‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

door
‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

Antonio Nusa is de favoriet van Club Brugge's bestuur en staat in de etalage na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford. Maar zijn recente prestaties en blessures hebben twijfels doen rijzen over zijn waarde, ondanks zijn immense talent.

Hoewel interesse van clubs zoals Bayer Leverkusen bestaat, blijft het onduidelijk of hij zijn potentieel zal waarmaken. Club Brugge hoopt wel nog steeds op de jackpot.

LEES OOK: Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

Nusa favoriet van het bestuur: in de etalage geplaatst

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

Verbazing dat Nusa nog minstens 30 miljoen moet opleveren

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kent soms goede periodes en flitst soms in een wedstrijd, maar verdwijnt daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie blijft een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk blijft hebben met fysieke duels. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Een probleem met zijn immens intrinsiek talent of buitengewone kwaliteiten is het niet, maar er moet voornamelijk op het fysiek vlak gekeken worden. Nusa heeft dit seizoen bijvoorbeeld nog maar 3 wedstrijden volledig uitgespeeld.

Ronny Deila ging eerder dit seizoen over de rooie tijdens een persconferentie toen hij bekritiseerd werd omdat hij Nusa niet opstelde en wel Philip Zinckernagel. Hoe kan ik Nusa opstellen? Nusa?! Hij is nooit pijnvrij. Je mag gerust dingen over mij vertellen, maar het moet wel juist zijn. Wie zou nu niet met Nusa willen spelen?”

Vanaken: “Nusa heeft het potentieel voor de beste ploegen ter wereld”

In de play-offs was Antonio Nusa nog geen enkele keer beslissend, maar desondanks maakt bij Club Brugge niemand zich zorgen. Johan Boskamp zei in Het Nieuwsblad dat Nusa het publiek kan vermaken met dribbels, maar dat hij er niet altijd staat als de druk hoog wordt.

Hij is professioneel, werkt hard en heeft mentaal moeilijke maanden achter de rug. Intrinsiek is de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Hans Vanaken verklaarde in Het Nieuwsblad dat de wisselvalligheid van Nusa vooral met zijn jeugdigheid te maken heeft en dat je niet kan eisen dat zo’n jonge speler elke week het verschil maakt.

“Antonio heeft het potentieel om bij de beste ­ploegen ter wereld te geraken. Het enige dat hij nog moet leren is om op de juiste momenten de juiste keuzes te maken. Dat komt automatisch. (Knipoogt) Dat heet ervaring”, zei Vanaken.

Nusa naar Leverkusen? Club Brugge wil nog steeds de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden is een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa. Nochtans moest dit het seizoen van zijn grote doorbraak zijn.

“Ik kan niet uitsluiten dat ik hier blijf, maar ik kan ook niet uitsluiten dat ik vertrek. Op dit moment is alles open”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Ondanks zijn blessures en matige prestaties staat Nusa er nog steeds goed op in Europa, dat blijkt uit de sterke interesse van Bayer Leverkusen en zijn coach Xabi Alonso, die volgens het Duitse dagblad Bild in zijn ban zouden zijn van de Noorse aanvaller.

De Duitse kampioen heeft een ambitieus project gericht op jongeren en met een van de meest begeerde coaches van dit moment. Hierdoor zou deze keuze interessant kunnen zijn in het perspectief van de progressie van Nusa.

“De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Nusa naar Leverkusen: logische transfer?

Meest recent

"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

5
5
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

24
24
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

172
172
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

35
35
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

16
16
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

116
116
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

45
45
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

42
42
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

117
117
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

141
141
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

47
47
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

281
281
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

187
187
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

289
289
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

131
131
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

65
65
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

281
281
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

172
172
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

156
156
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

199
199
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

87
87
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

319
319
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

146
146
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

108
108

Meer sportnieuws