‘Antwerp wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

520
‘Antwerp  wervelt met Eredivisie-topper: beter dan Stengs?’

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer met het vooruitzicht van vertrekkende sleutelspelers. De club heeft gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie, lijkt geïnteresseerd in een overstap naar Antwerp. Hij heeft al medische tests afgelegd bij de club.  Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een fitte indruk en behoort hij tot de beste spelers op verschillende vlakken, waaronder doelpuntenregelmaat en kansencreaties.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Chery legt medische tests af bij Antwerp FC

Antwerp FC staat voor een uitdagende zomer. Met het vooruitzicht van een groot aantal vertrekkende sleutelspelers van de Bosuil, bereidt RAFC zich voor op een mogelijke exodus en richt het zijn blik al op versterkingen.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft de club gesprekken gevoerd met Tjaronn Chery (35), een ervaren Nederlands-Surinaamse aanvallende middenvelder die momenteel op huurbasis schittert bij NEC Nijmegen.

Chery, met zijn enorme ervaring, lijkt alvast gecharmeerd te zijn in een overstap naar Antwerp. Volgens GvA zou Chery zelf “uiteraard openstaan voor Antwerp”.

De krant meldde dinsdag dat Chery al zijn medische testen heeft afgelegd bij de Great Old en dat een transfer nu erg dichtbij komt.

Chery is een van de beste aanvallende middenvelders van de Eredivisie

Op zijn 35e zou Tjaronn Chery nog steeds een toptransfer kunnen maken, en Antwerp FC lijkt vastbesloten om hem aan boord te halen. Ondanks zijn leeftijd geeft Chery een erg fitte indruk bij NEC Nijmegen, waar hij doorgaans als spelmaker fungeert, maar ook als rechtsbuiten kan spelen.

Chery speelt uit het duel en wint er ook amper, op het gebied van defensieve regelmaat is hij zelfs de minst presterende aanvallende middenvelder in de Eredivisie. Bij de offensieve regelmaat is Chery dan weer de derde beste van de competitie, voor Calvin Stengs (Feyenoord en ex-Antwerp) bijvoorbeeld.

Geen enkele positionele collega telt zelfs meer verstuurde passes en doorsteekpasses. Chery behoort tevens tot de beste speler op het gebied van doelpuntenregelmaat, dreiging voor het doel, kansencreaties, verstuurde sleutelpasses, verticaliteit en passes naar de final third.

“Chery is zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat”

Ondanks zijn 35-jarige leeftijd loopt Tjaronn Chery dit seizoen op het veld als een jonge hond en is hij een van de belangrijkste spelers in Nijmegen. De winterse voltreffer van NEC hielp de club naar de bekerfinale en naar de subtop van het klassement.

NEC legde Chery in de winterstop voor de rest van het seizoen vast van Maccabi Haifa en kreeg daar geen spijt van. Hij moest Magnus Mattson, de sensatie van de eerste seizoenshelft, vervangen, die voor een recordbedrag naar FC Kopenhagen vertrok.

Chery beleefde een fantastische entree bij NEC, waar de slimme routinier telkens scoorde in zijn eerste drie wedstrijden. De NEC-fans sloten Chery al vroeg in hun harten.

“De 35-jarige is typisch zo’n voetballer waarvoor je naar het stadion gaat. Een no-lookpass, een balletje door de benen, regelmatig een schot van grote afstand. Chery doet het met net zoveel overtuiging als bravoure”, schreef De Stentor.

Daarna viel de spelmaker echter terug en bleef hij elf duels droog staan, waardoor er steeds meer kritiek op hem was.

Globetrotter Chery: grote status in Israël

Tjaronn Chery is een echte globetrotter. Hij kende succesvolle jaren bij Maccabi Haifa. Hij werd er drie keer landskampioen (2021, 2022 en 2023), veroverde één keer de nationale beker (2021) en pakte twee keer de Israëlische Supercup (2022 en 2024).

Hij was in 217 wedstrijden goed voor 57 doelpunten en was in de laatste seizoenen zelfs de aanvoerder. "Jullie kunnen je niet voorstellen wat mijn status is in Israël. Ik ga daar niet over opscheppen, maar het is wel zo dat ik niet rustig over straat kan. Overal word ik aangesproken.”

Chery bouwde zijn carrière op in Nederland (bij FC Twente, SC Cambuur, RBC Roosendaal, FC Emmen, ADO Den Haag en FC Groningen), en hij koos vervolgens voor het avontuur in het buitenland.

Zo zocht hij zijn heil in Engeland (Queens Park Rangers), China (Guizhou), Turkije (Kayserispor) en de afgelopen vier en een half jaar in Israël.

Chery wordt een schot in de roos voor Antwerp FC

Meest recent

Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

1
1
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

102
102
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

67
67
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

56
56
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

6
6
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

3
3
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

112
112
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

49
49
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

49
49
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

18
18
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

225
225
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

102
102
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

49
49
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

78
78
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

68
68
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

169
169
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

44
44
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

53
53
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

845
845
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

182
182
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

73
73
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

40
40
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

41
41
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

71
71
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

66
66

Meer sportnieuws