Lukaku neemt (wellicht) afscheid van Roma met heldenrol

door
Lukaku neemt (wellicht) afscheid van Roma met heldenrol

Romelu Lukaku heeft zondag wellicht zijn laatste wedstrijd voor AS Roma gespeeld. De Rode Duivel nam meer dan waarschijnlijk afscheid van zijn club door zich tot matchwinnaar te kronen tegen Genoa. Daarmee houdt hij ook de Romeinse droom om Champions League te spelen in leven.

Een makkelijke avond beleefde Roma zeker niet tegen Genoa. Met Rode Duivel Koni De Winter in de basis hielden de bezoekers zeer lang stand in het Stadio Olimpico.

LEES OOK: Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Lukaku matchwinnaar tegen Genoa

Roma werd ook niet in het zadel geholpen door een vreemde rode kaart voor Leandro Paredes. De middenvelder kreeg een kleine 20 minuten voor het einde twee gele kaarten op enkele seconden tijd. Maar met tien man wist Roma de overwinning alsnog uit de brand te slepen.

Een kleine tien minuten voor tijd klom Lukaku het hoogst op een voorzet en kopte de enige goal van de wedstrijd alsnog binnen. Door die 1-0 mag AS Roma nog altijd dromen van de Champions League. Het is immers zo goed als zeker van de zesde plaats en die kan nog een ticket voor het kampioenenbal opleveren, op voorwaarde dat Atalanta woensdag de Europa League wint.

Wellicht laatste match voor Roma

Voor Lukaku was het meer dan waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Roma. Hij vierde zijn goal door zijn shirt uit te trekken en kreeg daarvoor zijn vijfde gele kaart van het seizoen, waardoor hij de slotmatch van het seizoen volgende week op Empoli geschorst moet missen.

De kans lijkt zeer klein dat Lukaku volgend seizoen nog in Rome zal spelen, want de financiële eisen van Chelsea én de Rode Duivel lijken geen spek voor de bek voor de club. Het is dus wellicht een afscheid in stijl voor de 31-jarige aanvaller.

Zal Lukaku nog bij AS Roma blijven?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

118
118
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

131
131
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

185
185
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

289
289
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

466
466
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

203
203
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

261
261
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

308
308
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

148
148
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

375
375
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

242
242
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

337
337
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

626
626
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

435
435
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

146
146
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

170
170
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

310
310
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

873
873
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

373
373
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

81
81
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

354
354
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

621
621
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

145
145
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

284
284

Meer sportnieuws