Caje breekt lans: "Hij hoort bij de grootste Club-spelers ooit"

1839 stemmen
Caje breekt lans:

In Brugge worden de voorbereidingen getroffen voor een titelfeest, want de kans lijkt zeer groot dat Club zondag landskampioen zal worden. Na de zege op Anderlecht van vorig weekend begint het in polepositie aan de slotspeeldag, waarop het enkel nog een punt tegen stadsgenoot Cercle moet zien te pakken.

Dat zou in principe toch moeten lukken en daarmee zou een straffe comeback bekroond worden. Club eindigde de reguliere competitie immers nog met een achterstand van negentien(!) punten op leider Union, maar dankzij de halvering van de punten en een straffe 23 op 27 lonkt de titel alsnog.

LEES OOK: 'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Record in zicht voor Mechele en Vanaken

Als Club straks kampioen wordt, komen de namen van twee Brugse sterkhouders ook in gouden letters in de geschiedenisboeken te staan. Voor Brandon Mechele en Hans Vanaken zou het immers al hun zesde landstitel met Club worden en daarmee zouden ze samen recordhouder worden. Op dit moment moeten ze die eer nog delen met Ruud Vormer, Franky Van der Elst, Dany Verlinden, Georges Leekens, Fons Bastijns, Birger Jensen en Raoul Lambert.

Ze doen wel nu al beter dan misschien wel het grootste Club-icoon ooit. Jan Ceulemans bleef immers steken op 'slechts' drie titels. De Caje heeft dan ook bewondering voor de prestaties van Vanaken en Mechele. Hij breekt vooral een lans voor die laatste, die volgens hem bij de grootste Club-spelers ooit hoort.

Ceulemans breekt lans voor Mechele

"Er zijn altijd vraagtekens geweest bij hem, maar als je jarenlang een vaste waarde bent binnen Club... Er zijn er heel veel gepasseerd, terwijl Mechele er altijd is blijven instaan", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws. "Dat wil zeggen dat hij dusdanig geëvolueerd is naar een speler op wie Club Brugge altijd kan bouwen. Als trainer kan je altijd op hem rekenen. Vandaar dat hij voor mij ook in dat rijtje thuishoort."

De voorbije jaren werd Mechele wel een paar keer afgeschreven bij Club, onder meer toen hij in 2017 uitgeleend werd aan STVV. Telkens keerde de 31-jarige verdediger echter sterker terug. Zijn prestaties bij Club kregen ook bij de nationale ploeg nooit erkenning. Mechele verzamelde onder Roberto Martinez wel drie caps, maar was er nooit bij op een groot toernooi.

Worden de prestaties van Mechele onvoldoende naar waarde geschat?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

146
146
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

89
89
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

32
32
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

412
412
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

510
510
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

335
335
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

311
311
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

171
171
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

636
636
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

559
559
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

741
741
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

480
480
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

101
101
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

74
74
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

85
85
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

476
476
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

220
220
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

358
358
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

226
226
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws