'Tedesco neemt 3 opmerkelijke namen op in EK-voorselectie'

door
'Tedesco neemt 3 opmerkelijke namen op in EK-voorselectie'

Binnen enkele dagen maakt Domenico Tedesco de definitieve selectie van de Rode Duivels voor het EK bekend, maar daarvoor zijn er toch nog de nodige vraagtekens. Dat maakt dat de bondscoach aan enkele opvallende namen zou denken. Zo zou de voorselectie al enkele verrassingen herbergen.

Tedesco moest immers bij de UEFA al een ruime voorselectie indienen van maximum 40 spelers. Die lijst blijft in principe strikt geheim, maar Het Laatste Nieuws wist toch te achterhalen dat daarin drie zeer opmerkelijke namen hun opwachting maken.

LEES OOK: Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Alderweireld en Witsel in voorselectie voor EK

Die zijn vooral ingegeven door de twijfels die er nog heersen over de defensie. Daar liggen Jan Vertonghen en Arthur Theate op dit moment in de lappenmand en vooral over de EK-deelname van die laatste bestaan er serieuze twijfels. Vertonghen gaf al aan dat hij op tijd fit zou moeten raken, maar Tedesco neemt toch het zekere voor het onzekere.

Daarom nam hij toch maar Toby Alderweireld en Axel Witsel op in zijn voorselectie. Er wordt al langer gespeculeerd over een terugkeer van beide ex-internationals, die na het WK in Qatar hun afscheid aankondigden. Witsel haalde dit seizoen immers als centrale verdediger een hoog niveau bij Atletico Madrid, terwijl Alderweireld vorig seizoen nog Antwerp naar de titel knalde.

De Cuyper maakt ook nog kans

Tedesco liet de deur voor beide spelers altijd openstaan. Alderweireld flirtte zelf ook een paar keer met een comeback, Witsel hield dan weer de lippen op elkaar. Hij werd aanvankelijk gepasseerd door Tedesco en was daar niet blij mee, waardoor hij ook niet sprak over een terugkeer.

Naast het ervaren duo zou ook Maxim De Cuyper deel uitmaken van de voorselectie. De linksachter van Club Brugge werd nog nooit opgeroepen, maar zou kunnen profiteren van een forfait van Theate. Tedesco gaf in het verleden al aan dat De Cuyper voor hem zijn derde keuze is op links na Theate en Olivier Deman.

Wie van de drie moet de prioriteit zijn van Tedesco?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

177
177
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

241
241
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

113
113
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

104
104
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

284
284
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

68
68
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

492
492
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

153
153
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

519
519
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

191
191
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

175
175
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

426
426
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

776
776
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

621
621
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

435
435
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

657
657

Meer sportnieuws