Pro League stemt over competitieformat: 2 opties op tafel

door
Pro League stemt over competitieformat: 2 opties op tafel

De razend spannende titelrace vormt momenteel de beste reclame voor het huidige competitieformat. Toch blijft het binnen de Pro League een hevig punt van discussie vormen. In die mate dat er een wijziging op til lijkt.

De voorbije weken vloeide er al veel inkt over de formule vanaf het seizoen 2025-2026, wanneer een een nieuw mediacontract ingaat. Vermits de onderhandelingen daaromtrent weldra moeten worden aangevat wil de vereniging van profclubs zo snel mogelijk duidelijkheid over de plannen.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

16 eersteklassers mét play-offs

Daarom staat er volgens Het Nieuwsblad op 5 juni in Diegem een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. De verschillende profclubs zullen dan voor het eerst stemmen over een eventueel nieuw competitieformat. Een verandering vereist een tweederdemeerderheid.

Naar verluidt draagt een formule met nog altijd 16 eersteklassers maar Champions' Play-Offs met slechts vier in plaats van zes teams de voorkeur weg. Om tegemoet te komen aan de vraag van een aantal topclubs zouden er zo toch reeds vier wedstrijden worden geschrapt uit de kalender.

... of 18 stuks zónder play-offs

In die opzet zouden behalve de halvering van de punten ook de Play-Downs verdwijnen en plaats maken voor twee rechtstreekse zakkers en stijgers. Om economische redenen pleiten de kleinere clubs met hun voorstel daarentegen net voor méér wedstrijden met inzet buiten de play-offs.

Zij verkiezen namelijk een klassieke competitie met 18 ploegen, waarbij de play-offs integraal worden afgeschaft. Afwachten wie bereid is om water bij de wijn te doen. Met ook nog de tweedeklassers die een stem hebben zullen er ongetwijfeld nog heel wat debatten moeten plaatsvinden.

Welk format draagt uw voorkeur weg?

Meest recent

Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

46
46
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

41
41
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

27
27
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

113
113
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

43
43
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

105
105
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

91
91
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

24
24
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

57
57
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

275
275
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

72
72
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

290
290
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

36
36
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

77
77
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

98
98
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

309
309
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

211
211
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

546
546
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

505
505
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

114
114
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

181
181
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

222
222
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

207
207
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

333
333

Meer sportnieuws