Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel "Schadelijk"

1495 stemmen
Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel

Dit weekend staat vooral in het teken van de titelstrijd maar op de Bosuil plant men vermoedelijk een mooi afscheid van hun succestrainer. Mark van Bommel kwam met flink wat twijfels naar de Bosuil vorig seizoen maar verjoeg alle demonen met de dubbel. Vandenbempt had alvast een duidelijke mening over zijn doortocht.

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Wilde gok?

De eerste avonturen van de Nederlander als T1 waren niet meteen om over naar huis te schrijven. Zowel bij PSV als Wolfsburg werd hij vroegtijdig doorgestuurd, al was zeker het begin bij de Eindhovenaren veelbelovend.

Onder invloed van Marc Overmars kreeg de ex-speler van onder meer FC Barcelona en Bayern München kans op rehabilitatie bij The Great Old. Een gok maar zeker geen wilde en één die uitdraaide op een onwaarschijnlijk succesverhaal, toch in zijn eerste jaar.

Absoluut hoogtepunt van stuntwerk

In dat eerste seizoen pakte Antwerp na razend spannende PO's in de slotminuut de titel, daarnaast zette het nog een extra kers op een wel heel mooie taart door ook nog de Croky Cup te winnen.

Door de financiële perikelen en het vertrek van onder meer Vermeeren en Stengs liep het dit jaar net een tikkeltje minder. Antwerp plaatste zich wel knap voor de CL, pakte een stuntzege tegen Barcelona en bereikte opnieuw de eindstrijd van de Beker van België. Het sluit echter af in mineur, aangezien er volgend seizoen geen Europees voetbal is op de Bosuil en het slechts zesde (en laatste) eindigt in de Champions' Play-Offs.

"Alarmbellen gaan af"

Een mislukt seizoen dan toch? Bij Het Nieuwsblad geeft Peter Vandenbempt eerst en vooral aan dat hij Van Bommel een heel goede trainer vindt: "Peoplemanager, goeie communicator, tactisch slim". Al zijn er ook wat kanttekeningen: "De ontevredenheid over de coach begon toe te nemen in de bestuurskamer maar Van Bommel verzorgde zijn PR altijd heel goed. Het vermoeden is er dat de schadelijke verhalen over de precaire toestand van de club ook een paar keer langs die weg liepen."

Ook over de manier van zijn exit had de man van de openbare omroep wel wat op te merken. Zo klinkt het dat zijn vertrek echt wel een negatieve invloed had op de club. Intern zouden alle alarmbellen afgaan wat betreft de trainingsarbeid, vooral naar volgend seizoen dan. Zo slaat en zalf Vandenbempt richting de Nederlander.

Is de doortocht van Mark van Bommel één succesverhaal?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

302
302
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

387
387
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1051
1051
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

112
112
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

415
415
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

157
157
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

174
174
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws