Club Brugge benadeeld? "Het is een regelrechte schande!"

1710 stemmen
Club Brugge benadeeld?

Na een rollercoaster van een seizoen heeft Club Brugge zondag aan een puntje tegen Cercle genoeg om zich te verzekeren van de landstitel. Met dank aan Nicky Hayen, die het tij in de play-offs helemaal wist te keren. Alleen zal hij de finale ontknoping wel moeten missen.

Of toch enkel toekijken vanuit de tribune, want nadat hij tegen Anderlecht een rode kaart incasseerde is de Brugse interimcoach zondag geschorst. Een domper op de vreugde voor Hayen, die tijdens de wedstrijd zelfs geen contact meer zal mogen hebben met zijn vervanger Michiel Jonckheere in de dug-out.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Kritiek op Lambrechts

Volgens zijn assistent was het verdict van Erik Lambrechts overigens wel erg streng. Tenslotte zou Hayen geen beledigingen hebben geuit. Ook onder meer ex-bondscoach René Vandereycken is in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad uiterst streng voor het ongepast machtsvertoon van de scheidsrechter.

Jacky Mathijssen gaat in Het Belang van Limburg nog een stapje verder. Hij maakt Lambrechts, ook op sociale media kop van jut, met de grond gelijk. "Een ronduit schandalige beslissing. Wat hem bezielde om die eerste kaart te geven? Geen idee. Maar dan nog een tweede trekken is onbegrijpelijk", klinkt het.

Schande voor Hayen

"Ik ken Nicky een beetje. Hij gaat louter gezegd hebben dat hij een fase anders gezien heeft. Meer niet. Als je dat als ref niet kan plaatsen, dan ben je zelf niet op je plaats op dat niveau. Het is een pure schande dat hij nu de kans ontzegd wordt om te coachen in wat wellicht het hoogtepunt wordt van zijn carrière."

"Ik gun hem volgende week dan ook zijn Gerets-moment", besluit Mathijssen met een verwijzing naar hoe ook Erik Gerets in 1997 geschorst in de tribune zat toen zijn Lierse de titel pakte. Afwachten of Hayen en zijn staf, over wie hij vaak de loftrompet opsteekt, hun opdracht tot een goed einde kunnen brengen.

Vindt u Lambrechts een goede scheids?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

0
0
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

4
4
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

40
40
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

119
119
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

84
84
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

218
218
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

255
255
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

875
875
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

91
91
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

358
358
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

137
137
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

147
147
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

63
63
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

309
309
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

200
200

Meer sportnieuws