Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

door
Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson de beoogde Manager Sports bij AA Gent, een rol die cruciaal is voor het versterken van de club. Hij zal naar verluidt samenwerken met Sébastien Ronse, de huidige COO van AA Gent, als Manager Non-Sports.

Deze nieuwe structuur moet de club naar de top brengen en houden. Vidarsson wordt geprezen als de ideale keuze, gekozen boven externe kandidaten.

Hij laat al zijn stempel zien door actief te zijn in het transferbeleid, waarbij er interesse is in Scandinavische spelers zoals Andri Gudjohnsen, Edmund Baidoo, Malick Junior Yalcouyé, en Anosike Ementa.

LEES OOK: Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Manager Sports moet AA naar de top brengen en daar houden

Als nieuwe eigenaar en voorzitter streeft Sam Baro ernaar om de dagelijkse leiding van de club te versterken door te evolueren naar een structuur met een Manager Sports en een Manager Non-Sports, een tandem die gezamenlijk de club bestuurt.

Hoewel er eind februari al enkele gesprekken met kandidaten hebben plaatsgevonden, nam hij de tijd om zorgvuldig de juiste keuzes te maken. Baro benadrukt dat beide functies cruciaal zullen zijn binnen de organisatiestructuur, met als voornaamste doel de club naar de top te brengen en daar te houden.

De Manager Sports zal verantwoordelijk zijn voor transfer- en contractonderhandelingen, terwijl hij juridisch en financieel zal worden ondersteund door de nieuwe Manager Non-Sports.

Arnar Vidarsson is de topkandidaat voor de functie

De Manager Sports moet iemand zijn uit de voetbalwereld, met het juiste netwerk en diepgaande voetbalkennis, bij voorkeur van de Belgische competitie.

Deze persoon moet in staat zijn om strategisch te denken met een langetermijnvisie en tegelijkertijd fungeren als een verbindingspunt tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal. 

Tegen begin mei bevonden de gesprekken over deze rol zich in de laatste fase en leek de puzzel bijna compleet.

Lange tijd bleef de identiteit van de nieuwe sportieve leider goed beschermd, maar vorige week werd bekend dat Arnar Vidarsson (46), sinds juli 2023 beloftencoach bij AA Gent, de topkandidaat is voor de functie.

Baro kiest Vidarsson boven externe kandidaten

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad hebben gemeld dat Arnar Vidarsson de rol van Manager Sports zal opnemen bij AA Gent, hoewel de club voorlopig nog geen officiële bevestiging heeft gegeven.

Volgens HLN zal Vidarsson nauw samenwerken met de Manager Non-Sports, naar verluidt Sébastien Ronse, de huidige COO van de Buffalo’s. Deze twee posities zullen de verantwoordelijkheden van de huidige CEO Michel Louwagie overnemen, die na dit seizoen nog een jaar als adviseur aanblijft.

Baro beschouwde Vidarsson als de beste keuze en gaf de IJslander de voorkeur boven externe kandidaten. “Waarom iemand nieuw aantrekken als je de geknipte persoon al in huis hebt?” aldus Het Laatste Nieuws.

Vidarsson drukt meteen zijn stempel op het transferbeleid

Ondanks dat de nieuwe structuur van AA Gent pas na dit seizoen officieel wordt bekendgemaakt, laat Arnar Vidarsson nu al zijn stempel achter in zijn nieuwe rol.

Zijn landgenoot Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) was al in België om te onderhandelen over een mogelijke transfer, terwijl AA Gent de afgelopen weken in verband werd gebracht met verschillende Scandinavische spelers, een markt die Vidarsson natuurlijk goed kent.

Onder meer Edmund Baidoo (Sogndal IL), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg) en Anosike Ementa (Viborg FF) worden genoemd als potentiële versterkingen voor de Buffalo’s.

AA Gent maakt een goede keuze met Vidarsson

Meest recent

Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

17
17
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

25
25
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

30
30
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

68
68
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

206
206
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

137
137
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

199
199
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

81
81
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

155
155
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

234
234
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

487
487
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

208
208
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

175
175
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

100
100
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

372
372
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

289
289
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

277
277
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

417
417
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

194
194
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1252
1252
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

100
100
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

457
457
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176

Meer sportnieuws