TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht casht jackpot, knaltransfer Bakayoko'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht casht jackpot, knaltransfer Bakayoko'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Jupiler Pro League

Vanuit Portugal wordt nogmaals verzekerd dat Zeno Debast op weg is van Anderlecht naar Sporting CP. De krant Record pakte deze week groots uit met onze landgenoot op zijn voorpagina. Ze beweren dat een akkoord op clubniveau nakende is. Het zou gaan om een transfersom van 18 miljoen euro inclusief bonussen. Witte rook zou er pas ten vroegste volgende week verwacht moeten worden.

Club Brugge moet op zoek naar een opvolger voor Igor Thiago. In dat opzicht circuleerden de afgelopen maanden reeds een paar namen in de geruchtenmolen. Een van hen is Etiosa Ighodaro, een 22-jarige Nigeriaan die dit seizoen op huurbasis goed was voor 8 doelpunten in 33 optredens voor SuperSport United. In een interview met het lokale medium FARPost verklaart de linkerpoot dat Blauw-Zwart nog geen concreet voorstel gedaan heeft.

Buitenland

Leander Dendoncker lijkt opnieuw op zoek te moeten naar een nieuwe club. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano zal Napoli zijn aankoopoptie niet lichten. De Italianen konden Dendoncker deze zomer voor 9 miljoen euro definitief overnemen van Aston Villa, maar bedanken voor die kans. Dendoncker moet dus terug naar Birmingham, waar hij ook geen toekomst meer heeft.

Vincent Kompany wordt in verband gebracht met Bayern München. Onze landgenoot past volgens Bild alleszins in het plaatje dat men in München voor ogen heeft. Afwachten dus de ex-trainer van Anderlecht, met wie volgens Sky Sports intussen zelfs reeds verkennende gesprekken plaatsvonden, de job ook in de wacht zal slepen.

Volgens The Telegraph staat Pedro Neto hoog op de verlanglijst van Manchester City. De Portugese international heeft een sterk seizoen achter de rug bij Wolverhampton Wanderers en heeft op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge. City zou in de flankaanvaller een ideale optie zien om de concurrentie met onder andere Jérémy Doku aan te gaan. Neto moet wel zo'n 60 miljoen pond, een slordige 70 miljoen euro, kosten.

Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt dat Johan Bakayoko op de verlanglijst staat van Arne Slot en Liverpool. De 21-jarige flankaanvaller heeft een puik seizoen bij PSV achter de rug en lijkt komende zomer een toptransfer te gaan maken. Ook RB Leipzig en Borussia Dortmund zouden hem willen. PSV zou alvast op zo'n 50 miljoen euro mikken voor Bakayoko, die een eventueel vertrek van Mohamed Salah moet opvangen.

Zal Debast het goed doen bij Sporting?

Meest recent

Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

23
23
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

7
7
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

191
191
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

45
45
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

63
63
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

168
168
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

20
20
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

31
31
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

222
222
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

46
46
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

50
50
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

382
382
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

130
130
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

162
162
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

310
310
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

67
67
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

27
27
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

53
53
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

98
98
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

175
175
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

103
103
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

136
136
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

245
245
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

250
250

Meer sportnieuws