TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

931 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt het nog een drukke transferzomer. Eén van de dossiers op de tafel bij Blauw-Zwart is dat van Roman Yaremchuk, die niet bij Valencia kan blijven. De geflopte recordaankoop lijkt echter al een nieuwe club beet te hebben, want hij zou grotendeels akkoord zijn met Trabzonspor. Enkel op clubniveau moet er nog een deal gevonden worden.

Daar zal het echter niet bij blijven, want zowel aan uitgaande als inkomende zijde beweegt er nog één en ander. Met Jashari en Romero lijken er al twee zomeraanwinsten vast te liggen, maar Club zal nog toeslaan. Zo staan ook een spits en een flankaanvaller nog op het verlanglijstje. Mogelijk haalt Club zelfs twee wingers, zeker als én Skov Olsen én Nusa zouden vertrekken.

Ook bij Anderlecht mag er heel wat beweging verwacht worden. Paars-Wit zal wellicht enkele sterkhouders verliezen, maar één smaakmaker lijkt zeker aan boord te blijven. Kasper Dolberg zou zeker nog een extra jaar in het Lotto Park willen blijven, want de Deen voelt zich goed bij de club en in Brussel.

Wie mogelijk wel zal aansturen op een vertrek, is Anders Dreyer. De winger speelde een uitstekend seizoen en mag straks mogelijk ook naar het EK. Als hij zich daar in de kijker zal spelen, zal hij de interesse wellicht willen verzilveren. Anderlecht wil echter minstens 10 miljoen euro.

Er zal ook gezocht worden naar versterking en daarvoor zou Anderlecht een oogje laten vallen hebben op Malick Junior Yalcouyé. De 18-jarige middenvelder van IFK Göteborg werd ook al aan AA Gent gelinkt. De jonge Ivoriaan lijkt echter nu al geen spek voor de bek van beide teams, want hij moet 10 miljoen euro kosten en wordt ook gevolgd door grote clubs als Manchester United, Bayern München, Liverpool, Brentford, AS Monaco en Ajax.

AA Gent heeft overigens ook nog de nodige transferplannen. Er lijken opnieuw enkele sterkhouders te vertrekken, onder wie Archie Brown. De Engelse linksachter zou nu ook op de radar staan bij Lyon, dat in januari al Fofana en Orban in Gent kwam wegplukken. Er wordt gesproken over een transferbedrag van zo'n 7 miljoen euro.

Een eerste aanwinst zit echter ook in de pijplijn. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt immers zeer nabij nadat Lyngby een bod van 3 miljoen euro aanvaard zou hebben. Met de IJslandse spits zelf zou Gent ook al bijna rond zijn, dus er kan snel witte rook komen.

Bij Antwerp is de prioriteit op dit moment het vinden van een nieuwe trainer. Daarvoor zouden de kansen van Jonas De Roeck alsmaar meer stijgen. De oud-speler staat intussen helemaal bovenaan de verlanglijst en daarin speelt ook zijn goede samenwerking in het verleden met Jean Kindermans bij Anderlecht een rol.

De Great Old krijgt komende zomer Pierre Dwomoh terug na een jaartje op huurbasis bij RWDM, maar de 19-jarige middenvelder zal niet op de Bosuil krijgen. Hij zou zowaar naar de Premier League kunnen, waar Leicester City al contact opgenomen heeft. Ook degradant Luton Town toont interesse. Antwerp zou zo nog mogen hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.

STVV lijkt in de zomer een populaire visvijver te worden voor de Belgische topclubs. Na Matte Smets zou nu ook Jarne Steuckers zich immers in de kijker gespeeld hebben. De offensieve middenvelder zou interesse uit binnen- en buitenland genieten.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar meer op dat Vincent Kompany volgend seizoen de trainer van Bayern München zal worden. Onze landgenoot zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de Duitse grootmacht over een contract van drie jaar. Bayern moet er nu enkel nog uitkomen met Burnley over de afkoopsom, al zou dat volgens sommige Britse bronnen ook al gebeurd zijn.

Bij Real Madrid moeten ze straks afscheid nemen van Toni Kroos, maar zijn maatje Luka Modric zou wel in het Bernabeu blijven. Er was ook veel twijfel over de toekomst van de voormalige Gouden Bal, maar na een meeting met Florentino Perez zou er toch een akkoord zijn om het contract van de 38-jarige middenvelder met nog een jaar te verlengen.

PSV zou komende zomer opnieuw Belgisch willen shoppen. De Nederlandse kampioen zou doordrukken voor Madi Monamay, een 18-jarige verdediger die momenteel voor de U19 van Bayer Leverkusen speelt. Daar gaat de jeugdinternational zijn laatste contractjaar in en daar wil PSV van profiteren. Ze zouden in hem voor volgend seizoen een concurrent voor André Ramalho centraal achterin zien.

Zal Kompany slagen als trainer bij Bayern?

Meest recent

‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

424
424
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

11
11
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

54
54
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

63
63
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

86
86
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

90
90
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

165
165
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

290
290
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

555
555
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

207
207
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

149
149
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

471
471
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

416
416
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

87
87
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

99
99
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

611
611
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

282
282
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

248
248
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

754
754
Werk voor Anderlecht: aanwinst levert Bruno kopzorgen op

Bij RSC Anderlecht begint de voorbereiding te korten, binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen ...

667
667
'Club maakt zich sterk: gepeperd prijskaartje Tresoldi'

Vertrekt Nicolo Tresoldi deze zomer dan toch bij Club Brugge? Een aantal buitenlandse ploegen, ...

541
541
'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

400
400
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

319
319
Garcia krijgt flinke draai om de oren: "Onwaarschijnlijk"

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

903
903
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

583
583

Meer sportnieuws