

Jonas De Roeck heeft zijn Pro-licence diploma behaald bij Jean Kindermans, die destijds een cruciale rol speelde in het naar Anderlecht halen van De Roeck.

Kindermans was onder de indruk van De Roeck tijdens zijn Pro Licence-cursus en zag potentie in hem die goed zou passen bij een club als Anderlecht. Hij beloofde De Roeck te bellen als er een positie beschikbaar zou komen op Neerpede.

In 2018 kreeg De Roeck de kans om hoofdcoach te worden bij clubs als Waasland-Beveren en Cercle Brugge, maar Kindermans overtuigde hem om de U21 van Anderlecht te gaan trainen.

Dit was een opmerkelijke beslissing van Anderlecht, aangezien de vacature van beloftencoach meestal werd ingevuld door een trainer die al actief was binnen de jeugdwerking.

Volgens Knack leidde dit tot enige ontgoocheling, omdat er geen rekening werd gehouden met interne kandidaten. Enkele bronnen meldden toen dat geen enkele jeugdtrainer bij de toenmalige technisch directeur, Luc Devroe, mocht solliciteren.

Jean Kindermans verdedigde echter intern en extern de aanstelling van De Roeck, en was een belangrijke pleitbezorger voor zijn benoeming.

De Roeck is een goede keuze voor Antwerp

Meest recent

Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

25
25
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

24
24
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

115
115
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

330
330
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

177
177
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

131
131
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

234
234
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

75
75
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

219
219
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

93
93
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

734
734
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

83
83
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

92
92
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

84
84
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

460
460
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

275
275
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

425
425
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

691
691
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

293
293
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

354
354
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

258
258
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

105
105
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

154
154

Meer sportnieuws