‘Antwerp wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

door
‘Antwerp  wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer met het vooruitzicht van vertrekkende sleutelspelers. De club heeft gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie, lijkt geïnteresseerd in een overstap naar Antwerp. Hij heeft al medische tests afgelegd bij de club.  Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een fitte indruk en behoort hij tot de beste spelers op verschillende vlakken, waaronder doelpuntenregelmaat en kansencreaties.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Chery legt medische tests af bij Antwerp FC

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer. Met het vooruitzicht van een groot aantal vertrekkende sleutelspelers van de Bosuil, bereidt RAFC zich voor op een mogelijke exodus en richt het zijn blik al op versterkingen.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft de club gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, met zijn enorme ervaring, lijkt alvast gecharmeerd te zijn in een overstap naar Antwerp. Volgens GvA zou Chery zelf “uiteraard openstaan voor Antwerp”.

De krant meldde dinsdag dat Chery al zijn medische testen heeft afgelegd bij de Great Old en dat een transfer nu erg dichtbij komt.

Chery is een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie

Op zijn 35e zou Tjaronn Chery nog steeds een toptransfer kunnen maken, en Antwerp FC lijkt vastbesloten om hem aan boord te halen. Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een erg fitte indruk bij NEC Nijmegen, waar hij doorgaans als spelmaker fungeert, maar ook als rechtsbuiten kan spelen.

Chery speelt uit het duel en wint er ook amper, op het gebied van defensieve regelmaat is hij zelfs de minst presterende aanvallende middenvelder in de Eredivisie. Bij de offensieve regelmaat is Chery dan weer de derde beste van de competitie, voor Calvin Stengs (Feyenoord en ex-Antwerp) bijvoorbeeld.

Geen enkele positionele collega telt zelfs meer verstuurde passes en doorsteekpasses. Chery behoort tevens tot de beste speler op het gebied van doelpuntenregelmaat, dreiging voor het doel, kansencreaties, verstuurde sleutelpasses, verticaliteit en passes naar de final third.

“Chery is zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat”

Ondanks zijn 35-jarige leeftijd loopt Tjaronn Chery dit seizoen op het veld als een jonge hond en is hij een van de belangrijkste spelers in Nijmegen. De winterse voltreffer van NEC hielp de club naar de bekerfinale en naar de subtop van het klassement.

NEC legde Chery in de winterstop voor de rest van het seizoen vast van Maccabi Haifa en kreeg daar geen spijt van. Hij moest Magnus Mattson, de sensatie van de eerste seizoenshelft, vervangen, die voor een recordbedrag naar FC Kopenhagen vertrok.

Chery beleefde een fantastische entree bij NEC, waar de slimme routinier telkens scoorde in zijn eerste drie wedstrijden. De NEC-fans sloten Chery al vroeg in hun harten.

“De 35-jarige is typisch zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat. Een no-lookpass, een balletje door de benen, regelmatig een schot van grote afstand. Chery doet het met net zoveel overtuiging als bravoure”, schreef De Stentor.

Daarna viel de spelmaker echter terug en bleef hij elf duels droog staan, waardoor er steeds meer kritiek op hem was.

Globetrotter Chery: grote status in Israël

Tjaronn Chery is een echte globetrotter. Hij kende succesvolle jaren bij Maccabi Haifa. Hij werd er drie keer landskampioen (2021, 2022 en 2023), veroverde één keer de nationale beker (2021) en pakte twee keer de Israëlische Supercup (2022 en 2024).

Hij was in 217 wedstrijden goed voor 57 doelpunten en was in de laatste seizoenen zelfs de aanvoerder. "Jullie kunnen je niet voorstellen wat mijn status is in Israël. Ik ga daar niet over opscheppen, maar het is wel zo dat ik niet rustig over straat kan. Overal word ik aangesproken.”

Chery bouwde zijn carrière op in Nederland (bij FC Twente, SC Cambuur, RBC Roosendaal, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen), en hij koos vervolgens voor het avontuur in het buitenland.

Zo zocht hij zijn heil in Engeland (Queens Park Rangers), China (Guizhou), Turkije (Kayserispor) en de afgelopen vier en een half jaar in Israël.

Chery wordt een schot in de roos voor Antwerp FC

Meest recent

Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

10
10
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

8
8
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

160
160
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

29
29
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

47
47
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

126
126
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

175
175
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

64
64
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

57
57
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

191
191
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

457
457
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

98
98
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

435
435
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

155
155
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

253
253
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

322
322
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149

Meer sportnieuws