'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

door
'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

STVV ontpopte zich dit seizoen tot een van de revelaties in de Jupiler Pro League, en dus worden tal van sleutelfiguren in Stayen het hof gemaakt. Behalve coach Thorsten Fink duikt vooral Matte Smets geregeld op in de geruchtenmolen. Zijn vertrek uit Sint-Truiden komt steeds dichterbij.

De 20-jarige verdediger werd de voorbije dagen gelinkt aan een overstap richting Anderlecht of KRC Genk, waar hij een deel van zijn opleiding genoot. Eerder deed ook AA Gent al tevergeefs een poging om Smets los te weken bij de Kanaries. Zelf wou hij in januari evenwel niet vertrekken.

LEES OOK: "Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

Prijskaartje: 2,25 miljoen

Op clubniveau was de deal naar verluidt nochtans reeds in kannen en kruiken. Ook werd er toen gewag gemaakt van een afkoopclausule in het contract van de Jonge Duivel, die daardoor voor een beperkt bedrag kon vertrekken. Dat is volgens Sacha Tavolieri vandaag nog altijd het geval.

"De afkoopclausule van Smets bedraagt 2,25 miljoen euro", laat de transferexpert per slot van rekening weten via X. Een regelrecht koopje voor iedere topclub in België, al zou ook bij de genoemde gegadigden intern toch nog altijd niet iedereen helemaal overtuigd zijn van zijn potentieel.

Wie kiest Smets?

"Omwille van zijn lengte (1,84m) en het feit dat hij alleen maar in een driemansdefensie kan spelen is zijn dossier geen uitgemaakte zaak voor de geïnteresseerde clubs", aldus Tavolieri, die wel benadrukt dat zowel Genk als AA Gent de situatie van Smets nog steeds op de voet volgen.

Over de vermeende interesse van Anderlecht wordt daarentegen met geen woord gerept, maar vermits de Brusselaars straks cashen op Zeno Debast vormt het prijskaartje van Smets in het Lotto Park alleszins evenmin een struikelblok. Afwachten dus wie straks als eerste zal toehappen.

Wie beschikt volgens u over de beste papieren voor Smets?

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

45
45
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

118
118
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

34
34
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

294
294
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

18
18
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

333
333
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

109
109
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

245
245
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

407
407
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

256
256
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

271
271
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

473
473
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

493
493
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

281
281
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

245
245
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

300
300
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

156
156
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

342
342
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

86
86
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

259
259
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

399
399
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

318
318
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

326
326
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

313
313
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

409
409

Meer sportnieuws