‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

1288
‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

Antonio Nusa is de favoriet van Club Brugge's bestuur en staat in de etalage na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford. Maar zijn recente prestaties en blessures hebben twijfels doen rijzen over zijn waarde, ondanks zijn immense talent.

Hoewel interesse van clubs zoals Bayer Leverkusen bestaat, blijft het onduidelijk of hij zijn potentieel zal waarmaken. Club Brugge hoopt wel nog steeds op de jackpot.

LEES OOK: 'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Nusa favoriet van het bestuur: in de etalage geplaatst

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

Verbazing dat Nusa nog minstens 30 miljoen moet opleveren

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kent soms goede periodes en flitst soms in een wedstrijd, maar verdwijnt daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie blijft een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk blijft hebben met fysieke duels. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Een probleem met zijn immens intrinsiek talent of buitengewone kwaliteiten is het niet, maar er moet voornamelijk op het fysiek vlak gekeken worden. Nusa heeft dit seizoen bijvoorbeeld nog maar 3 wedstrijden volledig uitgespeeld.

Ronny Deila ging eerder dit seizoen over de rooie tijdens een persconferentie toen hij bekritiseerd werd omdat hij Nusa niet opstelde en wel Philip Zinckernagel. Hoe kan ik Nusa opstellen? Nusa?! Hij is nooit pijnvrij. Je mag gerust dingen over mij vertellen, maar het moet wel juist zijn. Wie zou nu niet met Nusa willen spelen?”

Vanaken: “Nusa heeft het potentieel voor de beste ploegen ter wereld”

In de play-offs was Antonio Nusa nog geen enkele keer beslissend, maar desondanks maakt bij Club Brugge niemand zich zorgen. Johan Boskamp zei in Het Nieuwsblad dat Nusa het publiek kan vermaken met dribbels, maar dat hij er niet altijd staat als de druk hoog wordt.

Hij is professioneel, werkt hard en heeft mentaal moeilijke maanden achter de rug. Intrinsiek is de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Hans Vanaken verklaarde in Het Nieuwsblad dat de wisselvalligheid van Nusa vooral met zijn jeugdigheid te maken heeft en dat je niet kan eisen dat zo’n jonge speler elke week het verschil maakt.

“Antonio heeft het potentieel om bij de beste ­ploegen ter wereld te geraken. Het enige dat hij nog moet leren is om op de juiste momenten de juiste keuzes te maken. Dat komt automatisch. (Knipoogt) Dat heet ervaring”, zei Vanaken.

Nusa naar Leverkusen? Club Brugge wil nog steeds de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden is een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa. Nochtans moest dit het seizoen van zijn grote doorbraak zijn.

“Ik kan niet uitsluiten dat ik hier blijf, maar ik kan ook niet uitsluiten dat ik vertrek. Op dit moment is alles open”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Ondanks zijn blessures en matige prestaties staat Nusa er nog steeds goed op in Europa, dat blijkt uit de sterke interesse van Bayer Leverkusen en zijn coach Xabi Alonso, die volgens het Duitse dagblad Bild in zijn ban zouden zijn van de Noorse aanvaller.

De Duitse kampioen heeft een ambitieus project gericht op jongeren en met een van de meest begeerde coaches van dit moment. Hierdoor zou deze keuze interessant kunnen zijn in het perspectief van de progressie van Nusa.

“De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Nusa naar Leverkusen: logische transfer?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

47
47
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

22
22
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

119
119
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

51
51
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

157
157
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

242
242
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

43
43
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

337
337
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

151
151
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

106
106
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

201
201
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

50
50
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

439
439
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

110
110
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

111
111
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

108
108
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

41
41
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

288
288
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

63
63
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

191
191
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

88
88
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

84
84
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

39
39
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

127
127

Meer sportnieuws