Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

4497
Assistent doet boekje open over rode kaart Hayen

Club Brugge heeft zondag een enorme stap richting een negentiende landstitel gezet door te gaan winnen op Anderlecht. Het mag daardoor als leider aan de slotspeeldag beginnen en moet er enkel voor zorgen dat het niet verliest van Cercle Brugge om kampioen te worden.

Blauw-Zwart beleefde dus een vrijwel perfecte avond in het Lotto Park, alleen was er één smetje op de zege. Nicky Hayen viel immers een zeldzame keer uit zijn rol en pakte twee gele kaarten wegens hevig protest. Daardoor moest de trainer de rest van de wedstrijd volgen vanuit de tribune en zal hij ook tegen Cercle niet op de bank mogen plaatsnemen.

LEES OOK: Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Hayen riep niets beledigend

Dat is uiteraard een aderlating voor Club. Wellicht zal zijn assistent Michiel Jonckheere opnieuw de honneurs moeten waarnemen, want de voormalige trainer van de U18 kwam zondagavond ook al de pers te woord staan.

Volgens Jonckheere was er maar weinig aan de hand bij de rode kaart van Hayen. "Het is jammer dat Nicky werd uitgesloten, want hij had niets beledigends geroepen", vertelde hij immers op de website van Club.

Spelers bleven taken trouw uitvoeren

Al zag Jonckheere dat Club ook zonder Hayen zijn opdracht wist te volbrengen. "Op het laatste was het een kwestie van overleven en proberen om er een paar keer uit te komen op de counter. Dat is ook gebeurd maar jammer genoeg konden we daar geen tweede goal uit puren. Maar we zijn ook niet meer in de problemen gekomen", merkte hij op.

"Alles werd uitgevoerd wat gevraagd werd, waardoor we een mature zege boekten. Het was vooral ook een collectieve overwinning", besloot Jonckheere nog. En zo staat Club plots op één punt van een titel die niemand voor mogelijk gehouden had.

Was de uitsluiting van Hayen streng?

Meest recent

Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

52
52
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

376
376
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

61
61
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

370
370
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

39
39
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

56
56
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

723
723
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

42
42
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

51
51
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

191
191
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

126
126
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

318
318
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

165
165
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

74
74
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

108
108
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

237
237
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

105
105
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

540
540
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

550
550
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

416
416
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

154
154
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

256
256
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

225
225
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

499
499

Meer sportnieuws