Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

839 stemmen
Defensief talent haakt definitief af voor Rode Duivels

Op 28 mei geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels voor het komende EK vrij. Die zal er helemaal anders uitzien ten opzichte van het WK anderhalf jaar geleden, want sindsdien vond er een stevige verjonging plaats. Die zal zich de komende jaren nog verderzetten.

Na het EK zal bijvoorbeeld Jan Vertonghen vrijwel zeker afhaken, terwijl ook andere vedetten als Kevin De Bruyne (bijna 33) en Romelu Lukaku (31) dichter bij het einde dan het begin van hun interlandcarrière staan. Gelukkig staat er ook nog heel wat talent klaar in de wachtkamer.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Sadiki kiest definitief voor Congo

Achterin mag Tedesco wel een mogelijke optie voor de toekomst schrappen, want Noah Sadiki heeft definitief voor Congo gekozen. De 19-jarige middenvelder van Union, die ook achterin uit de voeten kan, doorliep de Belgische nationale jeugdelftallen tot en met de U20.

In oktober ging hij echter in op een uitnodiging van de Congolese U20 en nu versierde hij ook een eerste selectie voor de A-ploeg. Sadiki kan zijn debuut bij de hoofdmacht gaan maken in de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Senegal en Togo op 6 en 9 juni.

Debuut bij A-ploeg lonkt

Dat is voor de Rode Duivels toch een domper, want ondanks zijn jonge leeftijd komt Sadiki bij Union al regelmatig aan spelen toe. De Brusselaars haalden hem vorige zomer weg bij Anderlecht, waar hij onder Felice Mazzu al de neus aan het venster gestoken had maar niet in de plannen voorkwam bij Brian Riemer. Sadiki kwam dit seizoen al 52 keer in actie voor Union.

Bij Congo zal hij nog heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal tegenkomen. Ook Rocky Bushiri, Joris Kayembe en Théo Bongonda hebben immers een verleden als Belgisch jeugdinternational, terwijl Chancel Mbemba, Dylan Batubinsika, Edo Kayembe en Samuel Essende nog in de Jupiler Pro League speelden.

Was hij een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

42
42
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

76
76
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

41
41
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

194
194
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

107
107
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

196
196
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

106
106
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

805
805
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1090
1090
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

544
544
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

290
290
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

641
641
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

808
808
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws