‘Antwerp wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

520 stemmen
‘Antwerp  wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer met het vooruitzicht van vertrekkende sleutelspelers. De club heeft gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie, lijkt geïnteresseerd in een overstap naar Antwerp. Hij heeft al medische tests afgelegd bij de club.  Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een fitte indruk en behoort hij tot de beste spelers op verschillende vlakken, waaronder doelpuntenregelmaat en kansencreaties.

LEES OOK: Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

Chery legt medische tests af bij Antwerp FC

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer. Met het vooruitzicht van een groot aantal vertrekkende sleutelspelers van de Bosuil, bereidt RAFC zich voor op een mogelijke exodus en richt het zijn blik al op versterkingen.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft de club gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, met zijn enorme ervaring, lijkt alvast gecharmeerd te zijn in een overstap naar Antwerp. Volgens GvA zou Chery zelf “uiteraard openstaan voor Antwerp”.

De krant meldde dinsdag dat Chery al zijn medische testen heeft afgelegd bij de Great Old en dat een transfer nu erg dichtbij komt.

Chery is een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie

Op zijn 35e zou Tjaronn Chery nog steeds een toptransfer kunnen maken, en Antwerp FC lijkt vastbesloten om hem aan boord te halen. Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een erg fitte indruk bij NEC Nijmegen, waar hij doorgaans als spelmaker fungeert, maar ook als rechtsbuiten kan spelen.

Chery speelt uit het duel en wint er ook amper, op het gebied van defensieve regelmaat is hij zelfs de minst presterende aanvallende middenvelder in de Eredivisie. Bij de offensieve regelmaat is Chery dan weer de derde beste van de competitie, voor Calvin Stengs (Feyenoord en ex-Antwerp) bijvoorbeeld.

Geen enkele positionele collega telt zelfs meer verstuurde passes en doorsteekpasses. Chery behoort tevens tot de beste speler op het gebied van doelpuntenregelmaat, dreiging voor het doel, kansencreaties, verstuurde sleutelpasses, verticaliteit en passes naar de final third.

“Chery is zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat”

Ondanks zijn 35-jarige leeftijd loopt Tjaronn Chery dit seizoen op het veld als een jonge hond en is hij een van de belangrijkste spelers in Nijmegen. De winterse voltreffer van NEC hielp de club naar de bekerfinale en naar de subtop van het klassement.

NEC legde Chery in de winterstop voor de rest van het seizoen vast van Maccabi Haifa en kreeg daar geen spijt van. Hij moest Magnus Mattson, de sensatie van de eerste seizoenshelft, vervangen, die voor een recordbedrag naar FC Kopenhagen vertrok.

Chery beleefde een fantastische entree bij NEC, waar de slimme routinier telkens scoorde in zijn eerste drie wedstrijden. De NEC-fans sloten Chery al vroeg in hun harten.

“De 35-jarige is typisch zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat. Een no-lookpass, een balletje door de benen, regelmatig een schot van grote afstand. Chery doet het met net zoveel overtuiging als bravoure”, schreef De Stentor.

Daarna viel de spelmaker echter terug en bleef hij elf duels droog staan, waardoor er steeds meer kritiek op hem was.

Globetrotter Chery: grote status in Israël

Tjaronn Chery is een echte globetrotter. Hij kende succesvolle jaren bij Maccabi Haifa. Hij werd er drie keer landskampioen (2021, 2022 en 2023), veroverde één keer de nationale beker (2021) en pakte twee keer de Israëlische Supercup (2022 en 2024).

Hij was in 217 wedstrijden goed voor 57 doelpunten en was in de laatste seizoenen zelfs de aanvoerder. "Jullie kunnen je niet voorstellen wat mijn status is in Israël. Ik ga daar niet over opscheppen, maar het is wel zo dat ik niet rustig over straat kan. Overal word ik aangesproken.”

Chery bouwde zijn carrière op in Nederland (bij FC Twente, SC Cambuur, RBC Roosendaal, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen), en hij koos vervolgens voor het avontuur in het buitenland.

Zo zocht hij zijn heil in Engeland (Queens Park Rangers), China (Guizhou), Turkije (Kayserispor) en de afgelopen vier en een half jaar in Israël.

🚀

Chery wordt een schot in de roos voor Antwerp FC

Meest recent

'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

62
62
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

222
222
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

157
157
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

302
302
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

110
110
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

205
205
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

247
247
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

440
440
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

83
83
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

105
105
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

307
307
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

248
248
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

173
173
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

974
974
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

68
68
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

357
357
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

282
282
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

158
158
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

80
80
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

499
499
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

919
919
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

422
422
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

280
280
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

197
197

Meer sportnieuws