Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

1181
Club Brugge kampioen? Concurrentie vreest rampscenario

Zondag valt de alweer razend spannende titelrace in een definitieve plooi. Bij ingang van de slotspeeldag beschikt Club Brugge zowaar over de beste papieren om zich alsnog tot landskampioen te kronen. Een scenario waar niet alleen uitdagers Union en Anderlecht van gruwelen.

Mits een goede afloop in de Brugse derby tegen Cercle, waarin een punt volstaat, pakt Blauw-Zwart al voor de zesde keer in negen jaar tijd de oppergaai. Die dominantie in eigen land ging gepaard met tal van lucratieve Champions League-campagnes. Ook nu wenkt dus een rechtstreekse kwalificatie voor het kampioenenbal.

LEES OOK: Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Club versus rest G6

Bart Verhaeghe en co wrijven zich in de handen, want de rekening zou zo nog maar eens met minstens 30 miljoen worden gespijsd. En dat terwijl Club dankzij het prima beleid van de afgelopen jaren, waarin het ook meermaals gouden zaken deed op de transfermarkt, nu reeds veruit de meest welvarende ploeg in België is.

"Het zijn niet alleen de fans van andere G6-clubs die Union het liefst kampioen zien spelen. De bestuurders van Antwerp, Genk, Gent en Anderlecht delen die wens. Zij zien Club liever niet nog een kwantumsprong maken. Tevergeefs, tenzij Cercle daar alsnog een stokje voor kan steken", oppert Het Laatste Nieuws daarom.

Bayern van België

Omwille van de voorsprong die het uitbouwde werd Club eventjes 'het Bayern van België' genoemd, maar de voorbije jaren bleek de concurrentie wel degelijk in staat om Blauw-Zwart nog het vuur aan de schenen te leggen. Zo finishte het vorig jaar pas als vierde, waarna de vinger in Jan Breydel enigszins op de knip moest.

Al werd in totaal wel nog altijd een slordige 30 miljoen uitgegeven. Nu er vanuit een schijnbaar uitzichtloze positie behalve nog een extra trofee in de prijzenkast ook weer tal van miljoenen op de bankrekening lijken te verschijnen zal dat transferbudget nog volgens HLN volgende zomer vermoedelijk terug de hoogte inschieten.

Erfenis van Mannaert

Het valt natuurlijk wel nog af te wachten of Dévy Rigaux het werk van Vincent Mannaert kan voortzetten door dat geld optimaal te benutten. Bovendien merkt de krant op dat ook hij en Bob Madou als goede huisvaders over de financiën zullen blijven waken. "Maar toch lijkt Club straks nog meer op eenzame hoogte te staan."

Club Brugge staat op eenzame hoogte in België

Meest recent

Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

2
2
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

77
77
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

19
19
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

113
113
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

246
246
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

192
192
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

274
274
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

120
120
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

183
183
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

269
269
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

63
63
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

198
198
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

90
90
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

192
192
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

153
153
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

595
595
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

531
531
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

182
182
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

258
258
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

288
288
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

308
308
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

194
194
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

706
706
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

22
22

Meer sportnieuws