'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

door
'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

In theorie kan het nog, maar na de nederlaag tegen Club Brugge is de titel ver weg voor Anderlecht. Plots staat Paars-Wit zelfs pas op de derde plaats geparkeerd. Indien dat op de slotspeeldag niet meer verandert zouden ook een aantal ambitieuze plannen wel eens in het water kunnen vallen.

Anderlecht moet zondag tegen Antwerp beter doen dan Club Brugge en/of Union om op te schuiven in de stand. De kans lijkt dus groot dat de Brusselaars, die wel al verzekerd zijn van Europees voetbal tot nieuwjaar, zich tevreden zullen moeten stellen met het derde schavot en het bijhorende ticket voor de voorronde van de Europe League.

LEES OOK: Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Anderlecht grijpt naast CL-ticket

Nadat het dit seizoen ontbrak op het Europees toneel is de oorspronkelijke doelstelling daarmee bereikt, maar met de titel binnen handbereik heerst in het Lotto Park toch vooral teleurstelling. Te meer omdat in één klap ook de Champions League allicht in rook opgaat. Ook de tweede plek bood uitzicht op de voorronde van het kampioenenbal.

Een eventuele deelname zou Anderlecht minstens 30 miljoen opleveren. Binnen het huidige budget werd uiteraard nog geen rekening gehouden met die vetpotten, maar dat geld was natuurlijk wel handig van pas gekomen. Stiekem leek Jesper Fredberg zich zelfs al voor te bereiden op een mercato waarin de lat nog hoger kon worden gelegd.

Minder middelen voor Fredberg

Na de grote kuis in de kleedkamer van afgelopen zomer richtte hij zijn pijlen naar verluidt op targets zoals Koen Casteels en Matte Smets. Niet alleen moest het vooruitzicht van de Champions League helpen om hen te overtuigen, ook op financieel gebied dreigt Fredberg dus over middelen te beschikken om dergelijke dossiers af te ronden.

"Fredberg zal net iets minder goed gewapend zijn om zulke jongens te verleiden", klinkt het ook in Het Nieuwsblad. Behalve het mislopen van de eerste titel in zeven jaar tijd zou ook pas op de derde plek finishen dus een serieuze streep door de rekening zijn met het oog op volgend seizoen, wanneer Anderlecht op drie fronten actief zal zijn.

Denkt u dat RSCA de kern volgende zomer zal verbeteren?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

49
49
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

14
14
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

115
115
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

189
189
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

558
558
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

108
108
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

334
334
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

547
547
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

526
526
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

405
405
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

55
55
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1037
1037
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

294
294
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

446
446
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

83
83
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1217
1217
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

357
357
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

482
482
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

370
370
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws