Anderlecht, Union & Genk vrezen salonremise in Brugse derby

door
Anderlecht, Union & Genk vrezen salonremise in Brugse derby

Club Brugge heeft op de slotspeeldag genoeg aan een punt tegen Cercle Brugge om zich tot landskampioen te kronen. Opvallend genoeg volstaat ook voor de Vereniging mogelijk een gelijkspel in de Brugse derby om het seizoen in schoonheid af te sluiten.

Tenslotte blijft Cercle nog steeds volop in de running voor de vierde plaats, die recht geeft op een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League. Voorlopig telt het twee puntjes voorsprong op KRC Genk, dat het momenteel opneemt tegen Antwerp.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Cercle kijkt naar Genk

Als de Limburgers winnen wippen ze dus over Cercle, dat zondag sowieso nog iets om voor te spelen zal hebben. Het nummer vijf in het eindklassement speelt barrages tegen AA Gent voor een plaats in de tweede voorronde van de Conference League.

Om hun lot in eigen handen te houden duimen de troepen van Miron Muslic dat Genk punten laat liggen tegen Antwerp. Meer nog: mits een zege van de uittredend titelhouder heeft het aan een gelijkspel dan al genoeg om de vierde plaats te verzekeren.

Salonremise in Brugge?

In dat geval kan Genk zich hoogstens nog op gelijke hoogte scharen met Cercle, dat dankzij de hogere klassering in de reguliere competitie dan in het voordeel is. En dus wordt het scenario van een salonremise in Jan Breydel reeds naar voren geschoven.

Vooral voor Genk, dat zich tegen Westerlo op een gelijkaardige manier in de top zes wist te scharen, zou het een ironisch einde betekenen. Al lijkt de kans vrij klein dat de Brugse rivalen het op een akkoord zouden gooien mochten ze er de kans toe krijgen.

Denkt u dat Club en Cercle het op een akkoordje zouden durven gooien?

Meest recent

Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

0
0
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

18
18
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

70
70
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

49
49
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

92
92
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

192
192
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

39
39
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

639
639
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

69
69
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

123
123
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

579
579
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

288
288
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

224
224
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

565
565
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

360
360
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

81
81
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

760
760
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

256
256
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

132
132
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

430
430
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216

Meer sportnieuws