Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd: "Bus parkeren?"

911 stemmen
Hayen krijgt duidelijk advies in titelstrijd:

Nog twee nachten slapen en dan weten we eindelijk wie de nieuwe landskampioen wordt van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen was het een ware nagelbijter met Antwerp dat de titel pakte. Krijgen we komende zondag opnieuw een Hitchcock-scenario?

LEES OOK: KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Zinderende nagelbijter of eitje voor Club?

De kans lijkt misschien net wat minder groot dat we een herhaling krijgen van vorig jaar, al is dat uiteraard speculatie. Club Brugge heeft immers maar één punt nodig en speelt ook nog eens voor een volgepakt Jan Breydel.

Bij Cercle hopen ze ongetwijfeld om het titelfeest van de grote concurrent te verstoren. De Vereniging mikt zelf nog vol op plek 4 (en een Europees ticket) en moet dus eveneens voor de winst gaan.

Nicky Hayen zal vanwege een schorsing niet op de bank zitten. Toch heeft de coach van Club ongetwijfeld al zijn tactisch plan uitgetekend richting de kraker tegen de buren van Groen-Zwart.

"Als je dat doet, dan vraag je om miserie"

Eén van de spelers die veel derby's meemaakte is oud bondscoach René Vandereycken. Bij Het Nieuwsblad had hij alvast een duidelijke mening over hoe je Cercle als ploeg moet opvangen.

Moet Club dan de bus gaan parkeren? "Bij de vorige derby zag je dat Deila defensief wisselde. Die fout mag Club niet maken, als je bijvoorbeeld Balanta erop zet om puur voor de zestien meter te hangen, dan vraag je om miserie. Cercle is kwetsbaar in de rug van zijn flankverdedigers, ik zou Nusa als vervanger van Thiago opstellen en hem vragen om voortdurend in de hoeken te kruipen", zo klonk het duidelijk bij de ondertussen 70-jarige Vandereycken.

Nusa moet altijd starten komende zondag

Meest recent

Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

1
1
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

16
16
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

71
71
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

51
51
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

16
16
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

122
122
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

104
104
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

84
84
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

65
65
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

300
300
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

238
238
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

114
114
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

103
103
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

76
76
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

26
26
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

139
139
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

175
175
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

37
37
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

117
117
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

339
339
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

375
375
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

243
243
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

73
73
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

78
78
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155

Meer sportnieuws