‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

door
‘Verbazing: favoriet van het Club Brugge-bestuur vertrekt’

Antonio Nusa is de favoriet van Club Brugge's bestuur en staat in de etalage na het mislopen van zijn droomtransfer naar Brentford. Maar zijn recente prestaties en blessures hebben twijfels doen rijzen over zijn waarde, ondanks zijn immense talent.

Hoewel interesse van clubs zoals Bayer Leverkusen bestaat, blijft het onduidelijk of hij zijn potentieel zal waarmaken. Club Brugge hoopt wel nog steeds op de jackpot.

LEES OOK: Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Nusa favoriet van het bestuur: in de etalage geplaatst

Sinds de gemiste transfer naar Brentford wordt de druk weer opgevoerd om Antonio Nusa in de komende maanden te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het nu meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Daarom is het voor Nusa van groot belang om er nu voor te zorgen dat er geen enkele sportieve twijfel meer bestaat.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld is, blijft het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldt zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

Verbazing dat Nusa nog minstens 30 miljoen moet opleveren

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kent soms goede periodes en flitst soms in een wedstrijd, maar verdwijnt daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie blijft een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk blijft hebben met fysieke duels. Philippe Albert uitte zijn verbazing in Le Soir over het idee dat Nusa voor meer dan 30 miljoen verkocht zou moeten worden.

“Dat zijn dan de mannen die dertig miljoen moeten opleveren”, merkte ex-Club Brugge-speler Julien Cools ook op tegen Het Nieuwsblad.

Een probleem met zijn immens intrinsiek talent of buitengewone kwaliteiten is het niet, maar er moet voornamelijk op het fysiek vlak gekeken worden. Nusa heeft dit seizoen bijvoorbeeld nog maar 3 wedstrijden volledig uitgespeeld.

Ronny Deila ging eerder dit seizoen over de rooie tijdens een persconferentie toen hij bekritiseerd werd omdat hij Nusa niet opstelde en wel Philip Zinckernagel. Hoe kan ik Nusa opstellen? Nusa?! Hij is nooit pijnvrij. Je mag gerust dingen over mij vertellen, maar het moet wel juist zijn. Wie zou nu niet met Nusa willen spelen?”

Vanaken: “Nusa heeft het potentieel voor de beste ploegen ter wereld”

In de play-offs was Antonio Nusa nog geen enkele keer beslissend, maar desondanks maakt bij Club Brugge niemand zich zorgen. Johan Boskamp zei in Het Nieuwsblad dat Nusa het publiek kan vermaken met dribbels, maar dat hij er niet altijd staat als de druk hoog wordt.

Hij is professioneel, werkt hard en heeft mentaal moeilijke maanden achter de rug. Intrinsiek is de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs.

Hans Vanaken verklaarde in Het Nieuwsblad dat de wisselvalligheid van Nusa vooral met zijn jeugdigheid te maken heeft en dat je niet kan eisen dat zo’n jonge speler elke week het verschil maakt.

“Antonio heeft het potentieel om bij de beste ­ploegen ter wereld te geraken. Het enige dat hij nog moet leren is om op de juiste momenten de juiste keuzes te maken. Dat komt automatisch. (Knipoogt) Dat heet ervaring”, zei Vanaken.

Nusa naar Leverkusen? Club Brugge wil nog steeds de jackpot

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden is een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa. Nochtans moest dit het seizoen van zijn grote doorbraak zijn.

“Ik kan niet uitsluiten dat ik hier blijf, maar ik kan ook niet uitsluiten dat ik vertrek. Op dit moment is alles open”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Ondanks zijn blessures en matige prestaties staat Nusa er nog steeds goed op in Europa, dat blijkt uit de sterke interesse van Bayer Leverkusen en zijn coach Xabi Alonso, die volgens het Duitse dagblad Bild in zijn ban zouden zijn van de Noorse aanvaller.

De Duitse kampioen heeft een ambitieus project gericht op jongeren en met een van de meest begeerde coaches van dit moment. Hierdoor zou deze keuze interessant kunnen zijn in het perspectief van de progressie van Nusa.

“De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

Nusa naar Leverkusen: logische transfer?

Meest recent

Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

12
12
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

58
58
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

29
29
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

71
71
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

124
124
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

78
78
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

57
57
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

142
142
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

132
132
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

258
258
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

69
69
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

88
88
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

272
272
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

227
227
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

144
144
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

229
229
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

341
341
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

196
196
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

508
508
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

44
44
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

85
85
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

89
89
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

241
241
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

221
221
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

91
91

Meer sportnieuws