‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

door
‘AA Gent breekt de bank: international van 6 miljoen euro’

De Buffalo's hebben hun zinnen gezet op Muhammed Cham van Clermont Foot, maar moeten concurreren met Trabzonspor, dat financieel aantrekkelijker is voor de Oostenrijker.

Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen en onder coach Pascal Gastien groeide hij uit tot een vaste waarde met een marktwaarde van 6 miljoen euro, de op één na hoogste in het team.

Cham is een linksvoetige nummer tien, bekend om zijn techniek, finesse en visie. Hij speelt efficiënter en simpeler dan voorheen en excelleert als spelmaker dankzij zijn passing, dribbels en intelligente beweging zonder bal. Cham heeft zich ontwikkeld tot een van de beste spelers van Clermont en heeft drie A-caps voor Oostenrijk.

LEES OOK: Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

AA Gent wil met Muhammed Cham terug naar de top

AA Gent ondergaat grote veranderingen, waarbij het transferbeleid nu wordt aangestuurd door de scouting van de club, in plaats van een ‘agent-driven’ aanpak. Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson aangesteld als de nieuwe CEO Sports, en de IJslander zit alvast niet stil.

De Buffalo’s worden gelinkt aan tal van targets, waaronder Muhammed Cham van Clermont Foot. Volgens Sacha Tavolieri wil AA Gent hem graag naar de club halen, maar ze moeten concurreren met Trabzonspor, de huidige nummer drie in de Turkse competitie, waar Cham aanzienlijk meer geld kan verdienen.

AA Gent is vastbesloten om haar selectie te versterken en competitief te blijven met het oog op het volgende seizoen. Vidarsson's benoeming en de gerichte scoutingstrategie onderstrepen de ambities van de Oost-Vlamingen om terug naar de Belgische top te klimmen.

Marktwaarde Cham ontploft: 6 miljoen euro

Muhammed Cham werd in 2020 door Clermont Foot overgenomen van VfL Wolfsburg en werd aanvankelijk uitgeleend aan Vendsyssel FF en Austria Lustenau om sterker en volwassener te worden.

Deze ervaringen hebben hem geholpen om zich te ontwikkelen, en onder coach Pascal Gastien maakte hij vervolgens een spectaculaire vooruitgang bij Clermont. Op 23-jarige leeftijd is Cham al behoorlijk ervaren en is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in het team.

Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is Cham de op één na waardevolste speler in de selectie van Clermont, na Chrislain Matsima, die op 7 miljoen euro wordt geschat. Cham zag zijn marktwaarde in twee jaar tijd zesvoudig toenemen, wat zijn indrukwekkende ontwikkeling benadrukt.

Hij heeft ook al drie A-caps voor de Oostenrijkse nationale ploeg, waarin hij onder andere in oktober tegen België speelde.

International én nummer tien

Muhammed Cham is een linksvoetige nummer tien, het nummer dat hij ook bij Clermont Foot draagt, die bekendstaat om zijn techniek, finesse en visie. Waar hij zich vroeger te veel wilde laten zien, speelt hij nu steeds efficiënter en simpeler.

“Hij is niet imposant (Cham meet 1m80 en weegt 67 kilogram) maar hij is nergens bang voor en weet inspanningen van hoge intensiteit te herhalen,” aldus zijn coach Pascal Gastien.

Cham voelt zich op zijn best in een centrale rol, maar kan ook prima uit de voeten op de flank. Hij geldt als een van de beste spelers in het team van Clermont en heeft zich sterk ontwikkeld onder Gastien.

Cham excelleert als spelmaker dankzij zijn passing en dribbels, gecombineerd met zijn intelligente off-the-ball movement en positioneel inzicht.

AA Gent moet Cham halen

Meest recent

Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

15
15
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

394
394
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

27
27
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

32
32
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

27
27
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

65
65
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

110
110
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

41
41
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

179
179
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

386
386
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

92
92
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

125
125
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

196
196
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

257
257
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

159
159
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

187
187
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

221
221
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

326
326
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

147
147

Meer sportnieuws