Mignolet onthult instructies Hayen: "Helemaal niet"

door
Mignolet onthult instructies Hayen:

Club Brugge heeft de landstitel binnen handbereik, want het moet op de laatste speeldag enkel nog een punt zien te pakken tegen Cercle om de champagne te laten knallen. Het bracht zichzelf in die kansrijke positie door zondagavond met 0-1 te gaan winnen na een prangende wedstrijd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

Club Brugge bibberde in Lotto Park

Het was een nerveuze bedoening in het Lotto Park, want beide teams beseften dat de winnaar op een zucht van de titel zou komen. Club slaagde er echter in het laken naar zich toe te trekken dankzij een goal van Odoi op een hoekschop voor rust. Daarna wist het ook stand te houden.

In de slotfase was het wel nog bibberen. "We hadden toch een aantal kansen op de counter om het zaakje helemaal af te maken. Dat deden we helaas niet en dan blijft het toch nog altijd afwachten tot er helemaal is afgefloten", besefte Simon Mignolet op de website van Club. "Maar het is ons gelukt en deze zege is er gekomen dankzij onze onverzettelijkheid en een ongelofelijke ‘fighting spirit’."

Hayen wou blijven aanvallen

Het was nochtans zeker niet de bedoeling van Club om achteruit te kruipen. Mignolet onthulde dat trainer Nicky Hayen zijn team een opvallende instructie meegaf bij de rust. "Helemaal niet want hij gaf aan om op zoek te blijven gaan naar de 0-2", klonk het. "Anderzijds weet je dat Anderlecht wat hoger druk zal zetten en was het voor ons zaak om de situaties goed te lezen en van daaruit de omschakeling te maken."

Club moet nu enkel nog de klus volgende week zien af te maken in de derby tegen Cercle, waarin het voldoende heeft aan een gelijkspel. Wie weet zit er wel een salonremise aan te komen, want als Genk zondag verliest van Antwerp heeft Cercle ook voldoende aan een punt om zich te verzekeren van de vierde plaats.

Had Club Brugge de 0-2 verdiend?

Meest recent

Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

5
5
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

21
21
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

34
34
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

105
105
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

184
184
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

300
300
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

55
55
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

262
262
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

413
413
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

139
139
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

123
123
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

572
572
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

80
80
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

404
404
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

219
219
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

349
349
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

510
510
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

292
292
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

254
254
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

331
331
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

395
395
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

418
418
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

342
342

Meer sportnieuws