Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

604 stemmen
Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

Ondanks zijn aanvankelijke impact tijdens de start van de play-offs, kon Francis Amuzu de verwachtingen niet waarmaken in latere wedstrijden. Hij had moeite om zijn vorm terug te vinden na een lange blessure.

“Hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat,” schreef Het Laatste Nieuws. Dezelfde krant suggereert dat zowel Amuzu als Anderlecht beter af zijn met een nieuwe start. Zijn marktwaarde is gedaald van 8 miljoen euro in 2022 naar 5 miljoen euro nu.

Hoewel Amuzu niet gefocust lijkt op een transfer en een contract heeft tot 2025, is Anderlecht bereid om hem te laten gaan voor een goed bod. Vorige zomer wees Anderlecht een aanbod van 6,5 miljoen euro van Olympiakos af, in de hoop op 8 miljoen euro.

LEES OOK: 'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

Gamechanger Amuzu: het perfecte dynamiet

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de krant.

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC, Club Brugge en Union SG bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kon spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer”, zei Riemer. In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

Amuzu loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat

Na zijn succesvolle terugkeer werd Francis Amuzu zelfs genoemd als een potentiële kampioenenmaker. In werkelijkheid was de aanvaller echter nog niet klaar om meerdere wedstrijden op rij te beginnen, en hij kampte met een fysieke achterstand na een lange blessure.

In tegenstelling tot de eerste wedstrijden van de play-offs, was Amuzu in de voorbije weken niet meer beslissend. Tegen Cercle Brugge kwamen zijn sprints er niet uit, tegen Union SG was hij onzichtbaar, tegen KRC Genk was hij enthousiast, maar niet efficiënt.

Vorig weekend kon Amuzu de 35-jarige Denis Odoi van Club Brugge ook niet in problemen brengen. Het Laatste Nieuws merkte terecht op dat Anderlecht snelheid en explosiviteit mist, wat net de kernkwaliteiten van Amuzu moeten zijn.

“Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, aldus de krant.

Amuzu mag vertrekken: Anderlecht moet niet meer hopen op 8 miljoen

Het Laatste Nieuws vraagt zich daarom af of beide partijen straks niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

Opvallend genoeg verklaarde Amuzu eind april in een interview met Het Nieuwsblad dat hij niet bezig is met een transfer en zelf rekening houdt met nog een extra jaar bij Anderlecht. Amuzu heeft nog een contract tot 2025 bij RSCA en er zit nog een optie in.

Vorige zomer had Amuzu nochtans wel zijn zinnen gezet op een transfer. Anderlecht reageerde proactief en ging op zoek naar versterkingen op de vleugelpositie, waarbij het bereid was om hun jeugdproduct te verkopen, maar enkel aan de juiste prijs.

Toen vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs.

Olympiakos toonde de meeste concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Amuzu moet vertrekken bij Anderlecht

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

145
145
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

88
88
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

32
32
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

411
411
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

510
510
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

334
334
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

311
311
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

171
171
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

635
635
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

559
559
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

741
741
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

480
480
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

101
101
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

74
74
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

85
85
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

476
476
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

220
220
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

358
358
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

226
226
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws