‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

door
‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

De Buffalo's hebben hun zinnen gezet op Muhammed Cham van Clermont Foot, maar moeten concurreren met Trabzonspor, dat financieel aantrekkelijker is voor de Oostenrijker.

Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen en onder coach Pascal Gastien groeide hij uit tot een vaste waarde met een marktwaarde van 6 miljoen euro, de op één na hoogste in het team.

Cham is een linksvoetige nummer tien, bekend om zijn techniek, finesse en visie. Hij speelt efficiënter en simpeler dan voorheen en excelleert als spelmaker dankzij zijn passing, dribbels en intelligente beweging zonder bal. Cham heeft zich ontwikkeld tot een van de beste spelers van Clermont en heeft drie A-caps voor Oostenrijk.

LEES OOK: Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

AA Gent wil met Muhammed Cham terug naar de top

AA Gent ondergaat grote veranderingen, waarbij het transferbeleid nu wordt aangestuurd door de scouting van de club, in plaats van een ‘agent-driven’ aanpak. Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson aangesteld als de nieuwe CEO Sports, en de IJslander zit alvast niet stil.

De Buffalo’s worden gelinkt aan tal van targets, waaronder Muhammed Cham van Clermont Foot. Volgens Sacha Tavolieri wil AA Gent hem graag naar de club halen, maar ze moeten concurreren met Trabzonspor, de huidige nummer drie in de Turkse competitie, waar Cham aanzienlijk meer geld kan verdienen.

AA Gent is vastbesloten om haar selectie te versterken en competitief te blijven met het oog op het volgende seizoen. Vidarsson's benoeming en de gerichte scoutingstrategie onderstrepen de ambities van de Oost-Vlamingen om terug naar de Belgische top te klimmen.

Marktwaarde Cham ontploft: 6 miljoen euro

Muhammed Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen van VfL Wolfsburg en werd aanvankelijk uitgeleend aan Vendsyssel FF en Austria Lustenau om sterker en volwassener te worden.

Deze ervaringen hebben hem geholpen om zich te ontwikkelen, en onder coach Pascal Gastien maakte hij vervolgens een spectaculaire vooruitgang bij Clermont. Op 23-jarige leeftijd is Cham al behoorlijk ervaren en is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in het team.

Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is Cham de op één na waardevolste speler in de selectie van Clermont, na Chrislain Matsima, die op 7 miljoen euro wordt geschat. Cham zag zijn marktwaarde in twee jaar tijd zesvoudig toenemen, wat zijn indrukwekkende ontwikkeling benadrukt.

Hij heeft ook al drie A-caps voor de Oostenrijkse nationale ploeg, waarin hij onder andere in oktober tegen België speelde.

International én nummer tien

Muhammed Cham is een linksvoetige nummer tien, het nummer dat hij ook bij Clermont Foot draagt, die bekendstaat om zijn techniek, finesse en visie. Waar hij zich vroeger te veel wilde laten zien, speelt hij nu steeds efficiënter en simpeler.

“Hij is niet imposant (Cham meet 1m80 en weegt 67 kilogram) maar hij is nergens bang voor en weet inspanningen van hoge intensiteit te herhalen,” aldus zijn coach Pascal Gastien.

Cham voelt zich op zijn best in een centrale rol, maar kan ook prima uit de voeten op de flank. Hij geldt als een van de beste spelers in het team van Clermont en heeft zich sterk ontwikkeld onder Gastien.

Cham excelleert als spelmaker dankzij zijn passing en dribbels, gecombineerd met zijn intelligente off-the-ball movement en positioneel inzicht.

AA Gent moet Cham halen

Meest recent

Anderlecht moet beslissen: twee talenten terug weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

32
32
Italiaanse krant doet gesprek Conte/Lukaku uit de doeken

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

43
43
'Neemt KRC Genk afscheid? Drie spelers ontevreden'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

78
78
Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

58
58
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

135
135
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

32
32
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

187
187
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

308
308
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

400
400
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

104
104
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

175
175
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

317
317
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

277
277
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

279
279
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

211
211
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

381
381
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

117
117
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

120
120
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

121
121
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

100
100
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

309
309
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

108
108

Meer sportnieuws