Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

926 stemmen
Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson de beoogde Manager Sports bij AA Gent, een rol die cruciaal is voor het versterken van de club. Hij zal naar verluidt samenwerken met Sébastien Ronse, de huidige COO van AA Gent, als Manager Non-Sports.

Deze nieuwe structuur moet de club naar de top brengen en houden. Vidarsson wordt geprezen als de ideale keuze, gekozen boven externe kandidaten.

Hij laat al zijn stempel zien door actief te zijn in het transferbeleid, waarbij er interesse is in Scandinavische spelers zoals Andri Gudjohnsen, Edmund Baidoo, Malick Junior Yalcouyé, en Anosike Ementa.

LEES OOK: ‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

Manager Sports moet AA naar de top brengen en daar houden

Als nieuwe eigenaar en voorzitter streeft Sam Baro ernaar om de dagelijkse leiding van de club te versterken door te evolueren naar een structuur met een Manager Sports en een Manager Non-Sports, een tandem die gezamenlijk de club bestuurt.

Hoewel er eind februari al enkele gesprekken met kandidaten hebben plaatsgevonden, nam hij de tijd om zorgvuldig de juiste keuzes te maken. Baro benadrukt dat beide functies cruciaal zullen zijn binnen de organisatiestructuur, met als voornaamste doel de club naar de top te brengen en daar te houden.

De Manager Sports zal verantwoordelijk zijn voor transfer- en contractonderhandelingen, terwijl hij juridisch en financieel zal worden ondersteund door de nieuwe Manager Non-Sports.

Arnar Vidarsson is de topkandidaat voor de functie

De Manager Sports moet iemand zijn uit de voetbalwereld, met het juiste netwerk en diepgaande voetbalkennis, bij voorkeur van de Belgische competitie.

Deze persoon moet in staat zijn om strategisch te denken met een langetermijnvisie en tegelijkertijd fungeren als een verbindingspunt tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal. 

Tegen begin mei bevonden de gesprekken over deze rol zich in de laatste fase en leek de puzzel bijna compleet.

Lange tijd bleef de identiteit van de nieuwe sportieve leider goed beschermd, maar vorige week werd bekend dat Arnar Vidarsson (46), sinds juli 2023 beloftencoach bij AA Gent, de topkandidaat is voor de functie.

Baro kiest Vidarsson boven externe kandidaten

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad hebben gemeld dat Arnar Vidarsson de rol van Manager Sports zal opnemen bij AA Gent, hoewel de club voorlopig nog geen officiële bevestiging heeft gegeven.

Volgens HLN zal Vidarsson nauw samenwerken met de Manager Non-Sports, naar verluidt Sébastien Ronse, de huidige COO van de Buffalo’s. Deze twee posities zullen de verantwoordelijkheden van de huidige CEO Michel Louwagie overnemen, die na dit seizoen nog een jaar als adviseur aanblijft.

Baro beschouwde Vidarsson als de beste keuze en gaf de IJslander de voorkeur boven externe kandidaten. “Waarom iemand nieuw aantrekken als je de geknipte persoon al in huis hebt?” aldus Het Laatste Nieuws.

Vidarsson drukt meteen zijn stempel op het transferbeleid

Ondanks dat de nieuwe structuur van AA Gent pas na dit seizoen officieel wordt bekendgemaakt, laat Arnar Vidarsson nu al zijn stempel achter in zijn nieuwe rol.

Zijn landgenoot Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) was al in België om te onderhandelen over een mogelijke transfer, terwijl AA Gent de afgelopen weken in verband werd gebracht met verschillende Scandinavische spelers, een markt die Vidarsson natuurlijk goed kent.

Onder meer Edmund Baidoo (Sogndal IL), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg) en Anosike Ementa (Viborg FF) worden genoemd als potentiële versterkingen voor de Buffalo’s.

🚀

AA Gent maakt een goede keuze met Vidarsson

Meest recent

Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

54
54
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

143
143
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

60
60
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

168
168
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

137
137
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

414
414
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

48
48
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

489
489
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

116
116
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

193
193
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

357
357
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

180
180
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

131
131
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

175
175
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

346
346
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

481
481
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

86
86
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

598
598
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

171
171
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

399
399
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

714
714
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

231
231
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

86
86
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

759
759

Meer sportnieuws