Mignolet onthult instructies Hayen: "Helemaal niet"

door
Mignolet onthult instructies Hayen:

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, want het moet op de laatste speeldag enkel nog een punt zien te pakken tegen Cercle om de champagne te laten knallen. Het bracht zichzelf in die kansrijke positie door zondagavond met 0-1 te gaan winnen na een prangende wedstrijd.

LEES OOK: 'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge bibberde in Lotto Park

Het was een nerveuze bedoening in het Lotto Park, want beide teams beseften dat de winnaar op een zucht van de titel zou komen. Club slaagde er echter in het laken naar zich toe te trekken dankzij een goal van Odoi op een hoekschop voor rust. Daarna wist het ook stand te houden.

In de slotfase was het wel nog bibberen. "We hadden toch een aantal kansen op de counter om het zaakje helemaal af te maken. Dat deden we helaas niet en dan blijft het toch nog altijd afwachten tot er helemaal is afgefloten", besefte Simon Mignolet op de website van Club. "Maar het is ons gelukt en deze zege is er gekomen dankzij onze onverzettelijkheid en een ongelofelijke ‘fighting spirit’."

Hayen wou blijven aanvallen

Het was nochtans zeker niet de bedoeling van Club om achteruit te kruipen. Mignolet onthulde dat trainer Nicky Hayen zijn team een opvallende instructie meegaf bij de rust. "Helemaal niet want hij gaf aan om op zoek te blijven gaan naar de 0-2", klonk het. "Anderzijds weet je dat Anderlecht wat hoger druk zal zetten en was het voor ons zaak om de situaties goed te lezen en van daaruit de omschakeling te maken."

Club moet nu enkel nog de klus volgende week zien af te maken in de derby tegen Cercle, waarin het voldoende heeft aan een gelijkspel. Wie weet zit er wel een salonremise aan te komen, want als Genk zondag verliest van Antwerp heeft Cercle ook voldoende aan een punt om zich te verzekeren van de vierde plaats.

Had Club Brugge de 0-2 verdiend?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

43
43
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

62
62
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

99
99
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

97
97
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

73
73
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

40
40
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

213
213
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

330
330
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

77
77
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

513
513
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

267
267
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

105
105
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

120
120
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

397
397
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

94
94
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

330
330
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

802
802
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

301
301
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

297
297
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

288
288
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws