Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

door
Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

Voor zowel Anderlecht als Union volstaat zondag alleen de zege om alsnog een gooi te doen naar de landstitel. De beide Brusselaars weten dus wat er hen te doen staat tegen Antwerp en KRC Genk. Hun geringe kansen namen maandag alvast een beetje toe.

In hun onderling duel liepen zowel de Limburgers als het stamnummer één tenslotte nog wat extra schade op. Zo liepen bij Genk zowel Carlos Cuesta als Mujaid Sadick tegen hun derde gele kaart van deze play-offs aan, waardoor ze in het Dudenpark allebei op het strafbankje zitten.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Genk & Antwerp gehavend

Een aderlating van jewelste voor Domenico Olivieri, die zo alleen Mark McKenzie nog overhoudt als centrale verdediger. Afwachten dus welke oplossing hij uit zijn mouw schudt. Sowieso lijkt Genk nagenoeg genoodzaakt om opnieuw om te schakelen naar een klassieke viermansdefensie.

Antwerp wordt dan weer geteisterd door blessures. Vincent Janssen zijn seizoen zit erop, wat wellicht ook voor Anthony Valencia, Kobe Corbanie, Chidera Ejuke, Jelle Bataille én Soumaila Coulibaly het geval is. Alleen die laatste twee hoopt Mark van Bommel misschien nog te recupereren.

Cercle op volle sterkte

Tot overmaat van ramp viel ook Ritchie De Laet uit. Na de nederlaag in de Cegeka Arena staat er voor de uittredend landskampioen behalve de eer bovendien niks meer op het spel, al zal het zich op de eigen Bosuil ook niet zomaar gewonnen geven. Genk strijdt nog om de vierde plaats.

Daarvoor hoopt het Cercle voor te blijven, dat dus nog wat extra motivatie heeft om de stadsrivaal van de titel te houden. Hoewel heel wat sleutelfiguren op scherp stonden kan Miron Muslic dan weer wél op zowat al zijn pionnen rekenen. Bij de titelpretendenten zelf is niemand geschorst.

Hoe zal het podium er zondag uitzien?

Meest recent

Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

28
28
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

42
42
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

185
185
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

97
97
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

183
183
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

124
124
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

106
106
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

76
76
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

134
134
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

40
40
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

159
159
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

66
66
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

261
261
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

86
86
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

73
73
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

350
350
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

64
64
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

58
58
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

54
54
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

312
312
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

150
150
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

201
201
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

57
57

Meer sportnieuws