'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

door
'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

Hij leek stilaan af te stevenen op het etiket van 'eeuwige belofte', maar de voorbije maanden beleefde Mile Svilar eindelijk zijn grote doorbraak. Na de aanstelling van Daniele De Rossi kreeg de Servische Belg volop zijn kans als eerste doelman en die greep hij met beide handen.

Svilar verdween niet meer uit de basiself en met een reeks knappe reddingen toonde hij zich ook regelmatig belangrijk voor Roma. Op zijn 24ste lijkt hij zo eindelijk de hoge verwachtingen waar te maken, nadat hij op zijn zeventiende met slaande deuren vertrokken was bij Anderlecht en daarna bij Benfica nooit helemaal kon doorbreken.

Roma beloont Svilar met nieuw contract

Zijn knappe prestaties leverden Svilar geen EK-selectie op, want hij werd niet opgenomen in de voorselectie van Servië. Daar kregen Predrag Rajkovic (Mallorca), Vanja Milinkovic-Savic (Torino), Djordje Petrovic (Chelsea) en Aleksandar Jovanovic (Partizan) de voorkeur. Voor de Rode Duivels lijkt hij niet meer in aanmerking te komen nadat hij in 2021 naar Servië wisselde.

Maar Svilar lijkt wel een andere fraaie beloning in de wacht te gaan slepen. Tuttosport weet namelijk dat er nu al een nieuw contract klaarligt bij de Giallorossi, ondanks dat Svilar er op dit moment nog drie jaar vastligt. Roma wil die overeenkomst echter verlengen tot 2029 en daar zou ook een navenante loonsverhoging bijhoren.

Nu al interesse uit Premier League

Op die manier wil Roma zich ook wapenen tegen eventuele aanbiedingen voor Svilar, want die zouden er de komende maanden weleens kunnen komen. Met name in de Premier League zouden een aantal teams zijn ontwikkeling al nadrukkelijk in de gaten houden.

Svilar kwam dit seizoen 29 keer in actie voor Roma, waarvan veertien keer in de Serie A en veertien keer in de Europa League. Daarmee zit hij nu op één seizoen al aan meer matchen dan in vijf jaar bij Benfica, waar hij amper 23 keer in de hoofdmacht speelde. Bij Anderlecht maakte Svilar wel deel uit van de A-kern, maar debuteren deed hij nooit.

Had je verwacht dat Svilar nog zou doorbreken?

Meest recent

Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

16
16
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

50
50
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

34
34
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

27
27
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

231
231
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

47
47
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

31
31
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

49
49
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

76
76
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

158
158
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

84
84
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

509
509
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

102
102
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

125
125
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

156
156
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

262
262
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

287
287
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

204
204
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

202
202
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

363
363
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

149
149
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

218
218
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

757
757

Meer sportnieuws