TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt het nog een drukke transferzomer. Eén van de dossiers op de tafel bij Blauw-Zwart is dat van Roman Yaremchuk, die niet bij Valencia kan blijven. De geflopte recordaankoop lijkt echter al een nieuwe club beet te hebben, want hij zou grotendeels akkoord zijn met Trabzonspor. Enkel op clubniveau moet er nog een deal gevonden worden.

Daar zal het echter niet bij blijven, want zowel aan uitgaande als inkomende zijde beweegt er nog één en ander. Met Jashari en Romero lijken er al twee zomeraanwinsten vast te liggen, maar Club zal nog toeslaan. Zo staan ook een spits en een flankaanvaller nog op het verlanglijstje. Mogelijk haalt Club zelfs twee wingers, zeker als én Skov Olsen én Nusa zouden vertrekken.

Ook bij Anderlecht mag er heel wat beweging verwacht worden. Paars-Wit zal wellicht enkele sterkhouders verliezen, maar één smaakmaker lijkt zeker aan boord te blijven. Kasper Dolberg zou zeker nog een extra jaar in het Lotto Park willen blijven, want de Deen voelt zich goed bij de club en in Brussel.

Wie mogelijk wel zal aansturen op een vertrek, is Anders Dreyer. De winger speelde een uitstekend seizoen en mag straks mogelijk ook naar het EK. Als hij zich daar in de kijker zal spelen, zal hij de interesse wellicht willen verzilveren. Anderlecht wil echter minstens 10 miljoen euro.

Er zal ook gezocht worden naar versterking en daarvoor zou Anderlecht een oogje laten vallen hebben op Malick Junior Yalcouyé. De 18-jarige middenvelder van IFK Göteborg werd ook al aan AA Gent gelinkt. De jonge Ivoriaan lijkt echter nu al geen spek voor de bek van beide teams, want hij moet 10 miljoen euro kosten en wordt ook gevolgd door grote clubs als Manchester United, Bayern München, Liverpool, Brentford, AS Monaco en Ajax.

AA Gent heeft overigens ook nog de nodige transferplannen. Er lijken opnieuw enkele sterkhouders te vertrekken, onder wie Archie Brown. De Engelse linksachter zou nu ook op de radar staan bij Lyon, dat in januari al Fofana en Orban in Gent kwam wegplukken. Er wordt gesproken over een transferbedrag van zo'n 7 miljoen euro.

Een eerste aanwinst zit echter ook in de pijplijn. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt immers zeer nabij nadat Lyngby een bod van 3 miljoen euro aanvaard zou hebben. Met de IJslandse spits zelf zou Gent ook al bijna rond zijn, dus er kan snel witte rook komen.

Bij Antwerp is de prioriteit op dit moment het vinden van een nieuwe trainer. Daarvoor zouden de kansen van Jonas De Roeck alsmaar meer stijgen. De oud-speler staat intussen helemaal bovenaan de verlanglijst en daarin speelt ook zijn goede samenwerking in het verleden met Jean Kindermans bij Anderlecht een rol.

De Great Old krijgt komende zomer Pierre Dwomoh terug na een jaartje op huurbasis bij RWDM, maar de 19-jarige middenvelder zal niet op de Bosuil krijgen. Hij zou zowaar naar de Premier League kunnen, waar Leicester City al contact opgenomen heeft. Ook degradant Luton Town toont interesse. Antwerp zou zo nog mogen hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.

STVV lijkt in de zomer een populaire visvijver te worden voor de Belgische topclubs. Na Matte Smets zou nu ook Jarne Steuckers zich immers in de kijker gespeeld hebben. De offensieve middenvelder zou interesse uit binnen- en buitenland genieten.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar meer op dat Vincent Kompany volgend seizoen de trainer van Bayern München zal worden. Onze landgenoot zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de Duitse grootmacht over een contract van drie jaar. Bayern moet er nu enkel nog uitkomen met Burnley over de afkoopsom, al zou dat volgens sommige Britse bronnen ook al gebeurd zijn.

Bij Real Madrid moeten ze straks afscheid nemen van Toni Kroos, maar zijn maatje Luka Modric zou wel in het Bernabeu blijven. Er was ook veel twijfel over de toekomst van de voormalige Gouden Bal, maar na een meeting met Florentino Perez zou er toch een akkoord zijn om het contract van de 38-jarige middenvelder met nog een jaar te verlengen.

PSV zou komende zomer opnieuw Belgisch willen shoppen. De Nederlandse kampioen zou doordrukken voor Madi Monamay, een 18-jarige verdediger die momenteel voor de U19 van Bayer Leverkusen speelt. Daar gaat de jeugdinternational zijn laatste contractjaar in en daar wil PSV van profiteren. Ze zouden in hem voor volgend seizoen een concurrent voor André Ramalho centraal achterin zien.

Zal Kompany slagen als trainer bij Bayern?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

259
259
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

17
17
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

509
509
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

42
42
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

116
116
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

60
60
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

156
156
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

57
57
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

192
192
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

252
252
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

284
284
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

309
309
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

301
301
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws