‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

door
‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

Antonio Nusa is de favoriet van Club Brugge's bestuur en staat in de etalage na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford. Maar zijn recente prestaties en blessures hebben twijfels doen rijzen over zijn waarde, ondanks zijn immense talent.

Hoewel interesse van clubs zoals Bayer Leverkusen bestaat, blijft het onduidelijk of hij zijn potentieel zal waarmaken. Club Brugge hoopt wel nog steeds op de jackpot.

LEES OOK: 'Club Brugge troefde zes clubs af, moeder gaf doorslag'

Nusa favoriet van het bestuur: in de etalage geplaatst

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

Verbazing dat Nusa nog minstens 30 miljoen moet opleveren

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kent soms goede periodes en flitst soms in een wedstrijd, maar verdwijnt daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie blijft een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk blijft hebben met fysieke duels. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Een probleem met zijn immens intrinsiek talent of buitengewone kwaliteiten is het niet, maar er moet voornamelijk op het fysiek vlak gekeken worden. Nusa heeft dit seizoen bijvoorbeeld nog maar 3 wedstrijden volledig uitgespeeld.

Ronny Deila ging eerder dit seizoen over de rooie tijdens een persconferentie toen hij bekritiseerd werd omdat hij Nusa niet opstelde en wel Philip Zinckernagel. Hoe kan ik Nusa opstellen? Nusa?! Hij is nooit pijnvrij. Je mag gerust dingen over mij vertellen, maar het moet wel juist zijn. Wie zou nu niet met Nusa willen spelen?”

Vanaken: “Nusa heeft het potentieel voor de beste ploegen ter wereld”

In de play-offs was Antonio Nusa nog geen enkele keer beslissend, maar desondanks maakt bij Club Brugge niemand zich zorgen. Johan Boskamp zei in Het Nieuwsblad dat Nusa het publiek kan vermaken met dribbels, maar dat hij er niet altijd staat als de druk hoog wordt.

Hij is professioneel, werkt hard en heeft mentaal moeilijke maanden achter de rug. Intrinsiek is de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Hans Vanaken verklaarde in Het Nieuwsblad dat de wisselvalligheid van Nusa vooral met zijn jeugdigheid te maken heeft en dat je niet kan eisen dat zo’n jonge speler elke week het verschil maakt.

“Antonio heeft het potentieel om bij de beste ­ploegen ter wereld te geraken. Het enige dat hij nog moet leren is om op de juiste momenten de juiste keuzes te maken. Dat komt automatisch. (Knipoogt) Dat heet ervaring”, zei Vanaken.

Nusa naar Leverkusen? Club Brugge wil nog steeds de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden is een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa. Nochtans moest dit het seizoen van zijn grote doorbraak zijn.

“Ik kan niet uitsluiten dat ik hier blijf, maar ik kan ook niet uitsluiten dat ik vertrek. Op dit moment is alles open”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Ondanks zijn blessures en matige prestaties staat Nusa er nog steeds goed op in Europa, dat blijkt uit de sterke interesse van Bayer Leverkusen en zijn coach Xabi Alonso, die volgens het Duitse dagblad Bild in zijn ban zouden zijn van de Noorse aanvaller.

De Duitse kampioen heeft een ambitieus project gericht op jongeren en met een van de meest begeerde coaches van dit moment. Hierdoor zou deze keuze interessant kunnen zijn in het perspectief van de progressie van Nusa.

“De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Nusa naar Leverkusen: logische transfer?

Meest recent

Anderlecht - Ninove om deze reden kwartier uitgesteld

RSC Anderlecht speelde normaal om 20u30 in de Beker van België tegen Ninove. De partij gaat ...

35
35
Lazare openhartig: "Stond op de rand van de afgrond"

Het verhaal van Lazare Amani was toch opvallend. Op een bepaald moment een topspeler bij Union SG, ...

17
17
De Zerbi slaat en zalft richting Vermeeren

Arthur Vermeeren werd in de zomer van RB Leipzig naar Olympique Marseille getransfereerd. De ...

22
22
Hasi maakt ploeg bekend: aanwinst eindelijk in de basis

RSC Anderlecht speelt om 20u30 in de Beker van België tegen Ninove. De partij gaat door in een ...

160
160
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV is bezig aan een goed seizoen. De Kanaries willen ook meer spelers van eigen bodem in de ploeg ...

17
17
Anderlecht schrijft op ongekende wijze geschiedenis

RSC Anderlecht speelt vanavond in de Beker van België in eigen huis tegen KVK Ninove. Paars-Wit ...

236
236
'Renard slaat bal mis: Anderlecht dumpt zomerflop'

Naar verluidt staat zijn job bij RSC Anderlecht op het spel, maar dat weerhoudt Besnik Hasi er ...

241
241
Code rood bij KRC Genk: Fink verklapt deels bekeropstelling

KRC Genk bleef de voorbije weken zowel tegen Cercle Brugge als La Louvière steken op een ...

196
196
‘Anderlecht-bom: uitgespuwde PL-kroonprins nu al op komst’

Anderlecht laat een bommetje vallen: een “uitgespuwde” PL-kroonprins komt plots in ...

711
711
Lamine Yamal en Shakira bezegelen prachtig nieuw verhaal

Lamine Yamal blijft de Spaanse(roddel)pers domineren. De jonge superster van FC Barcelona werd in de ...

54
54
Grote kuis in Anderlecht: Hasi én Renard richting exit?

In de 1/16 finale van de Croky Cup ontvangt RSC Anderlecht straks derdeklasser KVK Ninove. In ...

288
288
Pro League in wurggreep: nieuwe twist in DAZN-soap

De soap rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Dat de tv-rechtenhouder er nu mee dreigt om de ...

560
560
Hasi in penarie: opvallend experiment bij Anderlecht

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. ...

270
270
Bouchez beschermt DAZN: "Ik waarschuw de Pro League"

George-Louis Bouchez is een man met een mening. Zo is de voorzitter van Francs Borains niet te ...

439
439
Imago Rik Verheye aan diggelen: ex maakt brandhout van BV

Bij Sporting Hasselt loopt het sportief lekker, maar naast het veld krijgt de club onverwacht ...

734
734
Anderlecht leeft: Lotto Park loopt vol voor Ninove

RSC Anderlecht zoekt al jarenlang naar een prijs. Paars-Wit lijkt ook dit seizoen niet voor de titel ...

175
175
Oorlog in Schotland: Arne Engels verstikt in “giftige sfeer”

Het rommelt ferm bij Celtic. De Schotse topclub nam afscheid van Brendan Rodgers, maar dat ging niet ...

76
76
Inter in shock: dodelijk verkeersongeval met man in rolstoel

Inter is opgeschrikt door een dodelijk verkeersongeval met doelman Josep Martinez. De reservegoalie ...

20
20
Filip Joos baart opzien over horrorblessure Fofana

De Rode Duivels vallen één voor één uit met blessures. Afgelopen ...

161
161
Kompany onder druk: ambities Bayern op tafel

Vincent Kompany is perfect aan het seizoen begonnen bij Bayern München. De Belgische ...

95
95
Dokter verrast met belangrijke update De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft nazinderen. Napoli zag de sterspeler afgelopen speeldag met ...

347
347
Groot gokschandaal in Turkije: 152 refs en 18.227 matchen

Turkije staat in rep en roer na een groot gokschandaal. De afgelopen vijf jaar zouden maar liefst ...

69
69
'Club Brugge troefde zes clubs af, moeder gaf doorslag'

Club Brugge kende een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders verlieten de club en ook aan ...

513
513
‘Kookpunt bij Vini Jr bereikt: transferbom na tirade'

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal ...

167
167
Details blessure De Bruyne onthuld: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne staat 3 tot 5 maanden aan de kant bij Napoli. Afgelopen speeldag viel de ...

62
62

Meer sportnieuws