Anderlecht geeft titeldroom op: grote plannen geannuleerd

620 stemmen
Anderlecht geeft titeldroom op: grote plannen geannuleerd

Wat een historische dag moest worden draaide uit op een sisser voor Anderlecht. Door de zege van Union tegen Cercle Brugge werd het titelfeest zondag al sowieso uitgesteld. Tot overmaat van ramp ging het zelf ook nog eens onderuit tegen Club Brugge.

Daardoor is de eerste landstitel sinds 2017 plots weer erg ver weg voor Paars-Wit, dat plots zelfs pas op de derde plaats kampeert. Al mogen de Brusselaars aanstaande zondag mits een zege tegen Antwerp op de Bosuil wel nog een sprankeltje hoop koesteren.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Riemer geeft niet op

Dan moet Club voor eigen publiek wel verliezen in de Brugse stadsderby tegen Cercle, terwijl Union in het Dudenpark niet mag winnen van Genk. Veel variabalen om rekening mee te houden dus. Toch weigert Brian Riemer om de strijdbijl nu reeds te begraven.

"Wij geven nooit op, dat zit niet in mijn DNA. We gaan blijven vechten, want er is nog hoop. Kijk maar hoe het vorig jaar nog keerde op de allerlaatste speeldag. We hebben het niet meer in eigen handen, maar zolang het kan blijf ik erin geloven", aldus de coach.

Geen groot scherm

Hoewel het mathematisch dus nog kan lijken zijn bazen minder optimistisch over het resterende waterkansje. Het Nieuwsblad weet namelijk dat Anderlecht is afgestapt van het idee om de match tegen Antwerp uit te zenden op een groot scherm in het Lotto Park.

Toen het er vorige week allemaal nog veel gunstiger uitzag overwoog de recordkampioen om de fans op die manier samen te brengen, maar nu het enthousiasme is gaan liggen worden die kosten alsnog bespaard. Als 'verre outsider' zijn er geen plannen meer.

RSCA moet toch gewoon een groot scherm voorzien

Meest recent

Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

3
3
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

22
22
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

172
172
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

200
200
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

63
63
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

446
446
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

60
60
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

214
214
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

46
46
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

78
78
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

369
369
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

128
128
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

192
192
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

606
606
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

838
838
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

683
683
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

108
108
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

493
493
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

685
685
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

275
275
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

84
84
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

279
279
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

508
508

Meer sportnieuws