Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

door
Vidarsson zet straffe deals op het spel bij AA Gent

Behoudens grote verrassingen wordt Arnar Vidarsson de beoogde Manager Sports bij AA Gent, een rol die cruciaal is voor het versterken van de club. Hij zal naar verluidt samenwerken met Sébastien Ronse, de huidige COO van AA Gent, als Manager Non-Sports.

Deze nieuwe structuur moet de club naar de top brengen en houden. Vidarsson wordt geprezen als de ideale keuze, gekozen boven externe kandidaten.

Hij laat al zijn stempel zien door actief te zijn in het transferbeleid, waarbij er interesse is in Scandinavische spelers zoals Andri Gudjohnsen, Edmund Baidoo, Malick Junior Yalcouyé, en Anosike Ementa.

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Manager Sports moet AA naar de top brengen en daar houden

Als nieuwe eigenaar en voorzitter streeft Sam Baro ernaar om de dagelijkse leiding van de club te versterken door te evolueren naar een structuur met een Manager Sports en een Manager Non-Sports, een tandem die gezamenlijk de club bestuurt.

Hoewel er eind februari al enkele gesprekken met kandidaten hebben plaatsgevonden, nam hij de tijd om zorgvuldig de juiste keuzes te maken. Baro benadrukt dat beide functies cruciaal zullen zijn binnen de organisatiestructuur, met als voornaamste doel de club naar de top te brengen en daar te houden.

De Manager Sports zal verantwoordelijk zijn voor transfer- en contractonderhandelingen, terwijl hij juridisch en financieel zal worden ondersteund door de nieuwe Manager Non-Sports.

Arnar Vidarsson is de topkandidaat voor de functie

De Manager Sports moet iemand zijn uit de voetbalwereld, met het juiste netwerk en diepgaande voetbalkennis, bij voorkeur van de Belgische competitie.

Deze persoon moet in staat zijn om strategisch te denken met een langetermijnvisie en tegelijkertijd fungeren als een verbindingspunt tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal. 

Tegen begin mei bevonden de gesprekken over deze rol zich in de laatste fase en leek de puzzel bijna compleet.

Lange tijd bleef de identiteit van de nieuwe sportieve leider goed beschermd, maar vorige week werd bekend dat Arnar Vidarsson (46), sinds juli 2023 beloftencoach bij AA Gent, de topkandidaat is voor de functie.

Baro kiest Vidarsson boven externe kandidaten

Zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad hebben gemeld dat Arnar Vidarsson de rol van Manager Sports zal opnemen bij AA Gent, hoewel de club voorlopig nog geen officiële bevestiging heeft gegeven.

Volgens HLN zal Vidarsson nauw samenwerken met de Manager Non-Sports, naar verluidt Sébastien Ronse, de huidige COO van de Buffalo’s. Deze twee posities zullen de verantwoordelijkheden van de huidige CEO Michel Louwagie overnemen, die na dit seizoen nog een jaar als adviseur aanblijft.

Baro beschouwde Vidarsson als de beste keuze en gaf de IJslander de voorkeur boven externe kandidaten. “Waarom iemand nieuw aantrekken als je de geknipte persoon al in huis hebt?” aldus Het Laatste Nieuws.

Vidarsson drukt meteen zijn stempel op het transferbeleid

Ondanks dat de nieuwe structuur van AA Gent pas na dit seizoen officieel wordt bekendgemaakt, laat Arnar Vidarsson nu al zijn stempel achter in zijn nieuwe rol.

Zijn landgenoot Andri Gudjohnsen (Lyngby BK) was al in België om te onderhandelen over een mogelijke transfer, terwijl AA Gent de afgelopen weken in verband werd gebracht met verschillende Scandinavische spelers, een markt die Vidarsson natuurlijk goed kent.

Onder meer Edmund Baidoo (Sogndal IL), Malick Junior Yalcouyé (IFK Göteborg) en Anosike Ementa (Viborg FF) worden genoemd als potentiële versterkingen voor de Buffalo’s.

AA Gent maakt een goede keuze met Vidarsson

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

28
28
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

17
17
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

20
20
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

25
25
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

83
83
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

54
54
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

15
15
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

149
149
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

184
184
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

45
45
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

110
110
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

340
340
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

55
55
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

253
253
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

207
207
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

33
33
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

74
74
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

204
204
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

103
103
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

81
81
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

131
131
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

405
405
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

167
167

Meer sportnieuws