'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

849
'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

STVV ontpopte zich dit seizoen tot een van de revelaties in de Jupiler Pro League, en dus worden tal van sleutelfiguren in Stayen het hof gemaakt. Behalve coach Thorsten Fink duikt vooral Matte Smets geregeld op in de geruchtenmolen. Zijn vertrek uit Sint-Truiden komt steeds dichterbij.

De 20-jarige verdediger werd de voorbije dagen gelinkt aan een overstap richting Anderlecht of KRC Genk, waar hij een deel van zijn opleiding genoot. Eerder deed ook AA Gent al tevergeefs een poging om Smets los te weken bij de Kanaries. Zelf wou hij in januari evenwel niet vertrekken.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Prijskaartje: 2,25 miljoen

Op clubniveau was de deal naar verluidt nochtans reeds in kannen en kruiken. Ook werd er toen gewag gemaakt van een afkoopclausule in het contract van de Jonge Duivel, die daardoor voor een beperkt bedrag kon vertrekken. Dat is volgens Sacha Tavolieri vandaag nog altijd het geval.

"De afkoopclausule van Smets bedraagt 2,25 miljoen euro", laat de transferexpert per slot van rekening weten via X. Een regelrecht koopje voor iedere topclub in België, al zou ook bij de genoemde gegadigden intern toch nog altijd niet iedereen helemaal overtuigd zijn van zijn potentieel.

Wie kiest Smets?

"Omwille van zijn lengte (1,84m) en het feit dat hij alleen maar in een driemansdefensie kan spelen is zijn dossier geen uitgemaakte zaak voor de geïnteresseerde clubs", aldus Tavolieri, die wel benadrukt dat zowel Genk als AA Gent de situatie van Smets nog steeds op de voet volgen.

Over de vermeende interesse van Anderlecht wordt daarentegen met geen woord gerept, maar vermits de Brusselaars straks cashen op Zeno Debast vormt het prijskaartje van Smets in het Lotto Park alleszins evenmin een struikelblok. Afwachten dus wie straks als eerste zal toehappen.

Wie beschikt volgens u over de beste papieren voor Smets?

Meest recent

Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

2
2
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

31
31
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

37
37
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

62
62
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

109
109
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

32
32
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

50
50
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

212
212
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

187
187
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

124
124
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

791
791
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

301
301
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

105
105
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

189
189
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

84
84
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

212
212
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

264
264
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

549
549
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

268
268
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

256
256
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

340
340
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

192
192
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

54
54
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34

Meer sportnieuws