Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

2341 stemmen
Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

Voor zowel Anderlecht als Union volstaat zondag alleen de zege om alsnog een gooi te doen naar de landstitel. De beide Brusselaars weten dus wat er hen te doen staat tegen Antwerp en KRC Genk. Hun geringe kansen namen maandag alvast een beetje toe.

In hun onderling duel liepen zowel de Limburgers als het stamnummer één tenslotte nog wat extra schade op. Zo liepen bij Genk zowel Carlos Cuesta als Mujaid Sadick tegen hun derde gele kaart van deze play-offs aan, waardoor ze in het Dudenpark allebei op het strafbankje zitten.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

Genk & Antwerp gehavend

Een aderlating van jewelste voor Domenico Olivieri, die zo alleen Mark McKenzie nog overhoudt als centrale verdediger. Afwachten dus welke oplossing hij uit zijn mouw schudt. Sowieso lijkt Genk nagenoeg genoodzaakt om opnieuw om te schakelen naar een klassieke viermansdefensie.

Antwerp wordt dan weer geteisterd door blessures. Vincent Janssen zijn seizoen zit erop, wat wellicht ook voor Anthony Valencia, Kobe Corbanie, Chidera Ejuke, Jelle Bataille én Soumaila Coulibaly het geval is. Alleen die laatste twee hoopt Mark van Bommel misschien nog te recupereren.

Cercle op volle sterkte

Tot overmaat van ramp viel ook Ritchie De Laet uit. Na de nederlaag in de Cegeka Arena staat er voor de uittredend landskampioen behalve de eer bovendien niks meer op het spel, al zal het zich op de eigen Bosuil ook niet zomaar gewonnen geven. Genk strijdt nog om de vierde plaats.

Daarvoor hoopt het Cercle voor te blijven, dat dus nog wat extra motivatie heeft om de stadsrivaal van de titel te houden. Hoewel heel wat sleutelfiguren op scherp stonden kan Miron Muslic dan weer wél op zowat al zijn pionnen rekenen. Bij de titelpretendenten zelf is niemand geschorst.

Hoe zal het podium er zondag uitzien?

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

28
28
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

80
80
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

13
13
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

634
634
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

23
23
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

25
25
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

59
59
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

285
285
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

109
109
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

121
121
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

50
50
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

87
87
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

56
56
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

53
53
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

218
218
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

137
137
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

115
115
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

288
288
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

184
184
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

37
37

Meer sportnieuws