Vanhaezebrouck doet toekomstplannen uit de doeken

door
Vanhaezebrouck doet toekomstplannen uit de doeken

Dat hij bezig is aan zijn laatste weken bij AA Gent is intussen al een tijdje bekend, maar de verdere toekomstplannen van Hein Vanhaezebrouck bleven tot dusver een goedbewaard geheim. Nu speelde hij zelf evenwel open kaart.

De voorbije weken liet Vanhaezebrouck al meermaals uitschijnen dat hij terug afstand wou nemen van het trainersvak. "Misschien ben ik wel toe aan rust", klonk het nog vorige week. Voor zijn terugkeer naar de Planet Group Arena was hij al eens een tijdje als analist aan de slag.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Hein (niet) op pensioen

Geen loze woorden, want in Extra Time bevestigde Vanhaezebrouck zopas dat hij volgend seizoen zeker geen functie binnen het voetbal zal bekleden. "Niet als trainer, maar ook niet ergens in de omkadering als technisch directeur of zo", aldus de (ex-)succescoach van de Buffalo's.

"Maar het is geen pensioen. Of dat denk ik toch, want je weet nooit. Maar ik wil absoluut weer een actieve rol op mij nemen, als trainer of in een andere functie", voegde hij er wel snel aan toe. Bovendien zal Vanhaezebrouck niet volledig verdwijnen uit het Belgisch voetballandschap.

Vanhaezebrouck analist

"Ik hoop wat bij te blijven met analysewerk. Nu kan ik me ook weer wat inwerken in het buitenlands voetbal, wat toch niet zo evident is als je voor een club werkt", wist hij namelijk nog te vertellen. Zowel in de krant als op televisie krijgen we Vanhaezebrouck dus wellicht nog te zien.

Voor het overige wenst hij zich te focussen op andere zaken, met name zijn gezondheid en gezin. "Ik merk toch dat ik minder fit ben, dus ik zal proberen om wat meer te fietsen en te wandelen. Ik heb ook niet zoveel tijd gehad voor mijn familie. Daar wil ik verandering in brengen."

Vanhaezebrouck is als analist ongeëvenaard in België

Meest recent

Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

30
30
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

69
69
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

29
29
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

52
52
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

193
193
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

270
270
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

62
62
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

144
144
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

398
398
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

565
565
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

142
142
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

615
615
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

84
84
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

29
29
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

520
520
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

537
537
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

107
107
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

98
98
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

292
292
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

142
142
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

131
131
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

332
332
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

167
167

Meer sportnieuws