Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

890 stemmen
Anderlecht shortlist: 5 vervangers voor Schmeichel

Met het aflopen van zijn contract eind juni, blijft de toekomst van Kasper Schmeichel bij Anderlecht hoogst onzeker. Hoewel er een optie is om zijn overeenkomst te verlengen, suggereren La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat het zeer realistisch is dat de doelman elders zijn carrière voortzet.

De beslissing zal grotendeels afhangen van welke clubs zich na het EK aandienen. Anderlecht bereidt alvast een mogelijk vertrek van hun betrouwbare sluitstuk voor door verschillende dossiers van interessante doelmannen nauwlettend op te volgen.

In de voorbije weken en maanden werden er alvast 5 mogelijke opvolgers genoemd voor Schmeichel.

LEES OOK: 'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Stefan Ortega (Manchester City)

In maart werd Stefan Ortega genoemd als een potentiële kandidaat voor Sporting. Momenteel fungeert Ortega als reservedoelman bij Manchester City, maar er is een impasse ontstaan tussen hem en de club over een mogelijke contractverlenging, met name wat betreft zijn salaris.

Ortega's contract bij het Etihad Stadium loopt door tot juni 2025, en bovendien is hij niet langer bereid om genoegen te nemen met een rol als tweede doelman.

Hoewel Pep Guardiola een grote fan van hem is en zijn kwaliteiten ten zeerste apprecieert, lijkt een rol als eerste doelman onrealistisch vanwege de onbetwiste positie van Ederson in het doel.

De onderhandelingen tussen Ortega en Manchester City zijn nog niet afgebroken, en er worden binnenkort nieuwe gesprekken gepland. Guardiola is vastbesloten om Ortega bij de club te houden, maar het lijkt erop dat er compromissen moeten worden gesloten. Sportief en financieel.

Hoewel de 31-jarige doelman weinig speeltijd krijgt bij City, wil Guardiola hem liever niet zien vertrekken.

Mads Kikkenborg (Anderlecht)

De Deense enclave van Anderlecht won in januari flink aan terrein met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK. De 24-jarige doelman ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer voor hem, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro.

Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst zelfs nog verder stijgen. Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Kikkenborg.

Kikkenborg werd gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, toen Maxime Dupé de club verliet. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vroeg Het Nieuwsblad zich daarom af.

“Hij is geen nummer drie”, zei Brian Riemer aan La Dernière Heure. Volgens Gazet van Antwerpen is het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg op termijn doorgroeit tot de nieuwe eerste doelman.

Hij moet eerst leren van Kasper Schmeichel vooraleer hij de nummer één kan overnemen.

Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar)

Binnen AZ Alkmaar staat Rome-Jayden Owusu-Oduro bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro steeg dit seizoen tot de positie van tweede doelman, en toen Matthew Ryan voor de Azië Cup vertrok met Australië, kreeg de tiener zijn kans in het eerste elftal. AZ Alkmaar besloot bewust om geen nieuwe keeper te halen en te vertrouwen op de 19-jarige.

In een gedurfde zet koos coach Pascal Jansen ervoor om hem te laten debuteren in de Conference League-wedstrijd tegen Legia Warschau, ten koste van de meer ervaren Hobie Verhulst - die is 31 en speelde al veertien Europese wedstrijden.

Ondanks de uitdagende omstandigheden, zowel op als naast het veld, maakte Owusu-Oduro een grote entree in het eerste team van AZ Alkmaar, en werd hij de jongste doelman die debuteerde voor een Nederlandse club sinds 1987.

“Mijn keuze is op hem gevallen omdat hij onze keeper voor de toekomst is”, zei Jansen toen.

Anderlecht toonde vorig jaar december al interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro, maar de veelbelovende jonge doelman koos ervoor om zijn verbintenis bij AZ Alkmaar te verlengen. Nu, enkele maanden later, is Anderlecht opnieuw geïnteresseerd in Owusu-Oduro, terwijl ook clubs als Chelsea en Wolverhampton hem op hun radar hebben staan.

Daniel Peretz (Bayern München)

Interessant genoeg komt nu ook Daniel Peretz in beeld bij Paars-Wit. De 23-jarige Israëliër, die dit seizoen bij Bayern München speelt, werd vorige zomer voor 5 miljoen euro overgenomen van Maccabi Tel Aviv.

Peretz heeft tot dusver moeite gehad om zich te laten gelden bij de Duitse grootmacht. Sinds zijn aankomst heeft hij slechts twee keer mogen spelen, in een bekerwedstrijd tegen derdeklasser Preussen Münster, en in de Bundesliga tegen VfL Wolfsburg.

Momenteel staat hij op de derde plaats in de pikorde achter Manuel Neuer en Sven Ulreich. Een tijdelijke overstap naar Anderlecht zou voor Peretz wellicht een welkome kans zijn om meer speeltijd en ervaring op te doen.

Anderlecht lijkt serieus geïnteresseerd te zijn en heeft naar verluidt al meerdere keren met Bayern aan tafel gezeten. De onderhandelingen zijn naar verluidt nog steeds gaande, met als inzet een huurovereenkomst zonder aankoopoptie.

Peretz staat bekend als een shot-stopper en een penaltyspecialist, en wordt geroemd om zijn katachtige reflexen. Daarnaast wordt hij beschreven als een moderne, atletische doelman met uitstekende vaardigheden in het uitvoetballend gebied en passing.

Almog Cohen, voormalig voetballer van Nürnberg en Ingolstadt, heeft Peretz zelfs omschreven als de "Manuel Neuer 2.0" en de "Israëlische Neuer".

Koen Casteels (VfL Wolfsburg)

Volgens Het Nieuwsblad staat Koen Casteels van VfL Wolfsburg bovenaan het lijstje met potentiële opvolgers voor Schmeichel.

Na het seizoen 2017-2018 werd Casteels door het Duitse voetbalblad Kicker verkozen tot beste doelman van de Bundesliga en hij geldt vandaag nog steeds als een van de beste sluitstukken in de Duitse competitie.

“Casteels behoort tot de top 20 van de wereld”, zei Erwin Lemmens, die met Casteels samenwerkte bij de nationale ploeg. Na zeven jaar als de onbetwiste nummer 1 voor VfL Wolfsburg komt er na negen jaar een einde aan het verhaal van Casteels bij de Duitse club.

Ondanks de voortdurende geruchten over interesse van grote Europese clubs, heeft Casteels herhaaldelijk aangegeven dat hij een specifieke voorkeur heeft voor een nieuwe uitdaging.

De doelman wil vooral nog vele jaren doorgaan, omdat hij zich nog steeds in topvorm voelt. In een interview met Het Nieuwsblad gaf Casteels aan dat hij een terugkeer naar België niet uitsluit.

“Over een paar jaar misschien. Ik sluit dat niet uit, maar het is zeker geen must”, zei hij in september.

Casteels heeft onlangs een huis in België gebouwd, waar hij later met zijn vrouw en kinderen, Cilou en Nicolas, wil gaan wonen. “Gebeurt dat dan eerder dan verwacht?” vroeg Het Nieuwsblad zich af.

Wie moet de opvolger van Schmeichel worden?

Meest recent

Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

6
6
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

343
343
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

85
85
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

67
67
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

25
25
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

318
318
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

139
139
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

320
320
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

85
85
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

149
149
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

165
165
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

759
759
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

201
201
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

78
78
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

48
48
Anderlecht kondigt plotse vertrek van spits aan

Alweer een vertrekker bij RSC Anderlecht. Paars-Wit heeft zopas meegedeeld dat ze een aanvaller van ...

611
611
Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

285
285
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

26
26
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

77
77
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

351
351
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

692
692
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

79
79
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

1047
1047
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

332
332
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

460
460

Meer sportnieuws