'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

175 stemmen
'Svilar kan bloedvorm op fraaie wijze bekronen'

Hij leek stilaan af te stevenen op het etiket van 'eeuwige belofte', maar de voorbije maanden beleefde Mile Svilar eindelijk zijn grote doorbraak. Na de aanstelling van Daniele De Rossi kreeg de Servische Belg volop zijn kans als eerste doelman en die greep hij met beide handen.

Svilar verdween niet meer uit de basiself en met een reeks knappe reddingen toonde hij zich ook regelmatig belangrijk voor Roma. Op zijn 24ste lijkt hij zo eindelijk de hoge verwachtingen waar te maken, nadat hij op zijn zeventiende met slaande deuren vertrokken was bij Anderlecht en daarna bij Benfica nooit helemaal kon doorbreken.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Roma beloont Svilar met nieuw contract

Zijn knappe prestaties leverden Svilar geen EK-selectie op, want hij werd niet opgenomen in de voorselectie van Servië. Daar kregen Predrag Rajkovic (Mallorca), Vanja Milinkovic-Savic (Torino), Djordje Petrovic (Chelsea) en Aleksandar Jovanovic (Partizan) de voorkeur. Voor de Rode Duivels lijkt hij niet meer in aanmerking te komen nadat hij in 2021 naar Servië wisselde.

Maar Svilar lijkt wel een andere fraaie beloning in de wacht te gaan slepen. Tuttosport weet namelijk dat er nu al een nieuw contract klaarligt bij de Giallorossi, ondanks dat Svilar er op dit moment nog drie jaar vastligt. Roma wil die overeenkomst echter verlengen tot 2029 en daar zou ook een navenante loonsverhoging bijhoren.

Nu al interesse uit Premier League

Op die manier wil Roma zich ook wapenen tegen eventuele aanbiedingen voor Svilar, want die zouden er de komende maanden weleens kunnen komen. Met name in de Premier League zouden een aantal teams zijn ontwikkeling al nadrukkelijk in de gaten houden.

Svilar kwam dit seizoen 29 keer in actie voor Roma, waarvan veertien keer in de Serie A en veertien keer in de Europa League. Daarmee zit hij nu op één seizoen al aan meer matchen dan in vijf jaar bij Benfica, waar hij amper 23 keer in de hoofdmacht speelde. Bij Anderlecht maakte Svilar wel deel uit van de A-kern, maar debuteren deed hij nooit.

Had je verwacht dat Svilar nog zou doorbreken?

Meest recent

Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

3
3
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

43
43
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

93
93
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

44
44
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

399
399
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

45
45
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

165
165
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

69
69
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

79
79
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

45
45
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

36
36
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

372
372
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

39
39
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

196
196
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

85
85
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

65
65
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

350
350
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

462
462
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

493
493
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

59
59
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

79
79
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

122
122
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

102
102
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

420
420
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

318
318

Meer sportnieuws