Pro League stemt over competitieformat: 2 opties op tafel

1461 stemmen
Pro League stemt over competitieformat: 2 opties op tafel

De razend spannende titelrace vormt momenteel de beste reclame voor het huidige competitieformat. Toch blijft het binnen de Pro League een hevig punt van discussie vormen. In die mate dat er een wijziging op til lijkt.

De voorbije weken vloeide er al veel inkt over de formule vanaf het seizoen 2025-2026, wanneer een een nieuw mediacontract ingaat. Vermits de onderhandelingen daaromtrent weldra moeten worden aangevat wil de vereniging van profclubs zo snel mogelijk duidelijkheid over de plannen.

LEES OOK: Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

16 eersteklassers mét play-offs

Daarom staat er volgens Het Nieuwsblad op 5 juni in Diegem een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. De verschillende profclubs zullen dan voor het eerst stemmen over een eventueel nieuw competitieformat. Een verandering vereist een tweederdemeerderheid.

Naar verluidt draagt een formule met nog altijd 16 eersteklassers maar Champions' Play-Offs met slechts vier in plaats van zes teams de voorkeur weg. Om tegemoet te komen aan de vraag van een aantal topclubs zouden er zo toch reeds vier wedstrijden worden geschrapt uit de kalender.

... of 18 stuks zónder play-offs

In die opzet zouden behalve de halvering van de punten ook de Play-Downs verdwijnen en plaats maken voor twee rechtstreekse zakkers en stijgers. Om economische redenen pleiten de kleinere clubs met hun voorstel daarentegen net voor méér wedstrijden met inzet buiten de play-offs.

Zij verkiezen namelijk een klassieke competitie met 18 ploegen, waarbij de play-offs integraal worden afgeschaft. Afwachten wie bereid is om water bij de wijn te doen. Met ook nog de tweedeklassers die een stem hebben zullen er ongetwijfeld nog heel wat debatten moeten plaatsvinden.

🚀

Welk format draagt uw voorkeur weg?

Meest recent

'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

55
55
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

124
124
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

186
186
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

218
218
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

265
265
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

97
97
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

99
99
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

521
521
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

213
213
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

614
614
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

559
559
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

128
128
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

742
742
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

466
466
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

114
114
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

43
43
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

683
683
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

734
734
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

200
200
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

787
787
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

79
79
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

99
99
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

204
204
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

112
112
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

120
120

Meer sportnieuws