Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

890
Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Kasper Schmeichel bij Anderlecht hoogst onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen. Anderlecht bereidt alvast een mogelijk vertrek van hun betrouwbare sluitstuk voor door verschillende dossiers van interessante doelmannen nauwlettend op te volgen.

In de voorbije weken en maanden werden er alvast 5 mogelijke opvolgers genoemd voor Schmeichel.

LEES OOK: ‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

Stefan Ortega (Manchester City)

In maart werd Stefan Ortega genoemd als een potentiële kandidaat voor Sporting. Momenteel fungeert Ortega als reservedoelman bij Manchester City, maar er is een impasse ontstaan tussen hem en de club over een mogelijke contractverlenging, met name wat betreft zijn salaris.

Ortega's contract bij het Etihad Stadium loopt door tot juni 2025, en bovendien is hij niet langer bereid om genoegen te nemen met een rol als tweede doelman.

Hoewel Pep Guardiola een grote fan van hem is en zijn kwaliteiten ten zeerste apprecieert, lijkt een rol als eerste doelman onrealistisch vanwege de onbetwiste positie van Ederson in het doel.

De onderhandelingen tussen Ortega en Manchester City zijn nog niet afgebroken, en er worden binnenkort nieuwe gesprekken gepland. Guardiola is vastbesloten om Ortega bij de club te houden, maar het lijkt erop dat er compromissen moeten worden gesloten. Sportief en financieel.

Hoewel de 31-jarige doelman weinig speeltijd krijgt bij City, wil Guardiola hem liever niet zien vertrekken.

Mads Kikkenborg (Anderlecht)

De Deense enclave van Anderlecht won in januari flink aan terrein met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK. De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Kikkenborg werd gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Maxime Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

“Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar)

Binnen AZ Alkmaar staat Rome-Jayden Owusu-Oduro bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal. AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige.

In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen.

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen. Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan.

Daniel Peretz (Bayern München)

Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit. De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts twee keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster, en in de Bundesliga tegen VfL Wolfsburg.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer".

Koen Casteels (VfL Wolfsburg)

Volgens Het Nieuwsblad staat Koen Casteels van VfL Wolfsburg bovenaan het lijstje met potentiële opvolgers voor Schmeichel.

Na het seizoen 2017-2018 werd Casteels door het Duitse voetbalblad Kicker verkozen tot beste doelman van de Bundesliga en hij geldt vandaag nog steeds als een van de beste sluitstukken in de Duitse competitie.

“Casteels behoort tot de top 20 van de wereld”, zei Erwin Lemmens, die met Casteels samenwerkte bij de nationale ploeg. Na zeven jaar als de onbetwiste nummer 1 voor VfL Wolfsburg komt er na negen jaar een einde aan het verhaal van Casteels bij de Duitse club.

Ondanks de voortdurende geruchten over interesse van grote Europese clubs, heeft Casteels herhaaldelijk aangegeven dat hij een specifieke voorkeur heeft voor een nieuwe uitdaging.

De doelman wil vooral nog vele jaren doorgaan, omdat hij zich nog steeds in topvorm voelt. In een interview met Het Nieuwsblad gaf Casteels aan dat hij een terugkeer naar België niet uitsluit.

“Over een paar jaar misschien. Ik sluit dat niet uit, maar het is zeker geen must”, zei hij in september.

Casteels heeft onlangs een huis in België gebouwd, waar hij later met zijn vrouw en kinderen, Cilou en Nicolas, wil gaan wonen. “Gebeurt dat dan eerder dan verwacht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Wie moet de opvolger van Schmeichel worden?

Meest recent

‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

46
46
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

53
53
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

231
231
Kompany schept duidelijkheid over gezondheid Musiala

Jamal Musiala is één van de grootste talenten, maar tijdens de voorbereiding werd de ...

23
23
‘Jackpot voor Antwerp: Ahoka op zucht van knaltransfer’

Royal Antwerp FC moet elke mercato spelers verkopen om het hoofd boven water te houden en dat is nog ...

276
276
Vandenbempt fileert de kritiek op Van Bommel

Binnen iets meer dan een maand staat Mark van Bommel voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode ...

241
241
'UEFA onthult zeer straf plan met Nations League'

In september gaat de nieuwe campagne in de Nations League van start. Het zou weleens de laatste ...

129
129
'Ghana of Rode Duivels: Bisiwu hakt knoop door'

Jesse Bisiwu is hot dezer dagen. Sinds de 18-jarige flankaanvaller voor maar liefst 8,5 miljoen euro ...

322
322
Anderlecht ontdekt eindelijk de échte Kana

Anderlecht herstelde zich donderdagavond optimaal van de opdoffer die het vorig weekend slikte in ...

439
439
Tielemans meteen afgemaakt: "Niet goed genoeg voor Man Utd"

Youri Tielemans versierde deze zomer op zijn 29ste eindelijk een absolute droomtransfer. Vlak na het ...

692
692
'KV Mechelen heeft beet: verdediger én miljoenenverkoop'

KV Mechelen is zijn seizoen begonnen met een tegenvallende één op zes, al kan het zich ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

399
399
‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Standard Luik vreest nog een vertrek van doelman Mathieu Epolo. De Congolees wordt genoemd bij ...

168
168
‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Malick Fofana wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer, maar de buitenspeler ...

49
49
'Anderlecht heeft eindelijk beet: ferme deal Sibierski'

RSC Anderlecht staat op een zucht van een nieuwe miljoenentransfer, dat laat Het Laatste Nieuws ...

935
935
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Lommel SK heeft nog een straffe zomerdeal afgesloten. De Limburgse club is dit seizoen in de Jupiler ...

43
43
Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Club Brugge heeft het derde shirt voor dit seizoen voorgesteld op de officiële kanalen. Onder ...

188
188
Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

De zorgen om Jamal Musiala zijn groot. De Duitser zakte al twee keer in vier dagen in elkaar op het ...

121
121
'Sibierski blijft gaan: ook Engelse winger op lijst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Ook dezer dagen is sportief directeur ...

242
242
'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

767
767
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

122
122
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

123
123
'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

637
637
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

117
117
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

71
71

Meer sportnieuws