'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

door
'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

Na de nederlaag tegen Club Brugge dreigt Anderlecht naast de landstitel te grijpen. Reden genoeg voor heel wat fans en waarnemers om het ontslag van Brian Riemer te eisen. Zit de Deen dus op de wip in het Lotto Park?

Niet voor het eerst krijgt Riemer de volle lading na een mindere prestatie van Paars-Wit. Vooral zijn matchmanagement en tactische beslissingen waren de voorbije maanden wel vaker het mikpunt van kritiek. Dit keer lijkt hij het evenwel echt verkorven te hebben. Her en der gaan er alvast stemmen op om hem richting de uitgang te begeleiden.

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Riemer stevig in het zadel

Anderlecht zou er niet enkel volgens veel supporters maar ook volgens diverse analisten bij gebaat zijn om de voorbereiding aan te vatten met een nieuwe trainer. Ondanks alle commotie lijkt het zulk een vaart echter niet te zullen lopen. Met een Europees ticket werd de voornaamste doelstelling voor het seizoen tenslotte toch vlotjes behaald.

Het Nieuwsblad bevestigt nu dat Jesper Fredberg daarom niet meteen geneigd is om afscheid te nemen van zijn landgenoot, die allicht dus gewoon aan boord blijft. Na de elfde plaats van afgelopen seizoen boekten de Brusselaars met hem aan het roer wel degelijk een pak progressie. Op de resultaten valt alleszins erg weinig aan te merken.

'Het nieuwe RSCA-DNA'

Het voetbal kan weliswaar beter, al is dat ook voor de CEO slechts bijzaak. Onder het Deense bewind heerst er een resultaatgerichte filosofie in het Lotto Park, waar intensiteit nu primeert op frivoliteit. Bovendien wordt het tactisch vernuft van Riemer, die van bovenaf een 4-3-3 veldbezetting opgelegd krijgt, bij het brede publiek wat onderschat.

De coach probeert vooral de kwaliteiten van zijn elftal te benutten en de zwaktes in de mate van het mogelijke te verbloemen. Zo opteert hij doorgaans voor een wat lager blok om het gebrek aan snelheid van Jan Vertonghen te compenseren, terwijl er onder meer met de vele overloads op offensief gebied wel degelijk sprake is van een plan.

Conclusie van Fredberg

Niettemin geniet Riemer weinig krediet in de pers en tribunes, waar hij vaak in vraag wordt gesteld. Een mening die Fredberg, die veel invloed heeft op zijn T1 en min of meer aan hem verbonden lijkt, en de rest van het bestuur dus niet blijkt te delen. Al moeten zij hun finale analyse wel nog maken alvorens hun definitieve conclusies te trekken.

Nog volgens de krant zal daaruit vermoedelijk blijken dat Riemer nog steeds steun verdient. Wel valt in Neerpede te horen dat ook hij stappen voorwaarts moet zetten als trainer, om zo volgend seizoen een dimensie toe te voegen aan het spel van de recordkampioen. Afwachten of dat volstaat om nog eens een trofee in de prijzenkast te zetten.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

64
64
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

103
103
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

48
48
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

130
130
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

125
125
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

141
141
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

55
55
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

73
73
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

39
39
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

193
193
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

26
26
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

153
153
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

213
213
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

45
45
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

214
214
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

108
108
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

72
72
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

150
150
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

332
332
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

315
315
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

209
209
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

562
562
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247

Meer sportnieuws