‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

1326
‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

Jonas De Roeck staat op het punt om de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp FC te worden. Zijn band met Antwerp, gecombineerd met zijn reputatie als een ambitieuze coach die goed kan werken met jonge spelers, maakt hem een perfecte match voor de Great Old.

De rol van Jean Kindermans, CEO Jeugd van Antwerp FC, is cruciaal geweest in het aanhalen van De Roeck. Kindermans heeft hem eerder naar Anderlecht gehaald en schat hem hoog in.

Ondanks enige verrassing bij sommige analisten over zijn mogelijke aanstelling, lijkt De Roeck de club te willen leiden in een nieuwe richting van jeugdontwikkeling en aanvallend voetbal.

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

De Roeck naar Antwerp: “Zegt voor over de weg die de club wil inslaan”

Antwerp FC zoekt voor het volgende seizoen een nieuwe hoofdtrainer en heeft een duidelijk profiel vooropgesteld. De nieuwe coach moet ambitieus zijn, met jonge spelers kunnen werken en aanvallend voetbal brengen, bij voorkeur met kennis van de Belgische competitie en oog voor kostenreductie.

Jonas De Roeck past perfect in dat plaatje en de onderhandelingen met de club verlopen voorspoedig. De Roeck ligt zelfs in polepositie voor de job en een akkoord lijkt in de maak.

KV Mechelen toonde ook interesse in hem, maar behoudens grote verrassingen zal de coach voor de Great Old kiezen.

Voor analist Patrick Goots komt de potentiële aanstelling van De Roeck enigszins als een verrassing. 

“Met alle respect voor Jonas, maar ik had nooit gedacht dat hij, na zijn ontslag bij Westerlo, nu een kandidaat kon zijn op de Bosuil. Dat lijkt mij een zéér grote stap om nu te zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Goots had verwacht dat Antwerp na het vertrek van Mark van Bommel zou uitkomen bij een gevestigde waarde, zoals Besnik Hasi of Hein Vanhaezebrouck. “Dat De Roeck een concrete optie is, zegt iets over de weg die de club wil inslaan.”

Jean Kindermans schat De Roeck hoog in

Jonas De Roeck heeft een nauwe band met Antwerp FC, aangezien hij een jeugdproduct en voormalig speler van de club is. Hij speelde vier jaar lang en verzamelde ongeveer honderd wedstrijden in het rood-witte shirt.

Als trainer heeft hij zijn stempel gedrukt bij clubs als Lyra, Berchem, STVV en Anderlecht. Bij Anderlecht maakte De Roeck eerst naam als beloftentrainer en diende vervolgens als assistent onder verschillende hoofdcoaches, waaronder Hein Vanhaezebrouck, Franky Vercauteren en Vincent Kompany.

Daarna promoveerde De Roeck met KVC Westerlo en beleefde hij een sterk debuutjaar in 1A.

Jean Kindermans, nu CEO Jeugd van Antwerp FC, speelde een belangrijke rol in De Roeck's komst naar Sporting destijds, en nu ook in zijn mogelijke komst naar de Bosuil. Kindermans haalde hem in 2018 naar Anderlecht als beloftencoach en werkte nauw samen met De Roeck tot 2021.

Kindermans schat De Roeck hoog in en binnen de club zouden bovendien verschillende personen het een goede zaak vinden dat hij als speler ook actief was bij RAFC en de gevoeligheden bij de club en achterban dus goed kan inschatten.

Kindermans speelde cavalier seul met De Roeck bij Anderlecht

Jonas De Roeck heeft zijn Pro-licence diploma behaald bij Jean Kindermans, die destijds een cruciale rol speelde in het naar Anderlecht halen van De Roeck.

Kindermans was onder de indruk van De Roeck tijdens zijn Pro Licence-cursus en zag potentie in hem die goed zou passen bij een club als Anderlecht. Hij beloofde De Roeck te bellen als er een positie beschikbaar zou komen op Neerpede.

In 2018 kreeg De Roeck de kans om hoofdcoach te worden bij clubs als Waasland-Beveren en Cercle Brugge, maar Kindermans overtuigde hem om de U21 van Anderlecht te gaan trainen.

Dit was een opmerkelijke beslissing van Anderlecht, aangezien de vacature van beloftencoach meestal werd ingevuld door een trainer die al actief was binnen de jeugdwerking.

Volgens Knack leidde dit tot enige ontgoocheling, omdat er geen rekening werd gehouden met interne kandidaten. Enkele bronnen meldden toen dat geen enkele jeugdtrainer bij de toenmalige technisch directeur, Luc Devroe, mocht solliciteren.

Jean Kindermans verdedigde echter intern en extern de aanstelling van De Roeck, en was een belangrijke pleitbezorger voor zijn benoeming.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni
200

De Roeck is een goede keuze voor Antwerp

Meest recent

Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

7
7
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

18
18
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

82
82
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

24
24
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

85
85
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

24
24
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

46
46
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

102
102
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

57
57
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

130
130
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

72
72
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

467
467
Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

118
118
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

377
377
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

100
100
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

186
186
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

156
156
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

393
393
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

103
103
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

202
202
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

516
516
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

671
671
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

477
477
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

47
47
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

195
195

Meer sportnieuws