'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

door
'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

In theorie kan het nog, maar na de nederlaag tegen Club Brugge is de titel ver weg voor Anderlecht. Plots staat Paars-Wit zelfs pas op de derde plaats geparkeerd. Indien dat op de slotspeeldag niet meer verandert zouden ook een aantal ambitieuze plannen wel eens in het water kunnen vallen.

Anderlecht moet zondag tegen Antwerp beter doen dan Club Brugge en/of Union om op te schuiven in de stand. De kans lijkt dus groot dat de Brusselaars, die wel al verzekerd zijn van Europees voetbal tot nieuwjaar, zich tevreden zullen moeten stellen met het derde schavot en het bijhorende ticket voor de voorronde van de Europe League.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Anderlecht grijpt naast CL-ticket

Nadat het dit seizoen ontbrak op het Europees toneel is de oorspronkelijke doelstelling daarmee bereikt, maar met de titel binnen handbereik heerst in het Lotto Park toch vooral teleurstelling. Te meer omdat in één klap ook de Champions League allicht in rook opgaat. Ook de tweede plek bood uitzicht op de voorronde van het kampioenenbal.

Een eventuele deelname zou Anderlecht minstens 30 miljoen opleveren. Binnen het huidige budget werd uiteraard nog geen rekening gehouden met die vetpotten, maar dat geld was natuurlijk wel handig van pas gekomen. Stiekem leek Jesper Fredberg zich zelfs al voor te bereiden op een mercato waarin de lat nog hoger kon worden gelegd.

Minder middelen voor Fredberg

Na de grote kuis in de kleedkamer van afgelopen zomer richtte hij zijn pijlen naar verluidt op targets zoals Koen Casteels en Matte Smets. Niet alleen moest het vooruitzicht van de Champions League helpen om hen te overtuigen, ook op financieel gebied dreigt Fredberg dus over middelen te beschikken om dergelijke dossiers af te ronden.

"Fredberg zal net iets minder goed gewapend zijn om zulke jongens te verleiden", klinkt het ook in Het Nieuwsblad. Behalve het mislopen van de eerste titel in zeven jaar tijd zou ook pas op de derde plek finishen dus een serieuze streep door de rekening zijn met het oog op volgend seizoen, wanneer Anderlecht op drie fronten actief zal zijn.

Denkt u dat RSCA de kern volgende zomer zal verbeteren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

105
105
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

113
113
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

72
72
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

143
143
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

65
65
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

93
93
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

132
132
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

64
64
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

218
218
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1277
1277
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

189
189
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

382
382
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

198
198
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

366
366
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws