‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

1326
‘Antwerp krijgt nieuwe T1 door de strot geramd’

Jonas De Roeck staat op het punt om de nieuwe hoofdtrainer van Antwerp FC te worden. Zijn band met Antwerp, gecombineerd met zijn reputatie als een ambitieuze coach die goed kan werken met jonge spelers, maakt hem een perfecte match voor de Great Old.

De rol van Jean Kindermans, CEO Jeugd van Antwerp FC, is cruciaal geweest in het aanhalen van De Roeck. Kindermans heeft hem eerder naar Anderlecht gehaald en schat hem hoog in.

Ondanks enige verrassing bij sommige analisten over zijn mogelijke aanstelling, lijkt De Roeck de club te willen leiden in een nieuwe richting van jeugdontwikkeling en aanvallend voetbal.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

De Roeck naar Antwerp: “Zegt voor over de weg die de club wil inslaan”

Antwerp FC zoekt voor het volgende seizoen een nieuwe hoofdtrainer en heeft een duidelijk profiel vooropgesteld. De nieuwe coach moet ambitieus zijn, met jonge spelers kunnen werken en aanvallend voetbal brengen, bij voorkeur met kennis van de Belgische competitie en oog voor kostenreductie.

Jonas De Roeck past perfect in dat plaatje en de onderhandelingen met de club verlopen voorspoedig. De Roeck ligt zelfs in polepositie voor de job en een akkoord lijkt in de maak.

KV Mechelen toonde ook interesse in hem, maar behoudens grote verrassingen zal de coach voor de Great Old kiezen.

Voor analist Patrick Goots komt de potentiële aanstelling van De Roeck enigszins als een verrassing. 

“Met alle respect voor Jonas, maar ik had nooit gedacht dat hij, na zijn ontslag bij Westerlo, nu een kandidaat kon zijn op de Bosuil. Dat lijkt mij een zéér grote stap om nu te zetten”, zei de analist in Gazet van Antwerpen.

Goots had verwacht dat Antwerp na het vertrek van Mark van Bommel zou uitkomen bij een gevestigde waarde, zoals Besnik Hasi of Hein Vanhaezebrouck. “Dat De Roeck een concrete optie is, zegt iets over de weg die de club wil inslaan.”

Jean Kindermans schat De Roeck hoog in

Jonas De Roeck heeft een nauwe band met Antwerp FC, aangezien hij een jeugdproduct en voormalig speler van de club is. Hij speelde vier jaar lang en verzamelde ongeveer honderd wedstrijden in het rood-witte shirt.

Als trainer heeft hij zijn stempel gedrukt bij clubs als Lyra, Berchem, STVV en Anderlecht. Bij Anderlecht maakte De Roeck eerst naam als beloftentrainer en diende vervolgens als assistent onder verschillende hoofdcoaches, waaronder Hein Vanhaezebrouck, Franky Vercauteren en Vincent Kompany.

Daarna promoveerde De Roeck met KVC Westerlo en beleefde hij een sterk debuutjaar in 1A.

Jean Kindermans, nu CEO Jeugd van Antwerp FC, speelde een belangrijke rol in De Roeck's komst naar Sporting destijds, en nu ook in zijn mogelijke komst naar de Bosuil. Kindermans haalde hem in 2018 naar Anderlecht als beloftencoach en werkte nauw samen met De Roeck tot 2021.

Kindermans schat De Roeck hoog in en binnen de club zouden bovendien verschillende personen het een goede zaak vinden dat hij als speler ook actief was bij RAFC en de gevoeligheden bij de club en achterban dus goed kan inschatten.

Kindermans speelde cavalier seul met De Roeck bij Anderlecht

Jonas De Roeck heeft zijn Pro-licence diploma behaald bij Jean Kindermans, die destijds een cruciale rol speelde in het naar Anderlecht halen van De Roeck.

Kindermans was onder de indruk van De Roeck tijdens zijn Pro Licence-cursus en zag potentie in hem die goed zou passen bij een club als Anderlecht. Hij beloofde De Roeck te bellen als er een positie beschikbaar zou komen op Neerpede.

In 2018 kreeg De Roeck de kans om hoofdcoach te worden bij clubs als Waasland-Beveren en Cercle Brugge, maar Kindermans overtuigde hem om de U21 van Anderlecht te gaan trainen.

Dit was een opmerkelijke beslissing van Anderlecht, aangezien de vacature van beloftencoach meestal werd ingevuld door een trainer die al actief was binnen de jeugdwerking.

Volgens Knack leidde dit tot enige ontgoocheling, omdat er geen rekening werd gehouden met interne kandidaten. Enkele bronnen meldden toen dat geen enkele jeugdtrainer bij de toenmalige technisch directeur, Luc Devroe, mocht solliciteren.

Jean Kindermans verdedigde echter intern en extern de aanstelling van De Roeck, en was een belangrijke pleitbezorger voor zijn benoeming.

De Roeck is een goede keuze voor Antwerp

Meest recent

Yamal lacht: "Maand geleden vonden jullie mij niet goed"

De Spaanse media zijn lyrisch, de statistieken spreken voor zich en zelfs de Ballon d’Or wordt ...

4
4
'Midden in commotie: Ronaldo koestert straf Portugal-plan'

Bij de Portugese nationale ploeg heerst er de laatste dagen hoogspanning. De oorzaak: Cristiano ...

4
4
Guardiola reageert voor het eerst op veroordeling Man City

De Engelse voetbalwereld davert momenteel op zijn grondvesten, nadat deze week de officiële ...

18
18
Virgili maakt meteen indruk bij Club: transferplan onthuld

Club Brugge beleefde een zeer bewogen zomermercato. Daarin zag het niet alleen de kassa flink ...

63
63
'Kompany jubelt: Bayern wil weer toeslaan met ster'

Voor Vincent Kompany en Bayern München is het seizoen alweer uitstekend begonnen. In de ...

35
35
Doku of Godts? Defour geeft oplossing voor Duivels dilemma

In zijn eerste twee wedstrijden als bondscoach van de Rode Duivels heeft Mark van Bommel meteen een ...

50
50
Engelsen steigeren over City: Carragher toont mededogen

Engeland staat dezer dagen in rep en roer. Dinsdag kwam de officiële bevestiging van de Premier ...

81
81
'Verrassende transferwending rond Nicolas Raskin'

Onder Rudi Garcia groeide Nicolas Raskin uit tot een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels ...

47
47
Stadionverboden en politie: amateurderby zorgt voor spanning

Een derby in Derde Amateur zorgt voor veiligheidsmaatregelen die je normaal veel hogerop in het ...

29
29
Kalender Croky Cup bekend: fans kunnen hart ophalen

Tijdens de interlandbreak stond er geen voetbal op het programma in de Jupiler en Challenger Pro ...

183
183
Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

69
69
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

69
69
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

130
130
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

122
122
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

53
53
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

64
64
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

61
61
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

199
199
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

79
79
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

159
159
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

156
156
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

658
658
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

609
609

Meer sportnieuws