'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

door
'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

In theorie kan het nog, maar na de nederlaag tegen Club Brugge is de titel ver weg voor Anderlecht. Plots staat Paars-Wit zelfs pas op de derde plaats geparkeerd. Indien dat op de slotspeeldag niet meer verandert zouden ook een aantal ambitieuze plannen wel eens in het water kunnen vallen.

Anderlecht moet zondag tegen Antwerp beter doen dan Club Brugge en/of Union om op te schuiven in de stand. De kans lijkt dus groot dat de Brusselaars, die wel al verzekerd zijn van Europees voetbal tot nieuwjaar, zich tevreden zullen moeten stellen met het derde schavot en het bijhorende ticket voor de voorronde van de Europe League.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Anderlecht grijpt naast CL-ticket

Nadat het dit seizoen ontbrak op het Europees toneel is de oorspronkelijke doelstelling daarmee bereikt, maar met de titel binnen handbereik heerst in het Lotto Park toch vooral teleurstelling. Te meer omdat in één klap ook de Champions League allicht in rook opgaat. Ook de tweede plek bood uitzicht op de voorronde van het kampioenenbal.

Een eventuele deelname zou Anderlecht minstens 30 miljoen opleveren. Binnen het huidige budget werd uiteraard nog geen rekening gehouden met die vetpotten, maar dat geld was natuurlijk wel handig van pas gekomen. Stiekem leek Jesper Fredberg zich zelfs al voor te bereiden op een mercato waarin de lat nog hoger kon worden gelegd.

Minder middelen voor Fredberg

Na de grote kuis in de kleedkamer van afgelopen zomer richtte hij zijn pijlen naar verluidt op targets zoals Koen Casteels en Matte Smets. Niet alleen moest het vooruitzicht van de Champions League helpen om hen te overtuigen, ook op financieel gebied dreigt Fredberg dus over middelen te beschikken om dergelijke dossiers af te ronden.

"Fredberg zal net iets minder goed gewapend zijn om zulke jongens te verleiden", klinkt het ook in Het Nieuwsblad. Behalve het mislopen van de eerste titel in zeven jaar tijd zou ook pas op de derde plek finishen dus een serieuze streep door de rekening zijn met het oog op volgend seizoen, wanneer Anderlecht op drie fronten actief zal zijn.

Denkt u dat RSCA de kern volgende zomer zal verbeteren?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

37
37
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

64
64
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

155
155
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

253
253
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

15
15
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

59
59
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

141
141
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

32
32
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

64
64
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

54
54
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

187
187
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

236
236
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

923
923
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

46
46
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

573
573
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

364
364
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

148
148
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

148
148
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

824
824
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

666
666
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

263
263
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

154
154
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

91
91
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

61
61
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

928
928

Meer sportnieuws