Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel "Schadelijk"

1495
Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel

Dit weekend staat vooral in het teken van de titelstrijd maar op de Bosuil plant men vermoedelijk een mooi afscheid van hun succestrainer. Mark van Bommel kwam met flink wat twijfels naar de Bosuil vorig seizoen maar verjoeg alle demonen met de dubbel. Vandenbempt had alvast een duidelijke mening over zijn doortocht.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Wilde gok?

De eerste avonturen van de Nederlander als T1 waren niet meteen om over naar huis te schrijven. Zowel bij PSV als Wolfsburg werd hij vroegtijdig doorgestuurd, al was zeker het begin bij de Eindhovenaren veelbelovend.

Onder invloed van Marc Overmars kreeg de ex-speler van onder meer FC Barcelona en Bayern München kans op rehabilitatie bij The Great Old. Een gok maar zeker geen wilde en één die uitdraaide op een onwaarschijnlijk succesverhaal, toch in zijn eerste jaar.

Absoluut hoogtepunt van stuntwerk

In dat eerste seizoen pakte Antwerp na razend spannende PO's in de slotminuut de titel, daarnaast zette het nog een extra kers op een wel heel mooie taart door ook nog de Croky Cup te winnen.

Door de financiële perikelen en het vertrek van onder meer Vermeeren en Stengs liep het dit jaar net een tikkeltje minder. Antwerp plaatste zich wel knap voor de CL, pakte een stuntzege tegen Barcelona en bereikte opnieuw de eindstrijd van de Beker van België. Het sluit echter af in mineur, aangezien er volgend seizoen geen Europees voetbal is op de Bosuil en het slechts zesde (en laatste) eindigt in de Champions' Play-Offs.

"Alarmbellen gaan af"

Een mislukt seizoen dan toch? Bij Het Nieuwsblad geeft Peter Vandenbempt eerst en vooral aan dat hij Van Bommel een heel goede trainer vindt: "Peoplemanager, goeie communicator, tactisch slim". Al zijn er ook wat kanttekeningen: "De ontevredenheid over de coach begon toe te nemen in de bestuurskamer maar Van Bommel verzorgde zijn PR altijd heel goed. Het vermoeden is er dat de schadelijke verhalen over de precaire toestand van de club ook een paar keer langs die weg liepen."

Ook over de manier van zijn exit had de man van de openbare omroep wel wat op te merken. Zo klinkt het dat zijn vertrek echt wel een negatieve invloed had op de club. Intern zouden alle alarmbellen afgaan wat betreft de trainingsarbeid, vooral naar volgend seizoen dan. Zo slaat en zalf Vandenbempt richting de Nederlander.

Is de doortocht van Mark van Bommel één succesverhaal?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

16
16
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

21
21
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

282
282
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

95
95
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

107
107
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

119
119
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

45
45
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

129
129
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

149
149
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

71
71
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

21
21
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

93
93
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

244
244
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

174
174
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

395
395
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

332
332
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

133
133
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

145
145
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

245
245
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

216
216
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

284
284
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

332
332
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

240
240
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws