‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

694 stemmen
‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

De Buffalo's hebben hun zinnen gezet op Muhammed Cham van Clermont Foot, maar moeten concurreren met Trabzonspor, dat financieel aantrekkelijker is voor de Oostenrijker.

Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen en onder coach Pascal Gastien groeide hij uit tot een vaste waarde met een marktwaarde van 6 miljoen euro, de op één na hoogste in het team.

Cham is een linksvoetige nummer tien, bekend om zijn techniek, finesse en visie. Hij speelt efficiënter en simpeler dan voorheen en excelleert als spelmaker dankzij zijn passing, dribbels en intelligente beweging zonder bal. Cham heeft zich ontwikkeld tot een van de beste spelers van Clermont en heeft drie A-caps voor Oostenrijk.

LEES OOK: Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

AA Gent wil met Muhammed Cham terug naar de top

AA Gent ondergaat grote veranderingen, waarbij het transferbeleid nu wordt aangestuurd door de scouting van de club, in plaats van een ‘agent-driven’ aanpak. Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson aangesteld als de nieuwe CEO Sports, en de IJslander zit alvast niet stil.

De Buffalo’s worden gelinkt aan tal van targets, waaronder Muhammed Cham van Clermont Foot. Volgens Sacha Tavolieri wil AA Gent hem graag naar de club halen, maar ze moeten concurreren met Trabzonspor, de huidige nummer drie in de Turkse competitie, waar Cham aanzienlijk meer geld kan verdienen.

AA Gent is vastbesloten om haar selectie te versterken en competitief te blijven met het oog op het volgende seizoen. Vidarsson's benoeming en de gerichte scoutingstrategie onderstrepen de ambities van de Oost-Vlamingen om terug naar de Belgische top te klimmen.

Marktwaarde Cham ontploft: 6 miljoen euro

Muhammed Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen van VfL Wolfsburg en werd aanvankelijk uitgeleend aan Vendsyssel FF en Austria Lustenau om sterker en volwassener te worden.

Deze ervaringen hebben hem geholpen om zich te ontwikkelen, en onder coach Pascal Gastien maakte hij vervolgens een spectaculaire vooruitgang bij Clermont. Op 23-jarige leeftijd is Cham al behoorlijk ervaren en is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in het team.

Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is Cham de op één na waardevolste speler in de selectie van Clermont, na Chrislain Matsima, die op 7 miljoen euro wordt geschat. Cham zag zijn marktwaarde in twee jaar tijd zesvoudig toenemen, wat zijn indrukwekkende ontwikkeling benadrukt.

Hij heeft ook al drie A-caps voor de Oostenrijkse nationale ploeg, waarin hij onder andere in oktober tegen België speelde.

International én nummer tien

Muhammed Cham is een linksvoetige nummer tien, het nummer dat hij ook bij Clermont Foot draagt, die bekendstaat om zijn techniek, finesse en visie. Waar hij zich vroeger te veel wilde laten zien, speelt hij nu steeds efficiënter en simpeler.

“Hij is niet imposant (Cham meet 1m80 en weegt 67 kilogram) maar hij is nergens bang voor en weet inspanningen van hoge intensiteit te herhalen,” aldus zijn coach Pascal Gastien.

Cham voelt zich op zijn best in een centrale rol, maar kan ook prima uit de voeten op de flank. Hij geldt als een van de beste spelers in het team van Clermont en heeft zich sterk ontwikkeld onder Gastien.

Cham excelleert als spelmaker dankzij zijn passing en dribbels, gecombineerd met zijn intelligente off-the-ball movement en positioneel inzicht.

AA Gent moet Cham halen

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

64
64
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

51
51
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

46
46
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

34
34
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

52
52
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

121
121
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

127
127
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

275
275
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

156
156
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

45
45
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

238
238
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

149
149
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

99
99
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

133
133
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

145
145
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

137
137
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

349
349
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

646
646
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

692
692
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

288
288
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

339
339
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

455
455
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

49
49
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

158
158

Meer sportnieuws