Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

door
Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

Op 28 mei geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels voor het komende EK vrij. Die zal er helemaal anders uitzien ten opzichte van het WK anderhalf jaar geleden, want sindsdien vond er een stevige verjonging plaats. Die zal zich de komende jaren nog verderzetten.

Na het EK zal bijvoorbeeld Jan Vertonghen vrijwel zeker afhaken, terwijl ook andere vedetten als Kevin De Bruyne (bijna 33) en Romelu Lukaku (31) dichter bij het einde dan het begin van hun interlandcarrière staan. Gelukkig staat er ook nog heel wat talent klaar in de wachtkamer.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Sadiki kiest definitief voor Congo

Achterin mag Tedesco wel een mogelijke optie voor de toekomst schrappen, want Noah Sadiki heeft definitief voor Congo gekozen. De 19-jarige middenvelder van Union, die ook achterin uit de voeten kan, doorliep de Belgische nationale jeugdelftallen tot en met de U20.

In oktober ging hij echter in op een uitnodiging van de Congolese U20 en nu versierde hij ook een eerste selectie voor de A-ploeg. Sadiki kan zijn debuut bij de hoofdmacht gaan maken in de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Senegal en Togo op 6 en 9 juni.

Debuut bij A-ploeg lonkt

Dat is voor de Rode Duivels toch een domper, want ondanks zijn jonge leeftijd komt Sadiki bij Union al regelmatig aan spelen toe. De Brusselaars haalden hem vorige zomer weg bij Anderlecht, waar hij onder Felice Mazzu al de neus aan het venster gestoken had maar niet in de plannen voorkwam bij Brian Riemer. Sadiki kwam dit seizoen al 52 keer in actie voor Union.

Bij Congo zal hij nog heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal tegenkomen. Ook Rocky Bushiri, Joris Kayembe en Théo Bongonda hebben immers een verleden als Belgisch jeugdinternational, terwijl Chancel Mbemba, Dylan Batubinsika, Edo Kayembe en Samuel Essende nog in de Jupiler Pro League speelden.

Was hij een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

4
4
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

13
13
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

72
72
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

19
19
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

7
7
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

240
240
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

316
316
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

61
61
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

270
270
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

228
228
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

155
155
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

33
33
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

268
268
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

127
127
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

340
340
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

222
222
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

268
268
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

259
259
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

389
389
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

66
66
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

183
183
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

142
142
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

272
272

Meer sportnieuws