Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

926
Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson de beoogde Manager Sports bij AA Gent, een rol die cruciaal is voor het versterken van de club. Hij zal naar verluidt samenwerken met Sébastien Ronse, de huidige COO van AA Gent, als Manager Non-Sports.

Deze nieuwe structuur moet de club naar de top brengen en houden. Vidarsson wordt geprezen als de ideale keuze, gekozen boven externe kandidaten.

Hij laat al zijn stempel zien door actief te zijn in het transferbeleid, waarbij er interesse is in Scandinavische spelers zoals Andri Gudjohnsen, Edmund Baidoo, Malick Junior Yalcouyé, en Anosike Ementa.

LEES OOK: Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

Manager Sports moet AA naar de top brengen en daar houden

Als nieuwe eigenaar en voorzitter streeft Sam Baro ernaar om de dagelijkse leiding van de club te versterken door te evolueren naar een structuur met een Manager Sports en een Manager Non-Sports, een tandem die gezamenlijk de club bestuurt.

Hoewel er eind februari al enkele gesprekken met kandidaten hebben plaatsgevonden, nam hij de tijd om zorgvuldig de juiste keuzes te maken. Baro benadrukt dat beide functies cruciaal zullen zijn binnen de organisatiestructuur, met als voornaamste doel de club naar de top te brengen en daar te houden.

De Manager Sports zal verantwoordelijk zijn voor transfer- en contractonderhandelingen, terwijl hij juridisch en financieel zal worden ondersteund door de nieuwe Manager Non-Sports.

Arnar Vidarsson is de topkandidaat voor de functie

De Manager Sports moet iemand zijn uit de voetbalwereld, met het juiste netwerk en diepgaande voetbalkennis, bij voorkeur van de Belgische competitie.

Deze persoon moet in staat zijn om strategisch te denken met een langetermijnvisie en tegelijkertijd fungeren als een verbindingspunt tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal. 

Tegen begin mei bevonden de gesprekken over deze rol zich in de laatste fase en leek de puzzel bijna compleet.

Lange tijd bleef de identiteit van de nieuwe sportieve leider goed beschermd, maar vorige week werd bekend dat Arnar Vidarsson (46), sinds juli 2023 beloftencoach bij AA Gent, de topkandidaat is voor de functie.

Baro kiest Vidarsson boven externe kandidaten

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad hebben gemeld dat Arnar Vidarsson de rol van Manager Sports zal opnemen bij AA Gent, hoewel de club voorlopig nog geen officiële bevestiging heeft gegeven.

Volgens HLN zal Vidarsson nauw samenwerken met de Manager Non-Sports, naar verluidt Sébastien Ronse, de huidige COO van de Buffalo’s. Deze twee posities zullen de verantwoordelijkheden van de huidige CEO Michel Louwagie overnemen, die na dit seizoen nog een jaar als adviseur aanblijft.

Baro beschouwde Vidarsson als de beste keuze en gaf de IJslander de voorkeur boven externe kandidaten. “Waarom iemand nieuw aantrekken als je de geknipte persoon al in huis hebt?” aldus Het Laatste Nieuws.

Vidarsson drukt meteen zijn stempel op het transferbeleid

Ondanks dat de nieuwe structuur van AA Gent pas na dit seizoen officieel wordt bekendgemaakt, laat Arnar Vidarsson nu al zijn stempel achter in zijn nieuwe rol.

Zijn landgenoot Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) was al in België om te onderhandelen over een mogelijke transfer, terwijl AA Gent de afgelopen weken in verband werd gebracht met verschillende Scandinavische spelers, een markt die Vidarsson natuurlijk goed kent.

Onder meer Edmund Baidoo (Sogndal IL), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg) en Anosike Ementa (Viborg FF) worden genoemd als potentiële versterkingen voor de Buffalo’s.

AA Gent maakt een goede keuze met Vidarsson

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

23
23
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

20
20
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

34
34
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

43
43
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

56
56
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

133
133
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

70
70
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

376
376
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

31
31
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

51
51
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

399
399
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

127
127
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

54
54
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

52
52
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

123
123
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

49
49
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

96
96
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

186
186
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

149
149
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

40
40
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

73
73
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

62
62
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

148
148
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

100
100

Meer sportnieuws