Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

4497
Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

Club Brugge heeft zondag een enorme stap richting een negentiende landstitel gezet door te gaan winnen op Anderlecht. Het mag daardoor als leider aan de slotspeeldag beginnen en moet er enkel voor zorgen dat het niet verliest van Cercle Brugge om kampioen te worden.

Blauw-Zwart beleefde dus een vrijwel perfecte avond in het Lotto Park, alleen was er één smetje op de zege. Nicky Hayen viel immers een zeldzame keer uit zijn rol en pakte twee gele kaarten wegens hevig protest. Daardoor moest de trainer de rest van de wedstrijd volgen vanuit de tribune en zal hij ook tegen Cercle niet op de bank mogen plaatsnemen.

LEES OOK: Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Hayen riep niets beledigend

Dat is uiteraard een aderlating voor Club. Wellicht zal zijn assistent Michiel Jonckheere opnieuw de honneurs moeten waarnemen, want de voormalige trainer van de U18 kwam zondagavond ook al de pers te woord staan.

Volgens Jonckheere was er maar weinig aan de hand bij de rode kaart van Hayen. "Het is jammer dat Nicky werd uitgesloten, want hij had niets beledigends geroepen", vertelde hij immers op de website van Club.

Spelers bleven taken trouw uitvoeren

Al zag Jonckheere dat Club ook zonder Hayen zijn opdracht wist te volbrengen. "Op het laatste was het een kwestie van overleven en proberen om er een paar keer uit te komen op de counter. Dat is ook gebeurd maar jammer genoeg konden we daar geen tweede goal uit puren. Maar we zijn ook niet meer in de problemen gekomen", merkte hij op.

"Alles werd uitgevoerd wat gevraagd werd, waardoor we een mature zege boekten. Het was vooral ook een collectieve overwinning", besloot Jonckheere nog. En zo staat Club plots op één punt van een titel die niemand voor mogelijk gehouden had.

Was de uitsluiting van Hayen streng?

Meest recent

Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

62
62
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

29
29
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

171
171
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

61
61
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

321
321
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

393
393
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

76
76
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

171
171
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

560
560
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

368
368
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

52
52
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

301
301
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

116
116
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

51
51
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

112
112
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

347
347
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

141
141
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

265
265
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

92
92
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

381
381
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

544
544
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

74
74
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

171
171
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

114
114

Meer sportnieuws