Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

1181
Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

Zondag valt de alweer razend spannende titelrace in een definitieve plooi. Bij ingang van de slotspeeldag beschikt Club Brugge zowaar over de beste papieren om zich alsnog tot landskampioen te kronen. Een scenario waar niet alleen uitdagers Union en Anderlecht van gruwelen.

Mits een goede afloop in de Brugse derby tegen Cercle, waarin een punt volstaat, pakt Blauw-Zwart al voor de zesde keer in negen jaar tijd de oppergaai. Die dominantie in eigen land ging gepaard met tal van lucratieve Champions League-campagnes. Ook nu wenkt dus een rechtstreekse kwalificatie voor het kampioenenbal.

LEES OOK: Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Club versus rest G6

Bart Verhaeghe en co wrijven zich in de handen, want de rekening zou zo nog maar eens met minstens 30 miljoen worden gespijsd. En dat terwijl Club dankzij het prima beleid van de afgelopen jaren, waarin het ook meermaals gouden zaken deed op de transfermarkt, nu reeds veruit de meest welvarende ploeg in België is.

"Het zijn niet alleen de fans van andere G6-clubs die Union het liefst kampioen zien spelen. De bestuurders van Antwerp, Genk, Gent en Anderlecht delen die wens. Zij zien Club liever niet nog een kwantumsprong maken. Tevergeefs, tenzij Cercle daar alsnog een stokje voor kan steken", oppert Het Laatste Nieuws daarom.

Bayern van België

Omwille van de voorsprong die het uitbouwde werd Club eventjes 'het Bayern van België' genoemd, maar de voorbije jaren bleek de concurrentie wel degelijk in staat om Blauw-Zwart nog het vuur aan de schenen te leggen. Zo finishte het vorig jaar pas als vierde, waarna de vinger in Jan Breydel enigszins op de knip moest.

Al werd in totaal wel nog altijd een slordige 30 miljoen uitgegeven. Nu er vanuit een schijnbaar uitzichtloze positie behalve nog een extra trofee in de prijzenkast ook weer tal van miljoenen op de bankrekening lijken te verschijnen zal dat transferbudget nog volgens HLN volgende zomer vermoedelijk terug de hoogte inschieten.

Erfenis van Mannaert

Het valt natuurlijk wel nog af te wachten of Dévy Rigaux het werk van Vincent Mannaert kan voortzetten door dat geld optimaal te benutten. Bovendien merkt de krant op dat ook hij en Bob Madou als goede huisvaders over de financiën zullen blijven waken. "Maar toch lijkt Club straks nog meer op eenzame hoogte te staan."

Club Brugge staat op eenzame hoogte in België

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

41
41
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

59
59
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

44
44
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

69
69
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

22
22
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

24
24
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

38
38
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

98
98
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

95
95
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

86
86
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

128
128
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

442
442
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

389
389
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

392
392
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

457
457
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

561
561
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

434
434
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

124
124
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

49
49
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

145
145
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

188
188
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

48
48
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

110
110

Meer sportnieuws