'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

door
'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

Hij leek stilaan af te stevenen op het etiket van 'eeuwige belofte', maar de voorbije maanden beleefde Mile Svilar eindelijk zijn grote doorbraak. Na de aanstelling van Daniele De Rossi kreeg de Servische Belg volop zijn kans als eerste doelman en die greep hij met beide handen.

Svilar verdween niet meer uit de basiself en met een reeks knappe reddingen toonde hij zich ook regelmatig belangrijk voor Roma. Op zijn 24ste lijkt hij zo eindelijk de hoge verwachtingen waar te maken, nadat hij op zijn zeventiende met slaande deuren vertrokken was bij Anderlecht en daarna bij Benfica nooit helemaal kon doorbreken.

LEES OOK: Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Roma beloont Svilar met nieuw contract

Zijn knappe prestaties leverden Svilar geen EK-selectie op, want hij werd niet opgenomen in de voorselectie van Servië. Daar kregen Predrag Rajkovic (Mallorca), Vanja Milinkovic-Savic (Torino), Djordje Petrovic (Chelsea) en Aleksandar Jovanovic (Partizan) de voorkeur. Voor de Rode Duivels lijkt hij niet meer in aanmerking te komen nadat hij in 2021 naar Servië wisselde.

Maar Svilar lijkt wel een andere fraaie beloning in de wacht te gaan slepen. Tuttosport weet namelijk dat er nu al een nieuw contract klaarligt bij de Giallorossi, ondanks dat Svilar er op dit moment nog drie jaar vastligt. Roma wil die overeenkomst echter verlengen tot 2029 en daar zou ook een navenante loonsverhoging bijhoren.

Nu al interesse uit Premier League

Op die manier wil Roma zich ook wapenen tegen eventuele aanbiedingen voor Svilar, want die zouden er de komende maanden weleens kunnen komen. Met name in de Premier League zouden een aantal teams zijn ontwikkeling al nadrukkelijk in de gaten houden.

Svilar kwam dit seizoen 29 keer in actie voor Roma, waarvan veertien keer in de Serie A en veertien keer in de Europa League. Daarmee zit hij nu op één seizoen al aan meer matchen dan in vijf jaar bij Benfica, waar hij amper 23 keer in de hoofdmacht speelde. Bij Anderlecht maakte Svilar wel deel uit van de A-kern, maar debuteren deed hij nooit.

Had je verwacht dat Svilar nog zou doorbreken?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

12
12
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

59
59
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

94
94
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

227
227
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

434
434
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

159
159
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

209
209
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

273
273
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

132
132
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

334
334
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

218
218
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

318
318
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

589
589
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

407
407
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

140
140
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

165
165
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

305
305
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

850
850
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

354
354
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

350
350
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

605
605
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

140
140
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

277
277

Meer sportnieuws