Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

1181
Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

Zondag valt de alweer razend spannende titelrace in een definitieve plooi. Bij ingang van de slotspeeldag beschikt Club Brugge zowaar over de beste papieren om zich alsnog tot landskampioen te kronen. Een scenario waar niet alleen uitdagers Union en Anderlecht van gruwelen.

Mits een goede afloop in de Brugse derby tegen Cercle, waarin een punt volstaat, pakt Blauw-Zwart al voor de zesde keer in negen jaar tijd de oppergaai. Die dominantie in eigen land ging gepaard met tal van lucratieve Champions League-campagnes. Ook nu wenkt dus een rechtstreekse kwalificatie voor het kampioenenbal.

LEES OOK: Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Club versus rest G6

Bart Verhaeghe en co wrijven zich in de handen, want de rekening zou zo nog maar eens met minstens 30 miljoen worden gespijsd. En dat terwijl Club dankzij het prima beleid van de afgelopen jaren, waarin het ook meermaals gouden zaken deed op de transfermarkt, nu reeds veruit de meest welvarende ploeg in België is.

"Het zijn niet alleen de fans van andere G6-clubs die Union het liefst kampioen zien spelen. De bestuurders van Antwerp, Genk, Gent en Anderlecht delen die wens. Zij zien Club liever niet nog een kwantumsprong maken. Tevergeefs, tenzij Cercle daar alsnog een stokje voor kan steken", oppert Het Laatste Nieuws daarom.

Bayern van België

Omwille van de voorsprong die het uitbouwde werd Club eventjes 'het Bayern van België' genoemd, maar de voorbije jaren bleek de concurrentie wel degelijk in staat om Blauw-Zwart nog het vuur aan de schenen te leggen. Zo finishte het vorig jaar pas als vierde, waarna de vinger in Jan Breydel enigszins op de knip moest.

Al werd in totaal wel nog altijd een slordige 30 miljoen uitgegeven. Nu er vanuit een schijnbaar uitzichtloze positie behalve nog een extra trofee in de prijzenkast ook weer tal van miljoenen op de bankrekening lijken te verschijnen zal dat transferbudget nog volgens HLN volgende zomer vermoedelijk terug de hoogte inschieten.

Erfenis van Mannaert

Het valt natuurlijk wel nog af te wachten of Dévy Rigaux het werk van Vincent Mannaert kan voortzetten door dat geld optimaal te benutten. Bovendien merkt de krant op dat ook hij en Bob Madou als goede huisvaders over de financiën zullen blijven waken. "Maar toch lijkt Club straks nog meer op eenzame hoogte te staan."

Club Brugge staat op eenzame hoogte in België

Meest recent

Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

76
76
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

86
86
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

205
205
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

65
65
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

22
22
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

78
78
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

385
385
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

100
100
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

237
237
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

468
468
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

117
117
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

394
394
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

284
284
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

431
431
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

331
331
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

151
151
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

99
99
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

606
606
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

240
240
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

408
408
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

795
795
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

112
112
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

87
87
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

113
113

Meer sportnieuws