Club Brugge benadeeld? "Het is een regelrechte schande!"

door
Club Brugge benadeeld?

Na een rollercoaster van een seizoen heeft Club Brugge zondag aan een puntje tegen Cercle genoeg om zich te verzekeren van de landstitel. Met dank aan Nicky Hayen, die het tij in de play-offs helemaal wist te keren. Alleen zal hij de finale ontknoping wel moeten missen.

Of toch enkel toekijken vanuit de tribune, want nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart incasseerde is de Brugse interimcoach zondag geschorst. Een domper op de vreugde voor Hayen, die tijdens de wedstrijd zelfs geen contact meer zal mogen hebben met zijn vervanger Michiel Jonckheere in de dug-out.

LEES OOK: Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

Kritiek op Lambrechts

Volgens zijn assistent was het verdict van Erik Lambrechts overigens wel erg streng. Tenslotte zou Hayen geen beledigingen hebben geuit. Ook onder meer ex-bondscoach René Vandereycken is in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad uiterst streng voor het ongepast machtsvertoon van de scheidsrechter.

Jacky Mathijssen gaat in Het Belang van Limburg nog een stapje verder. Hij maakt Lambrechts, ook op sociale media kop van jut, met de grond gelijk. "Een ronduit schandalige beslissing. Wat hem bezielde om die eerste kaart te geven? Geen idee. Maar dan nog een tweede trekken is onbegrijpelijk", klinkt het.

Schande voor Hayen

"Ik ken Nicky een beetje. Hij gaat louter gezegd hebben dat hij een fase anders gezien heeft. Meer niet. Als je dat als ref niet kan plaatsen, dan ben je zelf niet op je plaats op dat niveau. Het is een pure schande dat hij nu de kans ontzegd wordt om te coachen in wat wellicht het hoogtepunt wordt van zijn carrière."

"Ik gun hem volgende week dan ook zijn Gerets-moment", besluit Mathijssen met een verwijzing naar hoe ook Erik Gerets in 1997 geschorst in de tribune zat toen zijn Lierse de titel pakte. Afwachten of Hayen en zijn staf, over wie hij vaak de loftrompet opsteekt, hun opdracht tot een goed einde kunnen brengen.

Vindt u Lambrechts een goede scheids?

Meest recent

'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

0
0
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

9
9
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

137
137
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

177
177
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

125
125
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

53
53
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

174
174
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

96
96
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

361
361
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

58
58
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

51
51
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

59
59
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

255
255
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

258
258
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

41
41
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

207
207
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

142
142
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

435
435
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

55
55
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

254
254
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1346
1346
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

440
440
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

157
157
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

156
156
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

667
667

Meer sportnieuws