Mignolet onthult instructies Hayen: "Helemaal niet"

door
Mignolet onthult instructies Hayen:

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, want het moet op de laatste speeldag enkel nog een punt zien te pakken tegen Cercle om de champagne te laten knallen. Het bracht zichzelf in die kansrijke positie door zondagavond met 0-1 te gaan winnen na een prangende wedstrijd.

LEES OOK: ‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge bibberde in Lotto Park

Het was een nerveuze bedoening in het Lotto Park, want beide teams beseften dat de winnaar op een zucht van de titel zou komen. Club slaagde er echter in het laken naar zich toe te trekken dankzij een goal van Odoi op een hoekschop voor rust. Daarna wist het ook stand te houden.

In de slotfase was het wel nog bibberen. "We hadden toch een aantal kansen op de counter om het zaakje helemaal af te maken. Dat deden we helaas niet en dan blijft het toch nog altijd afwachten tot er helemaal is afgefloten", besefte Simon Mignolet op de website van Club. "Maar het is ons gelukt en deze zege is er gekomen dankzij onze onverzettelijkheid en een ongelofelijke ‘fighting spirit’."

Hayen wou blijven aanvallen

Het was nochtans zeker niet de bedoeling van Club om achteruit te kruipen. Mignolet onthulde dat trainer Nicky Hayen zijn team een opvallende instructie meegaf bij de rust. "Helemaal niet want hij gaf aan om op zoek te blijven gaan naar de 0-2", klonk het. "Anderzijds weet je dat Anderlecht wat hoger druk zal zetten en was het voor ons zaak om de situaties goed te lezen en van daaruit de omschakeling te maken."

Club moet nu enkel nog de klus volgende week zien af te maken in de derby tegen Cercle, waarin het voldoende heeft aan een gelijkspel. Wie weet zit er wel een salonremise aan te komen, want als Genk zondag verliest van Antwerp heeft Cercle ook voldoende aan een punt om zich te verzekeren van de vierde plaats.

Had Club Brugge de 0-2 verdiend?

Meest recent

‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

197
197
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

43
43
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

113
113
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

38
38
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

53
53
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

209
209
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

84
84
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

148
148
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

481
481
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

27
27
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

56
56
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

198
198
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

166
166
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

91
91
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

178
178
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

427
427
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

146
146
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

35
35
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

230
230
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

848
848
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

402
402
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

138
138
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

199
199

Meer sportnieuws