‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

1326 stemmen
‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

Jonas De Roeck staat op het punt om de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp FC te worden. Zijn band met Antwerp, gecombineerd met zijn reputatie als een ambitieuze coach die goed kan werken met jonge spelers, maakt hem een perfecte match voor de Great Old.

De rol van Jean Kindermans, CEO Jeugd van Antwerp FC, is cruciaal geweest in het aanhalen van De Roeck. Kindermans heeft hem eerder naar Anderlecht gehaald en schat hem hoog in.

Ondanks enige verrassing bij sommige analisten over zijn mogelijke aanstelling, lijkt De Roeck de club te willen leiden in een nieuwe richting van jeugdontwikkeling en aanvallend voetbal.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

De Roeck naar Antwerp: “Zegt voor over de weg die de club wil inslaan”

Antwerp FC zoekt voor het volgende seizoen een nieuwe hoofdtrainer en heeft een duidelijk profiel vooropgesteld. De nieuwe coach moet ambitieus zijn, met jonge spelers kunnen werken en aanvallend voetbal brengen, bij voorkeur met kennis van de Belgische competitie en oog voor kostenreductie.

Jonas De Roeck past perfect in dat plaatje en de onderhandelingen met de club verlopen voorspoedig. De Roeck ligt zelfs in polepositie voor de job en een akkoord lijkt in de maak.

KV Mechelen toonde ook interesse in hem, maar behoudens grote verrassingen zal de coach voor de Great Old kiezen.

Voor analist Patrick Goots komt de potentiële aanstelling van De Roeck enigszins als een verrassing. 

“Met alle respect voor Jonas, maar ik had nooit gedacht dat hij, na zijn ontslag bij Westerlo, nu een kandidaat kon zijn op de Bosuil. Dat lijkt mij een zéér grote stap om nu te zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Goots had verwacht dat Antwerp na het vertrek van Mark van Bommel zou uitkomen bij een gevestigde waarde, zoals Besnik Hasi of Hein Vanhaezebrouck. “Dat De Roeck een concrete optie is, zegt iets over de weg die de club wil inslaan.”

Jean Kindermans schat De Roeck hoog in

Jonas De Roeck heeft een nauwe band met Antwerp FC, aangezien hij een jeugdproduct en voormalig speler van de club is. Hij speelde vier jaar lang en verzamelde ongeveer honderd wedstrijden in het rood-witte shirt.

Als trainer heeft hij zijn stempel gedrukt bij clubs als Lyra, Berchem, STVV en Anderlecht. Bij Anderlecht maakte De Roeck eerst naam als beloftentrainer en diende vervolgens als assistent onder verschillende hoofdcoaches, waaronder Hein Vanhaezebrouck, Franky Vercauteren en Vincent Kompany.

Daarna promoveerde De Roeck met KVC Westerlo en beleefde hij een sterk debuutjaar in 1A.

Jean Kindermans, nu CEO Jeugd van Antwerp FC, speelde een belangrijke rol in De Roeck's komst naar Sporting destijds, en nu ook in zijn mogelijke komst naar de Bosuil. Kindermans haalde hem in 2018 naar Anderlecht als beloftencoach en werkte nauw samen met De Roeck tot 2021.

Kindermans schat De Roeck hoog in en binnen de club zouden bovendien verschillende personen het een goede zaak vinden dat hij als speler ook actief was bij RAFC en de gevoeligheden bij de club en achterban dus goed kan inschatten.

Kindermans speelde cavalier seul met De Roeck bij Anderlecht

Jonas De Roeck heeft zijn Pro-licence diploma behaald bij Jean Kindermans, die destijds een cruciale rol speelde in het naar Anderlecht halen van De Roeck.

Kindermans was onder de indruk van De Roeck tijdens zijn Pro Licence-cursus en zag potentie in hem die goed zou passen bij een club als Anderlecht. Hij beloofde De Roeck te bellen als er een positie beschikbaar zou komen op Neerpede.

In 2018 kreeg De Roeck de kans om hoofdcoach te worden bij clubs als Waasland-Beveren en Cercle Brugge, maar Kindermans overtuigde hem om de U21 van Anderlecht te gaan trainen.

Dit was een opmerkelijke beslissing van Anderlecht, aangezien de vacature van beloftencoach meestal werd ingevuld door een trainer die al actief was binnen de jeugdwerking.

Volgens Knack leidde dit tot enige ontgoocheling, omdat er geen rekening werd gehouden met interne kandidaten. Enkele bronnen meldden toen dat geen enkele jeugdtrainer bij de toenmalige technisch directeur, Luc Devroe, mocht solliciteren.

Jean Kindermans verdedigde echter intern en extern de aanstelling van De Roeck, en was een belangrijke pleitbezorger voor zijn benoeming.

De Roeck is een goede keuze voor Antwerp

Meest recent

Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

0
0
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

46
46
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

101
101
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

114
114
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

49
49
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

172
172
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

31
31
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

164
164
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

599
599
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

526
526
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

92
92
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

171
171
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

234
234
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

366
366
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

207
207
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

88
88
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

82
82
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

712
712
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

149
149
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1380
1380
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

326
326
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

128
128
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

464
464
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

418
418
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

245
245

Meer sportnieuws