'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

door
'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

Na de nederlaag tegen Club Brugge dreigt Anderlecht naast de landstitel te grijpen. Reden genoeg voor heel wat fans en waarnemers om het ontslag van Brian Riemer te eisen. Zit de Deen dus op de wip in het Lotto Park?

Niet voor het eerst krijgt Riemer de volle lading na een mindere prestatie van Paars-Wit. Vooral zijn matchmanagement en tactische beslissingen waren de voorbije maanden wel vaker het mikpunt van kritiek. Dit keer lijkt hij het evenwel echt verkorven te hebben. Her en der gaan er alvast stemmen op om hem richting de uitgang te begeleiden.

LEES OOK: 'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Riemer stevig in het zadel

Anderlecht zou er niet enkel volgens veel supporters maar ook volgens diverse analisten bij gebaat zijn om de voorbereiding aan te vatten met een nieuwe trainer. Ondanks alle commotie lijkt het zulk een vaart echter niet te zullen lopen. Met een Europees ticket werd de voornaamste doelstelling voor het seizoen tenslotte toch vlotjes behaald.

Het Nieuwsblad bevestigt nu dat Jesper Fredberg daarom niet meteen geneigd is om afscheid te nemen van zijn landgenoot, die allicht dus gewoon aan boord blijft. Na de elfde plaats van afgelopen seizoen boekten de Brusselaars met hem aan het roer wel degelijk een pak progressie. Op de resultaten valt alleszins erg weinig aan te merken.

'Het nieuwe RSCA-DNA'

Het voetbal kan weliswaar beter, al is dat ook voor de CEO slechts bijzaak. Onder het Deense bewind heerst er een resultaatgerichte filosofie in het Lotto Park, waar intensiteit nu primeert op frivoliteit. Bovendien wordt het tactisch vernuft van Riemer, die van bovenaf een 4-3-3 veldbezetting opgelegd krijgt, bij het brede publiek wat onderschat.

De coach probeert vooral de kwaliteiten van zijn elftal te benutten en de zwaktes in de mate van het mogelijke te verbloemen. Zo opteert hij doorgaans voor een wat lager blok om het gebrek aan snelheid van Jan Vertonghen te compenseren, terwijl er onder meer met de vele overloads op offensief gebied wel degelijk sprake is van een plan.

Conclusie van Fredberg

Niettemin geniet Riemer weinig krediet in de pers en tribunes, waar hij vaak in vraag wordt gesteld. Een mening die Fredberg, die veel invloed heeft op zijn T1 en min of meer aan hem verbonden lijkt, en de rest van het bestuur dus niet blijkt te delen. Al moeten zij hun finale analyse wel nog maken alvorens hun definitieve conclusies te trekken.

Nog volgens de krant zal daaruit vermoedelijk blijken dat Riemer nog steeds steun verdient. Wel valt in Neerpede te horen dat ook hij stappen voorwaarts moet zetten als trainer, om zo volgend seizoen een dimensie toe te voegen aan het spel van de recordkampioen. Afwachten of dat volstaat om nog eens een trofee in de prijzenkast te zetten.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

99
99
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

75
75
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

27
27
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

353
353
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

406
406
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

133
133
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

275
275
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

581
581
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

129
129
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

374
374
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

437
437
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

154
154
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

644
644
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

531
531
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

922
922
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws