Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd: "Bus parkeren?"

door
Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd:

Nog twee nachten slapen en dan weten we eindelijk wie de nieuwe landskampioen wordt van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen was het een ware nagelbijter met Antwerp dat de titel pakte. Krijgen we komende zondag opnieuw een Hitchcock-scenario?

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Zinderende nagelbijter of eitje voor Club?

De kans lijkt misschien net wat minder groot dat we een herhaling krijgen van vorig jaar, al is dat uiteraard speculatie. Club Brugge heeft immers maar één punt nodig en speelt ook nog eens voor een volgepakt Jan Breydel.

Bij Cercle hopen ze ongetwijfeld om het titelfeest van de grote concurrent te verstoren. De Vereniging mikt zelf nog vol op plek 4 (en een Europees ticket) en moet dus eveneens voor de winst gaan.

Nicky Hayen zal vanwege een schorsing niet op de bank zitten. Toch heeft de coach van Club ongetwijfeld al zijn tactisch plan uitgetekend richting de kraker tegen de buren van Groen-Zwart.

"Als je dat doet, dan vraag je om miserie"

Eén van de spelers die veel derby's meemaakte is oud bondscoach René Vandereycken. Bij Het Nieuwsblad had hij alvast een duidelijke mening over hoe je Cercle als ploeg moet opvangen.

Moet Club dan de bus gaan parkeren? "Bij de vorige derby zag je dat Deila defensief wisselde. Die fout mag Club niet maken, als je bijvoorbeeld Balanta erop zet om puur voor de zestien meter te hangen, dan vraag je om miserie. Cercle is kwetsbaar in de rug van zijn flankverdedigers, ik zou Nusa als vervanger van Thiago opstellen en hem vragen om voortdurend in de hoeken te kruipen", zo klonk het duidelijk bij de ondertussen 70-jarige Vandereycken.

Nusa moet altijd starten komende zondag

Meest recent

'De Bruyne bezorgt Napoli eigenhandig nieuwe sterspeler'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

21
21
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

202
202
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

25
25
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

52
52
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

392
392
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

48
48
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

325
325
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

174
174
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

286
286
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

220
220
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

364
364
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

375
375
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

305
305
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

232
232
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

112
112
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

187
187
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

250
250
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

142
142
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1131
1131
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

86
86
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

39
39
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

104
104
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

544
544
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

137
137
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44

Meer sportnieuws