‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

694 stemmen
‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

De Buffalo's hebben hun zinnen gezet op Muhammed Cham van Clermont Foot, maar moeten concurreren met Trabzonspor, dat financieel aantrekkelijker is voor de Oostenrijker.

Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen en onder coach Pascal Gastien groeide hij uit tot een vaste waarde met een marktwaarde van 6 miljoen euro, de op één na hoogste in het team.

Cham is een linksvoetige nummer tien, bekend om zijn techniek, finesse en visie. Hij speelt efficiënter en simpeler dan voorheen en excelleert als spelmaker dankzij zijn passing, dribbels en intelligente beweging zonder bal. Cham heeft zich ontwikkeld tot een van de beste spelers van Clermont en heeft drie A-caps voor Oostenrijk.

LEES OOK: De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

AA Gent wil met Muhammed Cham terug naar de top

AA Gent ondergaat grote veranderingen, waarbij het transferbeleid nu wordt aangestuurd door de scouting van de club, in plaats van een ‘agent-driven’ aanpak. Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson aangesteld als de nieuwe CEO Sports, en de IJslander zit alvast niet stil.

De Buffalo’s worden gelinkt aan tal van targets, waaronder Muhammed Cham van Clermont Foot. Volgens Sacha Tavolieri wil AA Gent hem graag naar de club halen, maar ze moeten concurreren met Trabzonspor, de huidige nummer drie in de Turkse competitie, waar Cham aanzienlijk meer geld kan verdienen.

AA Gent is vastbesloten om haar selectie te versterken en competitief te blijven met het oog op het volgende seizoen. Vidarsson's benoeming en de gerichte scoutingstrategie onderstrepen de ambities van de Oost-Vlamingen om terug naar de Belgische top te klimmen.

Marktwaarde Cham ontploft: 6 miljoen euro

Muhammed Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen van VfL Wolfsburg en werd aanvankelijk uitgeleend aan Vendsyssel FF en Austria Lustenau om sterker en volwassener te worden.

Deze ervaringen hebben hem geholpen om zich te ontwikkelen, en onder coach Pascal Gastien maakte hij vervolgens een spectaculaire vooruitgang bij Clermont. Op 23-jarige leeftijd is Cham al behoorlijk ervaren en is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in het team.

Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is Cham de op één na waardevolste speler in de selectie van Clermont, na Chrislain Matsima, die op 7 miljoen euro wordt geschat. Cham zag zijn marktwaarde in twee jaar tijd zesvoudig toenemen, wat zijn indrukwekkende ontwikkeling benadrukt.

Hij heeft ook al drie A-caps voor de Oostenrijkse nationale ploeg, waarin hij onder andere in oktober tegen België speelde.

International én nummer tien

Muhammed Cham is een linksvoetige nummer tien, het nummer dat hij ook bij Clermont Foot draagt, die bekendstaat om zijn techniek, finesse en visie. Waar hij zich vroeger te veel wilde laten zien, speelt hij nu steeds efficiënter en simpeler.

“Hij is niet imposant (Cham meet 1m80 en weegt 67 kilogram) maar hij is nergens bang voor en weet inspanningen van hoge intensiteit te herhalen,” aldus zijn coach Pascal Gastien.

Cham voelt zich op zijn best in een centrale rol, maar kan ook prima uit de voeten op de flank. Hij geldt als een van de beste spelers in het team van Clermont en heeft zich sterk ontwikkeld onder Gastien.

Cham excelleert als spelmaker dankzij zijn passing en dribbels, gecombineerd met zijn intelligente off-the-ball movement en positioneel inzicht.

AA Gent moet Cham halen

Meest recent

Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

6
6
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

14
14
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

25
25
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

72
72
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

143
143
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

203
203
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

164
164
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

461
461
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

38
38
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

248
248
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

214
214
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

312
312
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

204
204
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

143
143
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

198
198
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

150
150
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

60
60
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

593
593
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

271
271
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

107
107
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

223
223
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

503
503
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

400
400

Meer sportnieuws