Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

door
Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson de beoogde Manager Sports bij AA Gent, een rol die cruciaal is voor het versterken van de club. Hij zal naar verluidt samenwerken met Sébastien Ronse, de huidige COO van AA Gent, als Manager Non-Sports.

Deze nieuwe structuur moet de club naar de top brengen en houden. Vidarsson wordt geprezen als de ideale keuze, gekozen boven externe kandidaten.

Hij laat al zijn stempel zien door actief te zijn in het transferbeleid, waarbij er interesse is in Scandinavische spelers zoals Andri Gudjohnsen, Edmund Baidoo, Malick Junior Yalcouyé, en Anosike Ementa.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Manager Sports moet AA naar de top brengen en daar houden

Als nieuwe eigenaar en voorzitter streeft Sam Baro ernaar om de dagelijkse leiding van de club te versterken door te evolueren naar een structuur met een Manager Sports en een Manager Non-Sports, een tandem die gezamenlijk de club bestuurt.

Hoewel er eind februari al enkele gesprekken met kandidaten hebben plaatsgevonden, nam hij de tijd om zorgvuldig de juiste keuzes te maken. Baro benadrukt dat beide functies cruciaal zullen zijn binnen de organisatiestructuur, met als voornaamste doel de club naar de top te brengen en daar te houden.

De Manager Sports zal verantwoordelijk zijn voor transfer- en contractonderhandelingen, terwijl hij juridisch en financieel zal worden ondersteund door de nieuwe Manager Non-Sports.

Arnar Vidarsson is de topkandidaat voor de functie

De Manager Sports moet iemand zijn uit de voetbalwereld, met het juiste netwerk en diepgaande voetbalkennis, bij voorkeur van de Belgische competitie.

Deze persoon moet in staat zijn om strategisch te denken met een langetermijnvisie en tegelijkertijd fungeren als een verbindingspunt tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal. 

Tegen begin mei bevonden de gesprekken over deze rol zich in de laatste fase en leek de puzzel bijna compleet.

Lange tijd bleef de identiteit van de nieuwe sportieve leider goed beschermd, maar vorige week werd bekend dat Arnar Vidarsson (46), sinds juli 2023 beloftencoach bij AA Gent, de topkandidaat is voor de functie.

Baro kiest Vidarsson boven externe kandidaten

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad hebben gemeld dat Arnar Vidarsson de rol van Manager Sports zal opnemen bij AA Gent, hoewel de club voorlopig nog geen officiële bevestiging heeft gegeven.

Volgens HLN zal Vidarsson nauw samenwerken met de Manager Non-Sports, naar verluidt Sébastien Ronse, de huidige COO van de Buffalo’s. Deze twee posities zullen de verantwoordelijkheden van de huidige CEO Michel Louwagie overnemen, die na dit seizoen nog een jaar als adviseur aanblijft.

Baro beschouwde Vidarsson als de beste keuze en gaf de IJslander de voorkeur boven externe kandidaten. “Waarom iemand nieuw aantrekken als je de geknipte persoon al in huis hebt?” aldus Het Laatste Nieuws.

Vidarsson drukt meteen zijn stempel op het transferbeleid

Ondanks dat de nieuwe structuur van AA Gent pas na dit seizoen officieel wordt bekendgemaakt, laat Arnar Vidarsson nu al zijn stempel achter in zijn nieuwe rol.

Zijn landgenoot Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) was al in België om te onderhandelen over een mogelijke transfer, terwijl AA Gent de afgelopen weken in verband werd gebracht met verschillende Scandinavische spelers, een markt die Vidarsson natuurlijk goed kent.

Onder meer Edmund Baidoo (Sogndal IL), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg) en Anosike Ementa (Viborg FF) worden genoemd als potentiële versterkingen voor de Buffalo’s.

AA Gent maakt een goede keuze met Vidarsson

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

24
24
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

116
116
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

165
165
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

35
35
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

195
195
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

103
103
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

189
189
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1218
1218
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

241
241
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1069
1069
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

899
899

Meer sportnieuws