'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

door
'Mokerslag voor Anderlecht: Fredberg bergt transferplan op'

In theorie kan het nog, maar na de nederlaag tegen Club Brugge is de titel ver weg voor Anderlecht. Plots staat Paars-Wit zelfs pas op de derde plaats geparkeerd. Indien dat op de slotspeeldag niet meer verandert zouden ook een aantal ambitieuze plannen wel eens in het water kunnen vallen.

Anderlecht moet zondag tegen Antwerp beter doen dan Club Brugge en/of Union om op te schuiven in de stand. De kans lijkt dus groot dat de Brusselaars, die wel al verzekerd zijn van Europees voetbal tot nieuwjaar, zich tevreden zullen moeten stellen met het derde schavot en het bijhorende ticket voor de voorronde van de Europe League.

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Anderlecht grijpt naast CL-ticket

Nadat het dit seizoen ontbrak op het Europees toneel is de oorspronkelijke doelstelling daarmee bereikt, maar met de titel binnen handbereik heerst in het Lotto Park toch vooral teleurstelling. Te meer omdat in één klap ook de Champions League allicht in rook opgaat. Ook de tweede plek bood uitzicht op de voorronde van het kampioenenbal.

Een eventuele deelname zou Anderlecht minstens 30 miljoen opleveren. Binnen het huidige budget werd uiteraard nog geen rekening gehouden met die vetpotten, maar dat geld was natuurlijk wel handig van pas gekomen. Stiekem leek Jesper Fredberg zich zelfs al voor te bereiden op een mercato waarin de lat nog hoger kon worden gelegd.

Minder middelen voor Fredberg

Na de grote kuis in de kleedkamer van afgelopen zomer richtte hij zijn pijlen naar verluidt op targets zoals Koen Casteels en Matte Smets. Niet alleen moest het vooruitzicht van de Champions League helpen om hen te overtuigen, ook op financieel gebied dreigt Fredberg dus over middelen te beschikken om dergelijke dossiers af te ronden.

"Fredberg zal net iets minder goed gewapend zijn om zulke jongens te verleiden", klinkt het ook in Het Nieuwsblad. Behalve het mislopen van de eerste titel in zeven jaar tijd zou ook pas op de derde plek finishen dus een serieuze streep door de rekening zijn met het oog op volgend seizoen, wanneer Anderlecht op drie fronten actief zal zijn.

Denkt u dat RSCA de kern volgende zomer zal verbeteren?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

93
93
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

261
261
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

326
326
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

231
231
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

275
275
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

345
345
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

274
274
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

148
148
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws