Caje breekt lans: "Hij hoort bij de grootste Club-spelers ooit"

door
Caje breekt lans:

In Brugge worden de voorbereidingen getroffen voor een titelfeest, want de kans lijkt zeer groot dat Club zondag landskampioen zal worden. Na de zege op Anderlecht van vorig weekend begint het in polepositie aan de slotspeeldag, waarop het enkel nog een punt tegen stadsgenoot Cercle moet zien te pakken.

Dat zou in principe toch moeten lukken en daarmee zou een straffe comeback bekroond worden. Club eindigde de reguliere competitie immers nog met een achterstand van negentien(!) punten op leider Union, maar dankzij de halvering van de punten en een straffe 23 op 27 lonkt de titel alsnog.

LEES OOK: Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

Record in zicht voor Mechele en Vanaken

Als Club straks kampioen wordt, komen de namen van twee Brugse sterkhouders ook in gouden letters in de geschiedenisboeken te staan. Voor Brandon Mechele en Hans Vanaken zou het immers al hun zesde landstitel met Club worden en daarmee zouden ze samen recordhouder worden. Op dit moment moeten ze die eer nog delen met Ruud Vormer, Franky Van der Elst, Dany Verlinden, Georges Leekens, Fons Bastijns, Birger Jensen en Raoul Lambert.

Ze doen wel nu al beter dan misschien wel het grootste Club-icoon ooit. Jan Ceulemans bleef immers steken op 'slechts' drie titels. De Caje heeft dan ook bewondering voor de prestaties van Vanaken en Mechele. Hij breekt vooral een lans voor die laatste, die volgens hem bij de grootste Club-spelers ooit hoort.

Ceulemans breekt lans voor Mechele

"Er zijn altijd vraagtekens geweest bij hem, maar als je jarenlang een vaste waarde bent binnen Club... Er zijn er heel veel gepasseerd, terwijl Mechele er altijd is blijven instaan", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws. "Dat wil zeggen dat hij dusdanig geëvolueerd is naar een speler op wie Club Brugge altijd kan bouwen. Als trainer kan je altijd op hem rekenen. Vandaar dat hij voor mij ook in dat rijtje thuishoort."

De voorbije jaren werd Mechele wel een paar keer afgeschreven bij Club, onder meer toen hij in 2017 uitgeleend werd aan STVV. Telkens keerde de 31-jarige verdediger echter sterker terug. Zijn prestaties bij Club kregen ook bij de nationale ploeg nooit erkenning. Mechele verzamelde onder Roberto Martinez wel drie caps, maar was er nooit bij op een groot toernooi.

Worden de prestaties van Mechele onvoldoende naar waarde geschat?

Meest recent

Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

50
50
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

58
58
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

43
43
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

32
32
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

91
91
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

113
113
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

115
115
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

13
13
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

258
258
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

279
279
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

100
100
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

544
544
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

80
80
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

215
215
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

223
223
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

95
95
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

526
526
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

155
155
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

338
338
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

263
263

Meer sportnieuws