'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

849
'Koopje voor topclubs: afkoopclausule Smets bekend'

STVV ontpopte zich dit seizoen tot een van de revelaties in de Jupiler Pro League, en dus worden tal van sleutelfiguren in Stayen het hof gemaakt. Behalve coach Thorsten Fink duikt vooral Matte Smets geregeld op in de geruchtenmolen. Zijn vertrek uit Sint-Truiden komt steeds dichterbij.

De 20-jarige verdediger werd de voorbije dagen gelinkt aan een overstap richting Anderlecht of KRC Genk, waar hij een deel van zijn opleiding genoot. Eerder deed ook AA Gent al tevergeefs een poging om Smets los te weken bij de Kanaries. Zelf wou hij in januari evenwel niet vertrekken.

LEES OOK: Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

Prijskaartje: 2,25 miljoen

Op clubniveau was de deal naar verluidt nochtans reeds in kannen en kruiken. Ook werd er toen gewag gemaakt van een afkoopclausule in het contract van de Jonge Duivel, die daardoor voor een beperkt bedrag kon vertrekken. Dat is volgens Sacha Tavolieri vandaag nog altijd het geval.

"De afkoopclausule van Smets bedraagt 2,25 miljoen euro", laat de transferexpert per slot van rekening weten via X. Een regelrecht koopje voor iedere topclub in België, al zou ook bij de genoemde gegadigden intern toch nog altijd niet iedereen helemaal overtuigd zijn van zijn potentieel.

Wie kiest Smets?

"Omwille van zijn lengte (1,84m) en het feit dat hij alleen maar in een driemansdefensie kan spelen is zijn dossier geen uitgemaakte zaak voor de geïnteresseerde clubs", aldus Tavolieri, die wel benadrukt dat zowel Genk als AA Gent de situatie van Smets nog steeds op de voet volgen.

Over de vermeende interesse van Anderlecht wordt daarentegen met geen woord gerept, maar vermits de Brusselaars straks cashen op Zeno Debast vormt het prijskaartje van Smets in het Lotto Park alleszins evenmin een struikelblok. Afwachten dus wie straks als eerste zal toehappen.

Wie beschikt volgens u over de beste papieren voor Smets?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

18
18
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

131
131
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

180
180
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

912
912
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

159
159
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

884
884
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

297
297
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws