Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

604 stemmen
Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

Ondanks zijn aanvankelijke impact tijdens de start van de play-offs, kon Francis Amuzu de verwachtingen niet waarmaken in latere wedstrijden. Hij had moeite om zijn vorm terug te vinden na een lange blessure.

“Hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat,” schreef Het Laatste Nieuws. Dezelfde krant suggereert dat zowel Amuzu als Anderlecht beter af zijn met een nieuwe start. Zijn marktwaarde is gedaald van 8 miljoen euro in 2022 naar 5 miljoen euro nu.

Hoewel Amuzu niet gefocust lijkt op een transfer en een contract heeft tot 2025, is Anderlecht bereid om hem te laten gaan voor een goed bod. Vorige zomer wees Anderlecht een aanbod van 6,5 miljoen euro van Olympiakos af, in de hoop op 8 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Gamechanger Amuzu: het perfecte dynamiet

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de krant.

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC, Club Brugge en Union SG bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kon spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer”, zei Riemer. In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

Amuzu loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat

Na zijn succesvolle terugkeer werd Francis Amuzu zelfs genoemd als een potentiële kampioenenmaker. In werkelijkheid was de aanvaller echter nog niet klaar om meerdere wedstrijden op rij te beginnen, en hij kampte met een fysieke achterstand na een lange blessure.

In tegenstelling tot de eerste wedstrijden van de play-offs, was Amuzu in de voorbije weken niet meer beslissend. Tegen Cercle Brugge kwamen zijn sprints er niet uit, tegen Union SG was hij onzichtbaar, tegen KRC Genk was hij enthousiast, maar niet efficiënt.

Vorig weekend kon Amuzu de 35-jarige Denis Odoi van Club Brugge ook niet in problemen brengen. Het Laatste Nieuws merkte terecht op dat Anderlecht snelheid en explosiviteit mist, wat net de kernkwaliteiten van Amuzu moeten zijn.

“Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, aldus de krant.

Amuzu mag vertrekken: Anderlecht moet niet meer hopen op 8 miljoen

Het Laatste Nieuws vraagt zich daarom af of beide partijen straks niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

Opvallend genoeg verklaarde Amuzu eind april in een interview met Het Nieuwsblad dat hij niet bezig is met een transfer en zelf rekening houdt met nog een extra jaar bij Anderlecht. Amuzu heeft nog een contract tot 2025 bij RSCA en er zit nog een optie in.

Vorige zomer had Amuzu nochtans wel zijn zinnen gezet op een transfer. Anderlecht reageerde proactief en ging op zoek naar versterkingen op de vleugelpositie, waarbij het bereid was om hun jeugdproduct te verkopen, maar enkel aan de juiste prijs.

Toen vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs.

Olympiakos toonde de meeste concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Amuzu moet vertrekken bij Anderlecht

Meest recent

Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

62
62
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

31
31
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

560
560
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

358
358
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

53
53
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

110
110
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

383
383
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

202
202
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

617
617
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

827
827
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

118
118
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

603
603
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

249
249
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

103
103
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

434
434
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

542
542
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

216
216
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

301
301
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

126
126
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

200
200
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

847
847
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

149
149
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

569
569
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

400
400
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

883
883

Meer sportnieuws