'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

door
'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

Na de nederlaag tegen Club Brugge dreigt Anderlecht naast de landstitel te grijpen. Reden genoeg voor heel wat fans en waarnemers om het ontslag van Brian Riemer te eisen. Zit de Deen dus op de wip in het Lotto Park?

Niet voor het eerst krijgt Riemer de volle lading na een mindere prestatie van Paars-Wit. Vooral zijn matchmanagement en tactische beslissingen waren de voorbije maanden wel vaker het mikpunt van kritiek. Dit keer lijkt hij het evenwel echt verkorven te hebben. Her en der gaan er alvast stemmen op om hem richting de uitgang te begeleiden.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Riemer stevig in het zadel

Anderlecht zou er niet enkel volgens veel supporters maar ook volgens diverse analisten bij gebaat zijn om de voorbereiding aan te vatten met een nieuwe trainer. Ondanks alle commotie lijkt het zulk een vaart echter niet te zullen lopen. Met een Europees ticket werd de voornaamste doelstelling voor het seizoen tenslotte toch vlotjes behaald.

Het Nieuwsblad bevestigt nu dat Jesper Fredberg daarom niet meteen geneigd is om afscheid te nemen van zijn landgenoot, die allicht dus gewoon aan boord blijft. Na de elfde plaats van afgelopen seizoen boekten de Brusselaars met hem aan het roer wel degelijk een pak progressie. Op de resultaten valt alleszins erg weinig aan te merken.

'Het nieuwe RSCA-DNA'

Het voetbal kan weliswaar beter, al is dat ook voor de CEO slechts bijzaak. Onder het Deense bewind heerst er een resultaatgerichte filosofie in het Lotto Park, waar intensiteit nu primeert op frivoliteit. Bovendien wordt het tactisch vernuft van Riemer, die van bovenaf een 4-3-3 veldbezetting opgelegd krijgt, bij het brede publiek wat onderschat.

De coach probeert vooral de kwaliteiten van zijn elftal te benutten en de zwaktes in de mate van het mogelijke te verbloemen. Zo opteert hij doorgaans voor een wat lager blok om het gebrek aan snelheid van Jan Vertonghen te compenseren, terwijl er onder meer met de vele overloads op offensief gebied wel degelijk sprake is van een plan.

Conclusie van Fredberg

Niettemin geniet Riemer weinig krediet in de pers en tribunes, waar hij vaak in vraag wordt gesteld. Een mening die Fredberg, die veel invloed heeft op zijn T1 en min of meer aan hem verbonden lijkt, en de rest van het bestuur dus niet blijkt te delen. Al moeten zij hun finale analyse wel nog maken alvorens hun definitieve conclusies te trekken.

Nog volgens de krant zal daaruit vermoedelijk blijken dat Riemer nog steeds steun verdient. Wel valt in Neerpede te horen dat ook hij stappen voorwaarts moet zetten als trainer, om zo volgend seizoen een dimensie toe te voegen aan het spel van de recordkampioen. Afwachten of dat volstaat om nog eens een trofee in de prijzenkast te zetten.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

32
32
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

93
93
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

103
103
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

76
76
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

363
363
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

190
190
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

218
218
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

297
297
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

155
155
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

443
443
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

352
352
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws