Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

door
Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

Op 28 mei geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels voor het komende EK vrij. Die zal er helemaal anders uitzien ten opzichte van het WK anderhalf jaar geleden, want sindsdien vond er een stevige verjonging plaats. Die zal zich de komende jaren nog verderzetten.

Na het EK zal bijvoorbeeld Jan Vertonghen vrijwel zeker afhaken, terwijl ook andere vedetten als Kevin De Bruyne (bijna 33) en Romelu Lukaku (31) dichter bij het einde dan het begin van hun interlandcarrière staan. Gelukkig staat er ook nog heel wat talent klaar in de wachtkamer.

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Sadiki kiest definitief voor Congo

Achterin mag Tedesco wel een mogelijke optie voor de toekomst schrappen, want Noah Sadiki heeft definitief voor Congo gekozen. De 19-jarige middenvelder van Union, die ook achterin uit de voeten kan, doorliep de Belgische nationale jeugdelftallen tot en met de U20.

In oktober ging hij echter in op een uitnodiging van de Congolese U20 en nu versierde hij ook een eerste selectie voor de A-ploeg. Sadiki kan zijn debuut bij de hoofdmacht gaan maken in de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Senegal en Togo op 6 en 9 juni.

Debuut bij A-ploeg lonkt

Dat is voor de Rode Duivels toch een domper, want ondanks zijn jonge leeftijd komt Sadiki bij Union al regelmatig aan spelen toe. De Brusselaars haalden hem vorige zomer weg bij Anderlecht, waar hij onder Felice Mazzu al de neus aan het venster gestoken had maar niet in de plannen voorkwam bij Brian Riemer. Sadiki kwam dit seizoen al 52 keer in actie voor Union.

Bij Congo zal hij nog heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal tegenkomen. Ook Rocky Bushiri, Joris Kayembe en Théo Bongonda hebben immers een verleden als Belgisch jeugdinternational, terwijl Chancel Mbemba, Dylan Batubinsika, Edo Kayembe en Samuel Essende nog in de Jupiler Pro League speelden.

Was hij een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

27
27
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

35
35
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

10
10
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

171
171
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

30
30
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

29
29
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

62
62
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

86
86
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

188
188
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

424
424
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

198
198
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

349
349
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

220
220
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

132
132
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

362
362
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

591
591
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

236
236
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

266
266
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

116
116
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

170
170
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

421
421
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

743
743
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

370
370
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

133
133

Meer sportnieuws