Mignolet onthult instructies Hayen: "Helemaal niet"

door
Mignolet onthult instructies Hayen:

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, want het moet op de laatste speeldag enkel nog een punt zien te pakken tegen Cercle om de champagne te laten knallen. Het bracht zichzelf in die kansrijke positie door zondagavond met 0-1 te gaan winnen na een prangende wedstrijd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

Club Brugge bibberde in Lotto Park

Het was een nerveuze bedoening in het Lotto Park, want beide teams beseften dat de winnaar op een zucht van de titel zou komen. Club slaagde er echter in het laken naar zich toe te trekken dankzij een goal van Odoi op een hoekschop voor rust. Daarna wist het ook stand te houden.

In de slotfase was het wel nog bibberen. "We hadden toch een aantal kansen op de counter om het zaakje helemaal af te maken. Dat deden we helaas niet en dan blijft het toch nog altijd afwachten tot er helemaal is afgefloten", besefte Simon Mignolet op de website van Club. "Maar het is ons gelukt en deze zege is er gekomen dankzij onze onverzettelijkheid en een ongelofelijke ‘fighting spirit’."

Hayen wou blijven aanvallen

Het was nochtans zeker niet de bedoeling van Club om achteruit te kruipen. Mignolet onthulde dat trainer Nicky Hayen zijn team een opvallende instructie meegaf bij de rust. "Helemaal niet want hij gaf aan om op zoek te blijven gaan naar de 0-2", klonk het. "Anderzijds weet je dat Anderlecht wat hoger druk zal zetten en was het voor ons zaak om de situaties goed te lezen en van daaruit de omschakeling te maken."

Club moet nu enkel nog de klus volgende week zien af te maken in de derby tegen Cercle, waarin het voldoende heeft aan een gelijkspel. Wie weet zit er wel een salonremise aan te komen, want als Genk zondag verliest van Antwerp heeft Cercle ook voldoende aan een punt om zich te verzekeren van de vierde plaats.

Had Club Brugge de 0-2 verdiend?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

36
36
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

12
12
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

32
32
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

16
16
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

16
16
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

257
257
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

212
212
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

82
82
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

21
21
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

147
147
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

98
98
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

65
65
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

97
97
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

183
183
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

417
417
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

409
409
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

683
683
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

369
369
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

94
94
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

118
118
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

246
246
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

678
678
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

82
82
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

309
309
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

119
119

Meer sportnieuws