Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd: "Bus parkeren?"

door
Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd:

Nog twee nachten slapen en dan weten we eindelijk wie de nieuwe landskampioen wordt van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen was het een ware nagelbijter met Antwerp dat de titel pakte. Krijgen we komende zondag opnieuw een Hitchcock-scenario?

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

Zinderende nagelbijter of eitje voor Club?

De kans lijkt misschien net wat minder groot dat we een herhaling krijgen van vorig jaar, al is dat uiteraard speculatie. Club Brugge heeft immers maar één punt nodig en speelt ook nog eens voor een volgepakt Jan Breydel.

Bij Cercle hopen ze ongetwijfeld om het titelfeest van de grote concurrent te verstoren. De Vereniging mikt zelf nog vol op plek 4 (en een Europees ticket) en moet dus eveneens voor de winst gaan.

Nicky Hayen zal vanwege een schorsing niet op de bank zitten. Toch heeft de coach van Club ongetwijfeld al zijn tactisch plan uitgetekend richting de kraker tegen de buren van Groen-Zwart.

"Als je dat doet, dan vraag je om miserie"

Eén van de spelers die veel derby's meemaakte is oud bondscoach René Vandereycken. Bij Het Nieuwsblad had hij alvast een duidelijke mening over hoe je Cercle als ploeg moet opvangen.

Moet Club dan de bus gaan parkeren? "Bij de vorige derby zag je dat Deila defensief wisselde. Die fout mag Club niet maken, als je bijvoorbeeld Balanta erop zet om puur voor de zestien meter te hangen, dan vraag je om miserie. Cercle is kwetsbaar in de rug van zijn flankverdedigers, ik zou Nusa als vervanger van Thiago opstellen en hem vragen om voortdurend in de hoeken te kruipen", zo klonk het duidelijk bij de ondertussen 70-jarige Vandereycken.

Nusa moet altijd starten komende zondag

Meest recent

Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

6
6
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

65
65
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

113
113
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

183
183
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

86
86
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

39
39
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

54
54
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

271
271
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

30
30
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

13
13
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

398
398
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

388
388
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

76
76
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

287
287
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

247
247
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

190
190
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

38
38
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

294
294
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

144
144
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

272
272
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

297
297
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

264
264

Meer sportnieuws