Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

1181 stemmen
Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

Zondag valt de alweer razend spannende titelrace in een definitieve plooi. Bij ingang van de slotspeeldag beschikt Club Brugge zowaar over de beste papieren om zich alsnog tot landskampioen te kronen. Een scenario waar niet alleen uitdagers Union en Anderlecht van gruwelen.

Mits een goede afloop in de Brugse derby tegen Cercle, waarin een punt volstaat, pakt Blauw-Zwart al voor de zesde keer in negen jaar tijd de oppergaai. Die dominantie in eigen land ging gepaard met tal van lucratieve Champions League-campagnes. Ook nu wenkt dus een rechtstreekse kwalificatie voor het kampioenenbal.

LEES OOK: Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Club versus rest G6

Bart Verhaeghe en co wrijven zich in de handen, want de rekening zou zo nog maar eens met minstens 30 miljoen worden gespijsd. En dat terwijl Club dankzij het prima beleid van de afgelopen jaren, waarin het ook meermaals gouden zaken deed op de transfermarkt, nu reeds veruit de meest welvarende ploeg in België is.

"Het zijn niet alleen de fans van andere G6-clubs die Union het liefst kampioen zien spelen. De bestuurders van Antwerp, Genk, Gent en Anderlecht delen die wens. Zij zien Club liever niet nog een kwantumsprong maken. Tevergeefs, tenzij Cercle daar alsnog een stokje voor kan steken", oppert Het Laatste Nieuws daarom.

Bayern van België

Omwille van de voorsprong die het uitbouwde werd Club eventjes 'het Bayern van België' genoemd, maar de voorbije jaren bleek de concurrentie wel degelijk in staat om Blauw-Zwart nog het vuur aan de schenen te leggen. Zo finishte het vorig jaar pas als vierde, waarna de vinger in Jan Breydel enigszins op de knip moest.

Al werd in totaal wel nog altijd een slordige 30 miljoen uitgegeven. Nu er vanuit een schijnbaar uitzichtloze positie behalve nog een extra trofee in de prijzenkast ook weer tal van miljoenen op de bankrekening lijken te verschijnen zal dat transferbudget nog volgens HLN volgende zomer vermoedelijk terug de hoogte inschieten.

Erfenis van Mannaert

Het valt natuurlijk wel nog af te wachten of Dévy Rigaux het werk van Vincent Mannaert kan voortzetten door dat geld optimaal te benutten. Bovendien merkt de krant op dat ook hij en Bob Madou als goede huisvaders over de financiën zullen blijven waken. "Maar toch lijkt Club straks nog meer op eenzame hoogte te staan."

Club Brugge staat op eenzame hoogte in België

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

33
33
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

37
37
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

236
236
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

233
233
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

276
276
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

129
129
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

581
581
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

183
183
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

504
504
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

728
728
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

776
776
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

528
528
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1277
1277
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

476
476
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

486
486

Meer sportnieuws