Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

door
Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

Door de nederlaag tegen Club Brugge zag Anderlecht vorige week de titel door de vingers glippen. Mathematisch kan het weliswaar nog altijd voor de Brusselaars. Al wordt de opdracht er op het veld van Antwerp alleen maar lastiger op.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kwam Brian Riemer tenslotte met een dramatische update uit de ziekenboeg op de proppen. Zo kan de coach van Paars-Wit, die zelf geschorst in de tribune zal moeten plaatsnemen, zoals verwacht niet rekenen op Jan Vertonghen.

LEES OOK: Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Vertonghen & Schmeichel out

De aanvoerder ondervindt nog te veel last van zijn liesblessure. "Het medische team heeft er alles aan gedaan, maar Jan is helaas out", wist Riemer te vertellen. "Nochtans wou hij zelf doodgraag spelen en de gok wagen, maar het zou een onverantwoord risico zijn."

"Zeker met het oog op het komende EK met de Rode Duivels", stelde hij bondscoach Domenico Tedesco wel gerust. Veel verrassender is dat ook Kasper Schmeichel plots moet afhaken voor het bezoek aan de Bosuil. "Hij kwetste zich tegen Club Brugge", aldus Riemer.

Mirakel voor Amuzu

"Na verder onderzoek zal hij ook out zijn voor Antwerp. Het is een kleine blessure: zijn EK komt zeker niet in gevaar", is het onder de lat opnieuw aan Colin Coosemans. Wie weet hebben Schmeichel en Vertonghen hun laatste wedstrijd voor Anderlecht dus al gespeeld.

Tot slot kan Riemer, die voorts over zijn voltallige kern beschikt, wellicht ook geen beroep doen op Francis Amuzu. De winger is twijfelachtig wegens ziekte. "Hij kon vandaag niet trainen en voelt zich niet goed. Om te kunnen spelen heeft hij een mirakel nodig", klinkt het.

Wie zal RSCA zondag het hardst missen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

328
328
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

288
288
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

174
174
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

563
563
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws