Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel "Schadelijk"

door stemmen
Peter Vandenbempt fileert doortocht Van Bommel

Dit weekend staat vooral in het teken van de titelstrijd maar op de Bosuil plant men vermoedelijk een mooi afscheid van hun succestrainer. Mark van Bommel kwam met flink wat twijfels naar de Bosuil vorig seizoen maar verjoeg alle demonen met de dubbel. Vandenbempt had alvast een duidelijke mening over zijn doortocht.

LEES OOK: Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Wilde gok?

De eerste avonturen van de Nederlander als T1 waren niet meteen om over naar huis te schrijven. Zowel bij PSV als Wolfsburg werd hij vroegtijdig doorgestuurd, al was zeker het begin bij de Eindhovenaren veelbelovend.

Onder invloed van Marc Overmars kreeg de ex-speler van onder meer FC Barcelona en Bayern München kans op rehabilitatie bij The Great Old. Een gok maar zeker geen wilde en één die uitdraaide op een onwaarschijnlijk succesverhaal, toch in zijn eerste jaar.

Absoluut hoogtepunt van stuntwerk

In dat eerste seizoen pakte Antwerp na razend spannende PO's in de slotminuut de titel, daarnaast zette het nog een extra kers op een wel heel mooie taart door ook nog de Croky Cup te winnen.

Door de financiële perikelen en het vertrek van onder meer Vermeeren en Stengs liep het dit jaar net een tikkeltje minder. Antwerp plaatste zich wel knap voor de CL, pakte een stuntzege tegen Barcelona en bereikte opnieuw de eindstrijd van de Beker van België. Het sluit echter af in mineur, aangezien er volgend seizoen geen Europees voetbal is op de Bosuil en het slechts zesde (en laatste) eindigt in de Champions' Play-Offs.

"Alarmbellen gaan af"

Een mislukt seizoen dan toch? Bij Het Nieuwsblad geeft Peter Vandenbempt eerst en vooral aan dat hij Van Bommel een heel goede trainer vindt: "Peoplemanager, goeie communicator, tactisch slim". Al zijn er ook wat kanttekeningen: "De ontevredenheid over de coach begon toe te nemen in de bestuurskamer maar Van Bommel verzorgde zijn PR altijd heel goed. Het vermoeden is er dat de schadelijke verhalen over de precaire toestand van de club ook een paar keer langs die weg liepen."

Ook over de manier van zijn exit had de man van de openbare omroep wel wat op te merken. Zo klinkt het dat zijn vertrek echt wel een negatieve invloed had op de club. Intern zouden alle alarmbellen afgaan wat betreft de trainingsarbeid, vooral naar volgend seizoen dan. Zo slaat en zalf Vandenbempt richting de Nederlander.

Is de doortocht van Mark van Bommel één succesverhaal?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

20
20
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

49
49
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

77
77
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

64
64
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

156
156
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

177
177
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

139
139
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

123
123
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

469
469
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

687
687
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

406
406
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

210
210
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

301
301
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

438
438
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws