Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel "Schadelijk"

door
Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel

Dit weekend staat vooral in het teken van de titelstrijd maar op de Bosuil plant men vermoedelijk een mooi afscheid van hun succestrainer. Mark van Bommel kwam met flink wat twijfels naar de Bosuil vorig seizoen maar verjoeg alle demonen met de dubbel. Vandenbempt had alvast een duidelijke mening over zijn doortocht.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Wilde gok?

De eerste avonturen van de Nederlander als T1 waren niet meteen om over naar huis te schrijven. Zowel bij PSV als Wolfsburg werd hij vroegtijdig doorgestuurd, al was zeker het begin bij de Eindhovenaren veelbelovend.

Onder invloed van Marc Overmars kreeg de ex-speler van onder meer FC Barcelona en Bayern München kans op rehabilitatie bij The Great Old. Een gok maar zeker geen wilde en één die uitdraaide op een onwaarschijnlijk succesverhaal, toch in zijn eerste jaar.

Absoluut hoogtepunt van stuntwerk

In dat eerste seizoen pakte Antwerp na razend spannende PO's in de slotminuut de titel, daarnaast zette het nog een extra kers op een wel heel mooie taart door ook nog de Croky Cup te winnen.

Door de financiële perikelen en het vertrek van onder meer Vermeeren en Stengs liep het dit jaar net een tikkeltje minder. Antwerp plaatste zich wel knap voor de CL, pakte een stuntzege tegen Barcelona en bereikte opnieuw de eindstrijd van de Beker van België. Het sluit echter af in mineur, aangezien er volgend seizoen geen Europees voetbal is op de Bosuil en het slechts zesde (en laatste) eindigt in de Champions' Play-Offs.

"Alarmbellen gaan af"

Een mislukt seizoen dan toch? Bij Het Nieuwsblad geeft Peter Vandenbempt eerst en vooral aan dat hij Van Bommel een heel goede trainer vindt: "Peoplemanager, goeie communicator, tactisch slim". Al zijn er ook wat kanttekeningen: "De ontevredenheid over de coach begon toe te nemen in de bestuurskamer maar Van Bommel verzorgde zijn PR altijd heel goed. Het vermoeden is er dat de schadelijke verhalen over de precaire toestand van de club ook een paar keer langs die weg liepen."

Ook over de manier van zijn exit had de man van de openbare omroep wel wat op te merken. Zo klinkt het dat zijn vertrek echt wel een negatieve invloed had op de club. Intern zouden alle alarmbellen afgaan wat betreft de trainingsarbeid, vooral naar volgend seizoen dan. Zo slaat en zalf Vandenbempt richting de Nederlander.

Is de doortocht van Mark van Bommel één succesverhaal?

Meest recent

Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

13
13
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

79
79
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

21
21
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

144
144
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

43
43
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

120
120
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

42
42
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

25
25
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

308
308
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

401
401
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

358
358
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

51
51
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

285
285
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

315
315
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

291
291
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

306
306
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

249
249
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

103
103
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

359
359
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

676
676
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

46
46
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

73
73

Meer sportnieuws