TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt het nog een drukke transferzomer. Eén van de dossiers op de tafel bij Blauw-Zwart is dat van Roman Yaremchuk, die niet bij Valencia kan blijven. De geflopte recordaankoop lijkt echter al een nieuwe club beet te hebben, want hij zou grotendeels akkoord zijn met Trabzonspor. Enkel op clubniveau moet er nog een deal gevonden worden.

Daar zal het echter niet bij blijven, want zowel aan uitgaande als inkomende zijde beweegt er nog één en ander. Met Jashari en Romero lijken er al twee zomeraanwinsten vast te liggen, maar Club zal nog toeslaan. Zo staan ook een spits en een flankaanvaller nog op het verlanglijstje. Mogelijk haalt Club zelfs twee wingers, zeker als én Skov Olsen én Nusa zouden vertrekken.

Ook bij Anderlecht mag er heel wat beweging verwacht worden. Paars-Wit zal wellicht enkele sterkhouders verliezen, maar één smaakmaker lijkt zeker aan boord te blijven. Kasper Dolberg zou zeker nog een extra jaar in het Lotto Park willen blijven, want de Deen voelt zich goed bij de club en in Brussel.

Wie mogelijk wel zal aansturen op een vertrek, is Anders Dreyer. De winger speelde een uitstekend seizoen en mag straks mogelijk ook naar het EK. Als hij zich daar in de kijker zal spelen, zal hij de interesse wellicht willen verzilveren. Anderlecht wil echter minstens 10 miljoen euro.

Er zal ook gezocht worden naar versterking en daarvoor zou Anderlecht een oogje laten vallen hebben op Malick Junior Yalcouyé. De 18-jarige middenvelder van IFK Göteborg werd ook al aan AA Gent gelinkt. De jonge Ivoriaan lijkt echter nu al geen spek voor de bek van beide teams, want hij moet 10 miljoen euro kosten en wordt ook gevolgd door grote clubs als Manchester United, Bayern München, Liverpool, Brentford, AS Monaco en Ajax.

AA Gent heeft overigens ook nog de nodige transferplannen. Er lijken opnieuw enkele sterkhouders te vertrekken, onder wie Archie Brown. De Engelse linksachter zou nu ook op de radar staan bij Lyon, dat in januari al Fofana en Orban in Gent kwam wegplukken. Er wordt gesproken over een transferbedrag van zo'n 7 miljoen euro.

Een eerste aanwinst zit echter ook in de pijplijn. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt immers zeer nabij nadat Lyngby een bod van 3 miljoen euro aanvaard zou hebben. Met de IJslandse spits zelf zou Gent ook al bijna rond zijn, dus er kan snel witte rook komen.

Bij Antwerp is de prioriteit op dit moment het vinden van een nieuwe trainer. Daarvoor zouden de kansen van Jonas De Roeck alsmaar meer stijgen. De oud-speler staat intussen helemaal bovenaan de verlanglijst en daarin speelt ook zijn goede samenwerking in het verleden met Jean Kindermans bij Anderlecht een rol.

De Great Old krijgt komende zomer Pierre Dwomoh terug na een jaartje op huurbasis bij RWDM, maar de 19-jarige middenvelder zal niet op de Bosuil krijgen. Hij zou zowaar naar de Premier League kunnen, waar Leicester City al contact opgenomen heeft. Ook degradant Luton Town toont interesse. Antwerp zou zo nog mogen hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.

STVV lijkt in de zomer een populaire visvijver te worden voor de Belgische topclubs. Na Matte Smets zou nu ook Jarne Steuckers zich immers in de kijker gespeeld hebben. De offensieve middenvelder zou interesse uit binnen- en buitenland genieten.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar meer op dat Vincent Kompany volgend seizoen de trainer van Bayern München zal worden. Onze landgenoot zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de Duitse grootmacht over een contract van drie jaar. Bayern moet er nu enkel nog uitkomen met Burnley over de afkoopsom, al zou dat volgens sommige Britse bronnen ook al gebeurd zijn.

Bij Real Madrid moeten ze straks afscheid nemen van Toni Kroos, maar zijn maatje Luka Modric zou wel in het Bernabeu blijven. Er was ook veel twijfel over de toekomst van de voormalige Gouden Bal, maar na een meeting met Florentino Perez zou er toch een akkoord zijn om het contract van de 38-jarige middenvelder met nog een jaar te verlengen.

PSV zou komende zomer opnieuw Belgisch willen shoppen. De Nederlandse kampioen zou doordrukken voor Madi Monamay, een 18-jarige verdediger die momenteel voor de U19 van Bayer Leverkusen speelt. Daar gaat de jeugdinternational zijn laatste contractjaar in en daar wil PSV van profiteren. Ze zouden in hem voor volgend seizoen een concurrent voor André Ramalho centraal achterin zien.

Zal Kompany slagen als trainer bij Bayern?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

53
53
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

78
78
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

324
324
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

167
167
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

32
32
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

249
249
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

195
195
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

145
145
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

215
215
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

212
212
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

110
110
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

366
366
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

362
362
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

202
202
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

163
163
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

513
513
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

98
98
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

155
155
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

86
86
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

123
123
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

294
294
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

212
212
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

341
341

Meer sportnieuws