Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

652 stemmen
Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

Door de nederlaag tegen Club Brugge zag Anderlecht vorige week de titel door de vingers glippen. Mathematisch kan het weliswaar nog altijd voor de Brusselaars. Al wordt de opdracht er op het veld van Antwerp alleen maar lastiger op.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kwam Brian Riemer tenslotte met een dramatische update uit de ziekenboeg op de proppen. Zo kan de coach van Paars-Wit, die zelf geschorst in de tribune zal moeten plaatsnemen, zoals verwacht niet rekenen op Jan Vertonghen.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Vertonghen & Schmeichel out

De aanvoerder ondervindt nog te veel last van zijn liesblessure. "Het medische team heeft er alles aan gedaan, maar Jan is helaas out", wist Riemer te vertellen. "Nochtans wou hij zelf doodgraag spelen en de gok wagen, maar het zou een onverantwoord risico zijn."

"Zeker met het oog op het komende EK met de Rode Duivels", stelde hij bondscoach Domenico Tedesco wel gerust. Veel verrassender is dat ook Kasper Schmeichel plots moet afhaken voor het bezoek aan de Bosuil. "Hij kwetste zich tegen Club Brugge", aldus Riemer.

Mirakel voor Amuzu

"Na verder onderzoek zal hij ook out zijn voor Antwerp. Het is een kleine blessure: zijn EK komt zeker niet in gevaar", is het onder de lat opnieuw aan Colin Coosemans. Wie weet hebben Schmeichel en Vertonghen hun laatste wedstrijd voor Anderlecht dus al gespeeld.

Tot slot kan Riemer, die voorts over zijn voltallige kern beschikt, wellicht ook geen beroep doen op Francis Amuzu. De winger is twijfelachtig wegens ziekte. "Hij kon vandaag niet trainen en voelt zich niet goed. Om te kunnen spelen heeft hij een mirakel nodig", klinkt het.

Wie zal RSCA zondag het hardst missen?

Meest recent

Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

30
30
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

33
33
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

403
403
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

24
24
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

172
172
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

149
149
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

358
358
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

357
357
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

315
315
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

68
68
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

95
95
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

158
158
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

85
85
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

192
192
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

155
155
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

130
130
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

250
250
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

503
503
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

317
317
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

147
147
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

41
41

Meer sportnieuws