Caje breekt lans: "Hij hoort bij de grootste Club-spelers ooit"

1839 stemmen
Caje breekt lans:

In Brugge worden de voorbereidingen getroffen voor een titelfeest, want de kans lijkt zeer groot dat Club zondag landskampioen zal worden. Na de zege op Anderlecht van vorig weekend begint het in polepositie aan de slotspeeldag, waarop het enkel nog een punt tegen stadsgenoot Cercle moet zien te pakken.

Dat zou in principe toch moeten lukken en daarmee zou een straffe comeback bekroond worden. Club eindigde de reguliere competitie immers nog met een achterstand van negentien(!) punten op leider Union, maar dankzij de halvering van de punten en een straffe 23 op 27 lonkt de titel alsnog.

LEES OOK: 'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Record in zicht voor Mechele en Vanaken

Als Club straks kampioen wordt, komen de namen van twee Brugse sterkhouders ook in gouden letters in de geschiedenisboeken te staan. Voor Brandon Mechele en Hans Vanaken zou het immers al hun zesde landstitel met Club worden en daarmee zouden ze samen recordhouder worden. Op dit moment moeten ze die eer nog delen met Ruud Vormer, Franky Van der Elst, Dany Verlinden, Georges Leekens, Fons Bastijns, Birger Jensen en Raoul Lambert.

Ze doen wel nu al beter dan misschien wel het grootste Club-icoon ooit. Jan Ceulemans bleef immers steken op 'slechts' drie titels. De Caje heeft dan ook bewondering voor de prestaties van Vanaken en Mechele. Hij breekt vooral een lans voor die laatste, die volgens hem bij de grootste Club-spelers ooit hoort.

Ceulemans breekt lans voor Mechele

"Er zijn altijd vraagtekens geweest bij hem, maar als je jarenlang een vaste waarde bent binnen Club... Er zijn er heel veel gepasseerd, terwijl Mechele er altijd is blijven instaan", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws. "Dat wil zeggen dat hij dusdanig geëvolueerd is naar een speler op wie Club Brugge altijd kan bouwen. Als trainer kan je altijd op hem rekenen. Vandaar dat hij voor mij ook in dat rijtje thuishoort."

De voorbije jaren werd Mechele wel een paar keer afgeschreven bij Club, onder meer toen hij in 2017 uitgeleend werd aan STVV. Telkens keerde de 31-jarige verdediger echter sterker terug. Zijn prestaties bij Club kregen ook bij de nationale ploeg nooit erkenning. Mechele verzamelde onder Roberto Martinez wel drie caps, maar was er nooit bij op een groot toernooi.

Worden de prestaties van Mechele onvoldoende naar waarde geschat?

Meest recent

'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

6
6
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

15
15
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

227
227
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

155
155
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

192
192
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

350
350
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

158
158
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

182
182
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

904
904
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

43
43
‘Nieuwe naam pronkt op transferlijstje van Anderlecht’

RSC Anderlecht is nog naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Antoine Sibierski wil ...

265
265
Union heeft nu al nieuwe sensatie: socials ontploffen

Union SG heeft een eerste prijs van het seizoen binnen. In de Supercup tegen Club Brugge won de ...

119
119
‘Mika Godts geeft groen licht voor monstertransfer’

Het gaat plots snel voor Mika Godts. Na een wonderseizoen bij Ajax staan verschillende clubs in de ...

125
125
KAA Gent-fans plannen boycot: “We zijn geen beesten”

Het seizoen is nog niet begonnen of de supporters plannen al een eerste boycot. Bij KAA Gent zijn ze ...

229
229
'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

789
789
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

207
207
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

393
393
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

224
224
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

681
681
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

501
501
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

378
378
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

180
180
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

298
298
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

84
84

Meer sportnieuws