Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

2341 stemmen
Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

Voor zowel Anderlecht als Union volstaat zondag alleen de zege om alsnog een gooi te doen naar de landstitel. De beide Brusselaars weten dus wat er hen te doen staat tegen Antwerp en KRC Genk. Hun geringe kansen namen maandag alvast een beetje toe.

In hun onderling duel liepen zowel de Limburgers als het stamnummer één tenslotte nog wat extra schade op. Zo liepen bij Genk zowel Carlos Cuesta als Mujaid Sadick tegen hun derde gele kaart van deze play-offs aan, waardoor ze in het Dudenpark allebei op het strafbankje zitten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Genk & Antwerp gehavend

Een aderlating van jewelste voor Domenico Olivieri, die zo alleen Mark McKenzie nog overhoudt als centrale verdediger. Afwachten dus welke oplossing hij uit zijn mouw schudt. Sowieso lijkt Genk nagenoeg genoodzaakt om opnieuw om te schakelen naar een klassieke viermansdefensie.

Antwerp wordt dan weer geteisterd door blessures. Vincent Janssen zijn seizoen zit erop, wat wellicht ook voor Anthony Valencia, Kobe Corbanie, Chidera Ejuke, Jelle Bataille én Soumaila Coulibaly het geval is. Alleen die laatste twee hoopt Mark van Bommel misschien nog te recupereren.

Cercle op volle sterkte

Tot overmaat van ramp viel ook Ritchie De Laet uit. Na de nederlaag in de Cegeka Arena staat er voor de uittredend landskampioen behalve de eer bovendien niks meer op het spel, al zal het zich op de eigen Bosuil ook niet zomaar gewonnen geven. Genk strijdt nog om de vierde plaats.

Daarvoor hoopt het Cercle voor te blijven, dat dus nog wat extra motivatie heeft om de stadsrivaal van de titel te houden. Hoewel heel wat sleutelfiguren op scherp stonden kan Miron Muslic dan weer wél op zowat al zijn pionnen rekenen. Bij de titelpretendenten zelf is niemand geschorst.

Hoe zal het podium er zondag uitzien?

Meest recent

VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

27
27
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

474
474
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

119
119
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

65
65
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

349
349
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

70
70
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

26
26
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

186
186
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

218
218
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

198
198
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

501
501
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

149
149
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

182
182
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

188
188
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

250
250
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

348
348
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

196
196
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

466
466
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

194
194
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

128
128
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

593
593
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

265
265
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

108
108
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

79
79
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52

Meer sportnieuws