Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

door
Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

Club Brugge heeft zondag een enorme stap richting een negentiende landstitel gezet door te gaan winnen op Anderlecht. Het mag daardoor als leider aan de slotspeeldag beginnen en moet er enkel voor zorgen dat het niet verliest van Cercle Brugge om kampioen te worden.

Blauw-Zwart beleefde dus een vrijwel perfecte avond in het Lotto Park, alleen was er één smetje op de zege. Nicky Hayen viel immers een zeldzame keer uit zijn rol en pakte twee gele kaarten wegens hevig protest. Daardoor moest de trainer de rest van de wedstrijd volgen vanuit de tribune en zal hij ook tegen Cercle niet op de bank mogen plaatsnemen.

LEES OOK: Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Hayen riep niets beledigend

Dat is uiteraard een aderlating voor Club. Wellicht zal zijn assistent Michiel Jonckheere opnieuw de honneurs moeten waarnemen, want de voormalige trainer van de U18 kwam zondagavond ook al de pers te woord staan.

Volgens Jonckheere was er maar weinig aan de hand bij de rode kaart van Hayen. "Het is jammer dat Nicky werd uitgesloten, want hij had niets beledigends geroepen", vertelde hij immers op de website van Club.

Spelers bleven taken trouw uitvoeren

Al zag Jonckheere dat Club ook zonder Hayen zijn opdracht wist te volbrengen. "Op het laatste was het een kwestie van overleven en proberen om er een paar keer uit te komen op de counter. Dat is ook gebeurd maar jammer genoeg konden we daar geen tweede goal uit puren. Maar we zijn ook niet meer in de problemen gekomen", merkte hij op.

"Alles werd uitgevoerd wat gevraagd werd, waardoor we een mature zege boekten. Het was vooral ook een collectieve overwinning", besloot Jonckheere nog. En zo staat Club plots op één punt van een titel die niemand voor mogelijk gehouden had.

Was de uitsluiting van Hayen streng?

Meest recent

UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

0
0
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

123
123
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

80
80
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

858
858
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

363
363
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

18
18
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

75
75
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

138
138
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

84
84
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

217
217
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

119
119
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

113
113
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

108
108
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

300
300
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

38
38
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

577
577
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

336
336
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

121
121
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

156
156
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

263
263
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

117
117
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

81
81
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47

Meer sportnieuws