'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

1124 stemmen
'Riemer op de wip in Anderlecht? Fredberg hakt knoop door'

Na de nederlaag tegen Club Brugge dreigt Anderlecht naast de landstitel te grijpen. Reden genoeg voor heel wat fans en waarnemers om het ontslag van Brian Riemer te eisen. Zit de Deen dus op de wip in het Lotto Park?

Niet voor het eerst krijgt Riemer de volle lading na een mindere prestatie van Paars-Wit. Vooral zijn matchmanagement en tactische beslissingen waren de voorbije maanden wel vaker het mikpunt van kritiek. Dit keer lijkt hij het evenwel echt verkorven te hebben. Her en der gaan er alvast stemmen op om hem richting de uitgang te begeleiden.

LEES OOK: Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Riemer stevig in het zadel

Anderlecht zou er niet enkel volgens veel supporters maar ook volgens diverse analisten bij gebaat zijn om de voorbereiding aan te vatten met een nieuwe trainer. Ondanks alle commotie lijkt het zulk een vaart echter niet te zullen lopen. Met een Europees ticket werd de voornaamste doelstelling voor het seizoen tenslotte toch vlotjes behaald.

Het Nieuwsblad bevestigt nu dat Jesper Fredberg daarom niet meteen geneigd is om afscheid te nemen van zijn landgenoot, die allicht dus gewoon aan boord blijft. Na de elfde plaats van afgelopen seizoen boekten de Brusselaars met hem aan het roer wel degelijk een pak progressie. Op de resultaten valt alleszins erg weinig aan te merken.

'Het nieuwe RSCA-DNA'

Het voetbal kan weliswaar beter, al is dat ook voor de CEO slechts bijzaak. Onder het Deense bewind heerst er een resultaatgerichte filosofie in het Lotto Park, waar intensiteit nu primeert op frivoliteit. Bovendien wordt het tactisch vernuft van Riemer, die van bovenaf een 4-3-3 veldbezetting opgelegd krijgt, bij het brede publiek wat onderschat.

De coach probeert vooral de kwaliteiten van zijn elftal te benutten en de zwaktes in de mate van het mogelijke te verbloemen. Zo opteert hij doorgaans voor een wat lager blok om het gebrek aan snelheid van Jan Vertonghen te compenseren, terwijl er onder meer met de vele overloads op offensief gebied wel degelijk sprake is van een plan.

Conclusie van Fredberg

Niettemin geniet Riemer weinig krediet in de pers en tribunes, waar hij vaak in vraag wordt gesteld. Een mening die Fredberg, die veel invloed heeft op zijn T1 en min of meer aan hem verbonden lijkt, en de rest van het bestuur dus niet blijkt te delen. Al moeten zij hun finale analyse wel nog maken alvorens hun definitieve conclusies te trekken.

Nog volgens de krant zal daaruit vermoedelijk blijken dat Riemer nog steeds steun verdient. Wel valt in Neerpede te horen dat ook hij stappen voorwaarts moet zetten als trainer, om zo volgend seizoen een dimensie toe te voegen aan het spel van de recordkampioen. Afwachten of dat volstaat om nog eens een trofee in de prijzenkast te zetten.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij RSCA?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

52
52
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

54
54
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

40
40
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

125
125
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

393
393
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

541
541
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

487
487
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

86
86
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

406
406
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

549
549
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

70
70
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

240
240
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

469
469
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

736
736
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

224
224
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

575
575
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

757
757
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

630
630
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

744
744
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws