Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

door
Grote crash bij Anderlecht: extreme waardedaling

Ondanks zijn aanvankelijke impact tijdens de start van de play-offs, kon Francis Amuzu de verwachtingen niet waarmaken in latere wedstrijden. Hij had moeite om zijn vorm terug te vinden na een lange blessure.

“Hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat,” schreef Het Laatste Nieuws. Dezelfde krant suggereert dat zowel Amuzu als Anderlecht beter af zijn met een nieuwe start. Zijn marktwaarde is gedaald van 8 miljoen euro in 2022 naar 5 miljoen euro nu.

Hoewel Amuzu niet gefocust lijkt op een transfer en een contract heeft tot 2025, is Anderlecht bereid om hem te laten gaan voor een goed bod. Vorige zomer wees Anderlecht een aanbod van 6,5 miljoen euro van Olympiakos af, in de hoop op 8 miljoen euro.

LEES OOK: Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

Gamechanger Amuzu: het perfecte dynamiet

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de krant.

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC, Club Brugge en Union SG bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kon spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer”, zei Riemer. In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet.

Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

Amuzu loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat

Na zijn succesvolle terugkeer werd Francis Amuzu zelfs genoemd als een potentiële kampioenenmaker. In werkelijkheid was de aanvaller echter nog niet klaar om meerdere wedstrijden op rij te beginnen, en hij kampte met een fysieke achterstand na een lange blessure.

In tegenstelling tot de eerste wedstrijden van de play-offs, was Amuzu in de voorbije weken niet meer beslissend. Tegen Cercle Brugge kwamen zijn sprints er niet uit, tegen Union SG was hij onzichtbaar, tegen KRC Genk was hij enthousiast, maar niet efficiënt.

Vorig weekend kon Amuzu de 35-jarige Denis Odoi van Club Brugge ook niet in problemen brengen. Het Laatste Nieuws merkte terecht op dat Anderlecht snelheid en explosiviteit mist, wat net de kernkwaliteiten van Amuzu moeten zijn.

“Maar hij loopt zichzelf te vaak vast in middelmaat”, aldus de krant.

Amuzu mag vertrekken: Anderlecht moet niet meer hopen op 8 miljoen

Het Laatste Nieuws vraagt zich daarom af of beide partijen straks niet beter af zijn met een nieuw avontuur. Francis Amuzu zou bij een goed bod mogen vertrekken en zijn marktwaarde bedraagt vandaag 5 miljoen euro tegenover 8 miljoen op zijn hoogtepunt in september 2022.

Opvallend genoeg verklaarde Amuzu eind april in een interview met Het Nieuwsblad dat hij niet bezig is met een transfer en zelf rekening houdt met nog een extra jaar bij Anderlecht. Amuzu heeft nog een contract tot 2025 bij RSCA en er zit nog een optie in.

Vorige zomer had Amuzu nochtans wel zijn zinnen gezet op een transfer. Anderlecht reageerde proactief en ging op zoek naar versterkingen op de vleugelpositie, waarbij het bereid was om hun jeugdproduct te verkopen, maar enkel aan de juiste prijs.

Toen vroeg Anderlecht 8 miljoen euro, maar de geïnteresseerde clubs zoals OGC Nice, Luton Town en Leeds United, waren terughoudend vanwege de hoge prijs.

Olympiakos toonde de meeste concrete belangstelling en bood tot 6,5 miljoen euro, maar Anderlecht wees de aanbieding af. “Zijn snelle beentjes zijn RSCA meer waard”, schreef Het Nieuwsblad destijds.

Amuzu moet vertrekken bij Anderlecht

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

35
35
Kompany laat koppen rollen: schokgolf door Bayern‑kleedkamer

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

36
36
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

40
40
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

59
59
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

118
118
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

94
94
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

241
241
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

34
34
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

265
265
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

97
97
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

210
210
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

117
117
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

18
18
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

40
40
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

280
280
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

205
205
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

209
209
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

39
39
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

63
63
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

39
39
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

37
37
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

71
71
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

87
87
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

33
33

Meer sportnieuws