Caje breekt lans: "Hij hoort bij de grootste Club-spelers ooit"

door
Caje breekt lans:

In Brugge worden de voorbereidingen getroffen voor een titelfeest, want de kans lijkt zeer groot dat Club zondag landskampioen zal worden. Na de zege op Anderlecht van vorig weekend begint het in polepositie aan de slotspeeldag, waarop het enkel nog een punt tegen stadsgenoot Cercle moet zien te pakken.

Dat zou in principe toch moeten lukken en daarmee zou een straffe comeback bekroond worden. Club eindigde de reguliere competitie immers nog met een achterstand van negentien(!) punten op leider Union, maar dankzij de halvering van de punten en een straffe 23 op 27 lonkt de titel alsnog.

LEES OOK: 'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Record in zicht voor Mechele en Vanaken

Als Club straks kampioen wordt, komen de namen van twee Brugse sterkhouders ook in gouden letters in de geschiedenisboeken te staan. Voor Brandon Mechele en Hans Vanaken zou het immers al hun zesde landstitel met Club worden en daarmee zouden ze samen recordhouder worden. Op dit moment moeten ze die eer nog delen met Ruud Vormer, Franky Van der Elst, Dany Verlinden, Georges Leekens, Fons Bastijns, Birger Jensen en Raoul Lambert.

Ze doen wel nu al beter dan misschien wel het grootste Club-icoon ooit. Jan Ceulemans bleef immers steken op 'slechts' drie titels. De Caje heeft dan ook bewondering voor de prestaties van Vanaken en Mechele. Hij breekt vooral een lans voor die laatste, die volgens hem bij de grootste Club-spelers ooit hoort.

Ceulemans breekt lans voor Mechele

"Er zijn altijd vraagtekens geweest bij hem, maar als je jarenlang een vaste waarde bent binnen Club... Er zijn er heel veel gepasseerd, terwijl Mechele er altijd is blijven instaan", oordeelt hij in Het Laatste Nieuws. "Dat wil zeggen dat hij dusdanig geëvolueerd is naar een speler op wie Club Brugge altijd kan bouwen. Als trainer kan je altijd op hem rekenen. Vandaar dat hij voor mij ook in dat rijtje thuishoort."

De voorbije jaren werd Mechele wel een paar keer afgeschreven bij Club, onder meer toen hij in 2017 uitgeleend werd aan STVV. Telkens keerde de 31-jarige verdediger echter sterker terug. Zijn prestaties bij Club kregen ook bij de nationale ploeg nooit erkenning. Mechele verzamelde onder Roberto Martinez wel drie caps, maar was er nooit bij op een groot toernooi.

Worden de prestaties van Mechele onvoldoende naar waarde geschat?

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

15
15
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

75
75
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

121
121
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

65
65
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

87
87
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

26
26
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

51
51
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

98
98
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

47
47
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

193
193
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

78
78
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

182
182
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

125
125
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

83
83
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

400
400
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

367
367
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

114
114

Meer sportnieuws