Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

door
Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Kasper Schmeichel bij Anderlecht hoogst onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen. Anderlecht bereidt alvast een mogelijk vertrek van hun betrouwbare sluitstuk voor door verschillende dossiers van interessante doelmannen nauwlettend op te volgen.

In de voorbije weken en maanden werden er alvast 5 mogelijke opvolgers genoemd voor Schmeichel.

LEES OOK: Crisissfeer in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Stefan Ortega (Manchester City)

In maart werd Stefan Ortega genoemd als een potentiële kandidaat voor Sporting. Momenteel fungeert Ortega als reservedoelman bij Manchester City, maar er is een impasse ontstaan tussen hem en de club over een mogelijke contractverlenging, met name wat betreft zijn salaris.

Ortega's contract bij het Etihad Stadium loopt door tot juni 2025, en bovendien is hij niet langer bereid om genoegen te nemen met een rol als tweede doelman.

Hoewel Pep Guardiola een grote fan van hem is en zijn kwaliteiten ten zeerste apprecieert, lijkt een rol als eerste doelman onrealistisch vanwege de onbetwiste positie van Ederson in het doel.

De onderhandelingen tussen Ortega en Manchester City zijn nog niet afgebroken, en er worden binnenkort nieuwe gesprekken gepland. Guardiola is vastbesloten om Ortega bij de club te houden, maar het lijkt erop dat er compromissen moeten worden gesloten. Sportief en financieel.

Hoewel de 31-jarige doelman weinig speeltijd krijgt bij City, wil Guardiola hem liever niet zien vertrekken.

Mads Kikkenborg (Anderlecht)

De Deense enclave van Anderlecht won in januari flink aan terrein met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK. De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Kikkenborg werd gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Maxime Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

“Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar)

Binnen AZ Alkmaar staat Rome-Jayden Owusu-Oduro bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal. AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige.

In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen.

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen. Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan.

Daniel Peretz (Bayern München)

Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit. De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts twee keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster, en in de Bundesliga tegen VfL Wolfsburg.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer".

Koen Casteels (VfL Wolfsburg)

Volgens Het Nieuwsblad staat Koen Casteels van VfL Wolfsburg bovenaan het lijstje met potentiële opvolgers voor Schmeichel.

Na het seizoen 2017-2018 werd Casteels door het Duitse voetbalblad Kicker verkozen tot beste doelman van de Bundesliga en hij geldt vandaag nog steeds als een van de beste sluitstukken in de Duitse competitie.

“Casteels behoort tot de top 20 van de wereld”, zei Erwin Lemmens, die met Casteels samenwerkte bij de nationale ploeg. Na zeven jaar als de onbetwiste nummer 1 voor VfL Wolfsburg komt er na negen jaar een einde aan het verhaal van Casteels bij de Duitse club.

Ondanks de voortdurende geruchten over interesse van grote Europese clubs, heeft Casteels herhaaldelijk aangegeven dat hij een specifieke voorkeur heeft voor een nieuwe uitdaging.

De doelman wil vooral nog vele jaren doorgaan, omdat hij zich nog steeds in topvorm voelt. In een interview met Het Nieuwsblad gaf Casteels aan dat hij een terugkeer naar België niet uitsluit.

“Over een paar jaar misschien. Ik sluit dat niet uit, maar het is zeker geen must”, zei hij in september.

Casteels heeft onlangs een huis in België gebouwd, waar hij later met zijn vrouw en kinderen, Cilou en Nicolas, wil gaan wonen. “Gebeurt dat dan eerder dan verwacht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Wie moet de opvolger van Schmeichel worden?

Meest recent

Crisissfeer in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

1
1
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

36
36
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

38
38
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

133
133
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

211
211
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

52
52
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

300
300
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

111
111
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

740
740
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

160
160
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

659
659
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

67
67
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

174
174
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

228
228
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

87
87
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

180
180
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

578
578
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

267
267
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

564
564
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws