'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

door
'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

In theorie kan het nog, maar na de nederlaag tegen Club Brugge is de titel ver weg voor Anderlecht. Plots staat Paars-Wit zelfs pas op de derde plaats geparkeerd. Indien dat op de slotspeeldag niet meer verandert zouden ook een aantal ambitieuze plannen wel eens in het water kunnen vallen.

Anderlecht moet zondag tegen Antwerp beter doen dan Club Brugge en/of Union om op te schuiven in de stand. De kans lijkt dus groot dat de Brusselaars, die wel al verzekerd zijn van Europees voetbal tot nieuwjaar, zich tevreden zullen moeten stellen met het derde schavot en het bijhorende ticket voor de voorronde van de Europe League.

LEES OOK: Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Anderlecht grijpt naast CL-ticket

Nadat het dit seizoen ontbrak op het Europees toneel is de oorspronkelijke doelstelling daarmee bereikt, maar met de titel binnen handbereik heerst in het Lotto Park toch vooral teleurstelling. Te meer omdat in één klap ook de Champions League allicht in rook opgaat. Ook de tweede plek bood uitzicht op de voorronde van het kampioenenbal.

Een eventuele deelname zou Anderlecht minstens 30 miljoen opleveren. Binnen het huidige budget werd uiteraard nog geen rekening gehouden met die vetpotten, maar dat geld was natuurlijk wel handig van pas gekomen. Stiekem leek Jesper Fredberg zich zelfs al voor te bereiden op een mercato waarin de lat nog hoger kon worden gelegd.

Minder middelen voor Fredberg

Na de grote kuis in de kleedkamer van afgelopen zomer richtte hij zijn pijlen naar verluidt op targets zoals Koen Casteels en Matte Smets. Niet alleen moest het vooruitzicht van de Champions League helpen om hen te overtuigen, ook op financieel gebied dreigt Fredberg dus over middelen te beschikken om dergelijke dossiers af te ronden.

"Fredberg zal net iets minder goed gewapend zijn om zulke jongens te verleiden", klinkt het ook in Het Nieuwsblad. Behalve het mislopen van de eerste titel in zeven jaar tijd zou ook pas op de derde plek finishen dus een serieuze streep door de rekening zijn met het oog op volgend seizoen, wanneer Anderlecht op drie fronten actief zal zijn.

Denkt u dat RSCA de kern volgende zomer zal verbeteren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

18
18
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

99
99
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

117
117
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

133
133
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

129
129
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

46
46
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

60
60
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

393
393
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

449
449
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

311
311
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

249
249
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

405
405
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

660
660
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

397
397
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

387
387
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

468
468
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

672
672
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

165
165
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

151
151
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

69
69
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

79
79
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

172
172
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

122
122

Meer sportnieuws