Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

652
Anderlecht incasseert driedubbele mokerslag uit ziekenboeg

Door de nederlaag tegen Club Brugge zag Anderlecht vorige week de titel door de vingers glippen. Mathematisch kan het weliswaar nog altijd voor de Brusselaars. Al wordt de opdracht er op het veld van Antwerp alleen maar lastiger op.

Tijdens zijn wekelijkse persbabbel kwam Brian Riemer tenslotte met een dramatische update uit de ziekenboeg op de proppen. Zo kan de coach van Paars-Wit, die zelf geschorst in de tribune zal moeten plaatsnemen, zoals verwacht niet rekenen op Jan Vertonghen.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Vertonghen & Schmeichel out

De aanvoerder ondervindt nog te veel last van zijn liesblessure. "Het medische team heeft er alles aan gedaan, maar Jan is helaas out", wist Riemer te vertellen. "Nochtans wou hij zelf doodgraag spelen en de gok wagen, maar het zou een onverantwoord risico zijn."

"Zeker met het oog op het komende EK met de Rode Duivels", stelde hij bondscoach Domenico Tedesco wel gerust. Veel verrassender is dat ook Kasper Schmeichel plots moet afhaken voor het bezoek aan de Bosuil. "Hij kwetste zich tegen Club Brugge", aldus Riemer.

Mirakel voor Amuzu

"Na verder onderzoek zal hij ook out zijn voor Antwerp. Het is een kleine blessure: zijn EK komt zeker niet in gevaar", is het onder de lat opnieuw aan Colin Coosemans. Wie weet hebben Schmeichel en Vertonghen hun laatste wedstrijd voor Anderlecht dus al gespeeld.

Tot slot kan Riemer, die voorts over zijn voltallige kern beschikt, wellicht ook geen beroep doen op Francis Amuzu. De winger is twijfelachtig wegens ziekte. "Hij kon vandaag niet trainen en voelt zich niet goed. Om te kunnen spelen heeft hij een mirakel nodig", klinkt het.

Wie zal RSCA zondag het hardst missen?

Meest recent

Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

2
2
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

126
126
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

47
47
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

54
54
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

113
113
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

225
225
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

268
268
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

118
118
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76

Meer sportnieuws