Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

2341 stemmen
Anderlecht & Union krijgen alsnog opsteker in titelrace

Voor zowel Anderlecht als Union volstaat zondag alleen de zege om alsnog een gooi te doen naar de landstitel. De beide Brusselaars weten dus wat er hen te doen staat tegen Antwerp en KRC Genk. Hun geringe kansen namen maandag alvast een beetje toe.

In hun onderling duel liepen zowel de Limburgers als het stamnummer één tenslotte nog wat extra schade op. Zo liepen bij Genk zowel Carlos Cuesta als Mujaid Sadick tegen hun derde gele kaart van deze play-offs aan, waardoor ze in het Dudenpark allebei op het strafbankje zitten.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Genk & Antwerp gehavend

Een aderlating van jewelste voor Domenico Olivieri, die zo alleen Mark McKenzie nog overhoudt als centrale verdediger. Afwachten dus welke oplossing hij uit zijn mouw schudt. Sowieso lijkt Genk nagenoeg genoodzaakt om opnieuw om te schakelen naar een klassieke viermansdefensie.

Antwerp wordt dan weer geteisterd door blessures. Vincent Janssen zijn seizoen zit erop, wat wellicht ook voor Anthony Valencia, Kobe Corbanie, Chidera Ejuke, Jelle Bataille én Soumaila Coulibaly het geval is. Alleen die laatste twee hoopt Mark van Bommel misschien nog te recupereren.

Cercle op volle sterkte

Tot overmaat van ramp viel ook Ritchie De Laet uit. Na de nederlaag in de Cegeka Arena staat er voor de uittredend landskampioen behalve de eer bovendien niks meer op het spel, al zal het zich op de eigen Bosuil ook niet zomaar gewonnen geven. Genk strijdt nog om de vierde plaats.

Daarvoor hoopt het Cercle voor te blijven, dat dus nog wat extra motivatie heeft om de stadsrivaal van de titel te houden. Hoewel heel wat sleutelfiguren op scherp stonden kan Miron Muslic dan weer wél op zowat al zijn pionnen rekenen. Bij de titelpretendenten zelf is niemand geschorst.

Hoe zal het podium er zondag uitzien?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

62
62
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

63
63
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

123
123
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

176
176
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

325
325
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

599
599
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

661
661
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

350
350
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

451
451
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

728
728
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

175
175
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

117
117
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

199
199
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws