Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

door
Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

Op 28 mei geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels voor het komende EK vrij. Die zal er helemaal anders uitzien ten opzichte van het WK anderhalf jaar geleden, want sindsdien vond er een stevige verjonging plaats. Die zal zich de komende jaren nog verderzetten.

Na het EK zal bijvoorbeeld Jan Vertonghen vrijwel zeker afhaken, terwijl ook andere vedetten als Kevin De Bruyne (bijna 33) en Romelu Lukaku (31) dichter bij het einde dan het begin van hun interlandcarrière staan. Gelukkig staat er ook nog heel wat talent klaar in de wachtkamer.

LEES OOK: "Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Sadiki kiest definitief voor Congo

Achterin mag Tedesco wel een mogelijke optie voor de toekomst schrappen, want Noah Sadiki heeft definitief voor Congo gekozen. De 19-jarige middenvelder van Union, die ook achterin uit de voeten kan, doorliep de Belgische nationale jeugdelftallen tot en met de U20.

In oktober ging hij echter in op een uitnodiging van de Congolese U20 en nu versierde hij ook een eerste selectie voor de A-ploeg. Sadiki kan zijn debuut bij de hoofdmacht gaan maken in de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Senegal en Togo op 6 en 9 juni.

Debuut bij A-ploeg lonkt

Dat is voor de Rode Duivels toch een domper, want ondanks zijn jonge leeftijd komt Sadiki bij Union al regelmatig aan spelen toe. De Brusselaars haalden hem vorige zomer weg bij Anderlecht, waar hij onder Felice Mazzu al de neus aan het venster gestoken had maar niet in de plannen voorkwam bij Brian Riemer. Sadiki kwam dit seizoen al 52 keer in actie voor Union.

Bij Congo zal hij nog heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal tegenkomen. Ook Rocky Bushiri, Joris Kayembe en Théo Bongonda hebben immers een verleden als Belgisch jeugdinternational, terwijl Chancel Mbemba, Dylan Batubinsika, Edo Kayembe en Samuel Essende nog in de Jupiler Pro League speelden.

Was hij een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

150
150
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

49
49
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

28
28
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

151
151
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

93
93
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

141
141
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws