Vanhaezebrouck doet toekomstplannen uit de doeken

593 stemmen
Vanhaezebrouck doet toekomstplannen uit de doeken

Dat hij bezig is aan zijn laatste weken bij AA Gent is intussen al een tijdje bekend, maar de verdere toekomstplannen van Hein Vanhaezebrouck bleven tot dusver een goedbewaard geheim. Nu speelde hij zelf evenwel open kaart.

De voorbije weken liet Vanhaezebrouck al meermaals uitschijnen dat hij terug afstand wou nemen van het trainersvak. "Misschien ben ik wel toe aan rust", klonk het nog vorige week. Voor zijn terugkeer naar de Planet Group Arena was hij al eens een tijdje als analist aan de slag.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Hein (niet) op pensioen

Geen loze woorden, want in Extra Time bevestigde Vanhaezebrouck zopas dat hij volgend seizoen zeker geen functie binnen het voetbal zal bekleden. "Niet als trainer, maar ook niet ergens in de omkadering als technisch directeur of zo", aldus de (ex-)succescoach van de Buffalo's.

"Maar het is geen pensioen. Of dat denk ik toch, want je weet nooit. Maar ik wil absoluut weer een actieve rol op mij nemen, als trainer of in een andere functie", voegde hij er wel snel aan toe. Bovendien zal Vanhaezebrouck niet volledig verdwijnen uit het Belgisch voetballandschap.

Vanhaezebrouck analist

"Ik hoop wat bij te blijven met analysewerk. Nu kan ik me ook weer wat inwerken in het buitenlands voetbal, wat toch niet zo evident is als je voor een club werkt", wist hij namelijk nog te vertellen. Zowel in de krant als op televisie krijgen we Vanhaezebrouck dus wellicht nog te zien.

Voor het overige wenst hij zich te focussen op andere zaken, met name zijn gezondheid en gezin. "Ik merk toch dat ik minder fit ben, dus ik zal proberen om wat meer te fietsen en te wandelen. Ik heb ook niet zoveel tijd gehad voor mijn familie. Daar wil ik verandering in brengen."

Vanhaezebrouck is als analist ongeëvenaard in België

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

25
25
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

46
46
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

18
18
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

40
40
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

300
300
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

115
115
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

316
316
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

404
404
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1084
1084
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

44
44
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

115
115
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

426
426
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

51
51

Meer sportnieuws