‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

door
‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

De Buffalo's hebben hun zinnen gezet op Muhammed Cham van Clermont Foot, maar moeten concurreren met Trabzonspor, dat financieel aantrekkelijker is voor de Oostenrijker.

Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen en onder coach Pascal Gastien groeide hij uit tot een vaste waarde met een marktwaarde van 6 miljoen euro, de op één na hoogste in het team.

Cham is een linksvoetige nummer tien, bekend om zijn techniek, finesse en visie. Hij speelt efficiënter en simpeler dan voorheen en excelleert als spelmaker dankzij zijn passing, dribbels en intelligente beweging zonder bal. Cham heeft zich ontwikkeld tot een van de beste spelers van Clermont en heeft drie A-caps voor Oostenrijk.

LEES OOK: Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent wil met Muhammed Cham terug naar de top

AA Gent ondergaat grote veranderingen, waarbij het transferbeleid nu wordt aangestuurd door de scouting van de club, in plaats van een ‘agent-driven’ aanpak. Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson aangesteld als de nieuwe CEO Sports, en de IJslander zit alvast niet stil.

De Buffalo’s worden gelinkt aan tal van targets, waaronder Muhammed Cham van Clermont Foot. Volgens Sacha Tavolieri wil AA Gent hem graag naar de club halen, maar ze moeten concurreren met Trabzonspor, de huidige nummer drie in de Turkse competitie, waar Cham aanzienlijk meer geld kan verdienen.

AA Gent is vastbesloten om haar selectie te versterken en competitief te blijven met het oog op het volgende seizoen. Vidarsson's benoeming en de gerichte scoutingstrategie onderstrepen de ambities van de Oost-Vlamingen om terug naar de Belgische top te klimmen.

Marktwaarde Cham ontploft: 6 miljoen euro

Muhammed Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen van VfL Wolfsburg en werd aanvankelijk uitgeleend aan Vendsyssel FF en Austria Lustenau om sterker en volwassener te worden.

Deze ervaringen hebben hem geholpen om zich te ontwikkelen, en onder coach Pascal Gastien maakte hij vervolgens een spectaculaire vooruitgang bij Clermont. Op 23-jarige leeftijd is Cham al behoorlijk ervaren en is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in het team.

Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is Cham de op één na waardevolste speler in de selectie van Clermont, na Chrislain Matsima, die op 7 miljoen euro wordt geschat. Cham zag zijn marktwaarde in twee jaar tijd zesvoudig toenemen, wat zijn indrukwekkende ontwikkeling benadrukt.

Hij heeft ook al drie A-caps voor de Oostenrijkse nationale ploeg, waarin hij onder andere in oktober tegen België speelde.

International én nummer tien

Muhammed Cham is een linksvoetige nummer tien, het nummer dat hij ook bij Clermont Foot draagt, die bekendstaat om zijn techniek, finesse en visie. Waar hij zich vroeger te veel wilde laten zien, speelt hij nu steeds efficiënter en simpeler.

“Hij is niet imposant (Cham meet 1m80 en weegt 67 kilogram) maar hij is nergens bang voor en weet inspanningen van hoge intensiteit te herhalen,” aldus zijn coach Pascal Gastien.

Cham voelt zich op zijn best in een centrale rol, maar kan ook prima uit de voeten op de flank. Hij geldt als een van de beste spelers in het team van Clermont en heeft zich sterk ontwikkeld onder Gastien.

Cham excelleert als spelmaker dankzij zijn passing en dribbels, gecombineerd met zijn intelligente off-the-ball movement en positioneel inzicht.

AA Gent moet Cham halen

Meest recent

Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

0
0
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

25
25
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

18
18
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

60
60
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

44
44
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

123
123
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

140
140
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

68
68
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

94
94
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

75
75
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

64
64
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

175
175
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

159
159
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

220
220
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

374
374
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

118
118
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

234
234
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

163
163
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

526
526
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

277
277
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

174
174
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

423
423
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

96
96
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

299
299

Meer sportnieuws