Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

839 stemmen
Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

Op 28 mei geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels voor het komende EK vrij. Die zal er helemaal anders uitzien ten opzichte van het WK anderhalf jaar geleden, want sindsdien vond er een stevige verjonging plaats. Die zal zich de komende jaren nog verderzetten.

Na het EK zal bijvoorbeeld Jan Vertonghen vrijwel zeker afhaken, terwijl ook andere vedetten als Kevin De Bruyne (bijna 33) en Romelu Lukaku (31) dichter bij het einde dan het begin van hun interlandcarrière staan. Gelukkig staat er ook nog heel wat talent klaar in de wachtkamer.

LEES OOK: Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Sadiki kiest definitief voor Congo

Achterin mag Tedesco wel een mogelijke optie voor de toekomst schrappen, want Noah Sadiki heeft definitief voor Congo gekozen. De 19-jarige middenvelder van Union, die ook achterin uit de voeten kan, doorliep de Belgische nationale jeugdelftallen tot en met de U20.

In oktober ging hij echter in op een uitnodiging van de Congolese U20 en nu versierde hij ook een eerste selectie voor de A-ploeg. Sadiki kan zijn debuut bij de hoofdmacht gaan maken in de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Senegal en Togo op 6 en 9 juni.

Debuut bij A-ploeg lonkt

Dat is voor de Rode Duivels toch een domper, want ondanks zijn jonge leeftijd komt Sadiki bij Union al regelmatig aan spelen toe. De Brusselaars haalden hem vorige zomer weg bij Anderlecht, waar hij onder Felice Mazzu al de neus aan het venster gestoken had maar niet in de plannen voorkwam bij Brian Riemer. Sadiki kwam dit seizoen al 52 keer in actie voor Union.

Bij Congo zal hij nog heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal tegenkomen. Ook Rocky Bushiri, Joris Kayembe en Théo Bongonda hebben immers een verleden als Belgisch jeugdinternational, terwijl Chancel Mbemba, Dylan Batubinsika, Edo Kayembe en Samuel Essende nog in de Jupiler Pro League speelden.

Was hij een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

88
88
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

45
45
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

116
116
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

275
275
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

155
155
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

210
210
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

141
141
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

137
137
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

91
91
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

425
425
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

333
333
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

135
135
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

96
96
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

33
33
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

199
199
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws