Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

604
Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

Ondanks zijn aanvankelijke impact tijdens de start van de play-offs, kon Francis Amuzu de verwachtingen niet waarmaken in latere wedstrijden. Hij had moeite om zijn vorm terug te vinden na een lange blessure.

“Hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat,” schreef Het Laatste Nieuws. Dezelfde krant suggereert dat zowel Amuzu als Anderlecht beter af zijn met een nieuwe start. Zijn marktwaarde is gedaald van 8 miljoen euro in 2022 naar 5 miljoen euro nu.

Hoewel Amuzu niet gefocust lijkt op een transfer en een contract heeft tot 2025, is Anderlecht bereid om hem te laten gaan voor een goed bod. Vorige zomer wees Anderlecht een aanbod van 6,5 miljoen euro van Olympiakos af, in de hoop op 8 miljoen euro.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

Gamechanger Amuzu: het perfecte dynamiet

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de krant.

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC, Club Brugge en Union SG bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kon spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer”, zei Riemer. In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

Amuzu loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat

Na zijn succesvolle terugkeer werd Francis Amuzu zelfs genoemd als een potentiële kampioenenmaker. In werkelijkheid was de aanvaller echter nog niet klaar om meerdere wedstrijden op rij te beginnen, en hij kampte met een fysieke achterstand na een lange blessure.

In tegenstelling tot de eerste wedstrijden van de play-offs, was Amuzu in de voorbije weken niet meer beslissend. Tegen Cercle Brugge kwamen zijn sprints er niet uit, tegen Union SG was hij onzichtbaar, tegen KRC Genk was hij enthousiast, maar niet efficiënt.

Vorig weekend kon Amuzu de 35-jarige Denis Odoi van Club Brugge ook niet in problemen brengen. Het Laatste Nieuws merkte terecht op dat Anderlecht snelheid en explosiviteit mist, wat net de kernkwaliteiten van Amuzu moeten zijn.

“Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, aldus de krant.

Amuzu mag vertrekken: Anderlecht moet niet meer hopen op 8 miljoen

Het Laatste Nieuws vraagt zich daarom af of beide partijen straks niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

Opvallend genoeg verklaarde Amuzu eind april in een interview met Het Nieuwsblad dat hij niet bezig is met een transfer en zelf rekening houdt met nog een extra jaar bij Anderlecht. Amuzu heeft nog een contract tot 2025 bij RSCA en er zit nog een optie in.

Vorige zomer had Amuzu nochtans wel zijn zinnen gezet op een transfer. Anderlecht reageerde proactief en ging op zoek naar versterkingen op de vleugelpositie, waarbij het bereid was om hun jeugdproduct te verkopen, maar enkel aan de juiste prijs.

Toen vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs.

Olympiakos toonde de meeste concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Amuzu moet vertrekken bij Anderlecht

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

17
17
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

56
56
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

29
29
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

16
16
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

123
123
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

77
77
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

192
192
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

55
55
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

176
176
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

197
197
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

228
228
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

117
117
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

307
307
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

403
403
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

481
481
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

181
181
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

119
119
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

330
330
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

98
98
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1214
1214
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

318
318
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

382
382
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

416
416
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

126
126
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

227
227

Meer sportnieuws