Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

4497 stemmen
Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

Club Brugge heeft zondag een enorme stap richting een negentiende landstitel gezet door te gaan winnen op Anderlecht. Het mag daardoor als leider aan de slotspeeldag beginnen en moet er enkel voor zorgen dat het niet verliest van Cercle Brugge om kampioen te worden.

Blauw-Zwart beleefde dus een vrijwel perfecte avond in het Lotto Park, alleen was er één smetje op de zege. Nicky Hayen viel immers een zeldzame keer uit zijn rol en pakte twee gele kaarten wegens hevig protest. Daardoor moest de trainer de rest van de wedstrijd volgen vanuit de tribune en zal hij ook tegen Cercle niet op de bank mogen plaatsnemen.

LEES OOK: Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Hayen riep niets beledigend

Dat is uiteraard een aderlating voor Club. Wellicht zal zijn assistent Michiel Jonckheere opnieuw de honneurs moeten waarnemen, want de voormalige trainer van de U18 kwam zondagavond ook al de pers te woord staan.

Volgens Jonckheere was er maar weinig aan de hand bij de rode kaart van Hayen. "Het is jammer dat Nicky werd uitgesloten, want hij had niets beledigends geroepen", vertelde hij immers op de website van Club.

Spelers bleven taken trouw uitvoeren

Al zag Jonckheere dat Club ook zonder Hayen zijn opdracht wist te volbrengen. "Op het laatste was het een kwestie van overleven en proberen om er een paar keer uit te komen op de counter. Dat is ook gebeurd maar jammer genoeg konden we daar geen tweede goal uit puren. Maar we zijn ook niet meer in de problemen gekomen", merkte hij op.

"Alles werd uitgevoerd wat gevraagd werd, waardoor we een mature zege boekten. Het was vooral ook een collectieve overwinning", besloot Jonckheere nog. En zo staat Club plots op één punt van een titel die niemand voor mogelijk gehouden had.

Was de uitsluiting van Hayen streng?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

30
30
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

179
179
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

54
54
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

232
232
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

132
132
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

221
221
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

193
193
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

160
160
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

194
194
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

125
125
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1032
1032
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

64
64
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

370
370
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

102
102
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

71
71
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

73
73
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

47
47
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

409
409
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

568
568
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

544
544
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

568
568
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

145
145

Meer sportnieuws