'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

1124
'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

Na de nederlaag tegen Club Brugge dreigt Anderlecht naast de landstitel te grijpen. Reden genoeg voor heel wat fans en waarnemers om het ontslag van Brian Riemer te eisen. Zit de Deen dus op de wip in het Lotto Park?

Niet voor het eerst krijgt Riemer de volle lading na een mindere prestatie van Paars-Wit. Vooral zijn matchmanagement en tactische beslissingen waren de voorbije maanden wel vaker het mikpunt van kritiek. Dit keer lijkt hij het evenwel echt verkorven te hebben. Her en der gaan er alvast stemmen op om hem richting de uitgang te begeleiden.

LEES OOK: Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

Riemer stevig in het zadel

Anderlecht zou er niet enkel volgens veel supporters maar ook volgens diverse analisten bij gebaat zijn om de voorbereiding aan te vatten met een nieuwe trainer. Ondanks alle commotie lijkt het zulk een vaart echter niet te zullen lopen. Met een Europees ticket werd de voornaamste doelstelling voor het seizoen tenslotte toch vlotjes behaald.

Het Nieuwsblad bevestigt nu dat Jesper Fredberg daarom niet meteen geneigd is om afscheid te nemen van zijn landgenoot, die allicht dus gewoon aan boord blijft. Na de elfde plaats van afgelopen seizoen boekten de Brusselaars met hem aan het roer wel degelijk een pak progressie. Op de resultaten valt alleszins erg weinig aan te merken.

'Het nieuwe RSCA-DNA'

Het voetbal kan weliswaar beter, al is dat ook voor de CEO slechts bijzaak. Onder het Deense bewind heerst er een resultaatgerichte filosofie in het Lotto Park, waar intensiteit nu primeert op frivoliteit. Bovendien wordt het tactisch vernuft van Riemer, die van bovenaf een 4-3-3 veldbezetting opgelegd krijgt, bij het brede publiek wat onderschat.

De coach probeert vooral de kwaliteiten van zijn elftal te benutten en de zwaktes in de mate van het mogelijke te verbloemen. Zo opteert hij doorgaans voor een wat lager blok om het gebrek aan snelheid van Jan Vertonghen te compenseren, terwijl er onder meer met de vele overloads op offensief gebied wel degelijk sprake is van een plan.

Conclusie van Fredberg

Niettemin geniet Riemer weinig krediet in de pers en tribunes, waar hij vaak in vraag wordt gesteld. Een mening die Fredberg, die veel invloed heeft op zijn T1 en min of meer aan hem verbonden lijkt, en de rest van het bestuur dus niet blijkt te delen. Al moeten zij hun finale analyse wel nog maken alvorens hun definitieve conclusies te trekken.

Nog volgens de krant zal daaruit vermoedelijk blijken dat Riemer nog steeds steun verdient. Wel valt in Neerpede te horen dat ook hij stappen voorwaarts moet zetten als trainer, om zo volgend seizoen een dimensie toe te voegen aan het spel van de recordkampioen. Afwachten of dat volstaat om nog eens een trofee in de prijzenkast te zetten.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

27
27
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

12
12
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

10
10
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

34
34
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

53
53
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

26
26
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

43
43
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

131
131
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

79
79
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

317
317
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

352
352
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

357
357
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

115
115
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

231
231
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

164
164
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

428
428
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

317
317
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

208
208
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

463
463
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

580
580
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

224
224
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

190
190
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

450
450
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

544
544

Meer sportnieuws