TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verlost van Yaremchuk, opsteker voor Anderlecht'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wordt het nog een drukke transferzomer. Eén van de dossiers op de tafel bij Blauw-Zwart is dat van Roman Yaremchuk, die niet bij Valencia kan blijven. De geflopte recordaankoop lijkt echter al een nieuwe club beet te hebben, want hij zou grotendeels akkoord zijn met Trabzonspor. Enkel op clubniveau moet er nog een deal gevonden worden.

Daar zal het echter niet bij blijven, want zowel aan uitgaande als inkomende zijde beweegt er nog één en ander. Met Jashari en Romero lijken er al twee zomeraanwinsten vast te liggen, maar Club zal nog toeslaan. Zo staan ook een spits en een flankaanvaller nog op het verlanglijstje. Mogelijk haalt Club zelfs twee wingers, zeker als én Skov Olsen én Nusa zouden vertrekken.

Ook bij Anderlecht mag er heel wat beweging verwacht worden. Paars-Wit zal wellicht enkele sterkhouders verliezen, maar één smaakmaker lijkt zeker aan boord te blijven. Kasper Dolberg zou zeker nog een extra jaar in het Lotto Park willen blijven, want de Deen voelt zich goed bij de club en in Brussel.

Wie mogelijk wel zal aansturen op een vertrek, is Anders Dreyer. De winger speelde een uitstekend seizoen en mag straks mogelijk ook naar het EK. Als hij zich daar in de kijker zal spelen, zal hij de interesse wellicht willen verzilveren. Anderlecht wil echter minstens 10 miljoen euro.

Er zal ook gezocht worden naar versterking en daarvoor zou Anderlecht een oogje laten vallen hebben op Malick Junior Yalcouyé. De 18-jarige middenvelder van IFK Göteborg werd ook al aan AA Gent gelinkt. De jonge Ivoriaan lijkt echter nu al geen spek voor de bek van beide teams, want hij moet 10 miljoen euro kosten en wordt ook gevolgd door grote clubs als Manchester United, Bayern München, Liverpool, Brentford, AS Monaco en Ajax.

AA Gent heeft overigens ook nog de nodige transferplannen. Er lijken opnieuw enkele sterkhouders te vertrekken, onder wie Archie Brown. De Engelse linksachter zou nu ook op de radar staan bij Lyon, dat in januari al Fofana en Orban in Gent kwam wegplukken. Er wordt gesproken over een transferbedrag van zo'n 7 miljoen euro.

Een eerste aanwinst zit echter ook in de pijplijn. De komst van Andri Gudjohnsen lijkt immers zeer nabij nadat Lyngby een bod van 3 miljoen euro aanvaard zou hebben. Met de IJslandse spits zelf zou Gent ook al bijna rond zijn, dus er kan snel witte rook komen.

Bij Antwerp is de prioriteit op dit moment het vinden van een nieuwe trainer. Daarvoor zouden de kansen van Jonas De Roeck alsmaar meer stijgen. De oud-speler staat intussen helemaal bovenaan de verlanglijst en daarin speelt ook zijn goede samenwerking in het verleden met Jean Kindermans bij Anderlecht een rol.

De Great Old krijgt komende zomer Pierre Dwomoh terug na een jaartje op huurbasis bij RWDM, maar de 19-jarige middenvelder zal niet op de Bosuil krijgen. Hij zou zowaar naar de Premier League kunnen, waar Leicester City al contact opgenomen heeft. Ook degradant Luton Town toont interesse. Antwerp zou zo nog mogen hopen op een transfersom van 3 miljoen euro.

STVV lijkt in de zomer een populaire visvijver te worden voor de Belgische topclubs. Na Matte Smets zou nu ook Jarne Steuckers zich immers in de kijker gespeeld hebben. De offensieve middenvelder zou interesse uit binnen- en buitenland genieten.

Buitenland

Het lijkt er alsmaar meer op dat Vincent Kompany volgend seizoen de trainer van Bayern München zal worden. Onze landgenoot zou al een persoonlijk akkoord bereikt hebben met de Duitse grootmacht over een contract van drie jaar. Bayern moet er nu enkel nog uitkomen met Burnley over de afkoopsom, al zou dat volgens sommige Britse bronnen ook al gebeurd zijn.

Bij Real Madrid moeten ze straks afscheid nemen van Toni Kroos, maar zijn maatje Luka Modric zou wel in het Bernabeu blijven. Er was ook veel twijfel over de toekomst van de voormalige Gouden Bal, maar na een meeting met Florentino Perez zou er toch een akkoord zijn om het contract van de 38-jarige middenvelder met nog een jaar te verlengen.

PSV zou komende zomer opnieuw Belgisch willen shoppen. De Nederlandse kampioen zou doordrukken voor Madi Monamay, een 18-jarige verdediger die momenteel voor de U19 van Bayer Leverkusen speelt. Daar gaat de jeugdinternational zijn laatste contractjaar in en daar wil PSV van profiteren. Ze zouden in hem voor volgend seizoen een concurrent voor André Ramalho centraal achterin zien.

Zal Kompany slagen als trainer bij Bayern?

Meest recent

Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

10
10
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

20
20
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

105
105
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

55
55
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

346
346
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

248
248
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

78
78
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

366
366
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

386
386
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

656
656
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

133
133
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

100
100
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

125
125
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

159
159
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

189
189
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

236
236
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

87
87
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

536
536
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

462
462
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

926
926
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

370
370
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

47
47
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

495
495

Meer sportnieuws