Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

door
Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

Door de nederlaag tegen Club Brugge zag Anderlecht vorige week de titel door de vingers glippen. Mathematisch kan het weliswaar nog altijd voor de Brusselaars. Al wordt de opdracht er op het veld van Antwerp alleen maar lastiger op.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kwam Brian Riemer tenslotte met een dramatische update uit de ziekenboeg op de proppen. Zo kan de coach van Paars-Wit, die zelf geschorst in de tribune zal moeten plaatsnemen, zoals verwacht niet rekenen op Jan Vertonghen.

LEES OOK: Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

Vertonghen & Schmeichel out

De aanvoerder ondervindt nog te veel last van zijn liesblessure. "Het medische team heeft er alles aan gedaan, maar Jan is helaas out", wist Riemer te vertellen. "Nochtans wou hij zelf doodgraag spelen en de gok wagen, maar het zou een onverantwoord risico zijn."

"Zeker met het oog op het komende EK met de Rode Duivels", stelde hij bondscoach Domenico Tedesco wel gerust. Veel verrassender is dat ook Kasper Schmeichel plots moet afhaken voor het bezoek aan de Bosuil. "Hij kwetste zich tegen Club Brugge", aldus Riemer.

Mirakel voor Amuzu

"Na verder onderzoek zal hij ook out zijn voor Antwerp. Het is een kleine blessure: zijn EK komt zeker niet in gevaar", is het onder de lat opnieuw aan Colin Coosemans. Wie weet hebben Schmeichel en Vertonghen hun laatste wedstrijd voor Anderlecht dus al gespeeld.

Tot slot kan Riemer, die voorts over zijn voltallige kern beschikt, wellicht ook geen beroep doen op Francis Amuzu. De winger is twijfelachtig wegens ziekte. "Hij kon vandaag niet trainen en voelt zich niet goed. Om te kunnen spelen heeft hij een mirakel nodig", klinkt het.

Wie zal RSCA zondag het hardst missen?

Meest recent

Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

6
6
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

85
85
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

122
122
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

468
468
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

92
92
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

290
290
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

519
519
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

495
495
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

384
384
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1005
1005
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

274
274
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

436
436
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

80
80
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1186
1186
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

218
218
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

348
348
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

456
456
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

365
365
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43

Meer sportnieuws