TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt het nog een drukke transferzomer. Eén van de dossiers op de tafel bij Blauw-Zwart is dat van Roman Yaremchuk, die niet bij Valencia kan blijven. De geflopte recordaankoop lijkt echter al een nieuwe club beet te hebben, want hij zou grotendeels akkoord zijn met Trabzonspor. Enkel op clubniveau moet er nog een deal gevonden worden.

Daar zal het echter niet bij blijven, want zowel aan uitgaande als inkomende zijde beweegt er nog één en ander. Met Jashari en Romero lijken er al twee zomeraanwinsten vast te liggen, maar Club zal nog toeslaan. Zo staan ook een spits en een flankaanvaller nog op het verlanglijstje. Mogelijk haalt Club zelfs twee wingers, zeker als én Skov Olsen én Nusa zouden vertrekken.

Ook bij Anderlecht mag er heel wat beweging verwacht worden. Paars-Wit zal wellicht enkele sterkhouders verliezen, maar één smaakmaker lijkt zeker aan boord te blijven. Kasper Dolberg zou zeker nog een extra jaar in het Lotto Park willen blijven, want de Deen voelt zich goed bij de club en in Brussel.

Wie mogelijk wel zal aansturen op een vertrek, is Anders Dreyer. De winger speelde een uitstekend seizoen en mag straks mogelijk ook naar het EK. Als hij zich daar in de kijker zal spelen, zal hij de interesse wellicht willen verzilveren. Anderlecht wil echter minstens 10 miljoen euro.

Er zal ook gezocht worden naar versterking en daarvoor zou Anderlecht een oogje laten vallen hebben op Malick Junior Yalcouyé. De 18-jarige middenvelder van IFK Göteborg werd ook al aan AA Gent gelinkt. De jonge Ivoriaan lijkt echter nu al geen spek voor de bek van beide teams, want hij moet 10 miljoen euro kosten en wordt ook gevolgd door grote clubs als Manchester United, Bayern München, Liverpool, Brentford, AS Monaco en Ajax.

AA Gent heeft overigens ook nog de nodige transferplannen. Er lijken opnieuw enkele sterkhouders te vertrekken, onder wie Archie Brown. De Engelse linksachter zou nu ook op de radar staan bij Lyon, dat in januari al Fofana en Orban in Gent kwam wegplukken. Er wordt gesproken over een transferbedrag van zo'n 7 miljoen euro.

Een eerste aanwinst zit echter ook in de pijplijn. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt immers zeer nabij nadat Lyngby een bod van 3 miljoen euro aanvaard zou hebben. Met de IJslandse spits zelf zou Gent ook al bijna rond zijn, dus er kan snel witte rook komen.

Bij Antwerp is de prioriteit op dit moment het vinden van een nieuwe trainer. Daarvoor zouden de kansen van Jonas De Roeck alsmaar meer stijgen. De oud-speler staat intussen helemaal bovenaan de verlanglijst en daarin speelt ook zijn goede samenwerking in het verleden met Jean Kindermans bij Anderlecht een rol.

De Great Old krijgt komende zomer Pierre Dwomoh terug na een jaartje op huurbasis bij RWDM, maar de 19-jarige middenvelder zal niet op de Bosuil krijgen. Hij zou zowaar naar de Premier League kunnen, waar Leicester City al contact opgenomen heeft. Ook degradant Luton Town toont interesse. Antwerp zou zo nog mogen hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.

STVV lijkt in de zomer een populaire visvijver te worden voor de Belgische topclubs. Na Matte Smets zou nu ook Jarne Steuckers zich immers in de kijker gespeeld hebben. De offensieve middenvelder zou interesse uit binnen- en buitenland genieten.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar meer op dat Vincent Kompany volgend seizoen de trainer van Bayern München zal worden. Onze landgenoot zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de Duitse grootmacht over een contract van drie jaar. Bayern moet er nu enkel nog uitkomen met Burnley over de afkoopsom, al zou dat volgens sommige Britse bronnen ook al gebeurd zijn.

Bij Real Madrid moeten ze straks afscheid nemen van Toni Kroos, maar zijn maatje Luka Modric zou wel in het Bernabeu blijven. Er was ook veel twijfel over de toekomst van de voormalige Gouden Bal, maar na een meeting met Florentino Perez zou er toch een akkoord zijn om het contract van de 38-jarige middenvelder met nog een jaar te verlengen.

PSV zou komende zomer opnieuw Belgisch willen shoppen. De Nederlandse kampioen zou doordrukken voor Madi Monamay, een 18-jarige verdediger die momenteel voor de U19 van Bayer Leverkusen speelt. Daar gaat de jeugdinternational zijn laatste contractjaar in en daar wil PSV van profiteren. Ze zouden in hem voor volgend seizoen een concurrent voor André Ramalho centraal achterin zien.

Zal Kompany slagen als trainer bij Bayern?

Meest recent

PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

2
2
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

15
15
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

31
31
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

67
67
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

27
27
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

61
61
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

184
184
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

35
35
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

213
213
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

194
194
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

93
93
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

49
49
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

135
135
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

245
245
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

356
356
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

137
137
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

62
62
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

71
71
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

170
170
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

159
159
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

400
400
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

88
88

Meer sportnieuws