Caje breekt lans: "Hij hoort bij de grootste Club-spelers ooit"

1839 stemmen
Caje breekt lans:

In Brugge worden de voorbereidingen getroffen voor een titelfeest, want de kans lijkt zeer groot dat Club zondag landskampioen zal worden. Na de zege op Anderlecht van vorig weekend begint het in polepositie aan de slotspeeldag, waarop het enkel nog een punt tegen stadsgenoot Cercle moet zien te pakken.

Dat zou in principe toch moeten lukken en daarmee zou een straffe comeback bekroond worden. Club eindigde de reguliere competitie immers nog met een achterstand van negentien(!) punten op leider Union, maar dankzij de halvering van de punten en een straffe 23 op 27 lonkt de titel alsnog.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Record in zicht voor Mechele en Vanaken

Als Club straks kampioen wordt, komen de namen van twee Brugse sterkhouders ook in gouden letters in de geschiedenisboeken te staan. Voor Brandon Mechele en Hans Vanaken zou het immers al hun zesde landstitel met Club worden en daarmee zouden ze samen recordhouder worden. Op dit moment moeten ze die eer nog delen met Ruud Vormer, Franky Van der Elst, Dany Verlinden, Georges Leekens, Fons Bastijns, Birger Jensen en Raoul Lambert.

Ze doen wel nu al beter dan misschien wel het grootste Club-icoon ooit. Jan Ceulemans bleef immers steken op 'slechts' drie titels. De Caje heeft dan ook bewondering voor de prestaties van Vanaken en Mechele. Hij breekt vooral een lans voor die laatste, die volgens hem bij de grootste Club-spelers ooit hoort.

Ceulemans breekt lans voor Mechele

"Er zijn altijd vraagtekens geweest bij hem, maar als je jarenlang een vaste waarde bent binnen Club... Er zijn er heel veel gepasseerd, terwijl Mechele er altijd is blijven instaan", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws. "Dat wil zeggen dat hij dusdanig geëvolueerd is naar een speler op wie Club Brugge altijd kan bouwen. Als trainer kan je altijd op hem rekenen. Vandaar dat hij voor mij ook in dat rijtje thuishoort."

De voorbije jaren werd Mechele wel een paar keer afgeschreven bij Club, onder meer toen hij in 2017 uitgeleend werd aan STVV. Telkens keerde de 31-jarige verdediger echter sterker terug. Zijn prestaties bij Club kregen ook bij de nationale ploeg nooit erkenning. Mechele verzamelde onder Roberto Martinez wel drie caps, maar was er nooit bij op een groot toernooi.

Worden de prestaties van Mechele onvoldoende naar waarde geschat?

Meest recent

'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

62
62
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

111
111
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

140
140
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

442
442
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

429
429
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

126
126
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

417
417
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

483
483
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

202
202
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

753
753
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

698
698
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

359
359
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

775
775
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

183
183
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

317
317
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

468
468
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

116
116
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

549
549
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

118
118
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1032
1032
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

114
114
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

384
384
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

214
214
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

853
853
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

471
471

Meer sportnieuws